Arkın Çelik
Paylaşım:
Arkın Çelik

Yazar Hakkında:

Arkın Çelik, 1979 yılı Ekim ayında Eskişehir’de doğumu kayıtlara geçtikten 9 yıl sonra Antalya’ya taşındı. Antalya Anadolu Lisesi’nden mezun olmadan EyFM’de radyo programı, EyTV’de İngilizce haber bülteni sunuculuğu ve programların dış seslendirmelerini yapıyordu. 1996 yılında ilk şiir kitabı Düşünce Söze Düşünce Ahmet Özbay ve TMS dersanesinin katkılarıyla hazırlandı. Power FM İstanbul’da olmasaydı Boğaziçi Üniversitesi’ne girer miydi asla bilemeyiz ancak 1997’de iki hedefine ulaşarak hayalindeki okulun istediği bölümünü dereceyle kazandı ve hayalindeki radyoda çalışmaya başladı. Yine Düşünce Söze Düşünce adını taşıyan ikinci şiir kitabı Era yayınevinden 2000 yılında piyasaya çıktı.

Mezun olmayı 9 (yazıyla dokuz) yılda ancak becerdiği Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünün hayatındaki katkısı o zamanlar farkında olduğunun çok ötesindeydi. Radyoda, kül tablası temizleyip arşiv CD’lerini düzenlemekten gece yayın nöbetçiliğine, prodüksiyon sorumluluğundan müzik ve program direktörlüğüne pek çok farklı iş yaptı. Aynı dönemde TV ve radyo programlarını seslendirmekten reklam seslendirmeye geçişi mentoru Sema Mağara sayesinde oldu. 20 yıldır seslendirme ajansı Melodika aracılığıyla dünya ve Türkiye’nin en büyük markalarının İngilizce ve Türkçe reklam ve tanıtım filmlerini seslendiriyor. 

DJ T00Lz olarak, İbiza’dan Selanik ve Larissa’ya pek çok uluslararası mekânda ve Türkiye’de sayısız etkinlikte pikapların başındaydı. Sagopa Kajmer ile düeti “Proportions” yayınlanan ilk İngilizce rap parçası olarak DJ’likten müzik üretimine doğru bir dönüşümü işaret etti ve 2007 yılında yayınladığı albümlerle hep anlattığı hikâyelerin müzikle buluşması gerçekleşti. Yazmaya aralıksız devam ettiği yıllar boyunca felsefe, kişisel gelişim ve spiritüel alanlarda yaptığı çalışmaların, kişisel olduğu kadar profesyonel anlamda da fayda sağladığını fark etmesi üzerine kendini ifade konusunda o zamana dek üniversitelerde yaptığı konuşmalar ve kendi öğrencilerine verdiği eğitim içeriğini bir program haline getirdi. 

Power FM’de yayında geçen 20 yıl 6 ay sonunda, 2018 yılı itibariyle iFADE TASARIMI® asıl işi haline geldi ve EVNX.LIVE kuruldu. Kendi firması EVNX.LIVE aracılığıyla kurum, marka ve bireylerin kendilerini anlaması, en verimli halde aktarması ve yaratmak istedikleri etkiye uygun olarak ifade edebilmesi için danışmanlık, performans koçluğu, multimedya tasarım, yönetmenlik ve prodüksiyon yapmaya devam ediyor. İngilizce ve Türkçe keynote konuşmaları, seminer ve atölyeler ile etkinlik sunuculuğu, dövüş sporları ring anonsu ve canlı yayın yorumculuğu yapıyor. 

2022 yılı Mart ayı itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fa-kültesi’nde iFADE TASARIMI® dersi vermeye başladı. Halen yerel ve uluslararası pek çok markanın, üst düzey yöneticileri ve ekiplerinin kurumsal danışmanlığı, profesyonel performans koçluğu ile birlikte birey, marka ve kurum iletişiminin her aşamasında içerik tasarım ve üretimi yapmaya devam ediyor. 

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif