Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

polis spiritüel hayal kırıklığı islam atatürk reis intikam çocuk bakımı cezaevi musevi dişi katil nedim şener kahire ingilizce mitoloji 1960 ihtilali şiva vahası yaşlı nick gülbang istihbarat mizah çocuk dili istanbul üniversitesi kaçış kutlukhan perker stavrogin trakya maeve binchy hindistan ibrani yengeç kız arkadaş korsan kitap siyaset aşiret 1908 devrimi israil aile ilişkileri mısır bestseller venedik mutfak papaz fotoğraf tolstoy göç delil hapishane kastelli balık edebiyat aşk çocuk şiddeti astroloji koç yay şehbal öykü cıa oda otel deprem kemikliler istanbul berlin firavun facebook dar’a durmak mübadele musa uzay müzik soruşturma aydınlık meksika ego anna karenina hrant dink mektup ahmet şık mimesis sırrı bektaş ikizler ergen kızlar kan türk sineması hitler kan içiciler brezilya milliyet azınlık maya tarih gerilim kapo gogol hallacı mansur doğu perinçek fethullah gülen aşk ve macera akp suç çalışan kadınlar siyonizm vedat başkalarının kokusu kurşun anlatı felsefe yazar lokanta aslan zombi osmanlı televizyon kerime nadir anne islamiyet antoloji romantik komedi melek burçlar soner yalçın pir çevre koruma berlin duvarı hacı bektaş veli stiletto kadın erkek ilişkileri beslenme kürtaj liman tiyatro özal dede selanik doris day parmak izi onat kutlar yahudi bilim insanları erkek arkadaş başak kadınlar londra nazlı ılıcak dağ zeka pedro parama dönmeler iş dünyası fanlo gabriel garcia marquez sultan lezzet macera matematik hayal etki ajanları kurtuluş aksiyon izak babel hayatın anlamı anne çocuk yemek memet fuat kanser iskenderiye keşanlı ali destanı kova allah operasyon fetih osmanlı imparatorluğu hacıbektaş cinler tkp köpekbalığı naziler akrep kehanet kimlik kıskançlık ihanet yahudiye acı mekan örgüt idam yahudi küba devrimi oyun ekonomi ali albayrak çehov italya kadın necip hablemitoğlu rekabet deloitte futbol dublin ajanda cellat mezarlığı küba stalin uyuşturucu latin amerika edebiyatı nuriye akman anneler ve kızları bir olmak büyük iskender mitologya türklük schubert vaat edilmiş topraklar tasavvuf korucu köyü referans kanada yalnızlık tehlike komünist türk ergenekon emniyet’te fethullahçı örgütlenme şiir fidel castro sufilik ege devrim comala kasabası işkence terazi struma porno jack dışarısı kimlik çatışması oğuz atay boğa erich auerbach adres hanefi avcı hırs haldun taner türkiye mafya hz. ali soykırım puşkin kapancı ilişki gözyaşı manyak cafer şiddet tevrat laik bedeviler cep kitap nâzım hikmet roman gezi vampir oğlak kolera fehiman masal bağdat feminizm yaşar nabi nayır tüccar sabri uzun komplo teorisi kâhin mübin tarikat cinayet parti sinema ecinniler yoksulluk serenad kapatılma izmir anı sakkara ölüler stasi dna roman kahramanı donka banker kastelli özgürlük dostoyevski bektaşilik kasaba yılmaz güney şeytan hayvan hakları
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL