Melda Onur
Paylaşım:
Melda Onur

Yazar Hakkında:

Melda Onur, 1964, Eskişehir doğumlu. Marmara Üniversitesi İİBF’den 1985 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

1989 yılında Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Aynı yıl Fransa Başbakanlığı bursunu kazanarak 1 yıllığına Paris’e Uluslararası Ekonomik İlişkiler okumaya gitti. Melda Onur sırasıyla Show TV (Paris ve İstanbul), Kanal D ve İnterstar (Star TV) yayın kuruluşlarında ve dış yapımlarında çalıştı. 1998-2001 yıllarında Camev Yayıncılık ve Prodüksiyon Şirketi Ortağı olarak kurumsal tarih çalışmaları yaptı.

2001-2007 yılları arasında UND İcra Kurulu Üyesi olan Onur, daha sonra serbest iletişim danışmanlığı yaptı ve projelerde yer aldı. 2010 yılında CHP İstanbul İl Yönetimi’nde başlayan aktif siyasi hayatında sırayla CHP Parti Meclisi, MYK Üyeliği yaptı. 24. Dönem İstanbul Milletvekili olan Onur, siyasetin ardından iki dönem Sosyal Haklar Derneği Genel Başkanlığı yaptı. Onur demokratik toplum platformlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif