Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

doris day israil sakkara aile ilişkileri sultan kimlik çatışması komplo teorisi cellat mezarlığı korsan kitap cinler laik puşkin ali albayrak pedro parama cıa dişi stiletto başkalarının kokusu venedik kadın dublin şiir yılmaz güney gabriel garcia marquez türk sineması antoloji porno rekabet soruşturma feminizm mısır kaçış balık yemek hayal kırıklığı çalışan kadınlar yay izak babel erich auerbach hayal yahudi parti mutfak kutlukhan perker gezi referans öykü anneler ve kızları kadın erkek ilişkileri hanefi avcı türkiye vedat selanik edebiyat dna oda kerime nadir memet fuat kapancı musa kanser mektup stasi tarikat cep kitap burçlar örgüt donka 1908 devrimi uyuşturucu aşiret melek ibrani allah çevre koruma stalin pir kasaba cinayet kadınlar yaşlı nick zombi şehbal gözyaşı çocuk dili osmanlı imparatorluğu anne sinema hırs maya nuriye akman mafya devrim küba devrimi kemikliler özal deprem fehiman yazar uzay musevi kürtaj manyak cafer necip hablemitoğlu deloitte roman dağ mübadele tehlike istihbarat tkp fetih göç meksika ingilizce ego aslan ikizler hapishane kolera aşk mitoloji ajanda hz. ali korucu köyü fethullah gülen schubert yengeç komünist kız arkadaş boğa stavrogin ecinniler dede erkek arkadaş akrep türk yoksulluk bağdat mübin tiyatro hacı bektaş veli facebook başak delil islamiyet köpekbalığı soner yalçın yaşar nabi nayır lokanta büyük iskender berlin duvarı keşanlı ali destanı türklük oğuz atay oğlak osmanlı doğu perinçek yalnızlık emniyet’te fethullahçı örgütlenme aksiyon struma terazi ergen kızlar hindistan milliyet kan içiciler intikam onat kutlar etki ajanları nâzım hikmet anı çocuk bakımı polis romantik komedi tolstoy iş dünyası anna karenina hacıbektaş kurşun istanbul küba mimesis naziler cezaevi tüccar sufilik hrant dink dönmeler atatürk masal hayvan hakları papaz reis ilişki matematik aydınlık ege özgürlük serenad beslenme oyun iskenderiye kehanet trakya siyaset müzik kimlik ekonomi jack italya kapatılma kan latin amerika edebiyatı spiritüel kâhin sabri uzun liman kahire siyonizm nazlı ılıcak soykırım ölüler parmak izi bestseller comala kasabası katil astroloji çehov vampir futbol gülbang şiva vahası dar’a durmak londra şiddet acı ergenekon vaat edilmiş topraklar koç roman kahramanı mitologya kastelli ahmet şık kova tarih 1960 ihtilali yahudiye otel şeytan nedim şener kurtuluş islam macera kapo anne çocuk tevrat bedeviler maeve binchy mizah operasyon brezilya lezzet ihanet dışarısı hitler bir olmak firavun gerilim yahudi bilim insanları anlatı suç berlin gogol adres fotoğraf hallacı mansur akp kanada çocuk şiddeti izmir bektaşilik banker kastelli işkence mekan istanbul üniversitesi haldun taner fanlo zeka kıskançlık azınlık hayatın anlamı televizyon dostoyevski fidel castro tasavvuf aşk ve macera sırrı bektaş felsefe idam
Blogcu Anne- Elif Doğan