Etkinlikler

Kerimcan Kamal D&R Live İmza Günü

02 Haziran 2018, 15.00 - D&R Kanyon
 

Gökten Üç Elma Düşmüyor

Kitap Hakkında:

Aşk zehirlediyse panzehri yeni bir aşktır…

Dışarıdan bakıldığında Allah'ın sevdiği kadınlardan biri Arya; sağlıklı, güzel, iyi eğitimli, varlıklı. Ama yetmiyor. Sevilmek, hayatı paylaşmak, kadınlığını yaşamak istiyor. Kırklı yaşlar, kadının en kuvvetli ve en güzel olduğu yıllar olsa da mahalle baskısıyla, özgüvenin yerini endişeye bıraktığı yaşlar oluveriyor birdenbire. Arya'nın hayatında da endişe bazen Berk, bazen Doruk oluyor. Aşktan ziyade kaybetme korkusu görüneni görünmez yapıyor ve bu kadarı da romanlarda olur dediğimiz olaylar arka arkaya geliyor.


Romanda, güvenin ve sığınılacak limanın adı ise hiç değişmiyor: Duru. Dışarıdan bakıldığında ne şanslı dediğimiz ama kendi içinde düğüm düğüm olmuş, aşkı aradıkça başka dünyalara açılmış bir kadın. Her ikisi de onları zehirleyen aşkın panzehrini arıyor.


Ve gerçek hayatta "gökten üç elma" filan düşmüyor.

 

Yazar Hakkında

Berna Kumaş Sipahi, ülkemizde kadın olmanın birçok zorlukla başa çıkmak olduğunu, ancak yetişme döneminde de çalışma hayatında da bu dezavantajı yaşamadığını düşünen şanslı kadınlardan. Kendisinin sahip olduğu bu şansa sahip olmayan hemcinslerinin durumuna dikkat çekme gayreti, hayatının her döneminde hedefleri arasında olmuştur.
Trabzonlu anne babanın ortanca çocuğu olarak dünyaya gelen Berna Kumaş Sipahi, eğitimine İzmir Özel Türk Koleji’nde başlamış, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde devam etmiş, ardında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kitle İletişim Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. “Türk kadınının siyasal hayata katılımı ve siyasal davranışı” konusunda tezi olan yazar, 30 yıla yakın zamandır çeşitli şirketlerde iletişim müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.
Halen Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Arkas Hol¬ding’in Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapan ve kendini en iyi ifade etme biçimini yazmak olarak gören Berna Kumaş Sipahi, 2010’da kurduğu www.sirkadinlar.com isimli kadın portalını da yönetmektedir.
Gazeteci Deniz Sipahi’yle evli ve Atlas isimli bir oğlu olan yazar, oğlunun doğumuyla birlikte hobi olarak “Atlas’ın Masallar›” adıyla çocuk masalları yazmaya başlamıştır.
Gökten Üç Elma Düşmüyor, yazarın ilk romanıdır.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Gökten Üç Elma Düşmüyor

ISBN: 978-605-09-4233-0
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2017
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora