Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

parmak izi ali albayrak şiir dar’a durmak kerime nadir devrim mekan islam donka cinler istanbul üniversitesi kahire hacıbektaş özal mizah oyun struma ilişki bektaşilik televizyon kanser müzik kız arkadaş oğlak soruşturma doris day dışarısı gogol aşiret ikizler kan içiciler serenad musevi tehlike gabriel garcia marquez islamiyet koç fetih mübadele yalnızlık referans nazlı ılıcak gülbang rekabet anne kimlik çatışması çehov kurtuluş fanlo anna karenina berlin duvarı gözyaşı dostoyevski tolstoy zombi tarikat vaat edilmiş topraklar dönmeler operasyon kutlukhan perker bedeviler italya lezzet sırrı bektaş terazi mimesis kadın erkek ilişkileri komplo teorisi türk stiletto balık kastelli hrant dink yazar yaşar nabi nayır çocuk bakımı yahudi bilim insanları sinema türklük beslenme deloitte edebiyat delil reis başkalarının kokusu büyük iskender sufilik hırs kapatılma onat kutlar kıskançlık parti tiyatro fotoğraf 1908 devrimi tüccar mektup astroloji kanada aksiyon işkence sultan kasaba selanik akrep küba devrimi tevrat ihanet göç aile ilişkileri erkek arkadaş kehanet dede masal spiritüel necip hablemitoğlu akp stalin futbol mitologya hayvan hakları matematik başak cezaevi komünist kadın dna iş dünyası çocuk şiddeti kapancı 1960 ihtilali bir olmak intikam ölüler hallacı mansur kadınlar korucu köyü gezi roman banker kastelli ego ecinniler siyonizm ibrani aslan boğa jack istihbarat kan izmir kâhin yoksulluk laik tkp venedik suç musa schubert katil nedim şener cıa macera otel mutfak köpekbalığı allah şiddet kapo bağdat nuriye akman melek iskenderiye deprem sakkara soner yalçın çevre koruma comala kasabası stavrogin kürtaj ergenekon kova etki ajanları idam adres aydınlık hayal kırıklığı meksika brezilya maya ajanda memet fuat hz. ali liman feminizm papaz aşk ve macera londra fidel castro soykırım felsefe tarih facebook uzay anneler ve kızları mısır şehbal dişi özgürlük trakya hanefi avcı küba vedat doğu perinçek anı ahmet şık mübin israil oda izak babel zeka atatürk berlin osmanlı maeve binchy yay bestseller naziler hayatın anlamı çalışan kadınlar yengeç kaçış burçlar hayal pedro parama uyuşturucu türk sineması mafya milliyet antoloji cellat mezarlığı cep kitap lokanta örgüt gerilim şiva vahası anlatı emniyet’te fethullahçı örgütlenme yahudi oğuz atay yemek yılmaz güney ekonomi keşanlı ali destanı nâzım hikmet puşkin anne çocuk siyaset azınlık polis acı fethullah gülen kolera hapishane hacı bektaş veli çocuk dili stasi tasavvuf vampir korsan kitap firavun erich auerbach osmanlı imparatorluğu ege pir aşk dublin dağ sabri uzun yahudiye kemikliler roman kahramanı kurşun hindistan kimlik romantik komedi porno cinayet yaşlı nick öykü ergen kızlar latin amerika edebiyatı türkiye ingilizce istanbul hitler manyak cafer haldun taner mitoloji fehiman şeytan
Blogcu Anne- Elif Doğan