Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hayal tehlike gülbang başak selanik cinler sufilik çocuk bakımı anlatı köpekbalığı kapancı gezi özgürlük kapo mizah naziler italya idam kız arkadaş cellat mezarlığı uzay ergen kızlar türklük doğu perinçek yazar zeka osmanlı anne kıskançlık londra tevrat kanada parti edebiyat dna deloitte komplo teorisi kürtaj papaz zombi sabri uzun milliyet ergenekon dönmeler laik izmir brezilya musevi oğlak donka erich auerbach katil uyuşturucu romantik komedi futbol çocuk dili işkence şiddet schubert suç adres hacıbektaş osmanlı imparatorluğu kemikliler sultan kolera çocuk şiddeti yahudiye porno gözyaşı kâhin şeytan tkp matematik cep kitap korsan kitap anne çocuk facebook tüccar fotoğraf intikam nazlı ılıcak soykırım çehov ölüler maeve binchy akrep kan soruşturma koç felsefe yaşar nabi nayır kimlik çatışması astroloji küba polis antoloji kadın erkek ilişkileri cinayet dışarısı berlin ajanda hallacı mansur ilişki hz. ali türk sineması mektup hindistan fanlo iskenderiye lokanta banker kastelli mübin kanser cıa şiir kurşun memet fuat televizyon komünist pedro parama latin amerika edebiyatı dişi çevre koruma yengeç istanbul sırrı bektaş tarih ecinniler dar’a durmak ekonomi hitler 1960 ihtilali operasyon jack hapishane bir olmak korucu köyü fethullah gülen struma kadın kerime nadir siyonizm firavun aslan yahudi devrim kehanet comala kasabası liman yalnızlık stiletto gogol ali albayrak dublin emniyet’te fethullahçı örgütlenme kadınlar ego musa hırs doris day gabriel garcia marquez parmak izi bestseller ihanet şiva vahası siyaset istanbul üniversitesi mitologya mübadele nâzım hikmet rekabet deprem müzik beslenme fehiman venedik öykü kimlik puşkin atatürk istihbarat aşk örgüt trakya mafya göç oyun roman kahramanı vedat ikizler yoksulluk stasi fidel castro anna karenina yay erkek arkadaş ahmet şık türk kurtuluş keşanlı ali destanı mekan azınlık lezzet acı referans tolstoy mimesis hayal kırıklığı bedeviler kan içiciler tarikat hrant dink tasavvuf reis onat kutlar mutfak soner yalçın iş dünyası maya ibrani berlin duvarı balık necip hablemitoğlu allah anı terazi islam dağ burçlar küba devrimi oda stavrogin şehbal dede aşiret aksiyon hayvan hakları delil spiritüel kapatılma serenad fetih izak babel cezaevi ingilizce hanefi avcı aşk ve macera kasaba yılmaz güney macera kastelli bağdat tiyatro aydınlık yaşlı nick nedim şener kova oğuz atay feminizm dostoyevski büyük iskender vampir otel vaat edilmiş topraklar nuriye akman özal yahudi bilim insanları pir meksika çalışan kadınlar anneler ve kızları gerilim sakkara bektaşilik başkalarının kokusu sinema aile ilişkileri hacı bektaş veli 1908 devrimi etki ajanları manyak cafer kahire kutlukhan perker ege israil mısır kaçış hayatın anlamı melek mitoloji islamiyet masal stalin yemek akp türkiye boğa haldun taner roman
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL