Selin Atasoy
Paylaşım:
Selin Atasoy

Yazar Hakkında:

1972 doğumlu Selin Atasoy, Özel İstanbul Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra ABD ve Fransa’da ekonomi, uluslararası iş idaresi ve sinema alanlarında eğitim aldı. Reklam sektöründe uzun süre çalıştıktan sonra 2008’de kendi marka danışmanlık firması Kita’yı kurdu.

2009 Mayıs’ında, uluslararası deneyimli biyokimyagerler, moleküler genetikçiler, tasarımcılar ve fotoğrafçılarla kişilerin kendi DNA’larından modern portreler üreten “DNArtist” projesini başlattı ve 2011’de tamamladı.

Kanal D’de gösterilen “Kanıt” dizisinin tüm orijinal hikâyelerini yazarak, bu süreçte 100 özgün bölüm ve 1500’den fazla karakter oluşturdu. Dizi, Kanal D’den sonra TV 2’de tekrar edilmeye devam ediyor.

2015’te Okan Bayülgen ile birlikte “Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası” adını verdikleri tiyatro topluluğunu hayata geçirdi. Bu grup, Atasoy’un yazdığı “Şirket, Metres ve Sette Cinayet” adlı üç interaktif polisiye oyunu sergilemektedir.

2018’de Zeliha Berksoy, Deniz Gökçer ve Burçin Oraloğlu gibi isimlerin oynadığı “Sanat Yemekte Yenir Mi?” adlı tiyatro oyununu kaleme aldı.

2021’de, yurtiçi ve yurtdışında birçok ödül kazanan “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar – Bir Kahve Belgeseli” doküdramasında yapımcı ve ortak yazar olarak görev aldı.

Haziran 2023’te, AI ve çeşitli dijital tekniklerle oluşturduğu fotoğraf çalışmalarını içeren “Selin Atasoy aka Jean S. Partre” projesini duyurdu.

Yine Haziran 2023’te, marka danışmanlığını da yaptığı Göçmen Artisan Bakery’nin desteğiyle “Aile Mirası Reçeteler” adlı projesini başlatarak Türkiye’nin ortak hafıza alanında önemli bir adım attı.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif