Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

venedik soykırım tiyatro korucu köyü facebook cinler çocuk bakımı yahudi bilim insanları yoksulluk parti tolstoy lokanta korsan kitap yemek yay şehbal izmir latin amerika edebiyatı istanbul üniversitesi 1960 ihtilali ibrani liman mizah mektup fidel castro bedeviler yalnızlık berlin selanik kapancı başkalarının kokusu çalışan kadınlar reis comala kasabası maya schubert vaat edilmiş topraklar ihanet gözyaşı göç dublin kerime nadir hayatın anlamı uyuşturucu burçlar kıskançlık kurtuluş laik fethullah gülen boğa çocuk şiddeti anlatı gabriel garcia marquez mübin cep kitap manyak cafer sakkara büyük iskender yaşar nabi nayır islam bağdat sufilik doris day hanefi avcı tüccar hacı bektaş veli osmanlı intikam atatürk türklük ali albayrak işkence 1908 devrimi roman kahramanı zeka komplo teorisi istanbul kadın onat kutlar aşk ve macera katil anneler ve kızları izak babel kanser kan şiir stiletto musa islamiyet kastelli osmanlı imparatorluğu aşiret kutlukhan perker struma gülbang kasaba ergenekon serenad pedro parama yılmaz güney donka allah hacıbektaş köpekbalığı kapatılma anne erich auerbach türk ekonomi cellat mezarlığı pir ego otel oğlak stalin uzay gerilim sabri uzun kova kadın erkek ilişkileri ergen kızlar şeytan devrim kız arkadaş öykü hayal kırıklığı cezaevi aydınlık musevi küba erkek arkadaş mısır azınlık kehanet vampir matematik türkiye örgüt tarikat kürtaj deloitte etki ajanları sırrı bektaş naziler oyun spiritüel kanada hayvan hakları haldun taner anna karenina felsefe koç hitler gogol mutfak trakya zombi hrant dink özgürlük komünist referans rekabet mübadele aşk suç feminizm şiddet porno keşanlı ali destanı doğu perinçek çevre koruma adres antoloji banker kastelli romantik komedi mitologya kimlik soruşturma başak bestseller memet fuat küba devrimi israil beslenme lezzet aksiyon macera stavrogin nuriye akman kemikliler mafya dışarısı edebiyat iskenderiye aile ilişkileri melek ikizler ölüler balık londra sultan aslan tevrat emniyet’te fethullahçı örgütlenme dede nedim şener hz. ali türk sineması hindistan cinayet hapishane bektaşilik necip hablemitoğlu kadınlar cıa fehiman tehlike berlin duvarı istihbarat stasi futbol özal soner yalçın fotoğraf akrep şiva vahası meksika kolera gezi akp dostoyevski sinema milliyet tarih mimesis kan içiciler siyonizm ege brezilya fetih dişi nazlı ılıcak parmak izi kahire oğuz atay anne çocuk mitoloji oda masal ecinniler kimlik çatışması acı dönmeler siyaset kapo tkp puşkin nâzım hikmet hallacı mansur italya çocuk dili dna vedat dar’a durmak televizyon jack idam yaşlı nick anı fanlo ilişki mekan terazi roman operasyon ahmet şık firavun kâhin deprem müzik ajanda maeve binchy yengeç yahudi astroloji papaz tasavvuf hırs yazar çehov iş dünyası yahudiye delil kurşun polis ingilizce kaçış bir olmak dağ hayal
Blogcu Anne- Elif Doğan