Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

onat kutlar oğlak lezzet memet fuat hapishane küba musa istanbul üniversitesi örgüt anlatı istanbul hanefi avcı siyaset erkek arkadaş ikizler hayal kırıklığı hindistan reis serenad bedeviler stasi oyun vampir spiritüel burçlar mekan iskenderiye necip hablemitoğlu puşkin ege istihbarat nedim şener tiyatro işkence türkiye facebook korucu köyü ego tasavvuf mimesis nuriye akman islamiyet polis hacı bektaş veli oğuz atay hz. ali mısır vaat edilmiş topraklar şiva vahası cep kitap ilişki rekabet liman kapo israil berlin duvarı cinayet bir olmak latin amerika edebiyatı yaşar nabi nayır yılmaz güney çocuk dili bektaşilik göç zombi hırs tolstoy parti yalnızlık bestseller aşk ve macera adres kastelli deprem mitologya kemikliler devrim gerilim kaçış siyonizm kapatılma hayal kanser ali albayrak ergenekon küba devrimi nazlı ılıcak kâhin tkp pedro parama kadınlar uyuşturucu edebiyat comala kasabası otel londra struma terazi dönmeler aslan ajanda kerime nadir beslenme çevre koruma vedat mutfak milliyet dağ izak babel matematik çocuk şiddeti soner yalçın fehiman haldun taner maya operasyon azınlık başkalarının kokusu kolera anne manyak cafer 1908 devrimi yay mektup hitler porno izmir tüccar sinema balık naziler erich auerbach deloitte mübadele cıa donka kurşun romantik komedi mizah yoksulluk stiletto şiddet musevi korsan kitap soykırım iş dünyası 1960 ihtilali kürtaj çehov mitoloji berlin boğa anna karenina felsefe cezaevi melek anne çocuk bağdat fotoğraf mübin intikam aşiret brezilya tevrat macera masal ergen kızlar televizyon dişi ekonomi kıskançlık kehanet lokanta yengeç gülbang zeka sabri uzun katil suç akp roman ingilizce şiir ibrani schubert aydınlık selanik öykü emniyet’te fethullahçı örgütlenme feminizm şehbal keşanlı ali destanı aksiyon kan içiciler gabriel garcia marquez çocuk bakımı atatürk ahmet şık özgürlük gözyaşı pir yemek referans dna stavrogin kasaba kapancı parmak izi yahudiye çalışan kadınlar aşk osmanlı cellat mezarlığı tarih komplo teorisi yahudi bilim insanları tehlike firavun astroloji italya türk kahire ecinniler laik kadın erkek ilişkileri türklük fetih kan hayatın anlamı venedik büyük iskender cinler dışarısı kadın yazar anı özal ihanet gezi fanlo sakkara dublin köpekbalığı dede antoloji etki ajanları ölüler tarikat acı uzay doris day sufilik aile ilişkileri osmanlı imparatorluğu gogol stalin soruşturma fethullah gülen hrant dink doğu perinçek müzik kimlik kız arkadaş dar’a durmak kurtuluş başak kutlukhan perker yahudi jack banker kastelli mafya nâzım hikmet delil futbol hacıbektaş sultan fidel castro hayvan hakları roman kahramanı hallacı mansur islam idam dostoyevski akrep sırrı bektaş allah kimlik çatışması oda yaşlı nick şeytan meksika komünist türk sineması kanada kova anneler ve kızları maeve binchy koç trakya papaz
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL