Etkinlikler

Doğan Kitap, Doğan Holding ve Egmont Holding ortak markasıdır.

Kadının Hak Arama Rehberi

Kitap Hakkında:


Bilmek özgürleşmektir!


Kadınlar vardır ve kadınların hakları vardır…

Kadınlara evde, işyerinde, sokakta; severken, sevilirken, aldatılırken, şiddet görürken, tacize ve tecavüze uğrarken çaresiz ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak amacını taşıyan bu kitap, Türkiye’nin en ünlü boşanma avukatlarından, kadın hakları savunucusu Altın Mimir tarafından kaleme alındı. Yasalardaki maddeleri ve hak arama yollarını bir uzman gözüyle eksiksiz ve anlaşılır bir dille okura sunan Kadının Hak Arama Rehberi hukuki bir kılavuz niteliği taşıyor.


Gücünü ve özgürlüğünü kazanma yolunda Kadının Hak Arama Rehberi.

 

Yazar Hakkında

Avukat Altın Mimir 1972 yılında Ovacık/Tunceli'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ovacık'ta tamamladı.1985 ile 1989 yılları arasında Çorum Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra, hemşire olarak Sağlık Bakanlığı'na bağlı Beyoğlu Devlet Hastanesi'nde görev yaptı. Bu süre içinde gece çalışıp, gündüz okuyarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimini tamamladı.

1994 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi mezuniyetini takiben Prof. Dr. Çetin Özek'in yanında avukatlık stajını bitirdi. 1998 yılında çalıştığı hukuk bürosundan ayrılarak, emeğe olan saygısının tezahürü olarak ismini verdiği ve uğruna inandığı oğlu Emek’in adını verdiği Emek Hukuk Bürosu nu kurdu.

İstanbul Barosu'na 1995 yılında kaydolan Avukat Altın Mimir, kariyeri boyunca sayısız medeni, ticari, aile ve ceza davasında müvekkillerini temsil edip aynı zamanda birçok büyük şirketin hukuk müşavirliğini yapmaya devam ediyor. Kendisi ayrıca, bankacılık ve finans sektöründe krizin baş gösterdiği 2000 yılında el konulmuş olan bazı bankaların borç yapılandırması ile özel hukuk ve ceza davalarında görev almıştır.

Avukat Altın Mimir, topluma olan borcunu ödemek ve toplumdaki misyonunu yerine getirmek adına, özellikle kadına yönelik her türlü şiddetin karşında olmak adına aile hukuku alanında yoğun çalışmalarını devam ettirirken, KAGİDER başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları içerisinde aktif olarak yer almaktadır. Bu manada Emek Hukuk Bürosu’nda tüm avukatların kadın olması bir tesadüf değil onun açısından bir tercihtir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Kadının Hak Arama Rehberi

ISBN: 978-605-09-3275-1
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Ocak 2017
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora