Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Marmara Forum AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Med-Cezir

Kitap Hakkında:

“… bir gün bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında. Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini, nasıl olup da bir ‘yabancı’yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini. Biri karga, biri leylek... O kadar farklıdır ki kuşlar, ihtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine. Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle. Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki her ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar. O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, beraber yaşamaları beklenenlerin yanında tutunamayanlar.”


“Med-Cezir başlığı altında yazılarını toplamış Elif Şafak. (…) Dergilerde, gazetelerde yayımlanmış yazılar. Tarihsiz, çoğu kez de tarifsiz. Kendini de benzettiği, kökleri havada Tuba Ağacı gibi metinler. Böyle de olması gerek. Metin tek başına boşlukta duruyorsa duruyordur zaten. Durmuyorsa hiç durmasın zaten. Tarihsiz durabiliyorsa tarif edebilir kendini metin.”
Ece Temelkuran

“Elif Şafak’ı yalnız romanlarından tanıyanlara, kafalarındaki fotoğrafın eksik karelerini tamamlamak için Med-Cezir’deki yazıları okumalarını salık veririm. Burada kanlı canlı, öfkesiyle, inadıyla, kırılganlığıyla, tutkularıyla velhasıl renginin bütün tonlarıyla Elif Şafak var.”
Ali Çolak

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

şehbal yahudiye boğa cezaevi papaz 1908 devrimi bestseller korsan kitap kâhin kan aile ilişkileri lokanta cinayet memet fuat suç stasi cıa musevi balık ölüler katil zombi hallacı mansur necip hablemitoğlu tüccar hayal yazar vaat edilmiş topraklar türkiye doris day aydınlık ege sırrı bektaş türklük kimlik hırs devrim ilişki kimlik çatışması londra kurtuluş dna özal kemikliler feminizm yahudi bilim insanları nuriye akman kolera ergenekon islamiyet öykü fanlo terazi pedro parama meksika fotoğraf sabri uzun anne çocuk comala kasabası hindistan türk sineması musa macera selanik dar’a durmak gülbang delil mimesis vampir tolstoy referans oğuz atay kastelli mitoloji bir olmak spiritüel nâzım hikmet firavun soruşturma şiddet bağdat cinler iskenderiye aşk ve macera akp fehiman anı izak babel tevrat aşiret mısır siyaset ergen kızlar kapo serenad cep kitap mutfak israil ajanda hitler romantik komedi osmanlı imparatorluğu schubert televizyon intikam stiletto kasaba mektup dağ nedim şener brezilya kehanet deprem hacı bektaş veli rekabet emniyet’te fethullahçı örgütlenme ingilizce hayal kırıklığı kapancı dublin iş dünyası koç zeka mübadele dostoyevski edebiyat özgürlük masal korucu köyü acı küba operasyon ecinniler beslenme doğu perinçek istanbul üniversitesi trakya milliyet laik tiyatro işkence komplo teorisi sinema islam bektaşilik banker kastelli hayatın anlamı tarikat venedik çalışan kadınlar maya roman otel örgüt kanada cellat mezarlığı hacıbektaş soner yalçın köpekbalığı adres ekonomi kaçış yemek tasavvuf atatürk felsefe şiir yaşar nabi nayır yengeç yoksulluk erich auerbach kürtaj büyük iskender italya naziler başak hrant dink erkek arkadaş parmak izi oda burçlar nazlı ılıcak stalin kahire berlin gogol stavrogin polis lezzet dede ibrani kurşun onat kutlar kutlukhan perker sultan fetih facebook mübin şeytan antoloji fidel castro kan içiciler latin amerika edebiyatı uyuşturucu astroloji kadınlar deloitte aslan çevre koruma hz. ali oğlak göç başkalarının kokusu idam izmir ikizler istanbul maeve binchy ahmet şık aksiyon jack tkp aşk çocuk dili hanefi avcı uzay porno şiva vahası kapatılma ihanet çocuk bakımı yay kadın erkek ilişkileri çehov mafya soykırım hapishane liman kerime nadir tehlike vedat oyun yılmaz güney kanser reis tarih istihbarat kadın çocuk şiddeti ego struma gabriel garcia marquez dışarısı gözyaşı 1960 ihtilali berlin duvarı anna karenina matematik azınlık dönmeler sakkara yahudi türk keşanlı ali destanı mitologya akrep yaşlı nick manyak cafer futbol mizah siyonizm osmanlı sufilik allah yalnızlık hayvan hakları kız arkadaş dişi kova roman kahramanı anlatı kıskançlık haldun taner bedeviler gerilim etki ajanları ali albayrak pir puşkin anneler ve kızları melek gezi fethullah gülen küba devrimi donka anne müzik mekan parti komünist
 
Med-Cezir

ISBN: 978-605-111-602-0
Sayfa Sayısı: 280
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 21.00 TL