Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

siyonizm zeka çocuk dili nuriye akman kurşun sakkara iskenderiye cezaevi naziler şehbal ergenekon aksiyon balık maeve binchy selanik hayvan hakları meksika porno polis mektup fotoğraf şiva vahası kız arkadaş oğuz atay islamiyet kürtaj operasyon şiddet istihbarat tevrat nâzım hikmet osmanlı yaşlı nick osmanlı imparatorluğu yahudiye musevi anı stavrogin kerime nadir kapo şeytan berlin duvarı keşanlı ali destanı fehiman tarih mizah başak brezilya hayatın anlamı zombi kehanet kanser mafya özgürlük kapancı türk kurtuluş kutlukhan perker bektaşilik deprem çocuk bakımı melek çalışan kadınlar hırs doğu perinçek dublin kimlik çatışması ali albayrak antoloji comala kasabası kan istanbul üniversitesi ergen kızlar yaşar nabi nayır korsan kitap nazlı ılıcak sultan büyük iskender gülbang edebiyat hallacı mansur papaz rekabet yahudi kadınlar gabriel garcia marquez laik bir olmak gerilim küba maya kadın onat kutlar örgüt akp kâhin beslenme yalnızlık tüccar donka idam anna karenina vedat trakya parti romantik komedi 1960 ihtilali hitler kova yemek milliyet dışarısı haldun taner kasaba bağdat oğlak aşiret ekonomi italya anneler ve kızları gogol sabri uzun fanlo venedik şiir vampir istanbul fetih kimlik komünist latin amerika edebiyatı kahire feminizm stalin ajanda mübadele köpekbalığı dostoyevski mısır çevre koruma masal yılmaz güney ölüler yahudi bilim insanları jack türk sineması dağ korucu köyü işkence allah doris day necip hablemitoğlu katil israil aydınlık kastelli deloitte oyun anne çocuk küba devrimi hindistan emniyet’te fethullahçı örgütlenme hapishane soruşturma sırrı bektaş fethullah gülen uyuşturucu ilişki uzay iş dünyası musa yoksulluk intikam islam mutfak müzik izak babel yay terazi pedro parama anne hrant dink tasavvuf ahmet şık erkek arkadaş banker kastelli koç hz. ali yazar ikizler mimesis erich auerbach etki ajanları astroloji puşkin dna soykırım dar’a durmak kadın erkek ilişkileri bedeviler adres stasi ecinniler kolera mübin struma referans parmak izi cep kitap tolstoy serenad türklük boğa sufilik özal lokanta vaat edilmiş topraklar cinayet hayal mitoloji çehov 1908 devrimi berlin aşk ihanet öykü suç göç devrim futbol siyaset cinler ege türkiye hacı bektaş veli schubert oda hacıbektaş memet fuat bestseller londra tiyatro otel felsefe başkalarının kokusu pir tkp roman akrep soner yalçın televizyon azınlık ingilizce cellat mezarlığı ibrani atatürk macera delil komplo teorisi anlatı aslan kanada nedim şener kapatılma gezi tarikat spiritüel mitologya matematik gözyaşı dönmeler hanefi avcı facebook tehlike aile ilişkileri cıa sinema roman kahramanı dede stiletto acı kıskançlık manyak cafer hayal kırıklığı kaçış dişi izmir yengeç burçlar aşk ve macera ego kemikliler çocuk şiddeti reis liman mekan firavun lezzet kan içiciler fidel castro
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL