Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Ustam Ve Ben

Çeviren: Omca Korugan
 
Ustam Ve Ben Videosu

Kitap Hakkında:

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

“İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi.”

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

cinler hrant dink başak emniyet’te fethullahçı örgütlenme özgürlük ahmet şık aydınlık stavrogin türklük matematik şeytan kanser lokanta kâhin kız arkadaş macera kehanet aşk ve macera izmir istanbul cellat mezarlığı ikizler gabriel garcia marquez yalnızlık aslan delil mafya liman mübadele ege anne çocuk kadın erkek ilişkileri trakya yaşlı nick idam kürtaj operasyon acı yemek ergenekon kemikliler sufilik nuriye akman ali albayrak facebook tarikat kurşun osmanlı imparatorluğu cıa katil hapishane öykü türkiye selanik aşk israil dönmeler schubert dostoyevski manyak cafer kaçış porno deloitte hırs çevre koruma referans naziler mitoloji onat kutlar hanefi avcı ingilizce hz. ali korsan kitap soner yalçın bestseller stalin hayal mısır tüccar feminizm ergen kızlar küba kapatılma lezzet spiritüel ekonomi ego hacı bektaş veli akrep dna stiletto kimlik çatışması tehlike sakkara memet fuat komünist roman kahramanı pir edebiyat beslenme firavun istanbul üniversitesi terazi ecinniler azınlık yılmaz güney venedik koç şiva vahası nâzım hikmet dişi bedeviler örgüt musevi kimlik tiyatro futbol tolstoy kanada italya çocuk dili mektup nazlı ılıcak hitler bir olmak hayal kırıklığı erkek arkadaş kutlukhan perker türk uzay televizyon bağdat tkp romantik komedi dar’a durmak yoksulluk donka yaşar nabi nayır parti başkalarının kokusu yay maya doris day gezi kadınlar gogol pedro parama yahudi bilim insanları hacıbektaş musa iskenderiye erich auerbach akp milliyet yahudi deprem fotoğraf anlatı intikam aksiyon gülbang kasaba islamiyet mekan ihanet zombi rekabet siyonizm hayvan hakları fidel castro struma otel kapo kahire papaz mübin yengeç cinayet sabri uzun sultan kerime nadir hallacı mansur soruşturma ilişki iş dünyası berlin duvarı ibrani gözyaşı mizah kolera çocuk bakımı adres boğa cezaevi işkence reis soykırım felsefe haldun taner şehbal polis serenad vampir keşanlı ali destanı şiir brezilya vedat kurtuluş stasi gerilim melek büyük iskender mimesis anna karenina ajanda suç kıskançlık küba devrimi comala kasabası göç kan aile ilişkileri fehiman kova fanlo çehov oğuz atay londra latin amerika edebiyatı jack 1908 devrimi oğlak atatürk nedim şener uyuşturucu roman türk sineması kapancı oyun çocuk şiddeti istihbarat mutfak burçlar meksika etki ajanları devrim osmanlı dublin tarih dağ tevrat parmak izi köpekbalığı cep kitap necip hablemitoğlu kastelli hindistan fetih müzik özal islam banker kastelli dede balık bektaşilik tasavvuf aşiret zeka antoloji vaat edilmiş topraklar anne oda kadın siyaset şiddet anı berlin maeve binchy dışarısı doğu perinçek komplo teorisi sinema astroloji anneler ve kızları ölüler izak babel puşkin korucu köyü sırrı bektaş mitologya masal hayatın anlamı yahudiye çalışan kadınlar allah laik 1960 ihtilali yazar kan içiciler fethullah gülen
 
Ustam Ve Ben

ISBN: 978-605-09-1803-8
Sayfa Sayısı: 480
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Aralık 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 29.00 TL