Etkinlikler

Kerimcan Kamal D&R Live İmza Günü

02 Haziran 2018, 15.00 - D&R Kanyon
 

Berna Kumaş Sipahi

Yazar

Berna Kumaş Sipahi, ülkemizde kadın olmanın birçok zorlukla başa çıkmak olduğunu, ancak yetişme döneminde de çalışma hayatında da bu dezavantajı yaşamadığını düşünen şanslı kadınlardan. Kendisinin sahip olduğu bu şansa sahip olmayan hemcinslerinin durumuna dikkat çekme gayreti, hayatının her döneminde hedefleri arasında olmuştur.
Trabzonlu anne babanın ortanca çocuğu olarak dünyaya gelen Berna Kumaş Sipahi, eğitimine İzmir Özel Türk Koleji’nde başlamış, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde devam etmiş, ardında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kitle İletişim Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. “Türk kadınının siyasal hayata katılımı ve siyasal davranışı” konusunda tezi olan yazar, 30 yıla yakın zamandır çeşitli şirketlerde iletişim müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.
Halen Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Arkas Hol¬ding’in Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapan ve kendini en iyi ifade etme biçimini yazmak olarak gören Berna Kumaş Sipahi, 2010’da kurduğu www.sirkadinlar.com isimli kadın portalını da yönetmektedir.
Gazeteci Deniz Sipahi’yle evli ve Atlas isimli bir oğlu olan yazar, oğlunun doğumuyla birlikte hobi olarak “Atlas’ın Masallar›” adıyla çocuk masalları yazmaya başlamıştır.
Gökten Üç Elma Düşmüyor, yazarın ilk romanıdır.

 
Paylaşım
 
 
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
 
Berna Kumaş Sipahi