Etkinlikler

Nermin Bezmen İmza Günü

17 Kasım 2018, 15.00 - D&R İstinyepark
 
Doğan Kitap, Doğan Holding ve Egmont Holding ortak markasıdır.

Cariye

Kitap Hakkında:

Bir cariye tarafından sultana yazılan gerçek aşk mektuplarından ilham alan etkileyici bir roman…

Hazırlanın! Başka bir zamana, XVIII. Yüzyıla, I. Abdülhamid dönemine gidiyoruz; sırlarla dolu bir mekâna, Osmanlı haremine… Aşkın, onu her şeyden farklı kılan ve o hiç değişmeyen büyüsüne...

“Cariye ve harem. Bu iki kavram üzerine pek çok kitap okuduk ama yüzeyde kalan bilgilerle yetinmek zorunda kaldık. Gül İrepoğlu’nun Cariye’si bu anlamda diğerlerinden ayrılıyor. Uzmanlık ve yazma yeteneği mükemmel bir uyum içinde somutlaşıyor bu romanda. Kurgu ve tarihsel gerçeklik iç içe geçerek belgesel bir tat veriyor okuyucuya. Osmanlı’nın bir kurumunu, bu kurumdaki bir kişiyle, bir imparatorluğun insan haritasının belki de en kurak, en ilgi çekici, en gizemli dünyasını, engebeli yaşamını okurken, romancının insan ruhuna nüfuz eden ayrıntı ustalığını fark ediyorsunuz.”

Doğan Hızlan

 
Gül İrepoğlu
Gül İrepoğlu

Yazar Hakkında

Mimar ve sanat tarihçisi Prof. Dr. Gül İrepoğlu TRT 2’de “Şehir-Mekân” ve “Sanat-Mekân”; TRT Okul’da “Zamanda Yolculuk” TV programlarını hazırlayıp sunmuş, TAÇ Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı başkanlığını üstlenmiş, 2006-2012 yıllarında UNESCO TMK yönetim kurulu üyesi ve Somut Kültürel Miras Komitesi başkanı olarak görev yapmıştır. Halen NTV’de “Acaba” isimli tarih programını sürdürmektedir. Gölgemi Bıraktım Lale Bahçelerinde, Cariye ve Fiyonklu İstanbul Dürbünü romanları birçok dile çevrilmiştir.

 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Cariye

ISBN: 978-975-991-437-0
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mart 2007
3. Baskı: Eylül 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 10.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora