Etkinlikler

Nedim Gürsel İmza Günü

28 Şubat 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Sevil Atasoy İmza Günü

28 Şubat 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Gül Sunal İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

mitologya brezilya banker kastelli oyun kapo edebiyat kolera soykırım memet fuat anneler ve kızları maya büyük iskender dar’a durmak aile ilişkileri hapishane kehanet pedro parama fotoğraf ihanet zeka vedat türk kapatılma selanik hz. ali korsan kitap firavun küba spiritüel futbol melek anı özal macera mizah ali albayrak dostoyevski cellat mezarlığı erich auerbach sultan serenad tiyatro lezzet kan mısır gezi ikizler şiddet boğa soruşturma schubert sabri uzun anne uzay kasaba nâzım hikmet stalin şiva vahası ahmet şık dışarısı israil yaşar nabi nayır yemek çocuk dili fidel castro izak babel hacıbektaş porno hırs antoloji mafya onat kutlar hallacı mansur şeytan mutfak kova mübin katil struma sırrı bektaş balık iş dünyası venedik aslan romantik komedi televizyon meksika allah iskenderiye roman kahramanı bağdat anlatı matematik adres aydınlık donka müzik kıskançlık burçlar kurşun fanlo oda bir olmak dublin göç kutlukhan perker yahudiye suç mimesis roman musa papaz ekonomi kan içiciler islam korucu köyü şehbal hacı bektaş veli tarih azınlık yahudi kemikliler hayal hanefi avcı idam ingilizce yay nazlı ılıcak deloitte dede berlin duvarı aşiret kanada hitler ecinniler kastelli laik berlin polis vaat edilmiş topraklar bedeviler ölüler hayvan hakları londra şiir stiletto ajanda küba devrimi parmak izi liman yahudi bilim insanları yaşlı nick kız arkadaş tüccar soner yalçın kürtaj sufilik italya özgürlük türklük dişi tarikat gözyaşı hayal kırıklığı kanser referans işkence oğlak oğuz atay tkp ilişki ege gabriel garcia marquez yengeç istihbarat latin amerika edebiyatı astroloji yalnızlık yazar hrant dink çalışan kadınlar masal aşk ve macera yılmaz güney emniyet’te fethullahçı örgütlenme jack çocuk bakımı bektaşilik etki ajanları sinema izmir parti tolstoy rekabet lokanta musevi çocuk şiddeti kadınlar otel ibrani gülbang ergen kızlar kadın erkek ilişkileri osmanlı bestseller dağ nuriye akman osmanlı imparatorluğu tehlike delil hayatın anlamı erkek arkadaş acı facebook intikam puşkin devrim hindistan haldun taner kerime nadir cinler felsefe manyak cafer başak tevrat terazi kahire kimlik çatışması çevre koruma fethullah gülen nedim şener siyaset cezaevi gerilim yoksulluk komplo teorisi akrep trakya reis stavrogin dna başkalarının kokusu türkiye mekan siyonizm anna karenina tasavvuf kapancı doris day aşk öykü atatürk feminizm keşanlı ali destanı istanbul üniversitesi fetih 1960 ihtilali deprem naziler doğu perinçek cep kitap istanbul maeve binchy kadın gogol zombi türk sineması cıa mitoloji pir aksiyon kaçış akp uyuşturucu 1908 devrimi kâhin örgüt mektup mübadele cinayet necip hablemitoğlu ego köpekbalığı vampir kurtuluş ergenekon koç operasyon anne çocuk fehiman komünist milliyet beslenme islamiyet sakkara comala kasabası kimlik stasi çehov dönmeler
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL