Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hanefi avcı kurtuluş çocuk dili operasyon katil akrep dublin kimlik çatışması erkek arkadaş sakkara parti onat kutlar uyuşturucu hayatın anlamı referans komplo teorisi rekabet hacıbektaş dönmeler 1908 devrimi doris day mübadele latin amerika edebiyatı aşk ve macera nazlı ılıcak aşk keşanlı ali destanı hapishane struma uzay vaat edilmiş topraklar hrant dink suç çevre koruma gezi mısır 1960 ihtilali fethullah gülen roman kahramanı akp şiddet oda aşiret venedik izmir parmak izi pedro parama ali albayrak roman ikizler manyak cafer tiyatro yahudi bilim insanları deloitte islamiyet musevi dağ aile ilişkileri cıa mitologya tehlike kâhin laik liman kapo kanser kastelli mimesis cep kitap bir olmak ingilizce tüccar bedeviler brezilya maya musa yoksulluk ajanda oğlak ölüler başak gabriel garcia marquez mübin yahudiye tasavvuf soruşturma puşkin yemek siyonizm oyun fetih örgüt yaşlı nick papaz büyük iskender kız arkadaş bağdat hayvan hakları iş dünyası stasi allah antoloji türk korsan kitap anne çocuk sufilik türklük macera idam islam necip hablemitoğlu stavrogin mektup edebiyat aksiyon burçlar maeve binchy sultan deprem yılmaz güney polis cinler vampir yaşar nabi nayır bektaşilik gerilim beslenme matematik ege köpekbalığı ibrani çehov adres donka naziler zeka tkp doğu perinçek cezaevi schubert mizah şiir ecinniler tarih romantik komedi dışarısı londra ekonomi şiva vahası anna karenina hallacı mansur küba devrimi astroloji istanbul üniversitesi iskenderiye futbol balık comala kasabası işkence oğuz atay porno devrim delil kaçış koç erich auerbach kan dostoyevski kadınlar siyaset haldun taner dede özal anı vedat çocuk şiddeti dar’a durmak istihbarat kapatılma masal kurşun kerime nadir zombi yay intikam fehiman nuriye akman lezzet facebook stalin müzik anne trakya kürtaj melek sırrı bektaş israil fotoğraf kolera göç pir hayal kutlukhan perker kova yahudi kehanet gülbang izak babel korucu köyü stiletto şehbal etki ajanları boğa şeytan selanik kimlik yalnızlık tolstoy anlatı ergenekon osmanlı tarikat aslan soner yalçın çocuk bakımı hz. ali küba bestseller cinayet dişi kapancı gözyaşı terazi azınlık ergen kızlar aydınlık özgürlük ilişki kadın erkek ilişkileri gogol televizyon osmanlı imparatorluğu kıskançlık hırs berlin yazar sinema türk sineması hayal kırıklığı spiritüel dna başkalarının kokusu milliyet kasaba banker kastelli anneler ve kızları ego ihanet kadın tevrat istanbul jack atatürk lokanta cellat mezarlığı öykü kahire kan içiciler memet fuat mafya nâzım hikmet fidel castro nedim şener firavun otel italya serenad komünist hindistan felsefe feminizm meksika acı mitoloji fanlo yengeç kemikliler kanada türkiye ahmet şık mutfak sabri uzun hacı bektaş veli emniyet’te fethullahçı örgütlenme çalışan kadınlar mekan berlin duvarı soykırım reis hitler
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL