Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

bir olmak kanser kadın beslenme tasavvuf ecinniler hayal mısır gözyaşı burçlar şeytan kadınlar keşanlı ali destanı akp anlatı kanada küba devrimi başak sufilik yahudiye istihbarat deloitte aksiyon allah oğuz atay antoloji zombi oda dede mekan kemikliler mektup matematik mutfak lokanta katil soykırım tüccar koç müzik akrep felsefe aile ilişkileri stalin kâhin azınlık papaz hayal kırıklığı musa kerime nadir mafya dublin jack doris day işkence musevi italya kıskançlık venedik kutlukhan perker fidel castro maya yahudi stavrogin stiletto macera bedeviler aşk ve macera şiddet kahire ikizler yay facebook nedim şener istanbul üniversitesi astroloji masal 1960 ihtilali edebiyat hırs kan haldun taner yaşlı nick futbol otel banker kastelli terazi ahmet şık dönmeler fehiman kadın erkek ilişkileri kapatılma vaat edilmiş topraklar hz. ali mizah israil kimlik çatışması fetih schubert ali albayrak yazar spiritüel sırrı bektaş ekonomi kastelli bağdat korsan kitap islam şiir 1908 devrimi dişi mitoloji aşiret berlin duvarı selanik türk nâzım hikmet ergen kızlar fanlo onat kutlar roman kahramanı dar’a durmak hitler referans yalnızlık laik uyuşturucu mitologya cinayet özal aşk hacıbektaş yaşar nabi nayır fotoğraf zeka gerilim liman cinler tiyatro yahudi bilim insanları komünist boğa struma parmak izi hanefi avcı soruşturma kapancı uzay çalışan kadınlar sinema çocuk dili cıa milliyet polis tehlike melek brezilya intikam anne çocuk göç korucu köyü latin amerika edebiyatı siyonizm idam hrant dink köpekbalığı ergenekon feminizm necip hablemitoğlu kolera ajanda pedro parama gabriel garcia marquez stasi sakkara ego naziler kaçış küba yemek cep kitap anna karenina lezzet izmir tarih osmanlı vampir ingilizce çocuk bakımı ilişki bestseller şehbal rekabet etki ajanları reis bektaşilik fethullah gülen türklük gezi berlin operasyon delil manyak cafer atatürk dostoyevski kan içiciler gülbang firavun yengeç maeve binchy trakya hindistan sultan erkek arkadaş islamiyet erich auerbach doğu perinçek hayatın anlamı gogol hayvan hakları memet fuat şiva vahası ihanet izak babel televizyon komplo teorisi kimlik dışarısı balık büyük iskender vedat dna oyun çevre koruma romantik komedi ölüler cellat mezarlığı tkp hapishane roman mimesis kasaba parti kova suç aslan pir soner yalçın kız arkadaş kurşun serenad türk sineması mübin nazlı ılıcak türkiye londra kehanet istanbul tarikat osmanlı imparatorluğu deprem anneler ve kızları kürtaj tevrat adres acı iş dünyası yılmaz güney öykü özgürlük anı başkalarının kokusu kapo porno nuriye akman ege iskenderiye donka puşkin hallacı mansur siyaset çehov hacı bektaş veli aydınlık devrim ibrani mübadele örgüt emniyet’te fethullahçı örgütlenme tolstoy comala kasabası çocuk şiddeti anne yoksulluk kurtuluş sabri uzun dağ meksika cezaevi oğlak
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL