Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

1960 ihtilali başkalarının kokusu gülbang ilişki hrant dink mutfak kastelli kimlik soner yalçın doğu perinçek cezaevi yengeç türkiye tolstoy çocuk bakımı banker kastelli delil struma comala kasabası hanefi avcı çocuk dili istihbarat kemikliler komplo teorisi ingilizce reis tüccar yaşar nabi nayır ikizler bir olmak cinler suç akp vaat edilmiş topraklar kahire işkence edebiyat yalnızlık manyak cafer örgüt kıskançlık ekonomi fetih aydınlık otel tevrat sinema milliyet mübin ergenekon 1908 devrimi göç onat kutlar tiyatro soykırım rekabet özal antoloji keşanlı ali destanı oda ecinniler kanada yay etki ajanları naziler ibrani katil dağ aksiyon küba devrimi başak macera ege nazlı ılıcak sırrı bektaş anne çocuk meksika ihanet laik çevre koruma sufilik kehanet cep kitap bedeviler devrim şehbal kürtaj memet fuat oğuz atay feminizm fanlo kan içiciler fehiman nâzım hikmet stasi cellat mezarlığı kapatılma hitler mitoloji bektaşilik mitologya kolera serenad terazi anneler ve kızları televizyon bağdat emniyet’te fethullahçı örgütlenme kova korucu köyü maeve binchy koç fethullah gülen latin amerika edebiyatı israil maya vedat kapo pir anı kaçış fidel castro şiva vahası oyun yahudiye adres roman kahramanı cıa aşk ve macera deprem mektup hapishane haldun taner burçlar öykü papaz polis hindistan tehlike referans kimlik çatışması parmak izi venedik intikam erich auerbach kadınlar musevi türk sineması azınlık aşiret musa melek siyaset erkek arkadaş soruşturma allah izmir nuriye akman ergen kızlar dar’a durmak kutlukhan perker ölüler kan müzik necip hablemitoğlu aşk islamiyet islam atatürk istanbul üniversitesi idam uzay deloitte hırs oğlak yoksulluk kadın erkek ilişkileri korsan kitap köpekbalığı sakkara roman ahmet şık büyük iskender bestseller iş dünyası kapancı hayal kırıklığı futbol küba kurşun tkp dostoyevski dışarısı kanser stiletto parti mimesis mizah anlatı romantik komedi facebook akrep zeka çocuk şiddeti liman lezzet puşkin çalışan kadınlar anne siyonizm dublin sultan ego gerilim izak babel beslenme mısır türk acı zombi iskenderiye yahudi bilim insanları lokanta masal kurtuluş schubert gözyaşı kasaba italya trakya yazar berlin duvarı brezilya şiir aslan kerime nadir matematik dna tasavvuf tarih istanbul operasyon aile ilişkileri çehov jack porno boğa stavrogin stalin dönmeler mafya mekan şeytan dede yaşlı nick balık spiritüel türklük firavun hayvan hakları özgürlük berlin anna karenina kadın hacıbektaş yahudi nedim şener gabriel garcia marquez mübadele tarikat hayatın anlamı gezi fotoğraf yılmaz güney ajanda cinayet pedro parama şiddet londra hallacı mansur felsefe kâhin hacı bektaş veli selanik donka uyuşturucu yemek komünist kız arkadaş dişi hayal gogol osmanlı imparatorluğu doris day osmanlı ali albayrak astroloji sabri uzun vampir hz. ali
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL