Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

osmanlı nuriye akman göç mutfak doğu perinçek 1960 ihtilali erkek arkadaş kadın erkek ilişkileri tüccar türklük ergenekon oğuz atay cinler kadın ego izmir mafya gogol adres komplo teorisi anı struma küba yahudi bilim insanları mizah liman korucu köyü cezaevi 1908 devrimi kastelli hayatın anlamı dede cıa nâzım hikmet gülbang köpekbalığı maya komünist selanik örgüt yalnızlık dna katil musa facebook kâhin romantik komedi dönmeler emniyet’te fethullahçı örgütlenme şehbal anne kimlik roman anna karenina sultan müzik spiritüel soner yalçın tevrat fehiman tarikat kimlik çatışması hindistan donka kıskançlık sufilik mektup kanada çocuk dili macera yoksulluk hacı bektaş veli devrim onat kutlar meksika vampir mübin osmanlı imparatorluğu jack hayvan hakları kapancı kadınlar ihanet uyuşturucu cep kitap hz. ali stavrogin soruşturma kasaba banker kastelli mimesis venedik hırs şiddet dağ memet fuat erich auerbach roman kahramanı sinema anlatı kan içiciler israil naziler milliyet ikizler mübadele siyaset berlin tarih hallacı mansur islamiyet özgürlük mitologya berlin duvarı çocuk şiddeti aslan otel haldun taner çevre koruma futbol kanser anne çocuk akrep tehlike stiletto sabri uzun bedeviler istanbul fanlo laik allah oğlak işkence latin amerika edebiyatı başkalarının kokusu lezzet stasi manyak cafer yengeç acı dişi doris day mekan kız arkadaş ecinniler kerime nadir tkp yemek vaat edilmiş topraklar necip hablemitoğlu hayal kaçış papaz parti nedim şener çehov izak babel siyonizm gezi yaşlı nick ilişki ekonomi atatürk korsan kitap serenad oda aksiyon kürtaj stalin ahmet şık çalışan kadınlar maeve binchy trakya operasyon fetih etki ajanları ergen kızlar gabriel garcia marquez dar’a durmak cellat mezarlığı aşk azınlık televizyon koç istihbarat mitoloji islam yay pir aydınlık yazar oyun aile ilişkileri kemikliler delil comala kasabası polis ajanda schubert yılmaz güney akp aşiret istanbul üniversitesi hanefi avcı kapatılma musevi suç boğa referans bestseller mısır cinayet soykırım dublin sakkara yahudi şeytan idam gözyaşı gerilim astroloji zeka antoloji şiir melek türk rekabet zombi pedro parama matematik kan tiyatro feminizm türk sineması felsefe iskenderiye italya porno dışarısı büyük iskender londra kahire ali albayrak edebiyat bir olmak kolera kova terazi türkiye başak fethullah gülen fidel castro iş dünyası nazlı ılıcak yaşar nabi nayır yahudiye tasavvuf kapo anneler ve kızları intikam hitler şiva vahası brezilya özal bağdat tolstoy dostoyevski hacıbektaş deloitte masal beslenme ingilizce ibrani hapishane kurşun hrant dink deprem keşanlı ali destanı hayal kırıklığı aşk ve macera lokanta vedat uzay firavun kehanet parmak izi balık puşkin burçlar bektaşilik fotoğraf kurtuluş sırrı bektaş öykü küba devrimi ölüler çocuk bakımı kutlukhan perker ege reis
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL