Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

dede hayatın anlamı kadın erkek ilişkileri kahire soner yalçın televizyon osmanlı siyaset ergen kızlar şehbal müzik pedro parama tevrat yalnızlık hayvan hakları kanada nâzım hikmet ilişki dağ öykü mübin akp hayal kırıklığı hacıbektaş bedeviler kapatılma adres matematik mektup milliyet başak stavrogin göç operasyon oğlak ikizler tüccar lezzet kutlukhan perker zombi sırrı bektaş şiva vahası yahudi oyun ölüler aşk ve macera dar’a durmak gabriel garcia marquez bir olmak polis laik fehiman ecinniler koç otel tiyatro tarih kapancı fetih anı istihbarat antoloji kan içiciler idam parmak izi şiir doris day maeve binchy ekonomi islam ali albayrak schubert akrep izmir şeytan israil musevi terazi kıskançlık italya kimlik nazlı ılıcak memet fuat dostoyevski siyonizm türk fethullah gülen spiritüel boğa kapo küba devrimi dublin acı roman kahramanı çocuk dili gülbang aslan hırs kan mitoloji kurşun facebook işkence doğu perinçek kastelli hanefi avcı cıa islamiyet feminizm etki ajanları referans dönmeler yazar londra puşkin masal vedat stiletto kurtuluş mitologya meksika gezi pir porno deloitte dna oğuz atay istanbul üniversitesi beslenme dişi burçlar struma yahudi bilim insanları erich auerbach keşanlı ali destanı şiddet kadınlar roman tolstoy sakkara gözyaşı kehanet kasaba çehov liman ege stasi naziler cinler başkalarının kokusu köpekbalığı rekabet cep kitap hayal trakya atatürk bestseller latin amerika edebiyatı küba aydınlık cinayet ibrani vaat edilmiş topraklar katil kürtaj sultan büyük iskender onat kutlar 1960 ihtilali hrant dink türklük donka uyuşturucu uzay hacı bektaş veli kimlik çatışması balık futbol türkiye musa komünist zeka hapishane maya parti soykırım bağdat anne mısır comala kasabası brezilya ego delil fotoğraf nedim şener ergenekon fidel castro nuriye akman ajanda intikam tasavvuf çocuk bakımı soruşturma sabri uzun hindistan allah ingilizce azınlık istanbul hz. ali gerilim kız arkadaş devrim mafya 1908 devrimi erkek arkadaş romantik komedi sinema melek dışarısı tkp özal yemek mutfak ahmet şık anneler ve kızları fanlo mimesis kaçış reis selanik cellat mezarlığı korucu köyü lokanta çevre koruma gogol türk sineması sufilik kolera yay deprem kanser manyak cafer yaşlı nick mizah berlin duvarı iskenderiye mekan osmanlı imparatorluğu berlin kâhin aşiret macera korsan kitap jack tarikat iş dünyası venedik anlatı hallacı mansur anne çocuk aksiyon suç emniyet’te fethullahçı örgütlenme felsefe çalışan kadınlar yoksulluk kemikliler oda aşk banker kastelli firavun örgüt kova yılmaz güney anna karenina edebiyat haldun taner çocuk şiddeti yengeç yaşar nabi nayır stalin vampir yahudiye cezaevi tehlike bektaşilik astroloji kerime nadir aile ilişkileri ihanet papaz necip hablemitoğlu serenad komplo teorisi özgürlük hitler mübadele kadın izak babel
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL