Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

soykırım cellat mezarlığı kürtaj musevi mübadele mitoloji çalışan kadınlar dar’a durmak roman kahramanı başak stavrogin ajanda londra nedim şener fotoğraf tehlike kadın vedat berlin duvarı tkp comala kasabası bağdat erich auerbach rekabet örgüt schubert gözyaşı adres iskenderiye roman müzik istanbul anneler ve kızları hallacı mansur televizyon uyuşturucu cinayet acı bestseller türkiye kutlukhan perker kıskançlık islamiyet terazi çehov çevre koruma feminizm türklük anlatı şiva vahası reis banker kastelli siyonizm mübin kahire gogol yahudiye hayal donka yay firavun mutfak azınlık kurtuluş mısır mektup kastelli etki ajanları ecinniler ikizler yalnızlık nuriye akman yahudi erkek arkadaş kanser referans tasavvuf stalin kadın erkek ilişkileri oğlak mitologya ego kadınlar sultan sırrı bektaş kapatılma gezi soner yalçın ergenekon sinema türk boğa burçlar tevrat hacı bektaş veli kanada kapo özal matematik fehiman ilişki parti puşkin macera anne gabriel garcia marquez kapancı korsan kitap nâzım hikmet yahudi bilim insanları onat kutlar siyaset doğu perinçek büyük iskender pedro parama tiyatro sakkara aile ilişkileri osmanlı çocuk şiddeti kan içiciler futbol izak babel kan zombi tarikat italya 1960 ihtilali israil oyun delil romantik komedi serenad dönmeler devrim küba devrimi ekonomi tüccar necip hablemitoğlu anne çocuk köpekbalığı aşk yemek işkence yoksulluk keşanlı ali destanı sufilik dostoyevski liman hayvan hakları kaçış hanefi avcı cep kitap bir olmak yaşlı nick dublin musa fetih fethullah gülen balık latin amerika edebiyatı oğuz atay dede ölüler kimlik çatışması sabri uzun emniyet’te fethullahçı örgütlenme edebiyat kurşun koç ege porno intikam yengeç hrant dink otel komünist fanlo haldun taner manyak cafer struma ihanet hırs zeka operasyon gerilim kova aydınlık antoloji idam kimlik dişi melek mekan istanbul üniversitesi gülbang maya hacıbektaş 1908 devrimi jack cezaevi cıa vampir kehanet vaat edilmiş topraklar şehbal ergen kızlar allah akrep stasi çocuk dili iş dünyası katil aşk ve macera stiletto polis fidel castro venedik doris day şeytan kâhin meksika kasaba hapishane ahmet şık bektaşilik hz. ali yazar dışarısı laik soruşturma trakya parmak izi osmanlı imparatorluğu felsefe çocuk bakımı bedeviler hayal kırıklığı memet fuat hayatın anlamı cinler beslenme kemikliler öykü küba tolstoy ingilizce kolera kız arkadaş ibrani astroloji brezilya tarih istihbarat şiddet milliyet papaz yaşar nabi nayır maeve binchy naziler nazlı ılıcak korucu köyü başkalarının kokusu yılmaz güney oda selanik hindistan mafya dna lezzet özgürlük facebook islam suç hitler ali albayrak aksiyon akp kerime nadir izmir lokanta komplo teorisi dağ aslan masal deloitte anna karenina atatürk türk sineması aşiret mimesis anı şiir deprem göç berlin mizah pir spiritüel uzay
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL