Siyah Kan

Çeviren: Şevket Deniz

Kitap Hakkında:

J. C. Grangé yine işbaşında. 2003 yılında çıkardığı romanı "Kurtlar İmparatorluğu"yla hem dünyada hem de ülkemizde ününe ün katan Grange yeni kitabıyla Türkçe’de. Yine kanlı, yine delice, yine korkutucu bir roman var karşımızda: "Siyah Kan".Yazarın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı kitap serbest dalış şampiyonu bir katil ile eski paparazzi, kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getiriyor. Katil hapiste… Ama daha önce Kamboçya, Tayland, Malezya’da kan dökmüş. Kadınların kanı… Gazetecinin onunla temasa geçmek için oynadığı oyun romanın temelini oluşturuyor. Ama katil bu yemi bir süre sonra yutmuyor. İşte gerçek heyecan da orada başlıyor. Kim av, kim avcı, birbirine karışıyor. Grangé hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman "Siyah Kan". Paris’ten Asya’ya doğru deliliğin sınırında bir yolculuk… Dört yüz küsur sayfalık gerilimli bir kâbus… Çok çekici… Yazarın ustalığı kendini bir kez daha çarpıcı bir şekilde gösteriyor. "Siyah Kan"ı okurken kötülüğün ve kötülerin dünyasına doğru nefes nefese bir koşu tutturduğunuzu fark ediyorsunuz. Bu çılgınca koşuya karşı koymak imkansız!

 
Jean-Christophe Grangé
Jean-Christophe Grangé

Yazar Hakkında

1961’de Fransa’da doğdu. Çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. Paris-Magazine için bilimsel röportajlar hazırladı. Bütün dünyada ve Türkiye’de aylarcamçok satanlar listesinden inmeyen Kızıl Nehirler, Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu, Kurtlar İmparatorluğu, Siyah Kan, Şeytan Yemini, Koloni, Ölü Ruhlar Ormanı ve Sisle Gelen Yolcu adlı kitapları Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

dostoyevski çocuk dili hapishane fidel castro venedik struma reis kurtuluş korsan kitap gerilim berlin duvarı sabri uzun kaçış aydınlık türklük anlatı gözyaşı parti roman kahramanı hayvan hakları bedeviler facebook 1908 devrimi oyun musa edebiyat dönmeler balık yahudiye kapancı cinayet kan hacıbektaş firavun komünist yay dışarısı futbol ergenekon kimlik sufilik tarih tehlike lezzet yazar matematik aksiyon kurşun boğa ibrani nâzım hikmet terazi maeve binchy şehbal latin amerika edebiyatı melek lokanta laik gogol küba maya hz. ali kemikliler keşanlı ali destanı parmak izi brezilya nedim şener mimesis mübadele aslan hayal çevre koruma onat kutlar hallacı mansur islam schubert ergen kızlar şiva vahası anneler ve kızları cellat mezarlığı polis yemek soner yalçın yılmaz güney hitler kan içiciler kapo tüccar kanser gabriel garcia marquez kadınlar mizah yahudi osmanlı örgüt cıa meksika sultan başkalarının kokusu bestseller aşk aşk ve macera şeytan komplo teorisi dar’a durmak çocuk bakımı ahmet şık kastelli etki ajanları akp vampir 1960 ihtilali deloitte hanefi avcı büyük iskender oğuz atay ingilizce kahire idam fanlo öykü mitologya başak jack banker kastelli felsefe necip hablemitoğlu bağdat burçlar oda özgürlük stalin feminizm kanada siyaset intikam hacı bektaş veli izmir çehov haldun taner mekan dağ fotoğraf islamiyet hindistan istanbul stiletto siyonizm türk sineması zombi doris day kürtaj kâhin fehiman iş dünyası adres dede anı azınlık kerime nadir ecinniler masal mutfak tasavvuf anne yalnızlık gezi kova ege soruşturma anne çocuk özal hayatın anlamı tkp sinema romantik komedi milliyet kapatılma liman acı korucu köyü manyak cafer kutlukhan perker yahudi bilim insanları şiddet izak babel kız arkadaş ego ihanet macera televizyon italya astroloji kadın beslenme nuriye akman yoksulluk tarikat londra kimlik çatışması delil donka fethullah gülen dişi israil pir doğu perinçek atatürk mektup sırrı bektaş anna karenina aile ilişkileri kehanet cezaevi akrep küba devrimi aşiret mitoloji soykırım nazlı ılıcak spiritüel kıskançlık hırs ajanda dublin roman çalışan kadınlar kadın erkek ilişkileri erich auerbach uzay suç uyuşturucu köpekbalığı ali albayrak rekabet ilişki yaşar nabi nayır çocuk şiddeti allah zeka fetih müzik sakkara pedro parama trakya berlin mübin bir olmak türk stavrogin hayal kırıklığı türkiye gülbang şiir ölüler mafya cep kitap koç dna göç yengeç erkek arkadaş stasi cinler kasaba naziler işkence kolera porno comala kasabası selanik ikizler memet fuat puşkin bektaşilik vaat edilmiş topraklar antoloji katil musevi ekonomi serenad istanbul üniversitesi tiyatro yaşlı nick papaz deprem istihbarat referans otel tolstoy hrant dink mısır osmanlı imparatorluğu devrim operasyon vedat tevrat emniyet’te fethullahçı örgütlenme oğlak iskenderiye
 
Siyah Kan

Orijinal adı ve dili:
La Ligne Noir
Fransızca
ISBN: 978-975-991-433-2
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2005
22. Baskı: Eylül 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 30.00 TL