Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kerime nadir tasavvuf allah liman soner yalçın sufilik trakya mekan suç islam kadınlar nedim şener şiva vahası deloitte kıskançlık başak anneler ve kızları türkiye dostoyevski beslenme nuriye akman bedeviler hayal kırıklığı laik devrim israil istihbarat erich auerbach masal ahmet şık zombi ihanet terazi tüccar yoksulluk örgüt hayal iskenderiye yahudi bilim insanları türk fetih aslan berlin duvarı puşkin reis istanbul üniversitesi romantik komedi kanser çevre koruma venedik tevrat özgürlük mitoloji cinler keşanlı ali destanı berlin stiletto futbol uyuşturucu iş dünyası italya felsefe komplo teorisi donka akrep mübadele 1908 devrimi aksiyon sultan anı dublin sinema mimesis cinayet gözyaşı deprem koç anne izak babel türklük kapatılma şiir kaçış ergen kızlar onat kutlar ikizler izmir büyük iskender cellat mezarlığı atatürk gezi ali albayrak istanbul kutlukhan perker spiritüel gerilim köpekbalığı erkek arkadaş kapo siyaset pir oyun başkalarının kokusu nâzım hikmet zeka mektup hacı bektaş veli küba devrimi serenad bektaşilik vampir ecinniler tarih parmak izi yemek boğa melek ego kurtuluş şehbal referans anna karenina memet fuat lokanta hz. ali brezilya mitologya oğuz atay türk sineması bağdat papaz kova musevi stavrogin maya nazlı ılıcak vaat edilmiş topraklar fethullah gülen milliyet jack ergenekon şeytan siyonizm kurşun gogol çocuk şiddeti kastelli kemikliler yalnızlık operasyon osmanlı gülbang banker kastelli göç astroloji antoloji parti kolera dede ibrani küba soruşturma hırs emniyet’te fethullahçı örgütlenme çocuk dili tehlike kadın musa manyak cafer firavun dar’a durmak balık oda mutfak yay adres işkence pedro parama bir olmak acı hanefi avcı kapancı fotoğraf anlatı delil yahudiye kâhin hayvan hakları komünist fanlo ajanda idam hrant dink kanada televizyon aşk kürtaj dağ lezzet mafya polis anne çocuk sabri uzun ingilizce sırrı bektaş otel korucu köyü kan içiciler aşiret fehiman oğlak stasi hacıbektaş dişi soykırım porno struma doğu perinçek ilişki yengeç yahudi dışarısı ölüler hayatın anlamı mizah facebook tiyatro osmanlı imparatorluğu etki ajanları rekabet kız arkadaş ekonomi intikam schubert matematik müzik burçlar gabriel garcia marquez yazar yaşar nabi nayır özal cezaevi tolstoy maeve binchy roman kahramanı aile ilişkileri cep kitap aşk ve macera hitler yılmaz güney ege fidel castro haldun taner kasaba doris day roman 1960 ihtilali hapishane dönmeler akp edebiyat mısır kan latin amerika edebiyatı naziler hallacı mansur macera kimlik çatışması islamiyet tarikat hindistan cıa dna çalışan kadınlar kehanet selanik kimlik stalin öykü azınlık sakkara mübin aydınlık kadın erkek ilişkileri korsan kitap şiddet meksika uzay bestseller katil kahire londra vedat çehov yaşlı nick comala kasabası tkp necip hablemitoğlu çocuk bakımı feminizm
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL