Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

latin amerika edebiyatı göç serenad terazi haldun taner musevi kanada yahudi bilim insanları cıa necip hablemitoğlu anlatı tehlike kurşun schubert özal lezzet sultan izak babel 1908 devrimi vaat edilmiş topraklar fidel castro komplo teorisi anı maeve binchy banker kastelli soruşturma liman şeytan gogol televizyon aslan cinayet soner yalçın futbol kutlukhan perker siyonizm dişi kan içiciler yay sufilik nazlı ılıcak manyak cafer yaşlı nick islamiyet çocuk şiddeti londra yalnızlık selanik allah iskenderiye nuriye akman ikizler trakya dostoyevski dönmeler hallacı mansur etki ajanları sinema ege istanbul mimesis kolera hrant dink müzik tarikat ingilizce kerime nadir kova porno cezaevi dışarısı hitler doğu perinçek fehiman aile ilişkileri şehbal yemek tevrat kasaba iş dünyası köpekbalığı izmir gerilim berlin duvarı operasyon kanser aşk akrep şiir bestseller bir olmak katil rekabet milliyet brezilya kürtaj hanefi avcı fanlo yaşar nabi nayır struma spiritüel kimlik çatışması mizah nedim şener özgürlük kan anne çocuk edebiyat anneler ve kızları papaz küba işkence kadın erkek ilişkileri mutfak stalin osmanlı kâhin keşanlı ali destanı otel mektup fotoğraf roman kahramanı korucu köyü musa öykü dublin israil berlin ali albayrak kaçış başak aksiyon bağdat türk yahudi boğa kahire şiddet burçlar mübadele uzay cellat mezarlığı kapancı istihbarat aşiret çocuk dili hz. ali mitoloji tasavvuf lokanta osmanlı imparatorluğu hayatın anlamı suç stiletto tüccar melek ego ibrani ajanda acı astroloji hırs facebook kastelli bektaşilik fetih küba devrimi balık büyük iskender reis deprem kapatılma roman ekonomi vampir italya dağ antoloji hacıbektaş romantik komedi hapishane yoksulluk kadın stasi islam onat kutlar hayal kırıklığı feminizm hindistan dna sabri uzun çalışan kadınlar sakkara mekan macera akp venedik adres uyuşturucu ergen kızlar tolstoy matematik kapo fethullah gülen oğlak ahmet şık beslenme oğuz atay şiva vahası mısır intikam yazar parmak izi hayvan hakları memet fuat cep kitap kadınlar pir oda ergenekon meksika ihanet yahudiye hacı bektaş veli kehanet türklük cinler zeka tarih nâzım hikmet kemikliler erkek arkadaş masal korsan kitap stavrogin bedeviler ilişki delil sırrı bektaş gabriel garcia marquez puşkin anne comala kasabası mafya yılmaz güney kız arkadaş türkiye doris day gezi hayal anna karenina gözyaşı örgüt gülbang dar’a durmak mübin laik felsefe deloitte pedro parama azınlık siyaset yengeç kurtuluş tkp 1960 ihtilali mitologya başkalarının kokusu emniyet’te fethullahçı örgütlenme firavun çehov dede çocuk bakımı kıskançlık jack komünist ecinniler polis devrim türk sineması koç maya çevre koruma zombi naziler soykırım kimlik referans donka erich auerbach parti istanbul üniversitesi oyun aydınlık tiyatro atatürk ölüler idam vedat aşk ve macera
Blogcu Anne- Elif Doğan