Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

antoloji kadın erkek ilişkileri bağdat nazlı ılıcak uyuşturucu hindistan macera ibrani adres akrep meksika kolera kapancı schubert israil comala kasabası ikizler donka parti matematik hanefi avcı lezzet televizyon oğlak musevi türklük bestseller jack anlatı türkiye tasavvuf kapatılma hayal kırıklığı trakya aile ilişkileri cezaevi tevrat oğuz atay anne londra kimlik çatışması hz. ali venedik çocuk şiddeti operasyon ergen kızlar ego cellat mezarlığı romantik komedi maya kastelli lokanta tolstoy komplo teorisi ecinniler ali albayrak edebiyat siyonizm tehlike türk sineması küba hitler şiir doris day acı vampir nâzım hikmet şiva vahası fehiman siyaset bedeviler kapo tarih devrim etki ajanları dna erkek arkadaş oyun spiritüel çocuk bakımı deloitte maeve binchy fetih terazi porno fotoğraf manyak cafer dublin bektaşilik zombi hapishane öykü struma fidel castro zeka mitoloji şeytan dede komünist istanbul üniversitesi aydınlık hrant dink mutfak başkalarının kokusu kerime nadir kadınlar koç referans serenad kanada azınlık izak babel stiletto naziler dışarısı dar’a durmak anne çocuk soruşturma doğu perinçek ölüler hırs selanik cinler hayatın anlamı yengeç hayal soner yalçın osmanlı yahudiye puşkin roman kahramanı islam banker kastelli hacı bektaş veli anı fanlo balık soykırım ege cıa korsan kitap çevre koruma cinayet sinema hayvan hakları kurtuluş rekabet futbol necip hablemitoğlu burçlar tkp türk örgüt yaşlı nick büyük iskender sakkara erich auerbach yazar bir olmak onat kutlar aslan kimlik kahire yahudi bilim insanları kürtaj aşiret anna karenina parmak izi mafya yalnızlık yemek firavun melek ihanet şiddet astroloji reis idam gerilim köpekbalığı masal şehbal kâhin mekan aksiyon ahmet şık özgürlük atatürk aşk sultan stalin pedro parama ergenekon kanser gözyaşı kadın pir laik küba devrimi delil nedim şener dişi latin amerika edebiyatı fethullah gülen yaşar nabi nayır 1960 ihtilali otel kova islamiyet 1908 devrimi başak mısır hacıbektaş kız arkadaş yahudi mübin mübadele iş dünyası izmir işkence milliyet kurşun akp sabri uzun hallacı mansur stavrogin mimesis papaz dağ ingilizce gülbang cep kitap stasi musa mitologya yay gabriel garcia marquez kan içiciler kıskançlık korucu köyü iskenderiye sufilik tiyatro kaçış müzik liman ekonomi feminizm kutlukhan perker oda italya brezilya emniyet’te fethullahçı örgütlenme haldun taner osmanlı imparatorluğu intikam gogol facebook kan allah yılmaz güney kehanet gezi çocuk dili ilişki deprem tüccar mektup aşk ve macera dostoyevski anneler ve kızları suç keşanlı ali destanı sırrı bektaş yoksulluk istihbarat vedat istanbul polis kasaba katil berlin felsefe roman ajanda kemikliler tarikat göç çalışan kadınlar uzay mizah vaat edilmiş topraklar beslenme boğa nuriye akman özal çehov dönmeler memet fuat berlin duvarı
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL