Dr. Gülseren Budayıcıoğlu
Paylaşım:
Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Yazar Hakkında:

Madalyonun İçi, Günahın Üç Rengi, Hayata Dön, Kral Kaybederse ve Camdaki Kız kitaplarının yazarı Psikiyatr Doktor Gülseren Budayıcıoğlu, televizyon dizileri İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir, Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve Camdaki Kız'ın da eser sahibidir.

1947 Ankara doğumlu Psikiyatr Doktor Gülseren Budayıcıoğlu, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etti.

Gülseren Budayıcıoğlu öğrenciliği sırasında, TRT televizyonlarında spikerlik ve sunuculuk yaptı. İhtisasını yaptığı Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri bölümünde, on yıl da öğretim görevlisi olarak hizmet verdi.

Gülseren Budayıcıoğlu yıllarca muayene hekimliği yaptıktan sonra, 2005’te Türkiye’nin ilk psikiyatri merkezi olan ve halen Ankara ve İstanbul’da hizmet veren Madalyon Psikiyatri Merkezi-Madalyon Klinik’i kurdu. Klinik adını, ilk kitabı Madalyonun İçi'nden almaktadır. Madalyon Klinik önce Ankara'da kuruldu, sonra İstanbul Levent (2013) ve Suadiye’de (2017) şubeleri açıldı. Kliniklerinde 100’e yakın psikiyatr ve psikolog çalışmaktadır.

Psikiyatri bilimini hikâye ve romanlar yoluyla insanlara ulaştırmaya devam eden Madalyon Klinik’in başkanı ve iki çocuk annesi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, Türkiye'nin en bilinen ve aranan ruh doktorudur.

Ruh hastalıklarının kökeninde ne olduğunu, vakalar üzerinden okurlara duyurmak ve farkındalık yaratmak için kitaplarını kaleme alan Budayıcıoğlu kanser hasatalığından ebediyete uğurladığı eşi, Aydın Budayıcıoğlu’dan da eserlerinde yer yer söz etmektedir. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Yağmur ve Hasan adında iki çocuğu vardır.

Psikiyatr Doktor Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarındaki tüm karakterler gerçektir ve yazarın danışanlarının anlatıları üzerine kitaplaştırılmıştır.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Egmont Copyright © 2019 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif