Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Türkçe Sevmek

Türkiye’de Yaşayan Yabancı Kadınların Gözüyle Türkler

Çeviren: Deniz Çifci Valente

Kitap Hakkında:

Farklı kültürlerden 32 kadın aynı kültürün büyüsüne kapılıyorlar: Türk kültürünün. Çeşitli nedenlerle Türkiye’ye gelip, etkilenip, buraya yerleşen ya da hayatlarının bir dönemini burada geçiren kadınlar bunlar. İçlerinde öğretmenler, arkeologlar, barış gönüllüleri hatta misyoner bile var. Anastasia Ashmann ve Jennifer Eaton Gökmen de onlardan... Onlar da "Türkçe Sevmek"te hikâyesini okuyacağınız birçok kadın gibi gönüllerini birer Türk erkeğine kaptırmışlar. Ve şu anda Türkiye’de yaşıyorlar.
Türkiye’nin kendine özgü koşullarına alışmakta zorluk çeken kadınların, Türkiye’deki insan sıcaklığı ya da özel hayata şans tanımayan o birliktelik duygusunun, doğal güzelliklerin, yardımseverliğin, din ve cinsellik konusundaki farklı değer yargılarının, Türkiye’ye özgü, yabancıların gözüyle farklı, ne varsa her şeyin toplamı bu kitap. İnsana, kadına dair bir kitap. Belki de bir büyüyü anlatıyor. Türkiye’nin yabancılar üzerinde yarattığı büyüyü. Eksileri, artılarıyla çekici bir ülkeyi onu yakından ama uzaktan yaşayan kadınların gözüyle anlatıyor. Sonra o kadınların o ülkeye iyice yaklaşması, nerdeyse o ülkeden olması giriyor devreye. Bu ilginç hikâyeleri okurken, bu ülkeyi bir kez daha gözden geçirme fırsatı bulacaksınız. Onlar, Türkiye’nin kanlarına girdiğini söylüyorlar. Büyülü bir yerde yaşadığımızı hatırlamanın tam zamanıdır belki de, ne dersiniz?

 
Anastasia M.  Ashman
Anastasia M. Ashman

Yazar Hakkında

Kaliforniya’nın Berkeley kentinde doğdu. Klasik Yunanca, Roma ve Yakındoğu mimarîsi eğitimi aldı. New York, Los Angeles kentlerinin medya ve eğlence dünyasında eleştirmenlik yaptı. Türkiye hayranları için yayımlanan "Cornucopia" dergisinin yanı sıra "Dow Jones’ Far Eastern Economic Review" ve "The Asian Wall Street Journal" için de yazılar yazıyor. Şu anda Türk eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor ve "Berkeley to Byzantium: The Reorientation of a West Coast Adventuress" adlı bir kitap üzerinde çalışıyor.

Jennifer  Eaton Gökmen
Jennifer Eaton Gökmen

Yazar Hakkında

Michigan’da doğdu. Western Michigan Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık ve İngiliz Edebiyatı dallarında lisans diploması aldı. Yazarlık hayatı "İstanbull..." adlı mizah dergisinde başladı. İstanbul’da aylık olarak yayımlanan kent rehberi "Time Out İstanbul"a düzenli katkıda bulunmanın yanı sıra, Türkiye’de başından geçen sayısız macerayı şu sıralarda "Midwest Goes Middle East: Adventures of a Drama Queen Abroad" adlı bir kitapta topluyor. Son altı yıldır Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği ve her yaz iki yüz etnik dansçı ve müzikçiyi bir araya getiren Yıllık Halk Dansları Festivali’nde uluslararası koordinatör olarak görev yapıyor. Türk eşiyle İstanbul’da yaşıyor.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

bir olmak kolera otel türklük istanbul üniversitesi başak vedat tarikat yaşlı nick ali albayrak siyaset manyak cafer aşiret hacıbektaş türk sineması laik adres doğu perinçek terazi kürtaj mitoloji israil ajanda zeka hz. ali gerilim zombi venedik gülbang oda oğlak iş dünyası firavun şiddet çalışan kadınlar reis çocuk şiddeti keşanlı ali destanı bektaşilik tkp şeytan 1908 devrimi kız arkadaş cezaevi musevi kutlukhan perker comala kasabası hitler hallacı mansur kan anneler ve kızları pir kimlik çatışması ego yahudi bilim insanları sufilik cellat mezarlığı şiir yoksulluk mitologya komplo teorisi tiyatro aşk ve macera astroloji sakkara sabri uzun kapatılma başkalarının kokusu vampir mektup stavrogin ölüler göç çevre koruma brezilya tüccar aydınlık şiva vahası antoloji kadın erkek ilişkileri özgürlük bağdat dostoyevski soner yalçın pedro parama tarih dna soruşturma gogol akp öykü oğuz atay çehov cinler dar’a durmak uzay aşk stalin fetih ekonomi kadınlar intikam banker kastelli 1960 ihtilali meksika cep kitap oyun referans nâzım hikmet gözyaşı hayvan hakları trakya masal italya deprem puşkin matematik lezzet parti fanlo edebiyat bestseller romantik komedi kıskançlık büyük iskender fidel castro sinema korucu köyü kanada islam kasaba porno kimlik küba ege hırs osmanlı emniyet’te fethullahçı örgütlenme donka anna karenina tehlike stasi roman liman tevrat kapancı islamiyet kurşun kemikliler stiletto kahire macera kova akrep yemek korsan kitap katil facebook milliyet sultan osmanlı imparatorluğu haldun taner yaşar nabi nayır istanbul kâhin köpekbalığı yazar kapo kaçış berlin cinayet beslenme hapishane operasyon mübin dağ şehbal ergen kızlar parmak izi futbol erkek arkadaş koç siyonizm anlatı anne çocuk aile ilişkileri schubert devrim bedeviler necip hablemitoğlu anı nuriye akman kehanet hindistan papaz nedim şener berlin duvarı naziler türk ikizler yengeç dublin hayal roman kahramanı özal cıa melek selanik spiritüel soykırım hrant dink vaat edilmiş topraklar küba devrimi müzik balık komünist maya jack dede istihbarat idam hayal kırıklığı azınlık mafya fethullah gülen ecinniler rekabet izak babel işkence çocuk dili anne doris day çocuk bakımı dönmeler feminizm mübadele delil gabriel garcia marquez lokanta kanser latin amerika edebiyatı kan içiciler deloitte aksiyon sırrı bektaş iskenderiye ilişki dişi aslan mısır ingilizce televizyon tasavvuf suç hayatın anlamı nazlı ılıcak musa boğa izmir dışarısı acı tolstoy serenad hacı bektaş veli allah struma atatürk kurtuluş londra yahudiye gezi mekan kadın mutfak kastelli polis ibrani mizah yalnızlık hanefi avcı memet fuat mimesis erich auerbach yahudi ahmet şık ergenekon etki ajanları kerime nadir burçlar örgüt yılmaz güney maeve binchy onat kutlar türkiye felsefe ihanet fotoğraf uyuşturucu fehiman yay
 
Türkçe Sevmek

Orijinal adı ve dili:
Tales from the Expat Harem
İngilizce
ISBN: 978-975-293-381-1
Sayfa Sayısı: 368
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2005
2. Baskı: Kasım 2005
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL