Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

dublin kapancı gogol şiddet venedik facebook mimesis mizah pedro parama kasaba yazar işkence kova istihbarat serenad bektaşilik erich auerbach futbol kapo sakkara ego naziler mafya firavun sultan kolera göç televizyon kurşun doğu perinçek jack kimlik musevi suç cinayet izmir fidel castro operasyon nazlı ılıcak soner yalçın nedim şener aşk ve macera haldun taner hırs terazi meksika puşkin kan astroloji stiletto kürtaj papaz büyük iskender atatürk mısır adres dağ başak cıa stalin israil müzik mekan türk beslenme başkalarının kokusu dişi sırrı bektaş akrep çocuk dili kadınlar referans küba tarikat tolstoy yahudi bilim insanları yahudi latin amerika edebiyatı azınlık feminizm sinema dostoyevski acı oda tasavvuf ihanet antoloji berlin duvarı şiir deprem londra erkek arkadaş comala kasabası hanefi avcı schubert fetih porno kerime nadir soruşturma roman kahramanı kurtuluş idam anna karenina laik kehanet lezzet polis trakya allah çocuk bakımı cellat mezarlığı şiva vahası kadın erkek ilişkileri devrim delil mitoloji oğuz atay pir örgüt fethullah gülen tiyatro 1960 ihtilali roman uzay felsefe öykü komünist şeytan ikizler kanada türklük aslan aşk zeka parmak izi mübadele hayal küba devrimi zombi kapatılma uyuşturucu kimlik çatışması liman çevre koruma vaat edilmiş topraklar mübin reis anneler ve kızları otel tevrat kaçış nuriye akman cezaevi kıskançlık aşiret gerilim yaşar nabi nayır maya katil ingilizce gözyaşı kahire parti dönmeler ergen kızlar fanlo doris day hayvan hakları ergenekon emniyet’te fethullahçı örgütlenme hrant dink özgürlük balık vampir hayal kırıklığı hacı bektaş veli gabriel garcia marquez matematik boğa aile ilişkileri ahmet şık yılmaz güney tehlike istanbul onat kutlar selanik intikam yengeç banker kastelli anne islam bestseller ekonomi hitler 1908 devrimi koç akp soykırım mitologya tüccar spiritüel brezilya bağdat ilişki siyaset cinler ege hallacı mansur ecinniler dışarısı keşanlı ali destanı donka sabri uzun mutfak tkp şehbal burçlar iskenderiye hindistan oğlak yahudiye anne çocuk çalışan kadınlar türkiye sufilik aksiyon mektup edebiyat kemikliler macera izak babel komplo teorisi deloitte yay çocuk şiddeti hacıbektaş ölüler yalnızlık manyak cafer ajanda hapishane stavrogin dna romantik komedi masal hz. ali fotoğraf dar’a durmak özal hayatın anlamı milliyet aydınlık italya bir olmak melek dede gezi anı memet fuat siyonizm kadın maeve binchy iş dünyası osmanlı türk sineması yemek lokanta rekabet korsan kitap tarih yaşlı nick islamiyet ali albayrak osmanlı imparatorluğu köpekbalığı kan içiciler kız arkadaş struma istanbul üniversitesi vedat stasi kutlukhan perker gülbang etki ajanları oyun musa kâhin ibrani kastelli anlatı kanser yoksulluk necip hablemitoğlu fehiman cep kitap bedeviler korucu köyü nâzım hikmet berlin çehov
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL