Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

liman yay deprem oyun doğu perinçek lokanta sakkara keşanlı ali destanı stalin yazar oda ikizler tiyatro vampir milliyet aslan bedeviler referans cep kitap donka maya yengeç hayatın anlamı gülbang köpekbalığı yahudi siyaset parti acı hallacı mansur burçlar başak mimesis kadınlar cezaevi gabriel garcia marquez soykırım örgüt kolera astroloji laik dna akp ölüler kastelli roman hanefi avcı mektup edebiyat şiddet cinler hayal kırıklığı göç papaz çevre koruma kapancı facebook hapishane soner yalçın masal kurtuluş onat kutlar anne operasyon kerime nadir pedro parama struma yılmaz güney yemek islam mutfak izak babel intikam hırs türklük küba parmak izi etki ajanları manyak cafer suç kapo anı müzik jack kanada osmanlı imparatorluğu cinayet serenad bir olmak gezi meksika dişi aşiret tasavvuf dede kürtaj lezzet kova spiritüel şiva vahası polis türk sineması beslenme mizah hacıbektaş fehiman roman kahramanı vaat edilmiş topraklar firavun tüccar rekabet kasaba atatürk adres hayal bektaşilik comala kasabası kıskançlık istanbul üniversitesi fethullah gülen siyonizm hrant dink sinema antoloji kan öykü hindistan ajanda ahmet şık allah kan içiciler komplo teorisi trakya mısır fotoğraf çalışan kadınlar italya mekan koç tolstoy tarikat korsan kitap hacı bektaş veli izmir ergenekon stavrogin tevrat hayvan hakları şeytan iskenderiye gogol hz. ali aşk mübin büyük iskender idam televizyon işkence çocuk şiddeti ergen kızlar nâzım hikmet azınlık yahudiye istanbul gerilim haldun taner dostoyevski israil futbol balık fanlo gözyaşı başkalarının kokusu brezilya ego londra komünist ihanet anne çocuk yoksulluk şiir aydınlık matematik oğlak yalnızlık reis ekonomi akrep tarih oğuz atay zombi berlin duvarı hitler zeka ecinniler kız arkadaş anna karenina osmanlı çocuk dili mitologya venedik çocuk bakımı sultan yaşlı nick dışarısı tkp terazi türk nuriye akman musa türkiye doris day uzay 1908 devrimi nedim şener vedat kanser cıa fidel castro stasi istihbarat selanik maeve binchy kutlukhan perker bestseller bağdat iş dünyası aşk ve macera deloitte 1960 ihtilali memet fuat kahire özal fetih kimlik boğa schubert macera musevi katil melek dublin feminizm dağ erkek arkadaş mafya islamiyet ali albayrak kimlik çatışması aile ilişkileri naziler nazlı ılıcak yahudi bilim insanları latin amerika edebiyatı delil anneler ve kızları otel kadın erkek ilişkileri dönmeler kurşun anlatı ibrani sırrı bektaş yaşar nabi nayır kemikliler şehbal felsefe cellat mezarlığı stiletto kapatılma ege kehanet sufilik küba devrimi mitoloji erich auerbach banker kastelli kadın devrim pir özgürlük berlin korucu köyü çehov sabri uzun mübadele porno dar’a durmak kâhin romantik komedi necip hablemitoğlu emniyet’te fethullahçı örgütlenme soruşturma aksiyon kaçış ingilizce uyuşturucu puşkin tehlike ilişki
Blogcu Anne- Elif Doğan