Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Müsait Bir Yerde İnebilir miyim?

Kitap Hakkında:

Ayrılık... İnsanı en derinden vuran... Yalnızlık hayata egemen olan... Hayatı yabancılarda arayan, kendini bırakan bir kadın... İşte bu hikâye onun... Sıcak bir yüreğin soğumasının hikâyesi bu... Hızla sona doğru koşmasının... Karin Karakaşlı "Müsait Bir Yerde İnebilir miyim?" adlı bu ilk romanında öykücülüğün getirdiği alışkanlıkları bırakmıyor ve onu birbirinden kopuk metinler olarak okunabilecek bir tarzda kurguluyor.
İlk ve en uzun bölümde sevgilisinden yeni ayrılmış, duyarlı bir kadının hikâyesi anlatılıyor. Kimi zaman kendi sesi devreye giriyor, kimi zaman hikâye anlatıcının dilinden hayat buluyor, kimi zaman da ünlü şairlerin şiirleri alıyor kalemi ele. Duygulara yönelik, duygularla beslenen, yoğun bir hüznün kendini gösterdiği bir metin bu. Ardından kadının hayatına giren ya da hayatından teğet geçenlerin rol aldığı öyküler geliyor. Romanı okurken ayrılığın hüznü kadar, günümüzün kargaşası, bireyleri yalnızlığa sürükleyen yapısı ve hayatın tamamına egemen olan duyarsızlıklar da bir kez daha gözümüze çarpıyor. "Müsait Bir Yerde İnebilir miyim?" duygu yüklü ve iddialı bir ilk roman.

 
Karin Karakaşlı
Karin Karakaşlı

Yazar Hakkında

Karin Karakaşlı 1972’de İstanbul’da doğdu. Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü bitirdi. Günlük yaşamdan süzdüğü çoğu hüzünlü öyküleri incelikli bir anlatımla kaleme alan Karakaşlı’nın ilk kitabı Bu Yayınevi Roman Yarışması’nda mansiyona değer görülen Ay Denizle Buluşunca 1997’de yayımlandı. Başka Dillerin Şarkısı 1999’da Varlık Yayınları tarafından yayımlandı.
1998’de Varlık Yayınları’nın Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü’ne değer görülen Karin Karakaşlı, 1994’te Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda üçüncülük, 1995 Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda birincilik kazandı.
Anita Brookner’den Özel Bir Görüş (1997) ve Péter Esterházy’den Hrabal’in Kitabı (1998) romanlarını çeviren yazarın öykü ve makaleleri Sel Yayınları’nın Kadın Öykülerinde İstanbul, Kadın Öykülerinde Avrupa ve Kadın Öykülerinde Doğu kitapları başta olmak üzere çeşitli antolojilerde yer aldı.
Şiir kitabı Benim Gönlüm Gümüş (Aras Yayıncılık) 2009’da; yeniden gözden geçirilen gençlik romanı Ay Denizle Buluşunca ve çocuk kitabı Gece Güneşi 2011’de (Günışığı Kitapları) yayımlandı.
Karin Karakaşlı’nın Günay Göksu Özdoğan, Füsun Üstel ve Ferhat Kentel’le birlikte hazırladığı Türkiye’de Ermeniler: Cemaat, Birey, Yurttaş (Bilgi Üniversitesi Yayınları, 2009) adlı bir de araştırma kitabı bulunmaktadır.
1996-2006 yılları arasında Türkçe-Ermenice yayımlanan haftalık Agos gazetesinde editör, köşe yazarı ve yazı işleri müdürü olarak görev alan Karin Karakaşlı, halen Radikal 2’de köşe yazarlığı yapıyor. Yazar aynı zamanda Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde Ermenice öğretmeni ve Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.
Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri: Can Kırıkları (2002, öykü), Müsait Bir Yerde İnebilir Miyim? (2005, roman) ve Cumba (2009, deneme).

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

polis tevrat kerime nadir cep kitap venedik yahudi bilim insanları ego tkp vampir hallacı mansur hırs gezi hayal kırıklığı memet fuat aksiyon balık kimlik aşk gözyaşı anı 1960 ihtilali antoloji pir köpekbalığı koç yahudi mizah yazar ahmet şık akp tasavvuf kadın erkek ilişkileri çehov kurtuluş ingilizce latin amerika edebiyatı stalin bedeviler yoksulluk soner yalçın israil bestseller kehanet kanada mektup aydınlık zombi dışarısı keşanlı ali destanı macera londra anlatı cıa yılmaz güney kurşun islam vaat edilmiş topraklar gogol erkek arkadaş ekonomi banker kastelli cinler brezilya çocuk dili nedim şener göç fanlo çevre koruma milliyet ölüler siyaset ege işkence serenad intikam kutlukhan perker yengeç futbol rekabet firavun masal mafya hayvan hakları emniyet’te fethullahçı örgütlenme dağ ihanet tolstoy allah hayatın anlamı hindistan aile ilişkileri islamiyet hrant dink türklük operasyon aşk ve macera nazlı ılıcak osmanlı referans atatürk korsan kitap komplo teorisi adres edebiyat cinayet türkiye uzay fethullah gülen hapishane parti berlin duvarı kasaba schubert matematik iş dünyası deprem gülbang astroloji öykü dostoyevski akrep çalışan kadınlar erich auerbach istanbul 1908 devrimi kız arkadaş lezzet mekan katil trakya musevi melek dönmeler iskenderiye maeve binchy kürtaj kova osmanlı imparatorluğu müzik selanik istihbarat sırrı bektaş başak yahudiye türk sineması pedro parama donka romantik komedi aşiret otel mimesis dar’a durmak oğuz atay cellat mezarlığı anneler ve kızları tehlike yaşar nabi nayır nuriye akman burçlar kemikliler aslan siyonizm hacı bektaş veli kadınlar mısır kapo bağdat yaşlı nick parmak izi reis kadın sinema fotoğraf idam korucu köyü bektaşilik uyuşturucu italya delil oyun sultan mutfak zeka suç dublin beslenme çocuk bakımı lokanta kapatılma meksika dişi şiir felsefe kahire spiritüel kâhin küba istanbul üniversitesi dede yalnızlık roman kahramanı azınlık ibrani doris day comala kasabası büyük iskender liman kaçış struma yemek haldun taner onat kutlar çocuk şiddeti stiletto hz. ali gabriel garcia marquez fidel castro şiddet özal hayal ilişki jack izak babel komünist mitoloji ajanda gerilim soykırım kimlik çatışması bir olmak örgüt kapancı sakkara fehiman hitler soruşturma televizyon sabri uzun sufilik terazi stavrogin hacıbektaş acı mübin kıskançlık devrim naziler porno manyak cafer şiva vahası özgürlük nâzım hikmet maya kanser ergen kızlar izmir feminizm doğu perinçek hanefi avcı anna karenina ergenekon kastelli boğa vedat türk facebook ikizler tarikat mitologya musa papaz küba devrimi oğlak necip hablemitoğlu tiyatro mübadele kan puşkin yay stasi ecinniler fetih kan içiciler deloitte dna anne berlin etki ajanları tüccar şehbal tarih anne çocuk ali albayrak şeytan roman kolera laik oda cezaevi başkalarının kokusu
 
Müsait Bir Yerde İnebilir miyim?

ISBN: 978-605-111-407-1
Sayfa Sayısı: 164
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2005
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 8.00 TL