Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

başkalarının kokusu stalin korsan kitap örgüt yalnızlık küba musevi oğuz atay yay stavrogin ege kolera parmak izi kâhin dede anne çocuk aydınlık cellat mezarlığı fehiman atatürk gezi aşk ve macera kutlukhan perker serenad tolstoy kanada fetih dışarısı liman ibrani tarikat kadın yaşar nabi nayır çevre koruma müzik schubert stiletto antoloji kapo kurtuluş siyaset şiir bağdat komplo teorisi nâzım hikmet sakkara gülbang gabriel garcia marquez vedat jack cinayet comala kasabası aile ilişkileri kova fethullah gülen ilişki hırs dublin adres tüccar mübin akp ergenekon emniyet’te fethullahçı örgütlenme yahudi bilim insanları istanbul struma maeve binchy özgürlük gözyaşı hayvan hakları öykü siyonizm şiddet trakya lokanta stasi anlatı türklük iskenderiye yoksulluk futbol roman kahramanı oğlak papaz tkp kerime nadir sufilik sırrı bektaş firavun islamiyet facebook hayal oyun spiritüel berlin duvarı ahmet şık korucu köyü 1908 devrimi polis yengeç soruşturma dostoyevski özal erich auerbach dna londra başak islam beslenme banker kastelli iş dünyası zeka dar’a durmak bir olmak istanbul üniversitesi erkek arkadaş maya hz. ali yemek ecinniler donka naziler ihanet şiva vahası yazar cep kitap brezilya tevrat sultan ajanda dişi felsefe mafya latin amerika edebiyatı reis komünist roman tiyatro mektup çehov laik haldun taner kadın erkek ilişkileri idam italya anı anneler ve kızları meksika devrim onat kutlar türk sineması hayal kırıklığı kadınlar fotoğraf etki ajanları ego intikam büyük iskender hacı bektaş veli selanik koç uzay referans kan içiciler kemikliler masal kaçış venedik mizah hindistan nedim şener köpekbalığı vaat edilmiş topraklar matematik ingilizce tasavvuf ikizler türkiye sabri uzun mimesis oda soner yalçın mübadele ergen kızlar kehanet cıa kız arkadaş kimlik çatışması çocuk bakımı akrep kastelli aslan israil izmir ali albayrak cinler soykırım bedeviler deprem şeytan küba devrimi gogol çocuk dili kasaba burçlar istihbarat pir musa mekan balık hitler yaşlı nick cezaevi mitologya uyuşturucu ölüler operasyon romantik komedi tarih berlin fanlo aşk anna karenina yahudi hapishane mutfak tehlike nuriye akman edebiyat melek aksiyon azınlık doğu perinçek kapancı mısır dağ lezzet manyak cafer hacıbektaş boğa otel vampir bestseller deloitte parti memet fuat porno necip hablemitoğlu yahudiye şehbal türk sinema kıskançlık çalışan kadınlar hrant dink kan kapatılma bektaşilik pedro parama çocuk şiddeti kahire hayatın anlamı ekonomi allah rekabet anne osmanlı keşanlı ali destanı puşkin osmanlı imparatorluğu acı macera milliyet hallacı mansur feminizm astroloji göç terazi nazlı ılıcak işkence gerilim suç katil aşiret zombi yılmaz güney mitoloji hanefi avcı kürtaj izak babel televizyon kanser kimlik dönmeler doris day fidel castro delil 1960 ihtilali kurşun
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL