Robert Herjavec
Paylaşım:
Robert Herjavec

Yazar Hakkında:

Robert Herjavec 1962 yılında Hırvatistan’da doğdu. Sekiz yaşındayken ailesiyle Kanada’ya göç etti. Toronto Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra bir süre film yapımcılığı yaptı. Ardından Logiquest firmasında bilgisayar donanımı satışına başladı. Buradan kovulunca evinin bodrumunda kendi bilişim güvenliği şirketini kurdu (1990). Böylece bugün Kanada’nın en hızlı büyüyen teknoloji şirketi Herjavec Group’a dönüşecek girişimcilik hikâyesi başladı. Robert Herjavec, girişimcilerin ürünlerini tanıttıkları Dragons’ Den ve Shark Tank adlı programların yatırımcı jüri üyelerinden biridir. Kazanma Hırsı, üç çocuk babası işadamının Driven’dan sonraki ikinci kitabıdır.

1939’da Ontario’da doğan John Lawrence Reynolds, romanları ve kurgu dışı kitaplarıyla tanınıyor. İki polisiye romanıyla Arthur Ellis Ödülü’nü kazandı. İş dünyasının ünlü isimlerinin kitaplarını yazmalarına yardım eden Reynolds, Kanada’nın en iyi gölge yazarları arasında sayılıyor. Yazarın Gizli Örgütler kitabı Türkçede de yayımlandı.

“Mavi gözlü teknoloji gurusu Robert Herjavec, ‘yeteri kadar’ olmanın kendisine yetmeyeceğine henüz bir çocukken karar verdi. Küçük göçmen Robert, aksanı ve hiç de havalı olmayan giysileri yüzünden okulda hep itilip kakılıyordu. Babası, yerleri paspasladığı fabrikaya otobüs parası vermemek için her gün beş kilometre yürüyordu. Bir gün annesi, babasının yedi haftalık maaşına denk tüm birikimlerini, kapı kapı dolaşıp elektrik süpürgesi satan birine kaptırdı. Robert, o gün ailesini böyle bir duruma bir daha asla düşürmeyeceğine yemin etti. O elektrik süpürgesini ise hâlâ saklıyor.”

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif