Nuran Yıldız
Paylaşım:
Nuran Yıldız

Yazar Hakkında:

Prof. Dr. Nuran Yıldız, Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’ndan “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” başlıklı teziyle, doktora derecesini ise Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı (Siyaset Bilimi)’ndan “Siyasal Partilerde Lider İmajları” başlıklı teziyle aldı.

2002 yılında “Liderler, İmajlar, Medya”, 2007 yılında “Tanklar ve Sözcükler”, 2013 yılında “Aşk Yüzyılı Bitti” kitaplarını yazdı.

Sabah, Habertürk ve Radikal 2 Gazetelerinde iletişim yazıları yazdı. Cine 5 ve TRT-Türk’te politika programları yaptı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Nuran Yıldız; “İmaj Yönetimi”, “Örgüt Sosyolojisi”, “Örgütsel İletişim”, “Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, ‘’Marka Yönetimi’’, ‘’Halkla İlişkileri Anlamak’’ lisans derslerini; “İmaj: Kişiler, Kurumlar” ve “Siyasal İmaj” yüksek lisans derslerini; “Kaos, Kriz ve İletişim” doktora dersini veriyor.

Prof. Dr. Nuran Yıldız; İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü, Ankara Üniversitesi Politik Psikoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışma Kurulu Üyesi, İletişimliler Vakfı Kurucu Üyesidir.

İletişim, siyaset ve ilişkiler hakkında köşe yazarlığı yapan Prof. Dr. Nuran Yıldız, www.gazeteciler.com’da iletişim ve politika üzerine yazılar yazdı. Halen www.nuranyildiz.com’da ve  www.superhaber.tv’de yazmaya devam ediyor.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif