Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

zombi mektup yahudi komplo teorisi cıa aşiret kadın erkek ilişkileri pir hz. ali romantik komedi istihbarat türk etki ajanları kan içiciler istanbul macera kerime nadir siyonizm bağdat venedik kutlukhan perker ingilizce yoksulluk referans banker kastelli musa yılmaz güney örgüt çevre koruma türklük küba devrimi kastelli melek ikizler edebiyat soruşturma felsefe papaz mitologya ajanda italya donka gogol göç necip hablemitoğlu azınlık mısır tevrat liman islam ibrani kaçış dar’a durmak dönmeler suç oda atatürk kanada comala kasabası yahudiye emniyet’te fethullahçı örgütlenme lokanta tiyatro hapishane aslan stiletto hanefi avcı ego schubert hacıbektaş bedeviler yaşar nabi nayır bir olmak kasaba soykırım istanbul üniversitesi koç osmanlı imparatorluğu aşk ve macera özal kahire memet fuat gerilim sultan anne çocuk balık gözyaşı izmir oğlak aksiyon televizyon kız arkadaş israil aşk korucu köyü dağ anı kurşun başak sabri uzun roman kahramanı terazi tüccar maeve binchy kâhin dostoyevski kimlik çatışması fidel castro tolstoy vaat edilmiş topraklar serenad mutfak cinayet selanik bektaşilik zeka otel mübin yaşlı nick delil izak babel fehiman dişi yalnızlık allah aile ilişkileri laik dna cellat mezarlığı trakya mekan işkence akrep kemikliler yahudi bilim insanları çocuk şiddeti yengeç kimlik matematik ilişki aydınlık ahmet şık nâzım hikmet ölüler berlin gülbang pedro parama kehanet oğuz atay ali albayrak masal hayatın anlamı fotoğraf porno gezi soner yalçın latin amerika edebiyatı roman antoloji doğu perinçek katil köpekbalığı naziler hayal kırıklığı jack hindistan yay kapo şehbal ecinniler mitoloji nedim şener kadın anne nuriye akman hayal türkiye onat kutlar reis struma fanlo fethullah gülen özgürlük milliyet kapancı meksika stasi cinler dışarısı uyuşturucu lezzet çocuk bakımı adres mübadele kadınlar sırrı bektaş anna karenina haldun taner tehlike dublin islamiyet musevi spiritüel yemek ergenekon hayvan hakları mizah şiddet burçlar berlin duvarı beslenme vampir kapatılma kolera ihanet hırs 1960 ihtilali brezilya ekonomi anlatı sufilik astroloji siyaset vedat kova çalışan kadınlar başkalarının kokusu komünist müzik şeytan ege hallacı mansur kan tarikat çocuk dili parmak izi erich auerbach tasavvuf deprem londra hrant dink türk sineması osmanlı şiir tkp fetih tarih rekabet yazar deloitte iskenderiye cep kitap firavun futbol sakkara akp ergen kızlar feminizm hacı bektaş veli hitler cezaevi operasyon dede kurtuluş büyük iskender idam maya kıskançlık facebook parti puşkin erkek arkadaş manyak cafer kanser 1908 devrimi oyun intikam stavrogin iş dünyası nazlı ılıcak sinema bestseller doris day gabriel garcia marquez anneler ve kızları kürtaj mafya şiva vahası çehov korsan kitap devrim keşanlı ali destanı mimesis polis uzay küba boğa stalin öykü acı
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL