Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

keşanlı ali destanı komplo teorisi schubert yahudi bilim insanları vampir istanbul üniversitesi kasaba tarih oğlak kadınlar akrep dede oda hanefi avcı aşk bedeviler milliyet porno haldun taner maeve binchy türk sineması bektaşilik roman kahramanı aşk ve macera israil kaçış erich auerbach devrim bir olmak atatürk ingilizce kan içiciler maya hayal kırıklığı otel vedat firavun referans musevi tevrat yahudi ego kerime nadir tolstoy mübin hz. ali pir emniyet’te fethullahçı örgütlenme yılmaz güney feminizm ege kanada cep kitap türk cellat mezarlığı acı jack lokanta korsan kitap büyük iskender fidel castro mitoloji futbol kova hayvan hakları vaat edilmiş topraklar anne çocuk lezzet soruşturma şeytan ikizler spiritüel mübadele oyun tkp sabri uzun yazar tüccar tehlike venedik puşkin mısır çalışan kadınlar sakkara yay kan parmak izi balık korucu köyü kapo burçlar kastelli anneler ve kızları gabriel garcia marquez necip hablemitoğlu edebiyat roman fetih dublin akp kolera mektup comala kasabası yalnızlık bestseller ergen kızlar soner yalçın meksika hitler müzik ecinniler göç aksiyon televizyon memet fuat şiir 1908 devrimi felsefe serenad berlin çevre koruma sinema anna karenina suç tiyatro başkalarının kokusu ahmet şık kimlik dar’a durmak etki ajanları mizah rekabet gezi mimesis işkence türkiye örgüt stalin bağdat matematik intikam gözyaşı cıa struma siyonizm ibrani osmanlı imparatorluğu mafya cinler küba devrimi nâzım hikmet koç banker kastelli izmir delil laik iskenderiye dışarısı dostoyevski kimlik çatışması kapancı ilişki fethullah gülen beslenme sırrı bektaş kurtuluş şehbal idam çehov fehiman stavrogin berlin duvarı türklük selanik yoksulluk brezilya parti polis gogol uyuşturucu dönmeler operasyon yahudiye masal anı manyak cafer nedim şener kemikliler fotoğraf izak babel öykü istihbarat nazlı ılıcak kapatılma londra deloitte hacı bektaş veli kıskançlık melek allah zeka boğa naziler reis soykırım aydınlık kahire anne ölüler çocuk bakımı küba doğu perinçek cezaevi islam fanlo papaz sufilik oğuz atay erkek arkadaş liman onat kutlar kehanet kurşun yemek çocuk şiddeti trakya ergenekon hallacı mansur siyaset latin amerika edebiyatı özal dağ aslan pedro parama mitologya aile ilişkileri iş dünyası şiddet dna doris day ajanda cinayet özgürlük romantik komedi astroloji hacıbektaş osmanlı şiva vahası 1960 ihtilali kürtaj ali albayrak kadın hırs köpekbalığı sultan tasavvuf terazi katil islamiyet nuriye akman yaşlı nick stiletto hayal aşiret ihanet zombi musa deprem hayatın anlamı antoloji gülbang anlatı başak kadın erkek ilişkileri azınlık uzay yaşar nabi nayır çocuk dili macera istanbul donka hindistan italya mekan komünist kâhin facebook ekonomi tarikat kanser hrant dink kutlukhan perker kız arkadaş adres gerilim dişi yengeç mutfak stasi hapishane
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL