Arif Ergin
Paylaşım:
Arif Ergin

Yazar Hakkında:

Arif Ergin, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Mezuniyet sonrası atıldığı profesyonel iş yaşamının yanı sıra Ekonomi, İşletme ve Finans alanlarında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatında; İklim Değişikliği, Sürdürülebilir Enerji, Döngüsel Ekonomi ve Çevreci Ekonomi alanlarında çok sayıda özel ve kamu kurumuna, belediyelere ve uluslararası projelere danışmanlık yapmaktadır. Türkiye’nin en önemli çevre ve sürdürülebilirlik projelerine imza atmış ve İklim Değişikliği ana ekseninde olmak üzere çok sayıda uluslararası ve ulusal çevre projesine danışmanlık vermiştir. Uluslararası finans kurumlarının Türkiye’de finanse ettiği çok sayıda KOBI ve Çevre projesinde kilit uzman olarak görev almış ve bu projeleri hayata geçirmiştir. 

Danışmanlık faaliyetlerinin yanı sıra, STK’lara, üniversitelere ve lise-ilk öğretim kurumlarına yönelik olarak “İklim Değişikliği” ana başlığı altında sürdürülebilir bir ekonomi ve ekoloji ile ilgili farklı seviyelerde seminer, eğitim ve konuşmalar düzenleyen İklim Baba Platformu’nun kurucusudur. 

Özel hayatında da bir çevre ve dünya gönüllüsü olan Ergin, bilime ve bilinmeyene olan bitmek bilmeyen merakı ile tarih, felsefe, din, bilim ve mimari ile ilgili araştırmalar yapmakta ve romanlar yazmaktadır. Doğan Kitap etiketiyle yayınlanan ilk romanı Tekvin, 2018 yılının son aylarında piyasaya çıkmış omasına rağmen yılın en iyi ve en çok satan romanları arasına girmiş ve eleştirmenlerden tam not almıştır. 2018 yılının en iyi 50 Kitabı listesine girebilen tek gizem-gerilim-polisiye romanı olmuştur. 2019 yılında da aynı okunma grafiğini sürdüren Tekvin, okurlardan ve edebiyat kulüplerinden yoğun ilgi görmeye ve ödüller almaya devam ediyor. 

2020 yılında İklim Değişikliği ile ilgili çalışmalarını gençlere yönelik bir kitaba dönüştürmeyi planlayan Ergin, iş hayatının yanında bir hobi olarak yazarlık hayatına devam ederken, çevre ve iklim değişikliği ile ilgili yaptığı çalışmalarla dünyanın daha iyi bir yer olması için mücadeleye devam etmektedir.

Doğan Kitap Tarafından Yayımlanan Eserleri:

  • Doğan Holding
  • Doğan Kitap
Doğan Yayınları Copyright © 2022 | Tasarım ve Uygulama: Carbon Interaktif