Zekai Yaman
Paylaşım:
Zekai Yaman

Yazar Hakkında:

Doç. Dr. Zekai Yaman 1967 yılında Ankara’da doğdu. 1989’da Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu, aynı üniversitede Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi doktorasını tamamladı. 1997 yılında Japon hükümeti Monbusho bursuyla Japonya’ya giderek Osaka Üniversitesi 1. Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Bölümü’nde 18 aylık İleri Çene Cerrahisi Programı’nı tamamladı. 

İki yıllık Japonya deneyiminin mesleki olduğu kadar tüm hayat görüşünün de şekillenmesinde önemli katkıları oldu. Japonya ve Japon kültürüne olan ilgisi ve mesleki işbirliği Osaka’ya yaptığı ziyaretlerde daha da arttı.

Yıllar sonra Osaka’da yapılan bilimsel bir toplantıdan kucağında bir elma bonsai ağacıyla döndü. Bir ağaç ve hobi olarak başlayan bonsai merakı önce bir tutkuya, sonra 100’den fazla ağaçtan oluşan bir koleksiyona dönüştü. Sanata ve bonsaiye olan tutkusu elinizde tuttuğunuz kitapla devam etmektedir. 

Doç. Dr. Zekai Yaman, halen Amerikan Hastanesi’nde çene cerrahı olarak çalışmaktadır. Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojileri Bölümü’nde öğrencidir. Sibel’le evlidir, Yağmur ve Güneş’in babasıdır. 

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif