Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

akrep banker kastelli dişi kurtuluş aslan trakya musevi hapishane vedat dönmeler erich auerbach deprem ilişki dostoyevski yaşlı nick tolstoy fotoğraf istihbarat çocuk dili dede kanser sufilik mafya kadınlar müzik hayvan hakları yalnızlık işkence yılmaz güney anna karenina cıa tüccar meksika komünist comala kasabası romantik komedi kan keşanlı ali destanı kehanet kapancı mitologya tarih aydınlık hayal kırıklığı oğuz atay azınlık yengeç mekan kolera türk kanada kız arkadaş çalışan kadınlar boğa büyük iskender roman kahramanı dağ islamiyet stalin tevrat türk sineması edebiyat operasyon soykırım stasi vaat edilmiş topraklar tarikat doris day nedim şener berlin duvarı ingilizce fethullah gülen puşkin 1960 ihtilali pir kürtaj matematik manyak cafer ali albayrak istanbul üniversitesi soner yalçın mutfak pedro parama şiir devrim hrant dink 1908 devrimi roman fidel castro sabri uzun acı hanefi avcı ikizler antoloji anne çocuk referans iş dünyası yemek vampir lezzet melek aile ilişkileri yahudi bilim insanları struma idam ajanda mitoloji bektaşilik schubert balık osmanlı uyuşturucu oyun kimlik çatışması maya bestseller küba devrimi tkp yahudiye örgüt çevre koruma maeve binchy italya papaz gözyaşı cep kitap musa delil deloitte kadın erkek ilişkileri mimesis londra hayatın anlamı yazar kan içiciler parmak izi burçlar cellat mezarlığı kutlukhan perker hacıbektaş anneler ve kızları stiletto akp siyaset sırrı bektaş hindistan köpekbalığı bağdat intikam facebook serenad allah sakkara tasavvuf yaşar nabi nayır cinler kâhin necip hablemitoğlu masal gabriel garcia marquez firavun göç mübadele kapatılma terazi feminizm futbol macera berlin izak babel nuriye akman çocuk şiddeti mısır cinayet stavrogin reis korucu köyü venedik aşiret suç gerilim hacı bektaş veli özal memet fuat hz. ali emniyet’te fethullahçı örgütlenme zombi dar’a durmak istanbul astroloji hayal israil kapo gezi dna çocuk bakımı şeytan kemikliler ölüler selanik erkek arkadaş öykü fetih ecinniler oda sultan uzay brezilya sinema ibrani dublin latin amerika edebiyatı televizyon oğlak aşk donka kıskançlık porno komplo teorisi adres ergen kızlar anne ege hırs bir olmak islam felsefe gogol şehbal hitler zeka anı türkiye otel haldun taner beslenme kerime nadir fehiman naziler ahmet şık kasaba fanlo lokanta şiddet dışarısı katil kahire liman başak küba tehlike onat kutlar parti mizah başkalarının kokusu mektup cezaevi polis soruşturma etki ajanları ihanet izmir koç yoksulluk ego aşk ve macera ergenekon kurşun mübin kadın türklük tiyatro atatürk bedeviler anlatı kastelli kaçış şiva vahası aksiyon ekonomi yahudi spiritüel nazlı ılıcak çehov kova yay osmanlı imparatorluğu siyonizm iskenderiye jack nâzım hikmet korsan kitap doğu perinçek kimlik laik milliyet gülbang rekabet hallacı mansur özgürlük
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL