Etkinlikler

Kerimcan Kamal D&R Live İmza Günü

02 Haziran 2018, 15.00 - D&R Kanyon
 

Sen ve Ben

Kitap Hakkında:

Aşkın tanığı mektuplar…


Yürek parçam

Zamanı sen olan bir dünyada yaşamak…

Hep öyle olsaydı, sanırım yaşlanmadan kalırdım.

Veda etmemek, gözlerimdeki yaşı görmemek için gecenin bir yarısında çekip gitmiştin.

Aynanın önüne bıraktığın veda mektubunu buldum.

Mektubunda, “Sevgilisinin gözünde bir damla yaş görmekten ödü kopan bir korkağın habersiz kaçışı de ve anla beni sevgilim” diyorsun.

Ben zaten tüm hayatımı seni anlamakla geçirdim.

Bildiğim bir şey var, o da sensin.

Bu sensin. İroniler, çelişkiler senin ayrılmazın. Seni sen olduğun için sevdim. Sendeki uçları sevdim. Sende korkaklığı, cesareti, çocuksu yüreği sevdim.

Seni sadece sevdim…


Aşkın tanığı mektuplar… Mektuplarda birbirine yüreklerinin en derin gizlerini açan iki âşık… Sen ve Ben, Ekin ile Özgür'ün büyük aşklarının romanı…


Ahmet Erol bu kitabında bir dönem edebiyatımızın en güçlü araçlarından olan mektuplarla bir roman kurgusu yaratıyor.

 

Yazar Hakkında

Ahmet Erol 1961'de Karayün'de (Sivas) doğdu. 1978'de İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'ni; 1984'te Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ‹flletme Bölümü Uluslararas› Ekonomik İlişkiler Dalı'nı bitirdi.

1986'da T.C. Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu'nda Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Aralık 1989'da Maliye Müfettişi oldu. Maliye Bakanlığı tarafından, “Bütçe Harcamalarının Denetimi” konusunda inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderildi ve 1993-1994 y›llar› arasında orada kaldı. İstanbul Defterdar Yardımcılığı görevinde bulundu. T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaas› Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekili görevlerinden bulundu. 2004'te Darphane ve Damga Matbaas› Genel Müdürlüğü'ndeki görevinden ayrılarak Maliye Başmüfettişliği'ne atandı.

Ahmet Erol, “Ekonomik Etkileri Açısından Türkiye'de Devlet Borçları (1981-1990)” adlı tezi ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı'ndan 24.03.1992 tarihinde MA derecesi aldı. 19.12.2002 tarihinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı'nda “Türkiye'de Devletin Mali ve Ekonomik Birimlerinin Yeniden Yap›landırılması” konulu teziyle doktora (PhD) derecesi aldı. 15 Nisan 2005 tarihinde Maliye (Mali Hukuk) Doçenti oldu.

Pek çok üniversitede ögretim üyesi olarak da çalışan Ahmet Erol'un 23 adet bilimsel eserinin yanı sıra edebiyat alanında yayımlanmış 7 kitab› vardır:


Turne Mektupları (Mektup, YKY), Havalar Soğuk Şimdi (Öyküler, YKY), Yıkıldık Ey İstanbul (Şiirler, P Yay›nlar›), Gülün Adı Sen (Şiirler, İş Bankası Kültür Yayınları), Fatih'in Gizli Mabedi (Roman, Pegasus Yayınları), Erguvan Zamanı (Roman, Doğan Kitap), Benim Adım Boncuk (Roman, Doğan Egmont).

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Sen ve Ben

ISBN: 978-605-09-4033-6
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2017
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 16.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora