Etkinlikler

Doğan Kitap, Doğan Holding ve Egmont Holding ortak markasıdır.

Mağluplar

Birinci Dünya Savaşı Neden Bitmedi? 1917-1923

Çeviren: Yüksel Taşkın

Kitap Hakkında:

Yüzyıl önce, Cihan Harbi’ni sonlandıran ateşkes antlaşması Avrupa’da savaşı gerçekten bitirmiş miydi?Robert Gerwarth bu eşsiz çalışmasında, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yapılan barış antlaşmalarının savaşı bitirmediğini anlatıyor. Kitap tekrar çizilmek istenen sınırlar, sürgünler, yeni milliyetçiliklerle İkinci Dünya Savaşı’nın tohumlarını eken bir şiddet dalgasının Avrupa’yı sardığını maharetle ortaya koyuyor.Nefes kesen, ustalıklı bir panorama. Savaş sonrası anarşisini, yıkılan imparatorlukların ve doğan ulus devletlerin epik hikâyesini anlatıyor. Avrupa’nın 20. yüzyılını yeniden düşünmemizi sağlıyor.

The Times Literary SupplementÖnemli ve tam vaktinde yazılmış… İhmal edilmiş bir dönemi yeniden ele almamız gerektiğini gösteriyor. 

Margaret MacMillan,  The New York Times Review of BooksAnlaşılır, zekice ve müthiş detaylarla dolu…

Financial Times

 

Yazar Hakkında

Robert Gerwarth, University College Dublin’de modern tarih üzerine uzmanlaşmış bir profesör ve Savaş Çalışmaları Merkezi’nin direktörüdür. The Bismarck Myth kitabının ve Reinhard Heydrich üzerine bir biyografinin yazarıdır. ABD, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa’da çeşitli üniversitelerde okumuş ve ders vermiştir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Mağluplar

ISBN: 978-605-09-5691-7
Sayfa Sayısı: 456
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2018
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 42.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora