Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

uyuşturucu ölüler tolstoy acı nazlı ılıcak öykü referans çocuk şiddeti aksiyon istihbarat gülbang tüccar gezi köpekbalığı felsefe aydınlık dna mafya kanser kan dublin serenad kasaba hayvan hakları mitoloji hacı bektaş veli şeytan stalin oda hrant dink akrep anneler ve kızları vampir şiva vahası fidel castro romantik komedi dışarısı sinema soruşturma şiddet anna karenina lezzet türk sineması tkp polis anne çocuk anı laik spiritüel yaşar nabi nayır nedim şener ihanet jack israil stavrogin antoloji hayal hitler sakkara tarih kadın erkek ilişkileri ajanda nuriye akman yahudi bilim insanları aşk azınlık stasi roman çocuk dili kastelli osmanlı imparatorluğu küba devrimi masal kan içiciler selanik ekonomi cinayet tehlike hayatın anlamı stiletto lokanta mekan milliyet pir şehbal mısır yengeç mizah fethullah gülen comala kasabası fetih kız arkadaş edebiyat dar’a durmak musa müzik deprem vaat edilmiş topraklar işkence ali albayrak ege cep kitap pedro parama mübadele dişi kutlukhan perker ergenekon dönmeler kurtuluş ecinniler papaz berlin kaçış bir olmak futbol sırrı bektaş manyak cafer korucu köyü melek gogol gözyaşı çehov mübin tevrat iş dünyası 1960 ihtilali adres donka komünist büyük iskender hırs venedik kimlik çatışması kerime nadir vedat kürtaj osmanlı liman mimesis türklük otel naziler puşkin mitologya kahire ilişki kemikliler koç atatürk nâzım hikmet banker kastelli islamiyet londra yalnızlık yaşlı nick televizyon korsan kitap rekabet oyun anne latin amerika edebiyatı özgürlük doğu perinçek kadınlar kolera bektaşilik musevi kapatılma balık cezaevi meksika izmir ahmet şık hz. ali fehiman soner yalçın idam allah delil reis oğuz atay parti komplo teorisi kurşun yay yemek kapancı siyonizm burçlar ego istanbul üniversitesi ingilizce dağ brezilya onat kutlar aşiret yahudi erkek arkadaş struma emniyet’te fethullahçı örgütlenme sufilik ibrani şiir ikizler 1908 devrimi feminizm yazar dostoyevski macera kıskançlık türkiye dede beslenme kadın terazi devrim aile ilişkileri facebook gabriel garcia marquez istanbul astroloji özal uzay çalışan kadınlar bestseller küba hanefi avcı kapo berlin duvarı anlatı aşk ve macera keşanlı ali destanı roman kahramanı yahudiye hindistan zeka izak babel fanlo örgüt sultan kâhin yoksulluk tarikat operasyon katil maya oğlak hayal kırıklığı doris day sabri uzun bağdat porno ergen kızlar soykırım matematik türk kehanet hallacı mansur kanada iskenderiye islam deloitte cinler schubert erich auerbach bedeviler mutfak suç necip hablemitoğlu başak intikam mektup çevre koruma yılmaz güney akp cıa italya siyaset firavun hacıbektaş maeve binchy hapishane çocuk bakımı parmak izi boğa fotoğraf trakya başkalarının kokusu tasavvuf gerilim etki ajanları kova tiyatro zombi cellat mezarlığı göç haldun taner memet fuat kimlik aslan
Blogcu Anne- Elif Doğan