Etkinlikler

Armağan Portakal D&R Live İmza Günü

24 Şubat 2018, 13.00 - D&R Alsancak, İzmir
 

Gülşah Elikbank

Yazar

Gülşah Elikbank 1980’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı.
İstanbul’da uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra, İzmir’de, Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli olan Mini Fuar Hotel’i açtı. Yazar bu otelle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2013 yılının “yılın turizm işletmecisi” seçildi. Elikbank, çeşitli kurumlara edebiyat etkinlikleri ve festivalleri konusunda danışmanlık yapıyor. Ege Telgraf gazetesi kültür-sanat sayfasını hazırlıyor, BirGün gazetesinde yazıyor.
Şimdiye dek yayımlanan romanları şunlardır: Günebakan Üçlemesi (Siyah Nefes, Mavi Dağ, Kızıl Ölüm) Aşkın Gölgesi, Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası, Uykusuzlar, Yalancılar ve Sevgililer.
Aşkın Gölgesi adlı romanı Arapça olarak 8 Ortadoğu ülkesinde okurlarla buluşmuştur. Gelecek yıl ise İtalya’da İtalyanca olarak okurlarla buluşacaktır.
Rüya Takımı: Medusa’nın Pusulası adlı çocuk romanı ise Makedonca olarak Makedonya’da yayımlanmıştır. Yakın zamanda Romanya’da Türkçe ve Romence olarak çift dilli olarak da yayımlanacaktır.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 
Gülşah Elikbank