Etkinlikler

Şebnem Burcuoğlu D&R Live İmza Günü

29 Eylül 2018, 15.00 - D&R Suadiye
 

Şebnem Burcuoğlu D&R Live İmza Günü

30 Eylül 2018, 15.00 - D&R Kanyon
 

Şebnem Burcuoğlu D&R Live İmza Günü

06 Ekim 2018, 15.00 - D&R Espark Eskişehir
 

Konstantinopolis Kapılarında

Anadolu’da İlk Türk Devletinin Kuruluşu

Kitap Hakkında:

Hikmet Temel Akarsu’dan bir bahadırlık romanı

Bizans’ın kapılarına dayanan ilk TürklerRoman ve öykü yazarı Hikmet Temel Akarsu’nun, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’in kapılarına dayanan özgür Türkmen boylarının benzersiz maceralarını anlattığı yeni tarihsel romanı “Konstantinopolis Kapılarında” raflarda.

Malazgirt savaşından sonra “Küçük Asya”yı boydan boya fethederek dönemin dünya imparatorluğu Bizans’ın başkentine dayanan Türkmen boylarının verdikleri mücadele, bir anlamda Anadolu’da ilk Türk devletinin kuruluşunun da hikâyesini oluşturuyor.

“Türk Ortaçağı” olarak adlandırılabilecek bir dönemi ele alan romanda, Büyük Selçuklu İmparatorluğu’ndaki veraset meselelerinden dolayı kendilerine yeni bir yurt ararken Anadolu’yu mesken tutan, Kutalmışoğlu Süleyman Şah önderliğindeki ilk Türkmen boylarının çarpıcı ve adanmışlık dolu serüvenleri, bugüne kadar Türk edebiyatında benzerine pek rastlanmamış bir teknikle anlatılıyor. Bir zamanlar çok severek okunan kahramanlık maceralarını andıran bu romanda, o eski tarihi hikayelerin tadını bulacaksınız.

Devrim Kunter’in desenleriyle de ayrı bir zenginlik kazanan “Konstantinopolis Kapılarında”, Hikmet Temel Akarsu’nun “Türk Ortaçağı” serisinin ikinci kitabı (İlk kitap: “Özgürlerin Kaderi / Malazgirt”).

 
Hikmet Temel Akarsu
Hikmet Temel Akarsu

Yazar Hakkında

Romancı, öykücü ve hiciv yazarı Hikmet Temel Akarsu 1960 yılında Gümüşhane’de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Mimarlık yapmayıp, kendini yaşam düşü olan yazarlığa adadı. Roman, öykü, deneme, makale, eleştiri, oyun ve senaryo yazarlığı da dahil olmak üzere edebiyatın hemen hemen her alanında ürün verdi. Pen Club, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Mimarlar Odası üyesidir.

 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Konstantinopolis Kapılarında

ISBN: 978-605-09-0604-2
Sayfa Sayısı: 292
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2012
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora