Etkinlikler

Hakan Kırkoğlu D&R Live İmza Günü

26 Kasım 2017, 15.00 - D&R Suadiye
 

Salon İKSV ve Doğan Kitap İşbirliğiyle Düzenlenen Sohbetler Devam Ediyor

28 Kasım 2017, 20.00 - Yer: Salon İKSV / Rezervasyon İçin: rezervasyon@iksv.org
 

LOST Başucu Kitabı

Kitap Hakkında:

Sawyer’ın sahilde okuduğu kitapların, “Lost”un ilerleyen öyküsünde özel bir anlamı var mı? Bilim ve inancın sürekli karşı karşıya geldiği “Lost”, Batı uygarlığının çöküşüne nasıl ayna tutuyor? Canavar, DHARMA Girişimi’nin garip deneylerinin bir ürünü mü? Ada neden bazılarının iyileşmesine yardım ederken diğerlerini hastalandırıyor? “Twin Peaks” (İkiz Tepeler) olmasaydı, neden “Lost” gibi bir diziyi de izleyemeyecektik? Robinson Crusoe’dan altı yüzyıl önce hangi İslam düşünürü ıssız ada edebiyatının kapılarını açtı? Ve en önemlisi, “Lost” neden çağımızın en büyük popüler kültür olayı?

Lost Başucu Kitabı, “Lost” ile bir şekilde yolu kesişmiş ve bu bağı güçlendirmek için hangi web sitelerini takip edeceğini, dizide hayati önemi olan geçmiş bilgileri nereden bulacağını bilemeyen, ama temelde dizi hakkında ahkâm kesmek isteyen her “Lost” izleyicisine hitap ediyor. İlk bölümden itibaren “Lost”u düzenli olarak takip eden ve de bu popüler kültür patırtısının arkasında neler olduğunu merak edenlere...

 
Emrah Güler
Emrah Güler

Yazar Hakkında

1970 doğumlu Emrah Güler, çocukluğunu Ankara’da, ergenlik yıllarını Bangladeş’te geçirdi. Liseyi Robert Kolej’de okuduktan sonra ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu, aynı üniversitede Kadın Çalışmaları mastır programını tamamladı. Turkish Daily News gazetesinde kültür-sanat editörlüğü ve yazarlık, metin yazarlığı ve British Council’da gençlik projeleri koordinatörlüğü yaptı. Bir süre İngiltere’de yaşadı. On yıldır Akşam, Radikal, Sabah, Turkish Daily News, Hürriyet Daily News gazeteleri ile Digiturk, Sinema ve Total Film dergilerine sinema, televizyon ve popüler kültür yazıları yazmış olan Emrah Güler, serbest yazar olarak çalışıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
LOST Başucu Kitabı

ISBN: 978-605-111-159-9
Sayfa Sayısı: 296
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 16.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora