Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

aşiret mübadele başkalarının kokusu ingilizce latin amerika edebiyatı siyonizm zombi aşk ve macera oda donka dişi türk sineması korucu köyü firavun lokanta fethullah gülen hz. ali sultan ecinniler kurşun necip hablemitoğlu bektaşilik yay puşkin musevi ergen kızlar hanefi avcı suç işkence mitologya adres tarikat jack hırs boğa burçlar pedro parama kova gogol idam soruşturma kemikliler osmanlı imparatorluğu anne gabriel garcia marquez hacıbektaş kasaba nazlı ılıcak fetih stiletto stalin tevrat atatürk operasyon hayal kırıklığı tiyatro selanik hayvan hakları hayatın anlamı oğlak yahudi bilim insanları soykırım balık yaşlı nick kurtuluş gözyaşı yazar cıa şiddet dağ 1908 devrimi çocuk şiddeti milliyet dışarısı çocuk bakımı anlatı yılmaz güney gerilim çevre koruma türkiye ibrani osmanlı uyuşturucu matematik yoksulluk cinler örgüt haldun taner maeve binchy ekonomi cezaevi zeka çehov fotoğraf kapancı mimesis roman kahramanı ilişki dublin dönmeler hrant dink vampir trakya erich auerbach kimlik komplo teorisi kerime nadir kehanet brezilya liman akp stasi şehbal devrim fehiman koç oğuz atay papaz cep kitap istanbul üniversitesi italya tarih yemek kutlukhan perker ikizler soner yalçın dna çalışan kadınlar tüccar kahire öykü aksiyon macera serenad azınlık stavrogin kastelli delil hayal kimlik çatışması meksika ege başak melek istihbarat vaat edilmiş topraklar kadın kâhin rekabet masal aile ilişkileri aşk fidel castro nuriye akman romantik komedi gezi tolstoy yalnızlık hitler feminizm bestseller kıskançlık kan içiciler deprem hacı bektaş veli islam bedeviler hallacı mansur erkek arkadaş siyaset berlin ali albayrak hapishane kan korsan kitap küba schubert anne çocuk komünist özal cellat mezarlığı gülbang edebiyat londra laik kapatılma küba devrimi roman izak babel kadınlar musa köpekbalığı doris day aslan berlin duvarı mısır comala kasabası otel mübin naziler şeytan terazi astroloji izmir özgürlük nedim şener polis tehlike lezzet yaşar nabi nayır sufilik sinema ölüler parti struma uzay antoloji beslenme referans maya etki ajanları iş dünyası katil facebook mekan çocuk dili istanbul mitoloji porno akrep dostoyevski parmak izi pir deloitte vedat spiritüel acı kolera türk kaçış mafya mutfak cinayet kız arkadaş islamiyet türklük keşanlı ali destanı dede mizah memet fuat büyük iskender 1960 ihtilali manyak cafer hindistan müzik televizyon yengeç yahudiye kanada tkp anna karenina allah futbol bir olmak doğu perinçek şiva vahası mektup yahudi sırrı bektaş emniyet’te fethullahçı örgütlenme göç bağdat felsefe fanlo ajanda ergenekon banker kastelli sakkara anneler ve kızları oyun anı nâzım hikmet dar’a durmak onat kutlar kanser ego ihanet kürtaj kadın erkek ilişkileri kapo venedik tasavvuf reis intikam israil sabri uzun ahmet şık iskenderiye aydınlık şiir
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL