Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

aksiyon küba donka kerime nadir şiva vahası soruşturma fehiman hayal kırıklığı ilişki kapatılma schubert sufilik kasaba anneler ve kızları kova yalnızlık korucu köyü felsefe deloitte londra aslan mafya atatürk papaz kanada adres ege operasyon tüccar oda gülbang siyaset acı stavrogin islamiyet israil örgüt tevrat mekan berlin sinema yaşlı nick stasi ergen kızlar fanlo istanbul ajanda ibrani gabriel garcia marquez kurşun bir olmak keşanlı ali destanı kolera aydınlık şehbal zeka nedim şener vedat vaat edilmiş topraklar katil çocuk şiddeti yahudiye brezilya italya çehov sultan romantik komedi delil ihanet kastelli stalin oyun kıskançlık kapancı musevi tehlike özgürlük rekabet akp oğlak türk melek ego tkp feminizm dişi köpekbalığı kan hacıbektaş yengeç cinler çevre koruma ecinniler ahmet şık şiir mitoloji şeytan kehanet maya emniyet’te fethullahçı örgütlenme yahudi reis aşiret anna karenina edebiyat şiddet bedeviler komünist oğuz atay fetih hz. ali hindistan memet fuat antoloji sırrı bektaş kaçış ingilizce onat kutlar siyonizm facebook çocuk bakımı devrim aşk kemikliler kadınlar soykırım anlatı nuriye akman gerilim cinayet mısır banker kastelli erkek arkadaş öykü kanser tasavvuf 1908 devrimi küba devrimi bektaşilik comala kasabası spiritüel porno allah aşk ve macera fidel castro kimlik çatışması sakkara osmanlı hanefi avcı akrep zombi nâzım hikmet mimesis kahire izak babel türk sineması ergenekon selanik boğa manyak cafer işkence islam tiyatro azınlık soner yalçın macera yemek hacı bektaş veli kâhin dönmeler puşkin milliyet mitologya tarikat iskenderiye kadın anı doğu perinçek dağ sabri uzun referans hayvan hakları hayatın anlamı etki ajanları yılmaz güney yaşar nabi nayır terazi matematik liman müzik astroloji idam mektup ali albayrak masal bestseller gözyaşı koç dar’a durmak türkiye uzay 1960 ihtilali komplo teorisi fethullah gülen cıa yoksulluk roman yazar tolstoy özal struma hrant dink roman kahramanı gezi suç firavun cellat mezarlığı mizah serenad dublin hayal anne kapo lezzet iş dünyası başkalarının kokusu naziler büyük iskender kan içiciler dna ikizler kutlukhan perker lokanta hapishane parti göç pedro parama yahudi bilim insanları vampir türklük intikam cep kitap hırs meksika trakya burçlar kadın erkek ilişkileri otel hallacı mansur mübadele yay latin amerika edebiyatı tarih izmir parmak izi futbol istanbul üniversitesi kız arkadaş kurtuluş pir jack anne çocuk nazlı ılıcak fotoğraf istihbarat çocuk dili deprem başak doris day televizyon haldun taner mübin stiletto erich auerbach dede gogol necip hablemitoğlu ölüler dışarısı mutfak venedik beslenme polis çalışan kadınlar aile ilişkileri ekonomi musa maeve binchy balık laik bağdat cezaevi korsan kitap kürtaj berlin duvarı hitler uyuşturucu dostoyevski osmanlı imparatorluğu kimlik
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL