Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

anne çocuk schubert deloitte kolera pir sırrı bektaş rekabet fetih soner yalçın israil soykırım mimesis mafya tkp fethullah gülen polis siyaset operasyon fotoğraf kan içiciler kadınlar komünist balık cellat mezarlığı vampir ekonomi fidel castro hrant dink özgürlük italya ergenekon şiir hapishane anna karenina iskenderiye tarih idam anı mitoloji firavun kasaba kanser islam venedik romantik komedi 1908 devrimi nazlı ılıcak jack futbol kutlukhan perker hayatın anlamı keşanlı ali destanı stalin katil korsan kitap milliyet dışarısı fanlo macera hz. ali londra erich auerbach latin amerika edebiyatı televizyon kimlik çalışan kadınlar yahudiye korucu köyü kıskançlık papaz çocuk bakımı nedim şener küba aksiyon tolstoy tüccar kapancı aşk berlin parti struma musevi şiva vahası kanada ikizler izak babel musa yemek stasi devrim erkek arkadaş lokanta yoksulluk kurşun gerilim aile ilişkileri emniyet’te fethullahçı örgütlenme anne naziler astroloji anlatı pedro parama ahmet şık kadın comala kasabası bedeviler ego stavrogin öykü dönmeler 1960 ihtilali otel bir olmak maeve binchy banker kastelli aslan sinema fehiman cep kitap yazar tiyatro akrep osmanlı beslenme istihbarat hitler sufilik melek oğlak koç puşkin adres türkiye masal çocuk şiddeti maya antoloji oğuz atay cinler hacıbektaş suç ali albayrak atatürk necip hablemitoğlu kapo ergen kızlar kurtuluş başkalarının kokusu dağ türk acı yahudi ajanda dna bestseller trakya kadın erkek ilişkileri manyak cafer dede kız arkadaş küba devrimi memet fuat köpekbalığı parmak izi gülbang çocuk dili istanbul şiddet mübin yaşar nabi nayır gezi aşk ve macera ihanet hayvan hakları deprem türk sineması bağdat felsefe berlin duvarı selanik örgüt türklük kapatılma referans onat kutlar hayal yahudi bilim insanları mübadele doğu perinçek laik sabri uzun şehbal komplo teorisi dar’a durmak başak tehlike hacı bektaş veli zeka kova soruşturma iş dünyası mekan kimlik çatışması yılmaz güney şeytan liman mutfak kürtaj çehov islamiyet siyonizm kastelli allah cezaevi gözyaşı kâhin özal brezilya hırs reis oyun anneler ve kızları cıa kan lezzet kemikliler etki ajanları mektup zombi porno nuriye akman aydınlık hallacı mansur yay işkence roman kahramanı kerime nadir feminizm dublin ilişki izmir ecinniler uzay gogol spiritüel donka yengeç dişi azınlık hayal kırıklığı meksika hindistan ege kaçış dostoyevski serenad sultan ibrani sakkara yaşlı nick ingilizce stiletto kehanet oda yalnızlık büyük iskender gabriel garcia marquez uyuşturucu osmanlı imparatorluğu terazi doris day burçlar facebook tarikat edebiyat müzik vaat edilmiş topraklar mısır kahire matematik boğa delil çevre koruma göç nâzım hikmet roman akp aşiret vedat tevrat cinayet mitologya ölüler intikam istanbul üniversitesi bektaşilik haldun taner hanefi avcı tasavvuf mizah
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL