Etkinlikler

Ansızın Gelen

Kitap Hakkında:

Jale Sancak, bugünü, sokağı, her gün içine karıştığımız sessiz kalabalığı, sıradan insanların, sıra dışı öykülerini anlatıyor.
"Ansızın Gelen" sokakta her gün aralarına karıştığımız dikkat bile etmediğimiz insanların görünenin ötesindeki hayatlarını, savruluşlarını hayata tutunuş çabalarını içten bir kavrayışla aktarıyor okura.
Her öyküde farklı bir kurgu, kendine özgü bir dil oluşturuyor. Düzyazının içinde imgelerle yürüyerek bir anlatım şenliği yaratıyor adeta.
Jale Sancak, düzyazı ile şiirselliği ustalıkla bir araya getirdiği öykülerinde, uzamı metinsel bir öğeye dönüştürerek, kahramanlarını özel bir coğrafyadan anlatıyor.
Kaybeden, hiçliğin, yokluğun karşısına rüyalarını, gizlediklerini, tutkularını koyan, korkulardan kurtulmak için düşlere sığınan bu insanlara sevgiyle yaklaşıyor.

 
Jale Sancak
Jale Sancak

Yazar Hakkında

İstanbul’da 3 aralık 1958’de doğan Jale Sancak, Bebek İlkokulu’nu, Behçet Kemal Çağlar Lisesi’ni bitirdi. Sekreterlik, düzeltmenlik, redaktörlük, desinatörlük yaptı. 1984’ten beri tekstil sektöründe modelist ve tasarımcı olarak çalışıyor. Resimle de uğraşan Jale Sancak, 1985’te TRT İstanbul Radyosu’nda seslendirilen "Yitik Sesler" adlı oyunuyla yazarlık yaşamına adım attı. Öyküleri "Argos", "Adam Öykü" ve "Varlık"ta yayımlandı. 1998’de TRT’ye "Ateşi Çalmak" adlı TV programını hazırladı. "Mırıl Mırıl Münevver" adlı öyküsü TRT’ye TV filmi yapıldı. TRT radyolarında 20 kadar oyunu yayınlandı. "Bu Gece Pera’da" adlı öyküsü Fince’ye çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Ansızın Gelen

ISBN: 978-975-293-548-8
Sayfa Sayısı: 300
Ebat: 13.5×195 cm
Yayın Tarihi: Mart 2007
2. Baskı: Mart 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 16.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora