Hasret

 
Hasret Videosu
 
Kitap Önizlemesi için tıklayınız.

Kitap Hakkında:

Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayın

Hasret, en büyük esaret...

Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, mübadele öncesinde başlayıp hasretle sonuçlanan derin bir aşkı ve ayrılığı anlatıyor

HASRET mi, ÖLÜM mü deseler,
Ölümü seçerdi. Tereddütsüz...
Hiç gözünü kırpmadan.
Ama ona soran olmadı ki...

Çok satanlar listesinin en önemli müdavimlerinden Canan Tan’ın yeni romanı Hasret, geçmişin toplumsal çalkantıları içinde yarım kalmış, parçalanmış, kırık bir aşk hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir yaşam hikâyesinden alınan ve mübadele döneminde onulmaz bir hasrete mahkûm olan bu aşkın izleri Cumhuriyet öncesine uzanıyor.

Romanın başkahramanı, 1920’lerde Kırşehir’in Keskin ilçesinde yaşayan Tacettin adlı bir genç. Köklü ve varlıklı bir aileye mensup olan Tacettin’in en yakın iki arkadaşından biri Rum (Aris), diğeri Ermeni’dir (Artin). Tacettin, arkadaşlarıyla gittiği tavernada, mekânın sahibi Omorfia’nın kızı Patricia’ya âşık olur. Tacettin’in ailesi bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar.

İlişkileri devam ederken Patricia hamile kalır ve oğulları Ali dünyaya gelir. Bu arada Kurtuluş Savaşı başlamış, tüm ülkede olduğu gibi Keskin’de de Rumlarla Müslümanlar arasında gerginlikler baş göstermiştir. Lozan Antlaşması öncesinde, mübadele sözleşmesi imzalanır. Keskin’deki Rumlarla birlikte Patricia, annesi ve üç yaşındaki Ali de Yunanistan’a gönderilir. Tacettin derin bir hüzne düşmüştür.

Selanik’e gelen Patricia, Omorfia ve Ali ise bu şehirde zorlu ve yeni bir hayata başlayacaklardır.

Canan Tan’ın Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan yeni romanı Hasret, parçalanan bir aşkın toplumsal arka planını çarpıcı bir şekilde çizerek, bugünün tartışmalarına da bir gönderme yapıyor. Romanın odağında aşk duruyor, din, dil, ırk gözetmeden. Ayrılık keskin bir bıçak gibi ayırıyor âşıkları. Gözyaşı romanın kahramanları kadar okuru da esir alıyor zaman zaman. Yaşanmış hikâyelerin tüm gücünü ve etkisini gözler önüne seriyor Hasret.

 

Yazar Hakkında

Canan Tan Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Yeni
Asır gazetesinde, Milliyet Pazar’da köşe yazarlığı yaptı. Öykü, roman, mizah ve
çocuk edebiyatı çerçevesinde çok sayıda kitabı ve senaryosu vardır. 2003’te, çok
satanlar listesinden uzun süre inmeyen Piraye adlı romanını yayımladı. Yazarın
diğer eserleri arasında Çikolata Kaplı Hüzünler, Yüreğim Seni Çok Sevdi, Eroinle
Dans, En Son Yürekler Ölür, Aşkın Sanal Halleri, Söylenmemiş Şarkılar, İz, Issız
Erkekler Korosu sayılabilir.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kanser roman şehbal tarikat operasyon islam hayvan hakları şiir kâhin stalin dışarısı yılmaz güney dostoyevski gabriel garcia marquez anlatı gogol ege tüccar kolera korsan kitap puşkin hırs gezi osmanlı ajanda televizyon türklük intikam sakkara ingilizce hallacı mansur yalnızlık keşanlı ali destanı doris day türkiye çehov kasaba aşk ve macera melek ali albayrak hindistan yahudi müzik ergenekon oyun kürtaj ahmet şık gözyaşı anı laik adres oda çocuk bakımı liman dönmeler hitler komplo teorisi gülbang londra trakya küba matematik mısır facebook cinayet türk izak babel kıskançlık mübadele sabri uzun ergen kızlar küba devrimi masal banker kastelli 1960 ihtilali mektup doğu perinçek venedik tkp yay nuriye akman mizah yemek cep kitap kadın erkek ilişkileri kimlik çatışması rekabet boğa fanlo vaat edilmiş topraklar fehiman papaz ibrani terazi yoksulluk kimlik başak brezilya ilişki referans parmak izi memet fuat onat kutlar hz. ali soruşturma maeve binchy emniyet’te fethullahçı örgütlenme bedeviler yaşar nabi nayır tehlike aşiret suç yazar hapishane korucu köyü zombi stavrogin schubert deloitte komünist kutlukhan perker sinema donka iskenderiye maya aydınlık hanefi avcı ölüler ikizler berlin duvarı italya nâzım hikmet selanik tarih mübin başkalarının kokusu azınlık fidel castro mimesis şiddet mitoloji kapancı musa fotoğraf devrim dar’a durmak vampir lezzet katil bestseller berlin idam kaçış çocuk dili osmanlı imparatorluğu zeka tevrat feminizm siyonizm nazlı ılıcak ego 1908 devrimi lokanta futbol hacıbektaş ekonomi antoloji şiva vahası köpekbalığı kapo bektaşilik aile ilişkileri kahire ihanet dublin şeytan hayal yaşlı nick fethullah gülen acı dişi uyuşturucu milliyet firavun spiritüel özgürlük cellat mezarlığı roman kahramanı struma balık kadınlar kurtuluş edebiyat anne çocuk fetih kadın gerilim çevre koruma kanada sultan soner yalçın haldun taner islamiyet aslan anne felsefe çalışan kadınlar pedro parama istihbarat israil istanbul mafya parti işkence türk sineması anneler ve kızları kız arkadaş aşk dede pir kurşun kan içiciler göç kehanet izmir polis öykü tolstoy burçlar cıa ecinniler otel hacı bektaş veli cezaevi oğuz atay yengeç mekan kan reis manyak cafer stasi akrep kapatılma latin amerika edebiyatı necip hablemitoğlu bir olmak musevi tasavvuf erich auerbach kerime nadir meksika astroloji sufilik comala kasabası macera anna karenina aksiyon mitologya delil deprem naziler bağdat allah siyaset hayatın anlamı erkek arkadaş jack akp oğlak soykırım büyük iskender atatürk vedat iş dünyası sırrı bektaş etki ajanları yahudi bilim insanları çocuk şiddeti özal dna koç kastelli hayal kırıklığı yahudiye cinler tiyatro romantik komedi porno uzay beslenme dağ serenad mutfak örgüt istanbul üniversitesi hrant dink kemikliler kova stiletto nedim şener
 
Hasret

ISBN: 978-605-09-1314-9
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 24.00 TL