Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Türkçe Sevmek

Türkiye’de Yaşayan Yabancı Kadınların Gözüyle Türkler

Çeviren: Deniz Çifci Valente

Kitap Hakkında:

Farklı kültürlerden 32 kadın aynı kültürün büyüsüne kapılıyorlar: Türk kültürünün. Çeşitli nedenlerle Türkiye’ye gelip, etkilenip, buraya yerleşen ya da hayatlarının bir dönemini burada geçiren kadınlar bunlar. İçlerinde öğretmenler, arkeologlar, barış gönüllüleri hatta misyoner bile var. Anastasia Ashmann ve Jennifer Eaton Gökmen de onlardan... Onlar da "Türkçe Sevmek"te hikâyesini okuyacağınız birçok kadın gibi gönüllerini birer Türk erkeğine kaptırmışlar. Ve şu anda Türkiye’de yaşıyorlar.
Türkiye’nin kendine özgü koşullarına alışmakta zorluk çeken kadınların, Türkiye’deki insan sıcaklığı ya da özel hayata şans tanımayan o birliktelik duygusunun, doğal güzelliklerin, yardımseverliğin, din ve cinsellik konusundaki farklı değer yargılarının, Türkiye’ye özgü, yabancıların gözüyle farklı, ne varsa her şeyin toplamı bu kitap. İnsana, kadına dair bir kitap. Belki de bir büyüyü anlatıyor. Türkiye’nin yabancılar üzerinde yarattığı büyüyü. Eksileri, artılarıyla çekici bir ülkeyi onu yakından ama uzaktan yaşayan kadınların gözüyle anlatıyor. Sonra o kadınların o ülkeye iyice yaklaşması, nerdeyse o ülkeden olması giriyor devreye. Bu ilginç hikâyeleri okurken, bu ülkeyi bir kez daha gözden geçirme fırsatı bulacaksınız. Onlar, Türkiye’nin kanlarına girdiğini söylüyorlar. Büyülü bir yerde yaşadığımızı hatırlamanın tam zamanıdır belki de, ne dersiniz?

 
Anastasia M.  Ashman
Anastasia M. Ashman

Yazar Hakkında

Kaliforniya’nın Berkeley kentinde doğdu. Klasik Yunanca, Roma ve Yakındoğu mimarîsi eğitimi aldı. New York, Los Angeles kentlerinin medya ve eğlence dünyasında eleştirmenlik yaptı. Türkiye hayranları için yayımlanan "Cornucopia" dergisinin yanı sıra "Dow Jones’ Far Eastern Economic Review" ve "The Asian Wall Street Journal" için de yazılar yazıyor. Şu anda Türk eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor ve "Berkeley to Byzantium: The Reorientation of a West Coast Adventuress" adlı bir kitap üzerinde çalışıyor.

Jennifer  Eaton Gökmen
Jennifer Eaton Gökmen

Yazar Hakkında

Michigan’da doğdu. Western Michigan Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık ve İngiliz Edebiyatı dallarında lisans diploması aldı. Yazarlık hayatı "İstanbull..." adlı mizah dergisinde başladı. İstanbul’da aylık olarak yayımlanan kent rehberi "Time Out İstanbul"a düzenli katkıda bulunmanın yanı sıra, Türkiye’de başından geçen sayısız macerayı şu sıralarda "Midwest Goes Middle East: Adventures of a Drama Queen Abroad" adlı bir kitapta topluyor. Son altı yıldır Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği ve her yaz iki yüz etnik dansçı ve müzikçiyi bir araya getiren Yıllık Halk Dansları Festivali’nde uluslararası koordinatör olarak görev yapıyor. Türk eşiyle İstanbul’da yaşıyor.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kız arkadaş oğlak şeytan kürtaj yengeç bestseller fethullah gülen ego lokanta yahudiye hrant dink gözyaşı pir ali albayrak melek deloitte acı 1960 ihtilali selanik stalin emniyet’te fethullahçı örgütlenme bir olmak dönmeler serenad hırs kimlik sinema aşiret kerime nadir başak idam tasavvuf parti felsefe stasi kadın erkek ilişkileri türklük cinler lezzet dostoyevski hanefi avcı keşanlı ali destanı vedat mektup soruşturma pedro parama boğa hayal köpekbalığı dışarısı kemikliler kasaba kurtuluş korucu köyü porno mitoloji papaz intikam istihbarat nedim şener zeka göç kahire anne çocuk bektaşilik ergenekon televizyon iş dünyası hitler kapancı reis kova hz. ali aydınlık erich auerbach ecinniler özgürlük fotoğraf maya korsan kitap istanbul anna karenina necip hablemitoğlu musa jack komplo teorisi fehiman aşk ve macera referans kutlukhan perker atatürk fetih schubert kâhin latin amerika edebiyatı kastelli küba oda adres gogol yemek matematik kanser gabriel garcia marquez tehlike terazi rekabet yaşlı nick cezaevi mübadele mimesis doğu perinçek trakya nazlı ılıcak dar’a durmak mübin oğuz atay kolera ibrani çalışan kadınlar ingilizce türk dişi islamiyet kimlik çatışması gerilim puşkin mizah comala kasabası küba devrimi dağ cep kitap balık koç ajanda sakkara macera parmak izi kaçış mitologya edebiyat izmir şiir iskenderiye tkp kapatılma masal istanbul üniversitesi yazar ege yaşar nabi nayır hayvan hakları devrim ihanet gülbang laik cinayet aksiyon uzay maeve binchy oyun londra şiddet uyuşturucu kanada sultan fanlo meksika türk sineması aile ilişkileri israil musevi kan içiciler berlin çocuk dili tarikat tevrat manyak cafer akp dublin anne anı zombi roman yılmaz güney hayatın anlamı akrep tolstoy mısır komünist kapo anneler ve kızları hayal kırıklığı berlin duvarı operasyon ikizler vaat edilmiş topraklar futbol osmanlı imparatorluğu kehanet şiva vahası hindistan siyaset ilişki tiyatro cıa burçlar ergen kızlar naziler müzik donka onat kutlar spiritüel haldun taner ahmet şık çehov ekonomi brezilya hacı bektaş veli soner yalçın dna italya milliyet ölüler hapishane stiletto aslan türkiye roman kahramanı sırrı bektaş gezi kan banker kastelli astroloji firavun allah yalnızlık çocuk şiddeti anlatı yoksulluk suç yahudi 1908 devrimi hacıbektaş bedeviler nâzım hikmet mafya çocuk bakımı öykü tüccar doris day feminizm başkalarının kokusu bağdat osmanlı izak babel işkence beslenme kadın vampir örgüt facebook dede aşk özal büyük iskender tarih erkek arkadaş romantik komedi delil stavrogin siyonizm memet fuat cellat mezarlığı mekan soykırım sufilik şehbal struma katil nuriye akman çevre koruma yay kurşun liman mutfak venedik sabri uzun fidel castro deprem islam otel kadınlar antoloji azınlık kıskançlık etki ajanları polis hallacı mansur yahudi bilim insanları
 
Türkçe Sevmek

Orijinal adı ve dili:
Tales from the Expat Harem
İngilizce
ISBN: 978-975-293-381-1
Sayfa Sayısı: 368
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2005
2. Baskı: Kasım 2005
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL