Kardeşimin Hikâyesi

 
Kardeşimin Hikâyesi Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Serenad fırtınasından sonra Livaneli’den nefes kesen bir roman


Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.
Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

 
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

Yazar Hakkında

Romanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

iskenderiye kanada maeve binchy sinema mekan oyun mutfak dostoyevski kolera polis papaz köpekbalığı çehov acı soner yalçın osmanlı kurşun kadın italya roman kahramanı lezzet koç yoksulluk keşanlı ali destanı musevi uzay yemek burçlar aşiret kastelli kan içiciler ihanet astroloji iş dünyası stavrogin ergen kızlar şeytan örgüt naziler fethullah gülen gogol kadın erkek ilişkileri nazlı ılıcak televizyon banker kastelli çocuk şiddeti fanlo sufilik soruşturma fehiman tkp sabri uzun mektup dağ bektaşilik porno dişi istanbul üniversitesi referans gözyaşı kürtaj kutlukhan perker ergenekon ajanda hayvan hakları hayal başak gerilim osmanlı imparatorluğu nâzım hikmet mübin dede yahudi bilim insanları kimlik fidel castro ekonomi aşk cep kitap yahudiye kıskançlık mimesis akrep büyük iskender kemikliler maya aydınlık laik erich auerbach cezaevi dönmeler hacıbektaş gabriel garcia marquez roman stasi yaşlı nick kurtuluş delil dar’a durmak londra kapancı aşk ve macera kaçış ikizler şiddet berlin duvarı tehlike ölüler gülbang cellat mezarlığı spiritüel fotoğraf facebook küba tiyatro idam şehbal kahire romantik komedi izak babel latin amerika edebiyatı hanefi avcı berlin kanser kerime nadir stalin tasavvuf anne oğlak suç doris day dublin mısır parmak izi devrim küba devrimi reis stiletto çocuk bakımı anlatı tarikat cıa feminizm tevrat kapatılma donka özal onat kutlar istanbul oda komplo teorisi islamiyet bir olmak ingilizce kasaba necip hablemitoğlu ilişki hayal kırıklığı futbol operasyon felsefe brezilya anı siyonizm zombi 1908 devrimi bestseller masal schubert ahmet şık etki ajanları istihbarat emniyet’te fethullahçı örgütlenme azınlık kehanet cinayet hallacı mansur allah dna mübadele oğuz atay erkek arkadaş kız arkadaş kâhin yılmaz güney cinler kova hırs uyuşturucu dışarısı anneler ve kızları tarih şiir struma milliyet hayatın anlamı mitoloji parti komünist aile ilişkileri hz. ali doğu perinçek macera yaşar nabi nayır yahudi korucu köyü tüccar sakkara ego memet fuat siyaset mizah firavun şiva vahası matematik fetih bağdat sırrı bektaş hindistan mafya yengeç vedat ecinniler manyak cafer mitologya puşkin sultan boğa kan serenad başkalarının kokusu terazi soykırım antoloji comala kasabası rekabet hapishane 1960 ihtilali türklük hacı bektaş veli ibrani izmir anne çocuk adres hitler ege özgürlük edebiyat katil intikam vaat edilmiş topraklar bedeviler beslenme yay aslan lokanta çalışan kadınlar deprem aksiyon yazar venedik zeka trakya müzik korsan kitap deloitte kimlik çatışması yalnızlık kadınlar pir gezi israil atatürk nedim şener balık çevre koruma melek hrant dink otel jack göç tolstoy ali albayrak islam haldun taner selanik meksika türk kapo vampir akp türk sineması işkence türkiye çocuk dili liman nuriye akman öykü musa anna karenina pedro parama
 
Kardeşimin Hikâyesi

ISBN: 978-605-09-1444-3
Sayfa Sayısı: 330
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL