Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

berlin islamiyet türk katil ajanda feminizm hayal mısır soruşturma keşanlı ali destanı tolstoy hayal kırıklığı kürtaj spiritüel firavun siyonizm melek anne sakkara suç vedat haldun taner edebiyat kıskançlık maya anna karenina 1908 devrimi kan soner yalçın bestseller yazar çocuk şiddeti ekonomi oyun fehiman izmir lezzet sultan boğa bağdat akp dağ latin amerika edebiyatı cep kitap oda acı tiyatro kerime nadir dönmeler otel ecinniler 1960 ihtilali hapishane mafya izak babel tehlike doris day kapatılma schubert erich auerbach yalnızlık dar’a durmak dede facebook siyaset komplo teorisi türklük gözyaşı delil papaz türk sineması mübin brezilya pedro parama kan içiciler işkence göç dublin ergen kızlar sufilik operasyon maeve binchy reis osmanlı imparatorluğu matematik mektup masal hacıbektaş devrim mimesis trakya iş dünyası necip hablemitoğlu şeytan astroloji stavrogin kahire atatürk emniyet’te fethullahçı örgütlenme italya zeka pir referans fetih antoloji polis uzay mizah stalin ergenekon fanlo beslenme deprem venedik parmak izi istanbul üniversitesi cellat mezarlığı futbol kapancı kolera tüccar hırs hayvan hakları ilişki çocuk dili yahudiye vampir tarikat yemek romantik komedi deloitte başak dışarısı londra mutfak mitoloji fethullah gülen küba sinema macera kanser kimlik nedim şener adres mitologya özgürlük kanada intikam örgüt musa televizyon kaçış ego memet fuat bir olmak idam sırrı bektaş şehbal bektaşilik ölüler roman kahramanı donka allah kehanet zombi şiir yengeç yahudi manyak cafer kız arkadaş yaşar nabi nayır azınlık nuriye akman başkalarının kokusu akrep şiddet stasi dişi tkp aile ilişkileri aslan kadınlar terazi tasavvuf anı ingilizce hacı bektaş veli küba devrimi tarih kastelli köpekbalığı kadın erkek ilişkileri ahmet şık kutlukhan perker selanik uyuşturucu ege kapo yoksulluk istanbul rekabet islam aşk ve macera laik milliyet puşkin gerilim çehov cinayet oğlak erkek arkadaş etki ajanları yahudi bilim insanları oğuz atay burçlar berlin duvarı kemikliler komünist aksiyon cıa roman onat kutlar hanefi avcı aydınlık ibrani hindistan cinler korucu köyü doğu perinçek anlatı iskenderiye kâhin koç gogol fotoğraf kurşun hallacı mansur anne çocuk mübadele naziler kova gabriel garcia marquez çevre koruma istihbarat dostoyevski hayatın anlamı banker kastelli ikizler serenad aşiret meksika korsan kitap hitler şiva vahası parti musevi çocuk bakımı çalışan kadınlar cezaevi tevrat gezi bedeviler comala kasabası soykırım stiletto felsefe sabri uzun kimlik çatışması gülbang yaşlı nick lokanta yay balık nâzım hikmet hz. ali özal israil ali albayrak müzik fidel castro liman yılmaz güney osmanlı mekan öykü nazlı ılıcak kurtuluş kasaba porno anneler ve kızları kadın ihanet büyük iskender struma aşk hrant dink vaat edilmiş topraklar jack türkiye dna
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL