Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Marmara Forum AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

selanik kan içiciler bir olmak struma kapo delil televizyon hanefi avcı lezzet mübadele özal iskenderiye trakya başkalarının kokusu edebiyat kaçış dönmeler uyuşturucu şiddet müzik porno sultan sabri uzun kurtuluş ego antoloji kıskançlık serenad hayal burçlar kız arkadaş mektup hallacı mansur fidel castro iş dünyası kâhin anı felsefe kadınlar gülbang bedeviler stiletto firavun gabriel garcia marquez comala kasabası fethullah gülen şiir tevrat devrim keşanlı ali destanı ergen kızlar türk bestseller italya yılmaz güney oyun emniyet’te fethullahçı örgütlenme hz. ali tüccar fehiman osmanlı acı romantik komedi necip hablemitoğlu islamiyet venedik anne çocuk pir başak küba fetih bağdat istanbul nazlı ılıcak nedim şener hacıbektaş ege yazar göç ahmet şık anna karenina banker kastelli şiva vahası kahire mimesis liman uzay istihbarat kutlukhan perker izmir cep kitap anne papaz cinayet anneler ve kızları kasaba roman yahudiye dede vedat deprem musevi vaat edilmiş topraklar aydınlık istanbul üniversitesi milliyet futbol memet fuat şehbal çocuk bakımı israil aşk beslenme kanada roman kahramanı yahudi cellat mezarlığı doğu perinçek pedro parama atatürk öykü ihanet ilişki referans yalnızlık dışarısı kapancı onat kutlar aksiyon operasyon laik örgüt cinler çehov cıa komünist gezi stavrogin latin amerika edebiyatı kan parmak izi işkence büyük iskender ingilizce tarih kehanet naziler azınlık gözyaşı matematik siyonizm çocuk dili tarikat ecinniler türklük izak babel kova kerime nadir mizah spiritüel tiyatro bektaşilik korsan kitap köpekbalığı haldun taner rekabet kimlik donka nuriye akman kolera 1908 devrimi sufilik mutfak lokanta otel schubert ibrani oğlak küba devrimi dağ musa kadın dar’a durmak facebook akrep ali albayrak hayatın anlamı melek kimlik çatışması zombi tkp gogol türkiye osmanlı imparatorluğu soykırım çalışan kadınlar kapatılma mitologya sinema manyak cafer maeve binchy yoksulluk masal erkek arkadaş dişi şeytan kanser sakkara siyaset boğa oda dna katil çocuk şiddeti parti doris day cezaevi hırs adres dostoyevski hayal kırıklığı kemikliler mafya ergenekon deloitte stalin mekan meksika aşiret fanlo 1960 ihtilali stasi yaşlı nick nâzım hikmet terazi polis hacı bektaş veli intikam etki ajanları dublin hrant dink macera soner yalçın yengeç akp feminizm ekonomi yaşar nabi nayır aile ilişkileri zeka islam suç hapishane balık jack hitler koç idam oğuz atay kastelli kurşun tehlike ölüler mitoloji ikizler çevre koruma korucu köyü yemek allah komplo teorisi reis vampir mısır aslan astroloji berlin duvarı fotoğraf tolstoy hindistan sırrı bektaş soruşturma hayvan hakları kürtaj türk sineması kadın erkek ilişkileri aşk ve macera londra anlatı puşkin yay özgürlük tasavvuf mübin maya berlin gerilim brezilya ajanda erich auerbach yahudi bilim insanları
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL