Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

devrim matematik sakkara çevre koruma azınlık pir mısır sinema siyonizm dede roman cıa haldun taner onat kutlar memet fuat atatürk şiva vahası dişi kastelli kasaba edebiyat pedro parama yaşar nabi nayır kimlik çatışması zeka kurtuluş ege acı hapishane islam cezaevi hayal kırıklığı intikam hz. ali yoksulluk kız arkadaş anlatı fetih hacıbektaş istanbul komplo teorisi maya tarih mimesis komünist yazar burçlar papaz öykü dostoyevski ajanda ahmet şık nâzım hikmet kan boğa bir olmak çocuk şiddeti büyük iskender rekabet beslenme küba devrimi nedim şener çehov özal allah kanada terazi sufilik dağ izmir facebook kıskançlık ali albayrak kimlik soner yalçın kapatılma ilişki hırs gerilim korucu köyü reis tüccar kolera liman aşiret fanlo operasyon hayatın anlamı ölüler yaşlı nick etki ajanları türk nazlı ılıcak aydınlık otel puşkin laik oyun jack hacı bektaş veli korsan kitap anneler ve kızları 1960 ihtilali ekonomi necip hablemitoğlu felsefe kadın hrant dink oğlak banker kastelli gezi yahudi bilim insanları işkence çalışan kadınlar tiyatro milliyet yemek cinayet kehanet romantik komedi hayvan hakları kapo akp masal erich auerbach çocuk bakımı hitler dar’a durmak istanbul üniversitesi anna karenina aşk ve macera berlin comala kasabası bağdat şiddet balık hayal kürtaj gabriel garcia marquez soruşturma ergen kızlar köpekbalığı schubert ibrani uzay anı dönmeler başkalarının kokusu emniyet’te fethullahçı örgütlenme parti parmak izi tkp trakya oğuz atay hanefi avcı başak brezilya iş dünyası vampir manyak cafer oda maeve binchy idam bektaşilik latin amerika edebiyatı şiir fethullah gülen kerime nadir dışarısı nuriye akman bestseller israil kemikliler struma tasavvuf doris day sabri uzun ihanet osmanlı selanik zombi referans televizyon kanser spiritüel kova kurşun dna türklük deprem türk sineması futbol serenad aslan istihbarat stavrogin cellat mezarlığı donka kadınlar iskenderiye uyuşturucu izak babel erkek arkadaş gülbang müzik kâhin kahire ergenekon lokanta yay yahudiye adres gözyaşı yılmaz güney mektup özgürlük lezzet islamiyet berlin duvarı yengeç kutlukhan perker sultan macera akrep sırrı bektaş stalin mafya kadın erkek ilişkileri şeytan aksiyon cinler şehbal keşanlı ali destanı küba tevrat vaat edilmiş topraklar mitologya siyaset naziler musevi fotoğraf meksika bedeviler hallacı mansur tolstoy ecinniler örgüt vedat mübin astroloji mizah mekan cep kitap ingilizce deloitte dublin ego mitoloji gogol delil göç italya 1908 devrimi anne roman kahramanı suç musa tarikat türkiye aşk melek stiletto porno polis katil mübadele venedik osmanlı imparatorluğu ikizler anne çocuk yalnızlık feminizm kan içiciler yahudi çocuk dili kaçış stasi antoloji hindistan soykırım doğu perinçek firavun londra aile ilişkileri fidel castro tehlike koç mutfak fehiman kapancı
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL