Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Gül Sunal İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Sis ve Gece

Kitap Hakkında:

Evli ve çocuk sahibi, mesleğine aşkla bağlı bir istihbaratçı olan Sedat, çeşitli ayak oyunlarıyla örgütünden uzaklaştırılınca kendisini sudan çıkmış balık gibi hisseder. Onu yaşama bağlayacak, mesleği kadar tutkulu bir şey gereklidir hayatında. Bu arada Mine’yle karşılaşır ve hayatındaki ölümcül boşluğu aşk doldurur. Ancak Mine’nin ansızın ortadan kaybolması, her şeyi altüst eder ve Sedat da sevdiği kadını aramaya başlar.
"Sis ve Gece"de okur, bu arayış boyunca Sedat’la birlikte insan ilişkilerine doğru ilginç bir yolculuğa çıkar. İstanbul’un Tarlabaşı, Kurtuluş gibi unutulmuş semtlerinin ara sokaklarında süren bu arayış, kimisi geçmişin anılarına bağlı, kimisi değerlerini yitirmiş, para ve çıkar ekseninde gelişen trajik ve komik ilişkilerin insanlarını çıkartır karşımıza.
Seçtiği mekânlar ve insan ilişkileriyle İstanbul’un tarihten beri süregelen karmaşık etnik yapısına da işaret eder "Sis ve Gece". Türkiye’de yaşayan Rumların son temsilcilerinden olan Madam Eleni ve kızı Maria’nın öyküsü çarpıcı olduğu kadar düşündürücüdür de. Bu toprakların insanı olan Madam Eleni ve kızı Maria, son dönemde yaşanan kültürel kaos ve yozlaşma nedeniyle kendi komşuları tarafından kurban olarak seçilirler. Türkiye kültürünün en özgün renklerinden olan bu insanların son yıllardaki yaşamı trajik bir biçimde aktarılır.
"Sis ve Gece"de, suç ya da cinayet, kurguyu tamamlayan, gerilimi tırmandıran birer dekor ya da motif olarak yer almaz romanda. Suç, insan yazgısı üzerinde trajik sonuçlar doğuran bir öğe olarak boy gösterir. Ahmet Ümit, toplumsal düzeni savunan bir insanın serüveninde, bu amansız yabancılaşmayı, yalnızlaşmayı dile getirir.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

memet fuat cinayet özal futbol çevre koruma azınlık vaat edilmiş topraklar ikizler islam cıa antoloji papaz kanser mısır etki ajanları türklük cezaevi yemek küba mitoloji ergen kızlar soner yalçın emniyet’te fethullahçı örgütlenme cinler istanbul iskenderiye kâhin kapancı ölüler özgürlük polis deloitte hayal acı aydınlık brezilya kastelli ajanda kimlik çatışması kapo fanlo tkp kolera tüccar bir olmak liman lezzet milliyet kürtaj kan başak naziler rekabet haldun taner osmanlı imparatorluğu dönmeler banker kastelli stiletto hayal kırıklığı stalin bektaşilik türk aşk cep kitap ingilizce sufilik delil feminizm venedik allah mekan anı akrep ege yahudi bilim insanları kahire anneler ve kızları porno nâzım hikmet masal devrim atatürk struma oğuz atay doğu perinçek hacı bektaş veli spiritüel yaşlı nick çocuk bakımı kova intikam onat kutlar fethullah gülen göç öykü erich auerbach kız arkadaş yahudi mafya mutfak kurşun yahudiye tevrat anne çocuk gözyaşı gezi kurtuluş selanik çocuk şiddeti 1908 devrimi çocuk dili bestseller dar’a durmak mektup korsan kitap meksika şiir kadın reis firavun katil hz. ali ilişki anlatı burçlar kapatılma kehanet tolstoy sabri uzun mizah mübin idam pedro parama tiyatro donka fehiman kerime nadir fidel castro ibrani aslan doris day kimlik aşiret bedeviler zeka serenad stasi şehbal beslenme islamiyet puşkin komplo teorisi gabriel garcia marquez istihbarat dağ tarih schubert aile ilişkileri ekonomi kutlukhan perker mübadele kanada musevi türk sineması sırrı bektaş kadınlar italya referans bağdat comala kasabası ahmet şık cellat mezarlığı sinema örgüt istanbul üniversitesi sakkara başkalarının kokusu zombi dede kasaba büyük iskender roman kahramanı aksiyon terazi oyun deprem melek yalnızlık kan içiciler televizyon edebiyat yazar parti hapishane adres erkek arkadaş izak babel fotoğraf roman londra matematik dışarısı stavrogin nedim şener hayatın anlamı astroloji vampir ecinniler nuriye akman facebook köpekbalığı hallacı mansur hitler operasyon yaşar nabi nayır kemikliler parmak izi latin amerika edebiyatı otel dişi yay maya gülbang maeve binchy mitologya yengeç çalışan kadınlar lokanta işkence oda felsefe ihanet macera gerilim laik çehov küba devrimi dna jack tehlike necip hablemitoğlu yılmaz güney şeytan musa berlin izmir hacıbektaş dostoyevski hayvan hakları hrant dink oğlak kadın erkek ilişkileri şiddet pir kıskançlık aşk ve macera 1960 ihtilali dublin hanefi avcı akp yoksulluk soruşturma müzik keşanlı ali destanı manyak cafer türkiye korucu köyü osmanlı trakya uyuşturucu nazlı ılıcak ali albayrak siyaset komünist hindistan romantik komedi balık tasavvuf iş dünyası şiva vahası kaçış tarikat sultan siyonizm soykırım gogol mimesis uzay boğa israil ego koç ergenekon fetih vedat suç anne berlin duvarı anna karenina hırs
 
Sis ve Gece

ISBN: 978-975-991-721-0
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2002
14. Baskı: Nisan 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 13.00 TL