Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tüccar kimlik çatışması nedim şener fanlo israil pedro parama romantik komedi hacı bektaş veli anne çocuk emniyet’te fethullahçı örgütlenme izmir mektup anneler ve kızları katil gezi erkek arkadaş musevi sırrı bektaş oğuz atay yazar uzay delil kâhin iskenderiye masal özal ilişki mitologya papaz dişi kız arkadaş komünist ekonomi çehov sufilik vampir şehbal nuriye akman adres kadın ingilizce çevre koruma latin amerika edebiyatı ahmet şık türk sineması oda öykü dar’a durmak selanik oyun terazi tasavvuf sinema çocuk dili kadınlar struma küba devrimi referans laik stasi banker kastelli cıa mekan başkalarının kokusu otel anı küba gülbang lokanta fehiman mimesis mübadele bir olmak ali albayrak ego intikam yılmaz güney mübin yaşlı nick naziler venedik hayal kırıklığı sultan musa sabri uzun ikizler maya ajanda yahudiye stalin facebook tolstoy hacıbektaş trakya sakkara stavrogin roman kahramanı comala kasabası macera edebiyat bektaşilik parmak izi kova nâzım hikmet italya kanada islamiyet onat kutlar reis aşiret koç çalışan kadınlar ergen kızlar korsan kitap aşk mısır istanbul üniversitesi dede antoloji etki ajanları soruşturma türkiye hz. ali londra suç deprem donka yay tehlike anna karenina bedeviler memet fuat istanbul hayvan hakları atatürk nazlı ılıcak matematik osmanlı iş dünyası mizah kemikliler yahudi bilim insanları başak keşanlı ali destanı kıskançlık gogol manyak cafer tarih kutlukhan perker mutfak puşkin anlatı çocuk bakımı dönmeler boğa kaçış brezilya doğu perinçek mitoloji kanser aşk ve macera tkp yoksulluk siyaset fethullah gülen feminizm bağdat cinayet balık ergenekon zombi fotoğraf kolera futbol liman kimlik müzik devrim mafya göç parti meksika şiddet felsefe berlin kerime nadir erich auerbach serenad çocuk şiddeti türklük özgürlük büyük iskender kurtuluş örgüt vaat edilmiş topraklar cep kitap yahudi kadın erkek ilişkileri soner yalçın osmanlı imparatorluğu soykırım tiyatro beslenme aksiyon gözyaşı yalnızlık akp hapishane gabriel garcia marquez siyonizm kasaba firavun astroloji ölüler televizyon yemek ihanet fidel castro islam anne yengeç berlin duvarı şiva vahası kapatılma dağ allah komplo teorisi korucu köyü bestseller dışarısı haldun taner hırs stiletto burçlar acı polis istihbarat hrant dink milliyet aile ilişkileri hayal kürtaj gerilim şiir hindistan kehanet dna idam ege hallacı mansur vedat ibrani porno hanefi avcı schubert izak babel pir hitler ecinniler lezzet jack dublin işkence necip hablemitoğlu köpekbalığı kahire cellat mezarlığı uyuşturucu akrep aydınlık kurşun cezaevi doris day oğlak 1908 devrimi zeka fetih roman şeytan rekabet kan cinler kapancı hayatın anlamı kastelli kan içiciler dostoyevski yaşar nabi nayır tarikat 1960 ihtilali deloitte operasyon melek türk maeve binchy azınlık kapo aslan tevrat spiritüel
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL