Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Marmara Forum AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Türkçe Sevmek

Türkiye’de Yaşayan Yabancı Kadınların Gözüyle Türkler

Çeviren: Deniz Çifci Valente

Kitap Hakkında:

Farklı kültürlerden 32 kadın aynı kültürün büyüsüne kapılıyorlar: Türk kültürünün. Çeşitli nedenlerle Türkiye’ye gelip, etkilenip, buraya yerleşen ya da hayatlarının bir dönemini burada geçiren kadınlar bunlar. İçlerinde öğretmenler, arkeologlar, barış gönüllüleri hatta misyoner bile var. Anastasia Ashmann ve Jennifer Eaton Gökmen de onlardan... Onlar da "Türkçe Sevmek"te hikâyesini okuyacağınız birçok kadın gibi gönüllerini birer Türk erkeğine kaptırmışlar. Ve şu anda Türkiye’de yaşıyorlar.
Türkiye’nin kendine özgü koşullarına alışmakta zorluk çeken kadınların, Türkiye’deki insan sıcaklığı ya da özel hayata şans tanımayan o birliktelik duygusunun, doğal güzelliklerin, yardımseverliğin, din ve cinsellik konusundaki farklı değer yargılarının, Türkiye’ye özgü, yabancıların gözüyle farklı, ne varsa her şeyin toplamı bu kitap. İnsana, kadına dair bir kitap. Belki de bir büyüyü anlatıyor. Türkiye’nin yabancılar üzerinde yarattığı büyüyü. Eksileri, artılarıyla çekici bir ülkeyi onu yakından ama uzaktan yaşayan kadınların gözüyle anlatıyor. Sonra o kadınların o ülkeye iyice yaklaşması, nerdeyse o ülkeden olması giriyor devreye. Bu ilginç hikâyeleri okurken, bu ülkeyi bir kez daha gözden geçirme fırsatı bulacaksınız. Onlar, Türkiye’nin kanlarına girdiğini söylüyorlar. Büyülü bir yerde yaşadığımızı hatırlamanın tam zamanıdır belki de, ne dersiniz?

 
Anastasia M.  Ashman
Anastasia M. Ashman

Yazar Hakkında

Kaliforniya’nın Berkeley kentinde doğdu. Klasik Yunanca, Roma ve Yakındoğu mimarîsi eğitimi aldı. New York, Los Angeles kentlerinin medya ve eğlence dünyasında eleştirmenlik yaptı. Türkiye hayranları için yayımlanan "Cornucopia" dergisinin yanı sıra "Dow Jones’ Far Eastern Economic Review" ve "The Asian Wall Street Journal" için de yazılar yazıyor. Şu anda Türk eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor ve "Berkeley to Byzantium: The Reorientation of a West Coast Adventuress" adlı bir kitap üzerinde çalışıyor.

Jennifer  Eaton Gökmen
Jennifer Eaton Gökmen

Yazar Hakkında

Michigan’da doğdu. Western Michigan Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık ve İngiliz Edebiyatı dallarında lisans diploması aldı. Yazarlık hayatı "İstanbull..." adlı mizah dergisinde başladı. İstanbul’da aylık olarak yayımlanan kent rehberi "Time Out İstanbul"a düzenli katkıda bulunmanın yanı sıra, Türkiye’de başından geçen sayısız macerayı şu sıralarda "Midwest Goes Middle East: Adventures of a Drama Queen Abroad" adlı bir kitapta topluyor. Son altı yıldır Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği ve her yaz iki yüz etnik dansçı ve müzikçiyi bir araya getiren Yıllık Halk Dansları Festivali’nde uluslararası koordinatör olarak görev yapıyor. Türk eşiyle İstanbul’da yaşıyor.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

matematik referans televizyon necip hablemitoğlu laik fetih tkp yengeç burçlar zombi mitologya gülbang emniyet’te fethullahçı örgütlenme anne çocuk felsefe izmir facebook zeka kan içiciler intikam mektup yalnızlık macera anı iskenderiye jack ikizler türkiye melek aşk ali albayrak sırrı bektaş ergen kızlar tehlike kehanet parti venedik dönmeler gezi berlin duvarı kastelli ergenekon lokanta erkek arkadaş idam kadınlar sufilik işkence siyaset kapo kolera maya oğlak hırs dostoyevski keşanlı ali destanı romantik komedi akp oyun spiritüel stasi boğa çevre koruma stalin yaşlı nick şiva vahası katil istanbul üniversitesi schubert kurtuluş onat kutlar müzik kapatılma hapishane doğu perinçek kimlik bektaşilik ego hacı bektaş veli pedro parama öykü hz. ali comala kasabası türklük aşiret mitoloji anne operasyon maeve binchy allah latin amerika edebiyatı hanefi avcı etki ajanları bestseller berlin soner yalçın başak ahmet şık soykırım manyak cafer bir olmak kerime nadir kimlik çatışması dublin fidel castro stavrogin yılmaz güney dede rekabet köpekbalığı korsan kitap hindistan terazi akrep azınlık kanser kıskançlık ajanda hacıbektaş küba banker kastelli roman kahramanı siyonizm bağdat şiir brezilya roman porno istanbul tevrat uyuşturucu mübin fotoğraf kürtaj dişi struma naziler parmak izi büyük iskender türk nâzım hikmet kanada hayatın anlamı iş dünyası aslan aydınlık çocuk bakımı sinema ingilizce anna karenina kurşun korucu köyü hallacı mansur dar’a durmak ihanet dağ mizah vaat edilmiş topraklar hayal soruşturma kemikliler dna beslenme yazar sakkara hrant dink adres masal türk sineması örgüt özgürlük fehiman yahudi bilim insanları mübadele uzay kasaba dışarısı cellat mezarlığı mısır kan ege gözyaşı cep kitap şehbal yaşar nabi nayır londra israil italya koç cinler kâhin hayvan hakları astroloji haldun taner doris day gogol suç puşkin yoksulluk mekan balık çalışan kadınlar serenad başkalarının kokusu cezaevi özal tarih ibrani nuriye akman osmanlı imparatorluğu hitler antoloji liman papaz kadın 1960 ihtilali atatürk firavun oğuz atay deloitte bedeviler yay tiyatro kadın erkek ilişkileri vedat selanik ilişki ecinniler yahudi tasavvuf trakya polis pir lezzet komünist kız arkadaş tüccar kapancı aile ilişkileri mafya acı delil hayal kırıklığı musevi çehov çocuk şiddeti aksiyon nedim şener donka milliyet anlatı izak babel reis meksika tarikat şiddet memet fuat musa göç yemek mutfak cinayet ekonomi erich auerbach gabriel garcia marquez aşk ve macera kutlukhan perker küba devrimi komplo teorisi oda fanlo cıa anneler ve kızları devrim osmanlı futbol sultan edebiyat otel nazlı ılıcak sabri uzun feminizm islam tolstoy vampir fethullah gülen kova yahudiye 1908 devrimi çocuk dili istihbarat kaçış şeytan deprem mimesis ölüler kahire stiletto gerilim islamiyet
 
Türkçe Sevmek

Orijinal adı ve dili:
Tales from the Expat Harem
İngilizce
ISBN: 978-975-293-381-1
Sayfa Sayısı: 368
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2005
2. Baskı: Kasım 2005
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL