Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

delil balık sultan kâhin şeytan anlatı dönmeler gabriel garcia marquez rekabet tkp porno 1960 ihtilali ecinniler parti hacıbektaş ajanda işkence başak stalin dna atatürk fanlo antoloji gogol struma izak babel italya kimlik çatışması sufilik kastelli çehov astroloji laik şiddet katil türk sineması hitler parmak izi müzik kanser aşk ve macera iş dünyası spiritüel stiletto başkalarının kokusu banker kastelli puşkin etki ajanları nuriye akman komplo teorisi örgüt kova sabri uzun istanbul üniversitesi acı ali albayrak deloitte şehbal londra kanada hrant dink melek kemikliler mitologya ahmet şık yahudiye aşiret sakkara nazlı ılıcak hırs kerime nadir köpekbalığı yazar anne çocuk göç islam nâzım hikmet maeve binchy cinler soruşturma korsan kitap haldun taner yemek hapishane cinayet siyonizm kehanet serenad emniyet’te fethullahçı örgütlenme beslenme referans felsefe akp yahudi iskenderiye kan içiciler dede romantik komedi stasi lezzet devrim mutfak israil türklük kan operasyon pedro parama aksiyon erich auerbach necip hablemitoğlu soykırım edebiyat türkiye pir vaat edilmiş topraklar yahudi bilim insanları donka islamiyet anna karenina tiyatro boğa bağdat kadın kolera onat kutlar mektup yay kapo televizyon mekan keşanlı ali destanı akrep mafya burçlar tevrat facebook ergen kızlar latin amerika edebiyatı matematik yalnızlık ihanet fetih ikizler cep kitap feminizm fehiman özal memet fuat kasaba kimlik roman kahramanı sırrı bektaş reis mimesis fotoğraf hacı bektaş veli izmir deprem kız arkadaş doris day suç ege kahire firavun musa manyak cafer polis terazi meksika hayatın anlamı mısır trakya aile ilişkileri ölüler uyuşturucu vampir ilişki jack bektaşilik bedeviler yoksulluk doğu perinçek aslan yaşlı nick cellat mezarlığı bir olmak yılmaz güney uzay macera masal oyun küba kadınlar roman stavrogin zeka çalışan kadınlar kadın erkek ilişkileri nedim şener allah intikam vedat kürtaj otel ibrani osmanlı imparatorluğu kıskançlık özgürlük çevre koruma kurtuluş anı kutlukhan perker aydınlık venedik hayal lokanta çocuk şiddeti çocuk bakımı maya anneler ve kızları comala kasabası hayal kırıklığı kapatılma hallacı mansur milliyet idam adres bestseller aşk dağ cezaevi ingilizce tarikat öykü türk tolstoy soner yalçın papaz siyaset gözyaşı küba devrimi berlin ekonomi dublin komünist dışarısı schubert büyük iskender şiir fidel castro yaşar nabi nayır mizah koç berlin duvarı hz. ali liman hayvan hakları mübadele sinema kapancı oğuz atay tarih çocuk dili gerilim tehlike gülbang korucu köyü dostoyevski dişi erkek arkadaş azınlık hindistan istanbul anne fethullah gülen kaçış ego kurşun oda dar’a durmak naziler ergenekon futbol tasavvuf musevi mitoloji oğlak zombi tüccar mübin hanefi avcı istihbarat yengeç selanik osmanlı 1908 devrimi brezilya gezi cıa şiva vahası
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL