Etkinlikler

Doğan Kitap, Doğan Holding ve Egmont Holding ortak markasıdır.

Alibaba

Çeviren: Mehmet Gürsel

Kitap Hakkında:

Çin'in dünyaya açılan kapısı


Bir Çin şirketi için tuhaf bir isim olan "Alibaba", Jack Ma'nın aklına San Francisco'ya yaptığı bir seyahatte geldi: "Öğle yemeği yiyordum, yanıma garson geldi. Ona 'Ali Baba'yı biliyor musun?' diye sordum. 'Evet!' dedi. 'Nedir peki?' dedim. 'Açıl susam açıl' diye cevap verdi."


Çin'in küçük üreticileri ile dünya devlerini buluşturan Alibaba, taşrada bir eyalette, kendisi ufak tefek, ama hayalleri kocaman bir öğretmenin girişimi olarak doğdu. Bugün Çin'in ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri.


Sihirli Jack'in olağanüstü öyküsünü anlatan bu kitap, Çin'in 2000'lerde geçirdiği baş döndürücü dönüşümü de gözler önüne seriyor.

 

Yazar Hakkında

Duncan Clark, Pekin’in önde gelen danışmanlık şirketi BDA China’nın kurucusu. Uzun yıllar aralarında Alibaba’nın da olduğu Çin şirketlerinde yatırımcı ve danışman olarak görev aldı. London School of Economics mezunu olan yazar, aslen İngiliz. İlk kitabı Alibaba, Financial Times’ın “Yılın İş Kitabı” Ödülü (2016) için kısa listeye girdi ve pek çok övgü aldı. Clark, 1994’ten beri Çin’de yaşıyor ve ülkenin geçirdiği dönüşüme tanıklık ediyor.


Alibaba’nın ‒ve elbette Jack Ma’nın‒ yükseliş hikâyesi, Çin’in geçirdiği muazzam dönüşüme de kocaman bir pencere açıyor. Duncan Clark hikâyeyi büyük bir ustalıkla anlatmış.


Wall Street Journal

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Alibaba

ISBN: 978-605-09-4222-4
Sayfa Sayısı: 312
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2017
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 28.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora