Etkinlikler

Nermin Bezmen D&R Live İmza Günü

01 Nisan 2017, 14.00 - D&R Suadiye
 

Nermin Bezmen D&R Live İmza Günü

02 Nisan 2017, 14.00 - D&R City's Nişantaşı
 

Figen Midilli

Yazar


Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. 12 yıl kurumsal firmalarda mobilya tasarımı konusunda uzmanlaştı.  2010 yılından bu yana serbest tasarımcı olarak mobilya ve mücevher tasarımları yapmaya, tasarım danışmanlığı hizmetleri vermeye devam ediyor.

Yaratıcılık ve tasarım serüveni sürerken, rüyaların hayata yön veren, bilinçaltına sansürsüz ulaşmayı sağlayan bir rehber olduğunu keşfetti. Bu alanda aldığı eğitimler sonrasında rüyalarını yazarak ve analiz ederek, hayatında birçok dönüşümler yarattı.

Hayata ışık tutan bu benzersiz hazineden herkesin faydalanabilmesi için hazırladığı Rüya ve Hayal Günlüğü‘nde rüyaların sembol dilini anlamayı kolaylaştıran teknikleri oluşturdu. Günlükte, hayal kurarken yazmanın tam olarak ne istediğimizin farkında olmamızı sağladığı ve yaratımdaki potansiyelimizi genişletmek amacıyla kullanılabileceği düşüncesiyle, okuru bu alanda yönlendirecek sorulara da yer verdi.


Yazarın bir sosyal sorumluluk projesi olan kolektif kadın mektupları üçlemesi; İmza: Kızın, İmza: Karın ve İmza: Ben’de de yazıları yayınladı.  İstanbul’da yaşayan Figen Midilli, rüyalarını ve hayallerini yazmaya ve hayata geçirmeye devam ediyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 
Figen Midilli