Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

pedro parama ali albayrak fehiman necip hablemitoğlu berlin duvarı ikizler polis kutlukhan perker oyun islamiyet aşk ve macera kehanet gözyaşı cep kitap keşanlı ali destanı tkp kan içiciler cellat mezarlığı hindistan stavrogin tüccar komünist vampir kimlik çatışması ilişki reis oğlak tolstoy kürtaj lezzet kemikliler zombi latin amerika edebiyatı meksika gogol vedat brezilya çehov istanbul üniversitesi idam şehbal maya ege komplo teorisi tasavvuf aşiret dışarısı mimesis jack tarih parti fanlo köpekbalığı istanbul schubert hanefi avcı akrep şeytan istihbarat anneler ve kızları dede beslenme naziler sinema hapishane aksiyon musa siyaset türklük cezaevi musevi türk sineması erkek arkadaş aydınlık bedeviler ingilizce kapo italya koç ihanet kasaba pir acı dişi kız arkadaş işkence mitoloji ego türk bestseller boğa otel gabriel garcia marquez yalnızlık kadın erkek ilişkileri dostoyevski mafya hayal anlatı hitler kahire yengeç deloitte ergenekon edebiyat çalışan kadınlar delil yahudiye ahmet şık iskenderiye müzik şiir nazlı ılıcak aslan puşkin kanser kapancı büyük iskender osmanlı imparatorluğu stasi fidel castro örgüt hayatın anlamı kadın kapatılma ergen kızlar roman felsefe dna terazi etki ajanları kurşun parmak izi atatürk masal fetih cinayet kurtuluş devrim mektup yay mutfak başkalarının kokusu göç sabri uzun futbol dağ küba firavun haldun taner kaçış porno kâhin yazar serenad aşk antoloji mizah türkiye ibrani oda mekan yaşar nabi nayır dar’a durmak soner yalçın deprem berlin fotoğraf hacı bektaş veli allah yahudi uzay maeve binchy gülbang mitologya ajanda aile ilişkileri özal macera manyak cafer kadınlar hz. ali rekabet kanada mısır nuriye akman anne ecinniler kan hrant dink başak anı struma sultan balık cinler öykü romantik komedi melek akp erich auerbach adres çocuk şiddeti israil hırs televizyon çocuk dili trakya milliyet banker kastelli selanik nedim şener hacıbektaş dönmeler katil korsan kitap fethullah gülen sufilik cıa siyonizm onat kutlar ölüler uyuşturucu yahudi bilim insanları gezi 1960 ihtilali doris day korucu köyü küba devrimi yemek liman tevrat hayal kırıklığı kimlik feminizm ekonomi kolera bağdat osmanlı papaz kıskançlık 1908 devrimi tiyatro laik özgürlük comala kasabası izak babel spiritüel islam doğu perinçek memet fuat vaat edilmiş topraklar izmir referans anne çocuk londra tarikat yaşlı nick sırrı bektaş soruşturma intikam zeka hallacı mansur bir olmak suç donka hayvan hakları venedik iş dünyası şiddet lokanta stalin astroloji anna karenina çevre koruma çocuk bakımı mübadele emniyet’te fethullahçı örgütlenme tehlike soykırım nâzım hikmet sakkara yoksulluk yılmaz güney matematik mübin oğuz atay facebook stiletto şiva vahası kova gerilim bektaşilik burçlar operasyon dublin roman kahramanı kastelli azınlık kerime nadir
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL