Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Latife Hanım

Kitap Hakkında:

Mustafa Kemal Atatürk’ün evlendiği kadındı o. Hırçındı, öyle yazdılar. Atatürk’e göre değildi. Zaten evlilikleri de bitti. Mustafa Kemal Atatürk’ün ayrıldığı kadındı o. Latife Hanım’dı.
İpek Çalışlar, "Latife Hanım"da işte o kadını anlatıyor. Ama şimdiye kadar gördüğümüz, tanıdığımızdan başka bir Latife Hanım çıkıyor karşımıza. Kadın haklarının savunucusu, eşi karşısında sağlam duran, ona destek olan, kültürlü bir kadın. Şimdiye kadar hiç gün ışığına çıkmamış belgeler, yabancı kaynaklardan alıntılar, fotoğraflar Latife Hanım portresini daha ayrıntılı ve net çiziyor. Cumhuriyet tarihiyle birlikte Mustafa Kemal’in portresi de bir kez daha şekilleniyor. Eşiyle siyaset dahil birçok konuda tartışabilen, onunla gurur duyan, onu herkese tanıtmaktan hoşlanan bir erkek bu kitapta ortaya çıkan. Ayrıca, Latife Hanım da Atatürk’le birlikte olduğu dönemle sınırlı kalmıyor, çocukluğu, boşandıktan sonraki yaşamı da giriyor devreye. Öyle olaylar anlatılıyor ki bu kitapta, gölgede kalmış bir aşk gözler önüne seriliyor. Gölgede kalmış bir kişilik şahlanıyor. Kitaba, kadınca bir bakış açısı egemen oluyor. Bir kadını tanımak, Cumhuriyet tarihine bambaşka bir gözle bakmak, sonu hüzünle bitse de olağanüstü bir aşk macerasına tanık olmak için "Latife Hanım"ı mutlaka okumalısınız. Yeni Türkiye’nin kuruluşuna katkıları olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci adamına âşık bir kadından söz ediyoruz, unutmayın. İşte gölgede kalmış Latife!

 
İpek  Çalışlar
İpek Çalışlar

Yazar Hakkında

İpek Çalışlar İstanbul'da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Gazeteciliğe TRT Haber Merkezi'nde başladı. 12 Eylül'de TRT'den ayrıldı; 1980'lerde muhalefetin sesi olan "Nokta" dergisinde haber müdürlüğü yaptı, kısa ömürlü "Söz" gazetesinin ve patronsuz dergi olarak bilinen "Sokak"ın kurucularından biriydi. 1990-1992 yılları arasında Hamburg'da yaşadı, eşcinsellik, kadın ve İslam konularını araştırdı. Türkiye'ye dönünce "Cumhuriyet" gazetesinin haber müdürlüğünü üstlendi, ardından 10 yıl süreyle "Cumhuriyet Dergi"yi çıkarttı.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

fetih izmir aslan kız arkadaş etki ajanları zombi gülbang anne çocuk ikizler kapatılma istihbarat kurşun türk dna donka kâhin bestseller comala kasabası venedik masal siyonizm dostoyevski kapancı köpekbalığı gabriel garcia marquez dağ yaşar nabi nayır cezaevi papaz çevre koruma osmanlı imparatorluğu tüccar fethullah gülen erich auerbach boğa mektup hapishane schubert ekonomi gogol tkp stasi türkiye hanefi avcı hırs dede büyük iskender nazlı ılıcak futbol islamiyet komünist ego lezzet italya çehov soner yalçın kutlukhan perker ajanda nedim şener tevrat soykırım polis felsefe türk sineması lokanta beslenme kehanet kastelli gerilim maya sufilik anı roman edebiyat komplo teorisi puşkin macera hayatın anlamı banker kastelli deloitte rekabet emniyet’te fethullahçı örgütlenme 1908 devrimi ergenekon bedeviler serenad operasyon akrep şiva vahası pedro parama kıskançlık kahire gözyaşı bağdat erkek arkadaş aşk atatürk antoloji cıa anlatı aile ilişkileri kürtaj şiir anna karenina fehiman londra aşiret müzik nâzım hikmet cep kitap kan katil özgürlük korsan kitap pir bektaşilik yılmaz güney kimlik çalışan kadınlar hayal kırıklığı öykü çocuk şiddeti küba hrant dink yazar kadınlar mısır vedat tiyatro memet fuat oda ingilizce hindistan göç istanbul stiletto brezilya mizah firavun fanlo trakya musa iskenderiye bir olmak başak dişi kaçış suç yengeç kimlik çatışması aksiyon stalin matematik azınlık struma kan içiciler facebook kadın ölüler küba devrimi sabri uzun korucu köyü keşanlı ali destanı yoksulluk dublin berlin intikam ibrani terazi berlin duvarı işkence hacıbektaş parmak izi ege mekan yay ilişki 1960 ihtilali astroloji izak babel tehlike meksika kapo fidel castro idam mübadele çocuk bakımı zeka kolera kova sinema şehbal devrim kanser kadın erkek ilişkileri kanada dışarısı haldun taner özal dar’a durmak mimesis delil sırrı bektaş onat kutlar romantik komedi dönmeler tarikat vampir reis cinler roman kahramanı ahmet şık çocuk dili spiritüel yahudiye doris day siyaset feminizm allah deprem iş dünyası yahudi milliyet istanbul üniversitesi gezi burçlar laik porno yahudi bilim insanları kerime nadir akp soruşturma uyuşturucu örgüt ergen kızlar melek şeytan kemikliler acı hz. ali sakkara yaşlı nick sultan parti yemek mübin doğu perinçek cinayet nuriye akman jack hallacı mansur şiddet aşk ve macera kurtuluş uzay hacı bektaş veli koç tarih yalnızlık tasavvuf başkalarının kokusu balık hayal mitoloji aydınlık manyak cafer oğuz atay fotoğraf latin amerika edebiyatı kasaba mafya anneler ve kızları islam tolstoy maeve binchy osmanlı televizyon mutfak otel selanik israil necip hablemitoğlu cellat mezarlığı mitologya anne naziler hitler referans vaat edilmiş topraklar stavrogin ihanet hayvan hakları adres oğlak türklük oyun ali albayrak ecinniler musevi liman
 
Latife Hanım

ISBN: 978-975-991-517-9
Sayfa Sayısı: 524
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2006
14. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL