Blogcu Anne- Elif Doğan

Yazar

Blogcu Anne Elif Doğan 1976’da Mersin’de doğdu. Babasının okuduğu ilkokuldan, amcasının bitirdiği Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Gönlü öğretmenlikte olsa da o zamanlar pek popüler bir bölüm olan işletmeyi tercih ederek Marmara Üniversitesi’ne giriş yaptı. Üniversiteden sonra, liseden beri birlikte olduğu sevgilisinin ardından Amerika’ya gidebilmek için düğün dernek evlenerek kapağı taze gelin olarak okyanus ötesine attı. Hiç de severek okumadığı işletme lisansı yetmezmiş gibi “Belki akademisyen olurum” düşüncesiyle Baltimore Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan da ders almayan Doğan, neyse ki doktoradan reddedildiği noktada “Ben zaten işletmeyi hiç sevmemiştim” diyerek kendine daha “insan ve fayda odaklı” bir yol çizdi.

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

2010’da oğlu Derin’in de aralarına katılmasıyla çok çocuklu hayata geçiş yaptı. Türkiye’deki profesyonel hayatın annelikle el ele gitmediğini gördüğünden çalışma hayatına dönme kararını bir kez daha erteledi. Blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada bu kadar çok emek harcadığı ve manevi doyum sağladığı bir uğraşı işi olarak benimsemeye karar verdi.

“Annelik her zaman tozpembe değil” temasıyla çıktığı yolda 2009 Nisanı’ndan beri anne olmanın iniş-çıkışlarını da paylaşan Elif Doğan, Türkiye’nin en çok okunan anne bloglarından BlogcuAnne.com’un yazarı. Çeşitli toplumsal konulara gösterdiği hassasiyetle de tanınan Blogcu Anne, blogunun yanı sıra farklı platformlarda yazılar yazıyor, panellere konuşmacı olarak katılıyor.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 

Etiket Bulutu

burçlar oğlak futbol dede hindistan meksika islam hayatın anlamı maeve binchy ibrani hitler hanefi avcı stavrogin stiletto cellat mezarlığı büyük iskender manyak cafer roman aşiret kova dostoyevski cıa özgürlük dublin anne çocuk otel italya vedat osmanlı imparatorluğu kerime nadir acı aşk ve macera doğu perinçek kanada mekan kapancı brezilya adres cezaevi donka liman dönmeler tolstoy deloitte astroloji kehanet referans anna karenina 1960 ihtilali kurtuluş kemikliler onat kutlar anneler ve kızları necip hablemitoğlu edebiyat londra gülbang yalnızlık kutlukhan perker sabri uzun delil siyonizm çocuk dili türklük başak küba devrimi mübin hayal kırıklığı kasaba vampir çalışan kadınlar yaşar nabi nayır işkence izak babel 1908 devrimi hrant dink fidel castro istanbul üniversitesi ergen kızlar yengeç mitologya istihbarat kâhin tarikat müzik puşkin aslan sakkara hacıbektaş kadın erkek ilişkileri oda hayal oyun katil şiddet fotoğraf fetih göç kadınlar ajanda emniyet’te fethullahçı örgütlenme kapatılma latin amerika edebiyatı anlatı pir cep kitap öykü erich auerbach gezi selanik dağ israil beslenme devrim reis parti parmak izi hallacı mansur gabriel garcia marquez porno milliyet çocuk bakımı örgüt türk azınlık iş dünyası jack hayvan hakları soruşturma gogol soykırım naziler musa bestseller stasi yoksulluk uzay firavun melek mektup berlin duvarı musevi pedro parama fehiman ecinniler boğa kadın yemek cinayet çocuk şiddeti akrep haldun taner masal kan lezzet comala kasabası idam yahudiye nazlı ılıcak gerilim ego ali albayrak ilişki bektaşilik ikizler sufilik kahire nuriye akman mısır çevre koruma türkiye mizah ergenekon kanser hz. ali ege köpekbalığı hacı bektaş veli operasyon ihanet tasavvuf yahudi bilim insanları korucu köyü şiva vahası bedeviler zeka kimlik balık mitoloji felsefe komünist cinler sırrı bektaş şeytan tüccar papaz yılmaz güney tkp facebook rekabet struma kaçış yaşlı nick akp matematik antoloji türk sineması trakya yahudi maya televizyon deprem nâzım hikmet gözyaşı aile ilişkileri yazar islamiyet etki ajanları dişi istanbul aydınlık ekonomi mutfak intikam venedik yay fanlo anne serenad kurşun laik mafya şiir oğuz atay kastelli kapo kıskançlık ingilizce iskenderiye başkalarının kokusu suç doris day tarih polis ölüler spiritüel zombi sinema terazi tevrat kürtaj tiyatro korsan kitap banker kastelli çehov kız arkadaş allah komplo teorisi uyuşturucu siyaset soner yalçın özal sultan bir olmak dışarısı berlin bağdat kan içiciler kimlik çatışması dna roman kahramanı tehlike vaat edilmiş topraklar küba dar’a durmak şehbal hapishane osmanlı feminizm mimesis erkek arkadaş koç hırs aksiyon aşk keşanlı ali destanı fethullah gülen atatürk memet fuat izmir romantik komedi schubert lokanta ahmet şık anı nedim şener kolera stalin mübadele macera
Blogcu Anne- Elif Doğan