Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Kanyon
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

roman kahramanı trakya mekan kutlukhan perker hindistan keşanlı ali destanı operasyon şehbal tüccar anlatı allah balık köpekbalığı ergenekon osmanlı bağdat istanbul erkek arkadaş aksiyon yılmaz güney iskenderiye azınlık bestseller uyuşturucu felsefe kurşun sinema televizyon melek berlin duvarı puşkin stalin tkp edebiyat pir mafya sabri uzun gülbang hayal kırıklığı mutfak kehanet macera stasi anneler ve kızları hitler yaşar nabi nayır komünist türkiye zombi fanlo kıskançlık tarikat çevre koruma yahudi bilim insanları kimlik çatışması kapancı banker kastelli şiir ekonomi aşk meksika struma aslan korsan kitap kanser bir olmak mimesis hayvan hakları dönmeler futbol naziler musevi erich auerbach oğuz atay hayal spiritüel akrep maeve binchy kemikliler boğa ego kastelli dağ korucu köyü liman hallacı mansur göç latin amerika edebiyatı özgürlük mizah fetih hacı bektaş veli porno ecinniler memet fuat hacıbektaş schubert dışarısı soruşturma sultan matematik kadın erkek ilişkileri kapatılma adres başkalarının kokusu izmir uzay dna roman büyük iskender izak babel hırs haldun taner beslenme bedeviler maya feminizm kan içiciler astroloji antoloji kanada aydınlık vedat onat kutlar özal istihbarat tehlike cellat mezarlığı mübadele anne çocuk mübin 1908 devrimi anna karenina zeka aşiret gabriel garcia marquez dede doris day hayatın anlamı mitoloji doğu perinçek şeytan firavun yemek nedim şener ikizler cıa milliyet ibrani nuriye akman çocuk bakımı siyonizm aile ilişkileri iş dünyası öykü yengeç devrim manyak cafer yazar gezi polis oyun referans donka brezilya hanefi avcı katil gözyaşı laik cezaevi berlin tarih kolera nâzım hikmet lezzet kürtaj ajanda yalnızlık çehov kadınlar kurtuluş vampir vaat edilmiş topraklar burçlar ege romantik komedi kimlik nazlı ılıcak cep kitap cinayet otel hz. ali tevrat sufilik gogol yoksulluk idam intikam tasavvuf sırrı bektaş dublin emniyet’te fethullahçı örgütlenme oda mitologya sakkara tolstoy ölüler comala kasabası selanik pedro parama ali albayrak kerime nadir başak kasaba terazi yahudiye küba işkence anı soner yalçın lokanta hrant dink aşk ve macera londra suç şiddet delil kapo deloitte acı necip hablemitoğlu yaşlı nick yay facebook çocuk şiddeti ilişki dostoyevski ahmet şık cinler kız arkadaş kaçış fehiman venedik istanbul üniversitesi parmak izi musa şiva vahası bektaşilik mektup jack soykırım türk sineması stiletto çocuk dili kadın siyaset koç yahudi mısır papaz hapishane kahire çalışan kadınlar atatürk türk dar’a durmak ergen kızlar küba devrimi ingilizce reis fethullah gülen akp ihanet kan tiyatro örgüt anne 1960 ihtilali komplo teorisi oğlak masal gerilim italya stavrogin kova etki ajanları dişi osmanlı imparatorluğu serenad deprem müzik fotoğraf kâhin türklük rekabet islam parti israil fidel castro islamiyet
Blogcu Anne- Elif Doğan