Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

zombi banker kastelli kemikliler stavrogin yazar antoloji gogol musevi atatürk serenad yaşar nabi nayır kâhin ege kan içiciler hallacı mansur ajanda haldun taner türkiye 1960 ihtilali kahire iş dünyası kadınlar kapo puşkin astroloji doris day aile ilişkileri yay televizyon kız arkadaş intikam izak babel küba devrimi ecinniler kurşun papaz polis delil sultan türk mitologya venedik deloitte şiddet selanik ergenekon hrant dink 1908 devrimi doğu perinçek jack hacı bektaş veli israil meksika ihanet kutlukhan perker çocuk dili romantik komedi fotoğraf kolera mafya büyük iskender çocuk şiddeti uzay aksiyon azınlık otel tkp kehanet mübin vaat edilmiş topraklar özgürlük oda lokanta erkek arkadaş kaçış istanbul üniversitesi müzik kimlik ego ekonomi mübadele mısır köpekbalığı kova ergen kızlar reis hindistan yılmaz güney ahmet şık komplo teorisi fehiman cıa kastelli donka nazlı ılıcak iskenderiye fetih tolstoy cinayet mitoloji şehbal schubert sinema vampir onat kutlar idam berlin duvarı porno aşk pedro parama liman nedim şener terazi soner yalçın siyaset uyuşturucu çevre koruma ingilizce bestseller kanser parmak izi bağdat küba roman gülbang çalışan kadınlar ikizler soruşturma tüccar mutfak korucu köyü yemek dna akp izmir rekabet ali albayrak hanefi avcı dönmeler brezilya anne çocuk cezaevi hayvan hakları matematik musa istanbul cinler şiva vahası burçlar anlatı yaşlı nick komünist dişi özal manyak cafer kürtaj futbol edebiyat çehov etki ajanları yengeç maeve binchy bir olmak kan koç boğa aşk ve macera italya hayal kırıklığı milliyet feminizm naziler hz. ali kerime nadir emniyet’te fethullahçı örgütlenme kadın hayal cep kitap cellat mezarlığı oyun ilişki anneler ve kızları tehlike soykırım laik hitler şiir anne fidel castro tarikat ölüler siyonizm aydınlık türklük kanada parti ibrani mimesis necip hablemitoğlu stasi göç islam londra macera dağ beslenme yahudi bilim insanları comala kasabası işkence spiritüel yahudiye islamiyet başkalarının kokusu çocuk bakımı oğlak sakkara şeytan tiyatro lezzet stiletto akrep tasavvuf yahudi oğuz atay firavun kurtuluş yoksulluk sufilik hırs katil gözyaşı roman kahramanı struma korsan kitap fanlo acı kadın erkek ilişkileri felsefe maya sabri uzun adres dar’a durmak kasaba stalin balık aşiret anna karenina suç operasyon istihbarat sırrı bektaş aslan öykü keşanlı ali destanı allah yalnızlık dostoyevski trakya osmanlı imparatorluğu referans erich auerbach mektup zeka fethullah gülen bedeviler tarih deprem kimlik çatışması gabriel garcia marquez kapancı hacıbektaş mizah bektaşilik türk sineması dışarısı gezi dede kapatılma örgüt osmanlı masal hapishane anı nuriye akman gerilim pir facebook hayatın anlamı tevrat berlin melek vedat latin amerika edebiyatı dublin başak kıskançlık memet fuat nâzım hikmet devrim mekan
Blogcu Anne- Elif Doğan