Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Med-Cezir

Kitap Hakkında:

“… bir gün bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında. Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini, nasıl olup da bir ‘yabancı’yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini. Biri karga, biri leylek... O kadar farklıdır ki kuşlar, ihtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine. Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle. Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki her ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar. O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, beraber yaşamaları beklenenlerin yanında tutunamayanlar.”


“Med-Cezir başlığı altında yazılarını toplamış Elif Şafak. (…) Dergilerde, gazetelerde yayımlanmış yazılar. Tarihsiz, çoğu kez de tarifsiz. Kendini de benzettiği, kökleri havada Tuba Ağacı gibi metinler. Böyle de olması gerek. Metin tek başına boşlukta duruyorsa duruyordur zaten. Durmuyorsa hiç durmasın zaten. Tarihsiz durabiliyorsa tarif edebilir kendini metin.”
Ece Temelkuran

“Elif Şafak’ı yalnız romanlarından tanıyanlara, kafalarındaki fotoğrafın eksik karelerini tamamlamak için Med-Cezir’deki yazıları okumalarını salık veririm. Burada kanlı canlı, öfkesiyle, inadıyla, kırılganlığıyla, tutkularıyla velhasıl renginin bütün tonlarıyla Elif Şafak var.”
Ali Çolak

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

örgüt porno aşk facebook cep kitap tarikat ikizler dede özgürlük şiva vahası lezzet macera hacı bektaş veli israil maya ihanet mizah şeytan fotoğraf dağ donka büyük iskender bektaşilik gogol reis fehiman akrep uzay stiletto kova hindistan fetih kadınlar banker kastelli idam iskenderiye roman istihbarat latin amerika edebiyatı cıa ali albayrak siyaset serenad göç osmanlı emniyet’te fethullahçı örgütlenme koç gezi firavun onat kutlar pir yılmaz güney ecinniler korsan kitap edebiyat berlin duvarı doris day televizyon yalnızlık ergenekon mitologya dar’a durmak şiir doğu perinçek kan içiciler hayvan hakları dışarısı 1908 devrimi tüccar kutlukhan perker köpekbalığı dişi operasyon mübadele istanbul gerilim özal nuriye akman tiyatro struma mektup maeve binchy cellat mezarlığı aile ilişkileri delil laik tehlike matematik müzik zeka futbol komünist allah roman kahramanı ahmet şık tolstoy nedim şener milliyet şiddet anne çocuk oda schubert hitler naziler musa çocuk bakımı zombi yemek sufilik kolera sultan stalin kehanet liman kıskançlık oğuz atay cezaevi ege musevi cinler tkp mısır referans mübin kâhin siyonizm yaşar nabi nayır küba devrimi haldun taner fidel castro türklük mutfak yahudiye izak babel yazar beslenme kahire sinema trakya selanik hallacı mansur sabri uzun tasavvuf hanefi avcı adres bestseller türk kanser yengeç manyak cafer osmanlı imparatorluğu anna karenina balık ilişki nazlı ılıcak erich auerbach gözyaşı çalışan kadınlar hacıbektaş azınlık çehov hayatın anlamı kadın necip hablemitoğlu uyuşturucu dönmeler astroloji hapishane hayal kırıklığı brezilya kerime nadir yoksulluk kasaba aslan aksiyon ajanda akp kemikliler tarih aşk ve macera hrant dink ergen kızlar izmir vedat bağdat anne parti feminizm meksika masal deprem parmak izi hz. ali fanlo acı felsefe katil lokanta kanada puşkin türk sineması kimlik vampir küba antoloji bir olmak soner yalçın polis çevre koruma dublin etki ajanları nâzım hikmet deloitte kadın erkek ilişkileri kürtaj kapatılma aşiret romantik komedi yay memet fuat erkek arkadaş stasi aydınlık berlin kastelli tevrat komplo teorisi başak ingilizce vaat edilmiş topraklar kimlik çatışması türkiye kız arkadaş şehbal istanbul üniversitesi boğa pedro parama oyun islam devrim anlatı londra burçlar kapancı spiritüel yaşlı nick sırrı bektaş çocuk dili italya dna melek çocuk şiddeti comala kasabası 1960 ihtilali hırs kaçış kapo mitoloji ibrani soykırım dostoyevski sakkara suç jack terazi korucu köyü kurşun mekan rekabet ölüler yahudi işkence cinayet ekonomi anneler ve kızları gabriel garcia marquez gülbang ego islamiyet fethullah gülen anı oğlak otel venedik intikam mimesis atatürk kurtuluş kan keşanlı ali destanı yahudi bilim insanları öykü bedeviler hayal stavrogin başkalarının kokusu papaz soruşturma mafya iş dünyası
 
Med-Cezir

ISBN: 978-605-111-602-0
Sayfa Sayısı: 280
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 21.00 TL