Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

yazar mizah aksiyon delil yoksulluk pedro parama selanik mektup vampir şiva vahası hitler çocuk bakımı tasavvuf intikam çevre koruma kerime nadir trakya kemikliler latin amerika edebiyatı romantik komedi fetih fethullah gülen papaz nâzım hikmet uzay israil ingilizce çocuk şiddeti onat kutlar ibrani yengeç oğlak antoloji kapatılma adres anı fotoğraf dede serenad mitologya brezilya mısır memet fuat kurşun yahudi bilim insanları mafya hapishane iş dünyası dublin hayal kırıklığı fanlo lokanta sakkara rekabet kimlik çatışması londra çalışan kadınlar cep kitap kaçış hırs operasyon futbol özal ecinniler melek islamiyet korucu köyü schubert komünist türk örgüt cellat mezarlığı macera kurtuluş kan stasi televizyon tarih yemek bir olmak çehov mübin sinema başkalarının kokusu göç hayvan hakları aşk ve macera doğu perinçek firavun hallacı mansur keşanlı ali destanı kadın erkek ilişkileri jack emniyet’te fethullahçı örgütlenme siyaset devrim anne çocuk dışarısı gezi soykırım kapancı şiddet yay islam otel beslenme allah stalin koç çocuk dili comala kasabası milliyet necip hablemitoğlu bestseller musa yılmaz güney burçlar hayatın anlamı aydınlık vedat dar’a durmak feminizm oyun kutlukhan perker nuriye akman kasaba oda istanbul üniversitesi dişi ilişki soruşturma katil haldun taner musevi tarikat ergen kızlar yahudiye felsefe tiyatro ahmet şık kapo kolera akrep 1960 ihtilali kahire tkp parti liman donka ege kanada büyük iskender ali albayrak tehlike erich auerbach mutfak anlatı ihanet zeka balık mübadele küba şehbal bedeviler akp anna karenina dna anne naziler struma türk sineması spiritüel suç siyonizm sabri uzun soner yalçın istihbarat tolstoy doris day başak osmanlı imparatorluğu tüccar manyak cafer kadınlar dönmeler venedik dağ kürtaj şeytan yaşlı nick hayal nedim şener aşk hacıbektaş kıskançlık mitoloji matematik stiletto türklük izmir korsan kitap aslan yalnızlık hrant dink atatürk mimesis cıa ikizler maeve binchy mekan fehiman kâhin uyuşturucu oğuz atay parmak izi porno özgürlük gerilim vaat edilmiş topraklar zombi kova ajanda banker kastelli berlin duvarı italya yaşar nabi nayır meksika referans iskenderiye 1908 devrimi gözyaşı deprem puşkin dostoyevski ego istanbul anneler ve kızları etki ajanları boğa cezaevi masal gülbang cinayet komplo teorisi türkiye aile ilişkileri bağdat işkence küba devrimi ergenekon izak babel kastelli hindistan lezzet facebook erkek arkadaş pir ölüler osmanlı edebiyat acı bektaşilik sırrı bektaş idam deloitte stavrogin hacı bektaş veli reis kimlik müzik terazi azınlık kız arkadaş cinler kehanet fidel castro gabriel garcia marquez öykü tevrat astroloji şiir roman ekonomi berlin polis kan içiciler kadın laik roman kahramanı nazlı ılıcak gogol köpekbalığı sultan yahudi aşiret hanefi avcı hz. ali maya sufilik kanser
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL