Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

gözyaşı anneler ve kızları osmanlı imparatorluğu tkp sinema trakya aşk struma kıskançlık fehiman terazi schubert soruşturma anne aile ilişkileri anne çocuk hz. ali roman azınlık bedeviler vaat edilmiş topraklar erkek arkadaş brezilya gülbang adres aksiyon mitoloji edebiyat şiir etki ajanları tiyatro izmir kastelli kimlik çatışması büyük iskender yay çocuk dili necip hablemitoğlu hapishane yaşlı nick şiddet bir olmak öykü stiletto mektup matematik ekonomi astroloji bektaşilik londra ahmet şık dublin deloitte mafya emniyet’te fethullahçı örgütlenme ego allah komünist sırrı bektaş kolera cep kitap kanser sufilik dar’a durmak dede italya kadınlar nuriye akman erich auerbach fetih kasaba göç şehbal tüccar musevi operasyon polis comala kasabası koç hrant dink çehov çalışan kadınlar donka korucu köyü selanik oğlak hanefi avcı kaçış yoksulluk suç bestseller venedik şiva vahası köpekbalığı ege doğu perinçek türklük beslenme cellat mezarlığı soner yalçın uzay dna dışarısı mitologya kimlik hayal kırıklığı nedim şener sabri uzun pedro parama gerilim hırs izak babel roman kahramanı maya memet fuat zombi istanbul türkiye doris day bağdat lokanta tarih ali albayrak komplo teorisi yengeç oda mübin balık cinler sakkara dönmeler yaşar nabi nayır türk sineması delil ingilizce işkence 1908 devrimi oyun kanada fethullah gülen gogol yazar hallacı mansur ibrani macera çocuk şiddeti özal hacı bektaş veli mübadele yılmaz güney aslan yahudiye latin amerika edebiyatı haldun taner akrep banker kastelli yemek parmak izi hindistan fidel castro başkalarının kokusu anı reis referans ecinniler yahudi korsan kitap mutfak hitler örgüt kerime nadir kemikliler mekan devrim tasavvuf berlin duvarı istihbarat kapo gezi aşk ve macera israil mizah fanlo akp milliyet melek firavun pir boğa spiritüel ilişki sultan papaz ergen kızlar kahire musa küba devrimi tevrat futbol vedat anna karenina siyonizm kutlukhan perker dağ islamiyet yalnızlık parti istanbul üniversitesi aydınlık anlatı kadın erkek ilişkileri kan kurtuluş stasi idam cezaevi televizyon meksika liman kız arkadaş otel cinayet küba iskenderiye tolstoy dişi kadın antoloji facebook ölüler oğuz atay masal onat kutlar kehanet stalin rekabet aşiret siyaset puşkin hayal vampir müzik başak kan içiciler fotoğraf kova yahudi bilim insanları lezzet osmanlı kapancı uyuşturucu hayatın anlamı kürtaj ikizler serenad ihanet romantik komedi laik burçlar kapatılma acı dostoyevski cıa şeytan katil 1960 ihtilali ajanda kurşun zeka berlin felsefe maeve binchy islam intikam çevre koruma manyak cafer özgürlük porno nazlı ılıcak iş dünyası soykırım kâhin jack deprem keşanlı ali destanı ergenekon feminizm hacıbektaş mimesis stavrogin hayvan hakları atatürk naziler çocuk bakımı tarikat türk mısır tehlike gabriel garcia marquez nâzım hikmet
Blogcu Anne- Elif Doğan