Meri İstiroti
Paylaşım:
Meri İstiroti

Yazar Hakkında:

1990 yılından beri sağlık sektöründe görev alan Meri İstiroti, ülkemizde profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticilerden olmuştur. İstiroti, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji eğitiminin ardından, Sağlık ve Hastane Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır.

1990 - 1998 yılları arasında International Hospital’da, Bayındır Holding’e bağlı Ya-şamkent’te görev alan İstiroti, Acıbadem Sağlık Grubu’nda yurtiçi ve yurtdışı pazarlama alanlarında ve grubun yeni hastane açılışlarında görev almıştır.

Dünya Göz ve Bozlu Holding’deki görevlerinin ardından 2012 yılı ortasında Liv Hospital projesine Kurucu Genel Müdür olarak başlamış, halen Liv Hospital’da Grup Koordinatörü olarak yöneticiliğe devam etmektedir.

TÜSİAD tıp turizmi alt çalışma grubunda da 2007’den Aralık 2009 tarihine kadar görev alan Meri İstiroti, Türkiye’deki en saygın, uluslararası ticaretle ilgili sivil toplum kuruluşlarından DEİK Sağlık Komitesi’nin başkanlığını 2007 - Mart 2010 tarihleri arasında yapmıştır.

2015 - 2019 yılları arasında Türk Sağlık Turizm derneği icra kurulu başkanı olarak sağlık turizminin ülkemizde gelişimi için çalışmalarda bulunmuştur.

Hospital Manager dergisi tarafından iki kez yılın meslek ödülünü alan Meri İstiroti, 2019 yılında iki ayrı makamdan “meslek onur ödülüne” layık görülmüştür.

30 Yaşa Mektuplar, Son Söz Doktorların ve Pusula adlarında üç kitabı yayımlanan İstiroti, iki çocuk sahibidir.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif