Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tehlike oda aşk israil aile ilişkileri bektaşilik kaçış pedro parama naziler dar’a durmak çevre koruma azınlık mafya berlin yaşar nabi nayır hırs nedim şener selanik kolera papaz oğlak kahire bedeviler cıa kâhin tarih devrim balık tolstoy suç keşanlı ali destanı musa italya schubert futbol yemek yahudiye onat kutlar erich auerbach nâzım hikmet çocuk şiddeti yay mekan başkalarının kokusu türk necip hablemitoğlu soner yalçın feminizm ikizler deloitte nuriye akman donka komplo teorisi kehanet lezzet anne çocuk acı dişi türklük osmanlı imparatorluğu işkence porno zeka hanefi avcı mutfak korsan kitap ölüler şiddet fethullah gülen maya 1908 devrimi kıskançlık antoloji türk sineması pir hrant dink bir olmak terazi cinler kemikliler özal referans kova delil hapishane şiir kürtaj jack kapancı dublin siyonizm stalin emniyet’te fethullahçı örgütlenme ego kadın memet fuat kimlik çatışması musevi maeve binchy fetih kapatılma vaat edilmiş topraklar tiyatro dönmeler burçlar ergenekon gülbang dağ uyuşturucu fehiman cinayet şeytan edebiyat nazlı ılıcak venedik oyun sufilik deprem mimesis sultan ibrani büyük iskender hayatın anlamı anna karenina hayal yaşlı nick kan içiciler küba laik kastelli çocuk dili romantik komedi gerilim zombi göç masal cep kitap aslan vampir vedat anneler ve kızları kurtuluş korucu köyü siyaset aşk ve macera katil osmanlı aşiret facebook puşkin kız arkadaş koç ege lokanta ahmet şık manyak cafer kurşun firavun mitoloji doğu perinçek tasavvuf hayal kırıklığı istihbarat kadınlar dna fotoğraf şehbal çalışan kadınlar ajanda liman spiritüel operasyon ilişki reis stasi parti comala kasabası tkp intikam istanbul yoksulluk idam meksika iskenderiye ihanet fanlo özgürlük sinema kapo otel mizah macera çocuk bakımı yahudi bilim insanları aksiyon bağdat hacıbektaş hz. ali türkiye latin amerika edebiyatı parmak izi tarikat gabriel garcia marquez kadın erkek ilişkileri öykü gözyaşı doris day iş dünyası izak babel akrep milliyet mektup 1960 ihtilali ekonomi hindistan yahudi kanada brezilya soykırım matematik kerime nadir ergen kızlar roman kahramanı başak köpekbalığı hallacı mansur adres uzay anne yengeç gezi struma ecinniler yalnızlık erkek arkadaş bestseller mübin televizyon komünist londra akp izmir trakya atatürk küba devrimi etki ajanları melek müzik ingilizce mitologya sabri uzun kan kimlik hayvan hakları banker kastelli astroloji tevrat sırrı bektaş stiletto dede mısır hitler yazar boğa beslenme anlatı islamiyet aydınlık dostoyevski berlin duvarı hacı bektaş veli soruşturma roman ali albayrak fidel castro sakkara yılmaz güney tüccar serenad stavrogin cellat mezarlığı kanser islam kasaba allah çehov şiva vahası cezaevi dışarısı polis oğuz atay kutlukhan perker felsefe istanbul üniversitesi mübadele anı rekabet haldun taner örgüt gogol
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL