Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

şiva vahası hayal laik türk küba devrimi izmir sultan matematik aksiyon puşkin gabriel garcia marquez soner yalçın melek burçlar latin amerika edebiyatı fanlo mübin göç etki ajanları istanbul edebiyat mekan gözyaşı akrep mizah ingilizce ego hitler dışarısı çehov roman kahramanı kasaba lokanta ergen kızlar kadın maeve binchy büyük iskender osmanlı imparatorluğu felsefe onat kutlar fidel castro tarikat oda işkence kova dublin masal stavrogin mitoloji hallacı mansur serenad anne hırs stiletto başak öykü çevre koruma anne çocuk gülbang aydınlık berlin duvarı islamiyet islam hayatın anlamı köpekbalığı idam keşanlı ali destanı selanik anlatı ihanet iskenderiye türkiye acı vaat edilmiş topraklar kurtuluş aşk ve macera başkalarının kokusu operasyon ecinniler oğlak vedat tevrat deprem fotoğraf ekonomi astroloji cep kitap siyonizm kapatılma komplo teorisi meksika korucu köyü reis iş dünyası özgürlük özal dişi soykırım beslenme suç koç yahudi atatürk emniyet’te fethullahçı örgütlenme anı mutfak kadınlar televizyon fethullah gülen yalnızlık memet fuat kerime nadir osmanlı çocuk bakımı aşiret yahudiye donka liman kapo antoloji kıskançlık kemikliler şiddet tasavvuf gerilim deloitte ikizler ali albayrak tkp aile ilişkileri uyuşturucu futbol azınlık intikam nuriye akman istanbul üniversitesi porno cıa örgüt ölüler 1908 devrimi referans oyun ege yemek venedik şiir naziler kanser feminizm anneler ve kızları romantik komedi nedim şener stasi küba tolstoy kahire papaz macera kadın erkek ilişkileri jack dostoyevski çocuk dili boğa doğu perinçek ahmet şık sufilik bir olmak sinema soruşturma kimlik şeytan balık aslan comala kasabası şehbal mafya hayvan hakları çocuk şiddeti mübadele ibrani vampir trakya cezaevi polis tarih zeka ajanda allah parmak izi hacıbektaş hz. ali akp delil roman tehlike italya yay devrim yılmaz güney fetih struma berlin nâzım hikmet londra yahudi bilim insanları bedeviler mektup schubert kimlik çatışması aşk erich auerbach milliyet komünist dönmeler izak babel yaşar nabi nayır kâhin hayal kırıklığı hacı bektaş veli dar’a durmak cinler kapancı parti sakkara pir mısır manyak cafer dağ ilişki kolera kürtaj spiritüel uzay terazi pedro parama kurşun sırrı bektaş yaşlı nick kan müzik erkek arkadaş yazar doris day facebook korsan kitap banker kastelli türk sineması gezi dna yoksulluk gogol katil haldun taner adres oğuz atay 1960 ihtilali fehiman bağdat istihbarat kız arkadaş dede cinayet siyaset musa bestseller brezilya bektaşilik kastelli israil kanada kehanet tiyatro tüccar cellat mezarlığı hanefi avcı ergenekon sabri uzun çalışan kadınlar türklük yengeç hindistan hapishane otel hrant dink mitologya nazlı ılıcak kan içiciler necip hablemitoğlu stalin firavun mimesis kaçış anna karenina rekabet maya kutlukhan perker musevi lezzet zombi
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL