Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

kerime nadir soruşturma çocuk şiddeti başak maeve binchy stalin çevre koruma osmanlı imparatorluğu dar’a durmak kimlik çatışması ihanet istanbul struma boğa hindistan deloitte mafya kastelli kapo israil oda ajanda çocuk dili polis mısır izak babel berlin intikam mübin siyonizm kürtaj adres soner yalçın nuriye akman serenad kurşun matematik nazlı ılıcak anne çocuk feminizm facebook cep kitap fanlo tkp islamiyet lokanta ege donka ingilizce oyun işkence naziler fetih nedim şener ergen kızlar sabri uzun gözyaşı çalışan kadınlar yemek yaşar nabi nayır vampir fethullah gülen ilişki cezaevi devrim pedro parama berlin duvarı emniyet’te fethullahçı örgütlenme zombi stasi cinler şiir mitologya banker kastelli operasyon korsan kitap hayal katil ahmet şık hitler papaz roman fotoğraf felsefe londra manyak cafer gezi islam erich auerbach laik atatürk komplo teorisi rekabet milliyet onat kutlar bir olmak dışarısı puşkin musevi köpekbalığı anlatı mitoloji akp trakya kehanet futbol izmir yoksulluk kemikliler reis kapatılma aşk tevrat müzik acı küba devrimi kadınlar kimlik doğu perinçek mimesis necip hablemitoğlu anne hallacı mansur bağdat terazi otel mutfak türk şehbal dna mübadele vaat edilmiş topraklar yahudiye şiddet aşk ve macera yengeç cellat mezarlığı türk sineması antoloji cinayet şiva vahası kapancı parti anı türklük latin amerika edebiyatı televizyon firavun aydınlık dişi yahudi bestseller göç delil hacı bektaş veli vedat nâzım hikmet schubert dönmeler soykırım anneler ve kızları deprem mekan doris day yazar aşiret kâhin komünist stavrogin tarikat bektaşilik ölüler zeka oğlak yılmaz güney türkiye beslenme suç ibrani yay kanada hanefi avcı hayal kırıklığı balık yahudi bilim insanları sufilik uyuşturucu masal macera aksiyon büyük iskender istihbarat roman kahramanı gogol hrant dink kutlukhan perker mizah spiritüel keşanlı ali destanı melek başkalarının kokusu etki ajanları ecinniler siyaset ikizler selanik kadın erkek ilişkileri dağ çehov stiletto dublin sakkara aile ilişkileri tüccar özal iş dünyası porno osmanlı korucu köyü dede tolstoy kıskançlık aslan romantik komedi ekonomi gerilim astroloji cıa 1960 ihtilali fehiman uzay öykü memet fuat küba iskenderiye edebiyat tasavvuf kan özgürlük kaçış yaşlı nick erkek arkadaş istanbul üniversitesi hayvan hakları sinema azınlık musa fidel castro hz. ali allah burçlar parmak izi gabriel garcia marquez kurtuluş sultan bedeviler hapishane meksika tiyatro anna karenina kan içiciler tehlike hayatın anlamı jack ergenekon sırrı bektaş gülbang venedik kasaba kolera akrep koç tarih idam lezzet 1908 devrimi liman oğuz atay comala kasabası kız arkadaş mektup kadın haldun taner dostoyevski ego pir kanser hacıbektaş çocuk bakımı örgüt maya ali albayrak kova kahire brezilya italya hırs referans şeytan yalnızlık
Blogcu Anne- Elif Doğan