Müjdat Ataman
Paylaşım:
Müjdat Ataman

Yazar Hakkında:

MüjdatAtaman, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde, yan alan Türkçe Öğretmenliği alarak tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde Yaratıcı Drama alanında yaptı. Devlet ve ardından özel okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 
Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesi’nin kuruluşunu ve başkanlığını yürüttü. Ezilenlerin Tiyatrosu, sınıfta yaratıcılık, alternatif eğitim, öğretmen mesleki gelişim eğitimleri konuları üzerinde çalışıyor. Bu konularda eğitim kurumları, sanat akademileri, dernekler ya da çeşitli kuruluşların gereksinimlerine yönelik atölyeler gerçekleştiriyor. 
Yaratıcı Yazma İçin Yaratıcı Drama, Yaratıcı Türkçe Dersleri, Eğitim Gerçeğimiz, 112 Öğretmenliğime Notlar, Açılın Ben Öğretmenim, Açılın Ben Çocuğum kitaplarının yazarıdır. Ayrıca TTK onaylı 4. Sınıf Türkçe kitabı yazarlarındandır. “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar”, “Yaşayan Dersler”, “Sınıfta Yaratıcılık”, “Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması” konularında bildiriler sundu ve seminerler verdi. Halen çeşitli süreli yayınlarda eğitim politikaları üzerine yazılar yazıyor.İstanbul’da Fide Okulları’nda Genel Müdür olarak görevine devam ediyor.
 

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif