Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

lokanta müzik 1960 ihtilali yılmaz güney yalnızlık ahmet şık anne çocuk balık gogol bektaşilik lezzet osmanlı imparatorluğu futbol necip hablemitoğlu kastelli hayal memet fuat rekabet hrant dink melek türklük idam brezilya gabriel garcia marquez kova ingilizce oyun bağdat maeve binchy milliyet oğlak katil sinema kemikliler öykü tkp mitologya hacı bektaş veli yoksulluk tüccar kadın erkek ilişkileri iskenderiye porno parmak izi laik fidel castro jack intikam firavun mübadele tiyatro berlin tarikat ajanda devrim kurtuluş küba cellat mezarlığı fanlo etki ajanları büyük iskender göç soruşturma ibrani hanefi avcı dişi mafya referans islam beslenme yahudi soner yalçın pir oda pedro parama kadınlar ergenekon uyuşturucu 1908 devrimi kadın anne kahire onat kutlar suç ekonomi sabri uzun roman çalışan kadınlar kimlik çatışması dağ çocuk dili schubert otel anna karenina kerime nadir ikizler gerilim siyaset berlin duvarı kurşun musa komünist erich auerbach şiva vahası deloitte spiritüel sultan liman kapatılma haldun taner aslan meksika stalin kapo istihbarat çevre koruma koç özal kan içiciler türk fethullah gülen cinler çocuk şiddeti örgüt operasyon osmanlı kan papaz matematik şehbal ölüler yay kehanet donka özgürlük ego hacıbektaş oğuz atay hz. ali keşanlı ali destanı kanser kürtaj dönmeler hayal kırıklığı israil hayvan hakları edebiyat dar’a durmak stavrogin korsan kitap doğu perinçek serenad bir olmak kâhin mitoloji deprem kapancı mübin comala kasabası ali albayrak bedeviler kasaba boğa korucu köyü kutlukhan perker ecinniler ilişki çocuk bakımı struma selanik mekan aile ilişkileri tarih işkence çehov nuriye akman trakya mısır küba devrimi şeytan burçlar tolstoy musevi mutfak yaşlı nick stiletto tehlike nedim şener uzay erkek arkadaş mimesis fetih romantik komedi kimlik acı sırrı bektaş türkiye venedik doris day akp vampir şiddet kıskançlık italya anneler ve kızları cezaevi hitler zeka köpekbalığı feminizm puşkin ergen kızlar yaşar nabi nayır manyak cafer latin amerika edebiyatı aşk ve macera iş dünyası izak babel allah facebook dede türk sineması sakkara vedat gözyaşı yengeç aşk televizyon dna atatürk delil polis bestseller islamiyet astroloji mizah hapishane başkalarının kokusu başak gülbang nazlı ılıcak dışarısı izmir hindistan dostoyevski cıa yahudiye cep kitap felsefe aksiyon zombi kaçış yahudi bilim insanları fotoğraf kolera banker kastelli naziler soykırım antoloji emniyet’te fethullahçı örgütlenme şiir maya terazi fehiman aydınlık vaat edilmiş topraklar mektup akrep ege yazar reis hayatın anlamı tasavvuf gezi hırs azınlık roman kahramanı adres dublin parti istanbul üniversitesi kız arkadaş stasi istanbul komplo teorisi masal anlatı kanada anı hallacı mansur ihanet yemek londra tevrat macera aşiret nâzım hikmet siyonizm cinayet sufilik
Blogcu Anne- Elif Doğan