Ed Catmull
Paylaşım:
Ed Catmull

Yazar Hakkında:

Ed Catmull Pixar Animasyon Stüdyoları’nın kurucularından, Pixar Animation ve Disney Animation’ın başkanı. Bilgisayar grafiği alanında yaşam boyu başarı için verilen Gordon E. Sawyer Ödülü de dahil olmak üzere beş kez Akademi Ödülü’ne layık görüldü. Utah Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri dalında doktora derecesi aldı. Karısı ve çocuklarıyla birlikte San Francisco’da yaşamaktadır.
Amy Wallace GQ, Wired, The New Yorker, ve The New York Times gibi dergi ve gazetelerde yazdı.Halen Los Angeles dergisinde editör olarak çalışan Wallace, daha önce The New York Times pazar ekinin iş dünyası sayfalarında yazdığı yazılarla tanınıyor. 
Birçokları ilham ve yaratıcılığı tanımlama ve sınıflama girişiminde bulunmuşlardır. Ed Catmull ise bilgelik dolu deneyimine dayanarak yaratıcılığı fikirlerin değil de insanların simyası olarak tanımlıyor. Catmull Yaratıcılık A.Ş.’de sağduyudan sapmayan bir özgünlük ve dürüstlükle tek bir yola saplanıp kalmamanın, sanatın, işin ve inovasyonun sanatsal bileşiminin nasıl hayata geçirileceğinin örneklerini veriyor. 
—GEORGE LUCAS
Star Wars’unyönetmeni

İş dünyasının guruları Pixar hakkında hikâye anlatmaya bayılırlar ama elinizde tuttuğunuz kitap, bu öyküyü bizzat yaşayan ve yaratan birinden dinlemek için önümüze çıkan ilk fırsat. İnovasyon yönetimiyle ya da yalnızca iyi yönetimle ilgilenen herkes bu kitabı okumalı.  

—CHIP HEATH, Switch ve Decisive’in yazarlarından

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif