Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

boğa sırrı bektaş hallacı mansur ikizler vaat edilmiş topraklar mafya dışarısı gözyaşı çocuk bakımı anne mimesis ilişki stavrogin musa spiritüel azınlık macera keşanlı ali destanı memet fuat aşk fetih zeka türklük kapo ergen kızlar cinler katil hırs kâhin suç kolera maeve binchy yengeç özgürlük intikam stalin donka romantik komedi hayal ingilizce çocuk şiddeti kapatılma atatürk dişi soner yalçın puşkin kanada ihanet çocuk dili oğlak ecinniler sakkara anlatı antoloji acı felsefe gogol çalışan kadınlar fethullah gülen şiva vahası fehiman doris day uyuşturucu adres musevi emniyet’te fethullahçı örgütlenme türkiye ahmet şık maya kahire schubert trakya hz. ali büyük iskender jack iskenderiye işkence doğu perinçek latin amerika edebiyatı aslan köpekbalığı akrep müzik islam bedeviler yazar şehbal hacıbektaş fotoğraf stasi kehanet mizah liman masal porno mektup idam oğuz atay haldun taner nuriye akman dede pedro parama bir olmak mübadele yemek tarih sultan beslenme şiddet rekabet papaz gezi korucu köyü feminizm hayal kırıklığı şeytan hitler osmanlı imparatorluğu şiir soruşturma struma brezilya akp astroloji vedat delil dublin vampir selanik televizyon başak kasaba londra hapishane kova lezzet deprem istanbul anneler ve kızları ölüler yahudi bilim insanları devrim matematik hindistan tasavvuf türk tiyatro 1960 ihtilali onat kutlar ajanda komplo teorisi ekonomi kimlik çatışması fidel castro referans örgüt bektaşilik tkp parti roman hayatın anlamı sabri uzun izmir manyak cafer dar’a durmak cep kitap erkek arkadaş banker kastelli cezaevi ibrani deloitte kastelli özal kemikliler tüccar nazlı ılıcak kapancı gabriel garcia marquez aşk ve macera islamiyet milliyet dağ tolstoy roman kahramanı dönmeler istihbarat balık oyun çehov allah ege dna siyonizm hanefi avcı korsan kitap berlin mitologya uzay komünist etki ajanları parmak izi gerilim kaçış pir ali albayrak kadın erkek ilişkileri kadınlar aydınlık firavun kurşun laik küba mübin yay başkalarının kokusu polis hacı bektaş veli yahudiye izak babel mitoloji operasyon mekan hayvan hakları naziler iş dünyası aksiyon ergenekon italya tevrat erich auerbach kürtaj cellat mezarlığı yoksulluk reis burçlar otel comala kasabası nâzım hikmet dostoyevski kerime nadir oda kıskançlık yaşar nabi nayır kadın kurtuluş anna karenina meksika soykırım yalnızlık melek gülbang anne çocuk ego hrant dink kan sinema edebiyat 1908 devrimi osmanlı kanser serenad mısır aile ilişkileri israil zombi facebook küba devrimi venedik tarikat kutlukhan perker terazi fanlo stiletto koç öykü berlin duvarı sufilik türk sineması cıa anı yaşlı nick tehlike kan içiciler futbol çevre koruma kız arkadaş bestseller nedim şener aşiret bağdat kimlik istanbul üniversitesi yahudi necip hablemitoğlu siyaset cinayet göç yılmaz güney lokanta mutfak
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL