Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

çehov schubert dede soykırım ingilizce vaat edilmiş topraklar dönmeler şeytan bestseller dublin brezilya kapatılma cezaevi istanbul üniversitesi zombi mitologya beslenme izak babel soner yalçın dna iskenderiye mizah atatürk anneler ve kızları çocuk dili polis aksiyon şiddet haldun taner suç matematik yoksulluk osmanlı imparatorluğu küba devrimi fidel castro yahudiye yemek çevre koruma reis kahire tarikat nuriye akman boğa futbol anne akp hayal firavun komünist kutlukhan perker kıskançlık musa katil mektup aşk ve macera özal gogol nedim şener hayvan hakları 1908 devrimi soruşturma parmak izi komplo teorisi laik roman kahramanı kimlik ege kanser doris day yaşlı nick antoloji felsefe deprem dar’a durmak yay azınlık mısır fehiman yılmaz güney tolstoy maeve binchy emniyet’te fethullahçı örgütlenme oda islamiyet cellat mezarlığı köpekbalığı pedro parama aile ilişkileri kerime nadir dostoyevski vedat edebiyat kanada referans melek allah istihbarat kolera sırrı bektaş kurtuluş kan içiciler türk oyun ilişki papaz hayatın anlamı kova kimlik çatışması donka spiritüel anı italya yahudi ego oğuz atay islam liman ali albayrak adres facebook örgüt aşk stalin balık kadın hallacı mansur comala kasabası naziler serenad aydınlık devrim burçlar bedeviler anna karenina etki ajanları ikizler şiva vahası çocuk şiddeti şehbal zeka anlatı dışarısı mimesis izmir koç türklük doğu perinçek banker kastelli tarih sinema cinler milliyet memet fuat onat kutlar intikam anne çocuk ajanda yaşar nabi nayır kaçış mafya kehanet delil kurşun deloitte bektaşilik berlin duvarı oğlak necip hablemitoğlu cinayet jack venedik mübin idam aşiret fanlo gözyaşı yazar ölüler kemikliler ergenekon aslan kasaba tiyatro hz. ali fethullah gülen stasi cep kitap porno dağ fotoğraf kapo hindistan tüccar gabriel garcia marquez kan işkence operasyon osmanlı türk sineması bağdat müzik hitler tkp astroloji büyük iskender manyak cafer kapancı rekabet göç akrep ahmet şık hapishane öykü yalnızlık terazi mübadele çocuk bakımı tevrat kürtaj romantik komedi ecinniler dişi stiletto ihanet istanbul siyonizm korucu köyü roman korsan kitap ergen kızlar sabri uzun sakkara televizyon masal gerilim lezzet gülbang sultan hanefi avcı puşkin küba şiir başak hacıbektaş sufilik kastelli berlin yahudi bilim insanları hayal kırıklığı yengeç uyuşturucu musevi macera selanik mutfak nâzım hikmet çalışan kadınlar hacı bektaş veli tasavvuf meksika vampir latin amerika edebiyatı keşanlı ali destanı kız arkadaş gezi mitoloji erkek arkadaş iş dünyası uzay erich auerbach parti trakya kadın erkek ilişkileri kâhin ekonomi başkalarının kokusu cıa türkiye londra lokanta otel struma 1960 ihtilali stavrogin özgürlük hrant dink kadınlar israil ibrani mekan bir olmak hırs fetih siyaset feminizm tehlike pir acı maya nazlı ılıcak
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL