Gönül Ateşsaçan
Paylaşım:
Gönül Ateşsaçan

Yazar Hakkında:

Gönül Ateşsaçan, 1986 yılında İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 1992 yılında başarıyla mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak beş yıl çalıştı.

1997-2005 yılları arasında ilaç sektöründe yönetici olarak klinik araştırmalarda görev aldı. Bu süreçte Edirne’den Ardahan’a kadar tüm Türkiye’yi, yanı sıra neredeyse tüm Avrupa şehirlerini, hatta Uzakdoğu, Arabistan ve Amerika’yı dolaştı. 1999 yılında kızı Eda Dide’yi doğurdu, ama çalışmaya devam etti.

2005 yılı ağustos ayında Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı “Medikal Estetik Sertifika” ile, dünyada da henüz çok yeni başlayan medikal estetik alanında çalışmaya başladı. Sağlıklı yaşam, bes­lenme, antiaging uygulamaları, hipnoterapi, quantum biofeedback ve homeopati konularında eğitimler aldı.

2005-2011 yılları arasında Özel Hay Polikliniği’nde çalıştı; bu süreçte mesul müdür olarak da görev yaptı. Mart 2011’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Sağlıklı Yaşam Kliniği’ni (Medikal Estetik+Beslenme, Zayıflama+Kuantum Enerji Tıbbı+Homeopati) açtı. Eylül 2013 tarihinde Kıbrıs Merit Royal’de sağlıklı yaşam kliniği olan Tetra Di Cosmos’u açtı. 2016-2108 yılları arasında Muscat Umman da AgeCare Clinic’te medikal estetik hekimi olarak görev yaptı.

2015 yılında Neden Açım, Neden Şişmanım okurla­rıyla buluştuğu ilk kitap çalışması oldu.

Yıllar içinde aldığı eğitimler ve tecrübelerini harmanla­yarak özel bir beslenme modeli geliştirdi ve bunu 2019 yılında Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam kitabıyla da tescilledi. Kitap, Türkçenin (5 baskı) yanı sıra İngilizce olarak da yayımlanıp dün­yadaki okurlarıyla buluştu.

2023 yılında kolektif yazarlı bir öykü seçkisi olan Kendi Peşimde kitabında “Kayıp Şifacı” öyküsü yayımlandı. Bu öykünün devamı ni­teliğinde olan romanı da yolda.

Uluslararası ve ulusal kongrelerde konuşmacı olarak yer alan Gönül Ateşsaçan, uzmanlık dalı olarak seçtiği “Sağlıklı Yaşam” ve “Antiaging” alanında İstanbul Caddebostan’daki “Dr. GÖNÜL ATEŞSAÇAN KLİNİK”te, profesyonel eki­biyle beraber hastalarına hizmet vermektedir.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif