Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kemikliler erich auerbach lezzet kadın yemek yay küba devrimi gerilim korsan kitap mutfak kız arkadaş hayal soruşturma sufilik osmanlı imparatorluğu izak babel küba reis doris day köpekbalığı şehbal tevrat yahudiye akp masal cinler dışarısı terazi hz. ali pir istihbarat oğlak hayvan hakları kastelli felsefe işkence islam aile ilişkileri fetih cellat mezarlığı özgürlük mekan kova sırrı bektaş tiyatro milliyet bektaşilik polis haldun taner siyaset gogol anna karenina israil fidel castro schubert hanefi avcı ikizler bestseller mısır bedeviler kasaba çocuk bakımı komplo teorisi feminizm manyak cafer idam aslan ahmet şık ecinniler 1960 ihtilali londra sinema osmanlı mizah ihanet istanbul futbol operasyon stiletto anneler ve kızları pedro parama stasi antoloji anı cinayet berlin fehiman ajanda hrant dink tasavvuf yaşar nabi nayır hacıbektaş macera iskenderiye vedat beslenme dar’a durmak onat kutlar comala kasabası gözyaşı ergenekon gülbang müzik yazar fanlo türkiye matematik çocuk dili berlin duvarı brezilya roman çalışan kadınlar tarikat türk aşiret deloitte aşk mafya parti hapishane hindistan koç mimesis adres yılmaz güney çocuk şiddeti stalin ekonomi dönmeler kanser melek ege tüccar tkp emniyet’te fethullahçı örgütlenme kapatılma memet fuat uyuşturucu dostoyevski istanbul üniversitesi struma oğuz atay venedik kurşun gabriel garcia marquez ego öykü sultan hayal kırıklığı devrim çevre koruma kaçış tehlike aşk ve macera maeve binchy deprem komünist bir olmak kan içiciler keşanlı ali destanı dna mektup papaz kahire edebiyat cep kitap suç kadınlar cezaevi oyun ingilizce sabri uzun yaşlı nick intikam cıa spiritüel kâhin yalnızlık kutlukhan perker şeytan tarih başkalarının kokusu tolstoy nâzım hikmet çehov lokanta firavun laik kıskançlık ergen kızlar roman kahramanı hallacı mansur akrep soner yalçın ali albayrak ilişki yahudi bilim insanları fotoğraf referans azınlık nuriye akman vaat edilmiş topraklar rekabet başak türk sineması oda erkek arkadaş yoksulluk dağ yengeç balık kehanet televizyon stavrogin uzay donka bağdat anne çocuk nedim şener dişi etki ajanları dede hayatın anlamı gezi kolera sakkara hitler mitoloji kapancı atatürk delil kimlik çatışması astroloji kurtuluş liman özal naziler kan mübin italya necip hablemitoğlu göç anlatı katil zombi kanada fethullah gülen nazlı ılıcak latin amerika edebiyatı kürtaj musa soykırım kadın erkek ilişkileri porno romantik komedi otel zeka hacı bektaş veli kimlik şiva vahası 1908 devrimi jack selanik büyük iskender puşkin burçlar banker kastelli facebook mübadele ibrani izmir doğu perinçek örgüt islamiyet yahudi türklük şiddet maya aksiyon ölüler boğa siyonizm acı mitologya trakya kerime nadir dublin vampir hırs aydınlık allah şiir meksika parmak izi anne korucu köyü iş dünyası musevi serenad kapo
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL