Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

rekabet çocuk şiddeti sabri uzun naziler onat kutlar iş dünyası komplo teorisi azınlık felsefe uyuşturucu gogol yahudi bilim insanları aşk cinayet kıskançlık kadın erkek ilişkileri kurşun hayal tevrat yemek mizah zeka aslan büyük iskender korsan kitap yoksulluk türkiye zombi kürtaj berlin mübin brezilya küba romantik komedi gözyaşı dublin referans ilişki kurtuluş aşiret kanada oda polis trakya ege mitologya aile ilişkileri stiletto dar’a durmak vampir puşkin burçlar fehiman lokanta roman latin amerika edebiyatı deprem başkalarının kokusu yay fotoğraf sultan öykü osmanlı hindistan cinler fidel castro kimlik yaşar nabi nayır hırs otel ajanda izmir korucu köyü 1908 devrimi soruşturma masal gülbang dede mafya kova iskenderiye bektaşilik liman türk sineması yahudiye atatürk fanlo serenad sakkara mitoloji yılmaz güney kapancı mektup meksika kanser dostoyevski cıa selanik gerilim aksiyon mutfak kız arkadaş ikizler melek kadın siyonizm beslenme kâhin futbol operasyon spiritüel sufilik schubert ergen kızlar banker kastelli çocuk bakımı kapatılma mısır pedro parama siyaset manyak cafer necip hablemitoğlu roman kahramanı italya yaşlı nick oyun göç jack idam hrant dink hayvan hakları kaçış hapishane lezzet cezaevi çocuk dili kapo memet fuat acı stavrogin istanbul üniversitesi şehbal delil adres hacı bektaş veli televizyon israil yazar yengeç londra soykırım türk katil kasaba anna karenina yahudi tasavvuf kadınlar firavun akrep anlatı cellat mezarlığı şeytan osmanlı imparatorluğu ingilizce macera suç venedik 1960 ihtilali kan içiciler istihbarat struma oğuz atay maya reis mekan ego terazi dna dağ doris day erkek arkadaş dişi pir allah oğlak boğa tehlike stasi comala kasabası türklük tüccar hanefi avcı anne çocuk akp şiddet porno hallacı mansur laik tkp edebiyat hayatın anlamı tarih parmak izi komünist izak babel hitler nedim şener astroloji milliyet müzik bir olmak etki ajanları başak ölüler çehov feminizm soner yalçın doğu perinçek balık köpekbalığı uzay kahire tarikat kehanet hz. ali çevre koruma dönmeler bestseller emniyet’te fethullahçı örgütlenme erich auerbach matematik kutlukhan perker aydınlık ahmet şık kolera islam kastelli berlin duvarı özgürlük islamiyet mübadele cep kitap sırrı bektaş maeve binchy anneler ve kızları vedat donka çalışan kadınlar nuriye akman işkence ecinniler musa tolstoy dışarısı gezi fethullah gülen papaz şiir tiyatro keşanlı ali destanı devrim nâzım hikmet anne kemikliler hacıbektaş kan koç bağdat fetih musevi gabriel garcia marquez aşk ve macera bedeviler ekonomi istanbul sinema antoloji örgüt şiva vahası anı haldun taner ali albayrak ihanet özal hayal kırıklığı intikam vaat edilmiş topraklar ergenekon nazlı ılıcak küba devrimi kimlik çatışması mimesis ibrani kerime nadir yalnızlık facebook deloitte stalin parti
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL