Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tüccar kan nuriye akman kanser oyun mitologya terazi aile ilişkileri devrim atatürk ihanet kıskançlık emniyet’te fethullahçı örgütlenme korucu köyü laik otel yalnızlık ölüler yahudi nedim şener tasavvuf oğuz atay berlin duvarı milliyet öykü çalışan kadınlar büyük iskender hitler mekan mübin dönmeler stiletto cellat mezarlığı trakya nazlı ılıcak dar’a durmak idam israil erich auerbach burçlar anne ekonomi izak babel anneler ve kızları mafya onat kutlar tkp jack doğu perinçek şiddet soruşturma kadın yay iskenderiye venedik fotoğraf kerime nadir etki ajanları banker kastelli aslan referans astroloji vaat edilmiş topraklar küba devrimi işkence katil kurtuluş yoksulluk deprem pir melek doris day kutlukhan perker kaçış şiva vahası kapatılma masal bağdat cinler siyaset kastelli antoloji osmanlı spiritüel istihbarat uyuşturucu müzik feminizm reis lokanta hz. ali mitoloji kemikliler polis soykırım latin amerika edebiyatı nâzım hikmet dublin edebiyat firavun hayal kırıklığı hanefi avcı roman şeytan bedeviler ilişki koç ecinniler hapishane yemek fanlo keşanlı ali destanı zeka zombi dişi kız arkadaş başkalarının kokusu vampir kapo anne çocuk akrep istanbul üniversitesi memet fuat fetih komünist şiir ege 1908 devrimi londra operasyon cıa stasi oğlak tolstoy bektaşilik felsefe anlatı yılmaz güney yazar haldun taner erkek arkadaş gözyaşı göç dna hrant dink kolera özgürlük aşiret şehbal anna karenina sakkara türk sineması beslenme gabriel garcia marquez kürtaj azınlık bir olmak kapancı gogol çehov kan içiciler kasaba fethullah gülen aşk ve macera struma kurşun intikam deloitte maya tevrat puşkin aşk parti hacı bektaş veli gülbang ibrani iş dünyası kadınlar stalin stavrogin kimlik hayal boğa anı selanik bestseller hacıbektaş roman kahramanı akp yahudi bilim insanları kâhin kanada hayatın anlamı futbol pedro parama sabri uzun fidel castro hallacı mansur musa musevi yaşlı nick gezi hayvan hakları osmanlı imparatorluğu maeve binchy komplo teorisi kehanet izmir mimesis dostoyevski lezzet küba cezaevi adres hindistan fehiman berlin matematik cinayet dışarısı tarikat dağ ergen kızlar uzay ahmet şık tehlike kimlik çatışması özal çocuk dili yahudiye sinema ali albayrak siyonizm liman ikizler comala kasabası naziler sultan mısır başak aydınlık mübadele donka mutfak oda köpekbalığı brezilya örgüt macera serenad rekabet kadın erkek ilişkileri delil ingilizce papaz allah korsan kitap parmak izi aksiyon türklük dede cep kitap kahire gerilim vedat balık hırs mizah ergenekon televizyon porno ego sufilik kova manyak cafer tiyatro türkiye çocuk bakımı suç yengeç necip hablemitoğlu istanbul mektup çocuk şiddeti romantik komedi 1960 ihtilali acı italya yaşar nabi nayır sırrı bektaş meksika soner yalçın facebook islam türk çevre koruma schubert islamiyet tarih ajanda
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL