Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

istihbarat hayal kırıklığı laik çalışan kadınlar anı adres vaat edilmiş topraklar tolstoy sabri uzun kan ibrani sırrı bektaş yahudi doris day donka parti edebiyat italya kehanet vampir istanbul üniversitesi kâhin akrep anne hallacı mansur özgürlük çevre koruma kahire kutlukhan perker sufilik oyun berlin duvarı felsefe kemikliler milliyet yalnızlık deloitte mübadele zombi acı terazi aydınlık gezi 1908 devrimi islam aşk ve macera tasavvuf kolera başkalarının kokusu yay nuriye akman bektaşilik dağ vedat hacıbektaş operasyon mitologya porno necip hablemitoğlu televizyon atatürk fanlo osmanlı tkp komünist kurşun sultan türklük akp kastelli büyük iskender korucu köyü kaçış maeve binchy kanada çocuk şiddeti pir hayvan hakları gülbang futbol emniyet’te fethullahçı örgütlenme polis doğu perinçek cinayet mizah tarikat hitler balık suç korsan kitap kasaba papaz ilişki katil şiva vahası dişi schubert firavun intikam ikizler kapatılma macera örgüt azınlık anne çocuk referans özal spiritüel mimesis bestseller astroloji koç çehov öykü melek berlin komplo teorisi allah haldun taner maya istanbul oğlak şehbal sakkara etki ajanları şeytan yahudiye fotoğraf memet fuat meksika kurtuluş serenad delil ekonomi türk cep kitap yoksulluk soykırım facebook kadınlar izak babel antoloji iskenderiye osmanlı imparatorluğu anlatı comala kasabası nazlı ılıcak roman kahramanı tarih romantik komedi puşkin oğuz atay pedro parama gözyaşı mektup kürtaj cellat mezarlığı bir olmak trakya ege uzay ego hz. ali anneler ve kızları küba kapo iş dünyası feminizm aksiyon yemek aşk selanik aile ilişkileri fehiman idam musa israil bağdat mutfak parmak izi yaşlı nick izmir siyonizm manyak cafer dna 1960 ihtilali cezaevi reis çocuk dili boğa kanser mitoloji ergenekon naziler tüccar hanefi avcı köpekbalığı çocuk bakımı ergen kızlar burçlar fetih islamiyet beslenme nâzım hikmet kimlik çatışması hapishane tehlike işkence şiddet göç lokanta sinema erkek arkadaş yaşar nabi nayır kız arkadaş soner yalçın kimlik ali albayrak anna karenina yazar lezzet oda yahudi bilim insanları mısır otel aslan bedeviler kan içiciler mekan latin amerika edebiyatı ajanda yengeç musevi stavrogin cinler uyuşturucu kova mübin londra hırs aşiret kadın kapancı nedim şener jack küba devrimi hrant dink stalin tiyatro banker kastelli struma stiletto şiir stasi matematik fethullah gülen ecinniler türkiye keşanlı ali destanı tevrat roman türk sineması yılmaz güney mafya soruşturma hacı bektaş veli zeka dışarısı müzik cıa rekabet devrim ahmet şık siyaset hayal dublin ingilizce gerilim venedik fidel castro brezilya kerime nadir dar’a durmak liman başak gogol onat kutlar hayatın anlamı kadın erkek ilişkileri dönmeler dede deprem ihanet gabriel garcia marquez erich auerbach ölüler masal dostoyevski hindistan kıskançlık
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL