Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

ecinniler latin amerika edebiyatı kadın erkek ilişkileri şiir ergenekon sultan korucu köyü stavrogin çocuk dili korsan kitap şehbal necip hablemitoğlu yengeç tehlike yılmaz güney dar’a durmak ajanda vampir izmir edebiyat puşkin stalin burçlar dişi liman hayatın anlamı gülbang mübin manyak cafer londra kürtaj etki ajanları sufilik balık sırrı bektaş kan kasaba cellat mezarlığı dede pedro parama hırs kemikliler anı terazi yazar osmanlı tiyatro idam aksiyon jack astroloji tasavvuf oyun yahudi keşanlı ali destanı hayal hindistan çalışan kadınlar vedat uyuşturucu hitler gözyaşı dağ brezilya referans kâhin hayvan hakları hanefi avcı romantik komedi dışarısı islam fidel castro operasyon çevre koruma televizyon parmak izi nuriye akman naziler ege bir olmak şiddet reis cıa venedik acı osmanlı imparatorluğu bestseller tevrat başkalarının kokusu felsefe mısır dublin cinler yaşar nabi nayır dostoyevski ibrani devrim yoksulluk delil doğu perinçek koç kanser çehov mizah aşiret mektup soruşturma hallacı mansur papaz onat kutlar müzik bağdat hacıbektaş porno iş dünyası tkp işkence maya antoloji doris day maeve binchy aile ilişkileri stasi melek kimlik çatışması gerilim çocuk şiddeti örgüt yemek deprem başak emniyet’te fethullahçı örgütlenme iskenderiye aydınlık çocuk bakımı banker kastelli berlin kıskançlık yalnızlık selanik köpekbalığı musevi göç hayal kırıklığı yahudiye serenad 1908 devrimi donka uzay mekan pir italya nâzım hikmet büyük iskender suç kolera gogol mitoloji soykırım türk sineması kova schubert bedeviler ihanet memet fuat soner yalçın oğlak kurtuluş islamiyet dönmeler roman kahramanı vaat edilmiş topraklar fehiman siyaset oğuz atay israil adres kız arkadaş komünist berlin duvarı anne siyonizm kan içiciler macera ikizler atatürk comala kasabası şiva vahası erkek arkadaş yaşlı nick trakya kerime nadir türk istanbul hrant dink facebook parti kanada fethullah gülen erich auerbach mafya sabri uzun intikam kimlik hz. ali stiletto küba kurşun sakkara kaçış feminizm aslan istihbarat kadınlar kapancı ingilizce katil öykü komplo teorisi kadın istanbul üniversitesi kastelli zombi kehanet musa mimesis tüccar fanlo meksika özal tarih bektaşilik ölüler roman özgürlük laik ali albayrak boğa gezi küba devrimi akp masal yay struma rekabet aşk mutfak zeka 1960 ihtilali anne çocuk yahudi bilim insanları polis mübadele fotoğraf lokanta izak babel akrep ahmet şık kapatılma lezzet anlatı anna karenina cinayet cep kitap türkiye nedim şener fetih firavun beslenme kutlukhan perker ekonomi tarikat otel futbol dna şeytan aşk ve macera oda matematik azınlık ergen kızlar allah deloitte ego gabriel garcia marquez mitologya tolstoy hacı bektaş veli türklük kapo kahire spiritüel haldun taner ilişki sinema hapishane milliyet nazlı ılıcak anneler ve kızları cezaevi
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL