Hüma Zeybek
Paylaşım:
Hüma Zeybek

Yazar Hakkında:

Ben Hüma Zeybek, 5 Ocak 1983 İstanbul doğumluyum. Okuduğum okulların, aldığım eğitimlerin, diploma ve sertifikaların ötesinde bir Hüma olarak var olmayı önemsedim hep. Ancak bu noktaya gelmeme vesile olan akademik sürecime ve hayatıma katkıda bulunan tüm öğretmenlerime her zaman saygı duydum.

Rumeli’li ve Kuzey Afrika’lı bir genetik mozaiğe sahip olmam, ailemin farklı coğrafyalardan gelip, İzmir’i yurt edinmeleri, büyürken deneyimlediğim rengarenk kültür çeşitliliği küçük yaşlardan itibaren beni kadim bilgi ve öğretilerle ilgili arayışlara itti. Bu arayış 2007 yılından bu yana, gerek yurt içinde gerek dışında sayısız eğitime, kişisel gelişim seminerine, psikoloji workshoplarına, kadın çemberlerine katılmama vesile oldu. Başlangıçta İngilizce öğretmeni, ardından kurumsal eğitmen kimliğiyle başladığım eğitmenlik yolculuğum, tüm biriktirdiklerimi başka kadınlarla da paylaşmaya niyet ederek devam etti. Bu niyet; kendi tasarlamış olduğum eğitim içeriklerini doğurdu. 2019 yılından beri de düzenli olarak, kadınların yargısız alanda kalıp birbirlerini dinledikleri, paylaştıkları, birbirlerinden öğrendikleri, kız kardeşlik ruhunu en derinden hissettikleri kadın çemberlerinin kolaylaştırıcılığını yapmaktayım.

Ben, Hüma; merakımı uyandıran, ruhumun aktığı her konuda öğrenmeyi, anlatmayı ve paylaşmayı seviyorum.

Kadın değiştiğinde dünyanın da değişeceğine, kadınların geçmiş ve gelecek arasında köprü olduğuna, gelecek nesillerin özgün ve özgür bireyler olabilmesi için, biz kadınların yepyeni hikâyeler yazması gerektiğine inanıyorum.

Hayat ve ölüm eşlikçisiyim.

Kadınların her defasında öldükleri yerden, kendilerini yeniden doğurmalarına eşlik ediyorum.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif