Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Marmara Forum AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

başkalarının kokusu roman dönmeler korucu köyü uyuşturucu anı pedro parama yengeç cıa yahudi deloitte zombi futbol çocuk şiddeti puşkin kahire kerime nadir berlin ekonomi lezzet maya hayal kırıklığı çocuk dili istanbul türklük latin amerika edebiyatı hrant dink dar’a durmak kolera öykü berlin duvarı kastelli necip hablemitoğlu mimesis yalnızlık bektaşilik cezaevi serenad stalin liman tarikat stavrogin çevre koruma kapatılma allah istihbarat laik nâzım hikmet yoksulluk gogol etki ajanları brezilya melek türkiye yaşlı nick ali albayrak hanefi avcı aşiret iskenderiye fanlo feminizm fetih siyaset hacı bektaş veli sufilik felsefe çehov köpekbalığı aşk ve macera hindistan mizah kimlik çatışması romantik komedi tiyatro banker kastelli matematik kanada haldun taner anlatı kimlik ilişki kâhin fotoğraf tasavvuf selanik facebook aslan başak ege mitoloji nuriye akman hapishane bir olmak küba polis astroloji tevrat kehanet islamiyet göç balık sultan kurşun kova israil soykırım siyonizm katil boğa parti yazar cellat mezarlığı manyak cafer oğuz atay reis gözyaşı porno vedat istanbul üniversitesi kadın kan oda korsan kitap mutfak kapo erich auerbach aşk akp gabriel garcia marquez bestseller aile ilişkileri osmanlı londra kız arkadaş operasyon doğu perinçek izmir işkence fehiman rekabet ego büyük iskender yaşar nabi nayır terazi mafya tkp ihanet ecinniler soruşturma devrim antoloji türk 1960 ihtilali kaçış 1908 devrimi meksika örgüt mübin adres ergen kızlar lokanta masal özgürlük şiir mısır referans kapancı ahmet şık deprem yahudi bilim insanları gezi uzay musevi şiva vahası aksiyon kemikliler intikam dostoyevski dna idam yılmaz güney tolstoy sinema erkek arkadaş macera atatürk hacıbektaş tarih fethullah gülen hayal aydınlık soner yalçın komplo teorisi dublin otel hitler stasi hırs firavun televizyon edebiyat komünist islam anne anna karenina jack yemek akrep nazlı ılıcak azınlık tüccar zeka dağ bedeviler memet fuat şeytan kan içiciler ölüler sırrı bektaş gülbang struma şiddet hayvan hakları dede küba devrimi onat kutlar suç spiritüel cep kitap kasaba anne çocuk donka kurtuluş parmak izi izak babel sakkara kıskançlık vaat edilmiş topraklar yahudiye ajanda nedim şener vampir anneler ve kızları kutlukhan perker ikizler papaz dişi cinler dışarısı italya schubert ibrani acı kadınlar beslenme oğlak venedik ingilizce oyun yay sabri uzun bağdat mektup mekan ergenekon cinayet gerilim kürtaj kadın erkek ilişkileri trakya stiletto burçlar mübadele çalışan kadınlar iş dünyası emniyet’te fethullahçı örgütlenme maeve binchy müzik doris day özal kanser hz. ali fidel castro çocuk bakımı pir milliyet türk sineması şehbal koç osmanlı imparatorluğu comala kasabası delil roman kahramanı keşanlı ali destanı hallacı mansur mitologya musa tehlike naziler hayatın anlamı
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL