Hande Mistili
Paylaşım:
Hande Mistili

Yazar Hakkında:

1976 yılında, İstanbul’da doğdum. Kendi halinde, ben de hepimiz gibi büyüdüm. Yaşıtlarıma kıyasla daha inatçı, hırslı, varlığını etrafına ispatlama derdinde bir çocuktum. Her çocuk gibi bitmek bilmeyen enerjim, merakım vardı ve her çocuk, her insan gibi kabul edilmek, onaylanmak, sevilmek arzusu içindeydim. İstanbul Üniversitesi sonrasında, halkla ilişkiler, insan kaynakları yönetimi alanında programlar bitirdim. Üniversite yıllarında öğrencilere İngilizce öğretmenliği yaparak başlayan çalışma hayatımı, yönetim kurulu üyeliğine kadar çeşitli pozisyonlarda görev alarak yirmi yılı aşkın zaman sürdürdüm. Sıra dışı işler yapmak, olmaz denileni başarmak, zor ve imkânsız denileni aşmak en büyük arzumdu. İş hayatım hep bu gaye ile gelişti ve arzularım istediklerimi başarmama yardım etti.   

Yüksek bir iç enerjim, bitmeyen motivasyonum vardı. Peşimden insanları sürükleyen, yaptıkları işe inançlarını pekiştiren bir enerjim vardı. Benim için elimi attığım her iş aslında bir hayalin gerçekleştirilme yolculuğuydu. Hırslarım güçlüydü, bir yanım manevi alanda da bir şeyler gerçekleştirmek istiyordu. Başarılı iş hayatı yolculuğumda, zaman içinde kendimle olan iletişimimin, kendime dürüstlüğümün, açıklığımın net olmadığını fark ettim. Kendimle çalışmaya başladıktan sonra içimde var olan güçlü enerjiyi insanları etkileme, harekete geçirme ve daha çok insana yaymak isteğine dönüştüğünü fark ettim. 2016 yılında koçluk ve NLP ile tanıştım. Erickson koçluk okulunu bitirdim, akreditasyonumu aldım, NLP Practitioner ve sonrasında NLP Master oldum. Bilinç aşamaları, kuantumda bütünsel düşünme, metaforlar, beyin, öğrenme aşamaları, bilinç, bilişsel davranış terapi, transaksiyonel analiz, theta healing, Şamanizm ve transformal nefes alanlarında okumaya ve eğitim görmeye başladım. Okumaya ve öğrenmeye çok meraklıydım ve tüm merakımı kişisel yolculuk, bireysel farkındalık, psikoloji alanında kendimi geliştirmeye ayırdım. Sonunda öğrendiğim araçları önce kendimde uygulayıp sonra da daha geniş kitlelere iletmek üzere kitap yazmaya karar verdim. Elindeki kitap, yolculuğumun izlerini taşıyor. Senin de yolculuğunda ihtiyacın olan gücü bulmana destek olabilmek için kaleme alındı.

Hayatın anahtarının elimizde olduğuna hep inandım, sende de bu inancın güçlenmesine ve bunu keşfetmene niyet ettim.

Bu yüzden de ilk kitabımın adını “Can” koydum. Can’lar kendine yolculuklarında yelkenlerini şişirsin, cesaretle yola çıkmaya isteklensinler istedim.

Şimdi yelkenleri açmaya niyetlen… 

Dümene geç,

İstediğin hayatın anahtarı senin elinde!

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif