Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

roman kahramanı dostoyevski izmir haldun taner emniyet’te fethullahçı örgütlenme struma facebook türklük tarikat bektaşilik trakya berlin duvarı şiddet örgüt anı boğa yay memet fuat gabriel garcia marquez ekonomi reis ibrani sabri uzun yahudi deloitte hacı bektaş veli kâhin gülbang futbol latin amerika edebiyatı çocuk şiddeti intikam serenad dağ ecinniler dışarısı cezaevi papaz ihanet aksiyon tkp romantik komedi mimesis kutlukhan perker cıa aydınlık başak kehanet tevrat balık anne türkiye dönmeler mafya oğuz atay yazar soner yalçın referans ergenekon akrep bestseller korsan kitap sufilik televizyon berlin maya fehiman kova zombi donka kadın comala kasabası sakkara sinema necip hablemitoğlu izak babel selanik israil fidel castro çalışan kadınlar anne çocuk erkek arkadaş laik 1960 ihtilali yoksulluk kerime nadir hitler göç osmanlı tiyatro puşkin ahmet şık siyaset rekabet doğu perinçek kaçış kürtaj fetih mitoloji acı porno ego vaat edilmiş topraklar müzik küba devrimi mitologya tolstoy kasaba polis feminizm aslan oğlak islam yılmaz güney çevre koruma çehov londra stavrogin azınlık 1908 devrimi zeka oyun pedro parama anlatı hallacı mansur masal erich auerbach cinayet ajanda nâzım hikmet adres mizah kapatılma türk hayal bedeviler kan italya çocuk dili roman nuriye akman hanefi avcı hindistan melek sırrı bektaş gogol tüccar ingilizce operasyon ilişki spiritüel liman fethullah gülen türk sineması ege doris day musevi mutfak dede ikizler katil hz. ali köpekbalığı hayvan hakları etki ajanları kadın erkek ilişkileri kahire aşk kapo musa keşanlı ali destanı istihbarat anneler ve kızları antoloji nedim şener şehbal uyuşturucu dişi banker kastelli parmak izi burçlar stalin soykırım mübin pir istanbul üniversitesi anna karenina matematik kıskançlık işkence yemek ölüler mübadele naziler koç edebiyat özgürlük brezilya şiva vahası astroloji hayatın anlamı kolera iş dünyası dar’a durmak istanbul osmanlı imparatorluğu jack kanser bağdat onat kutlar lezzet aşk ve macera devrim cinler allah lokanta mekan firavun yahudi bilim insanları iskenderiye gezi islamiyet gözyaşı meksika kız arkadaş kadınlar beslenme stasi siyonizm gerilim idam sultan tarih mektup kapancı öykü kimlik çatışması yahudiye nazlı ılıcak akp suç kanada ali albayrak hrant dink fotoğraf kimlik venedik terazi şeytan büyük iskender başkalarının kokusu yengeç yaşar nabi nayır oda kurtuluş özal vedat milliyet felsefe hacıbektaş dna yalnızlık küba deprem bir olmak yaşlı nick aşiret kurşun parti dublin tehlike ergen kızlar delil hırs hapishane atatürk macera soruşturma cellat mezarlığı hayal kırıklığı uzay fanlo stiletto vampir şiir tasavvuf kemikliler komünist kan içiciler manyak cafer otel aile ilişkileri komplo teorisi maeve binchy cep kitap kastelli çocuk bakımı schubert mısır korucu köyü
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL