Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

donka dağ oğuz atay korucu köyü vedat dede italya aşk mitologya hz. ali tüccar comala kasabası selanik melek hayvan hakları anna karenina hayal dostoyevski feminizm devrim gezi tarikat kemikliler gogol deloitte osmanlı imparatorluğu pedro parama intikam ölüler cıa yahudi osmanlı hrant dink ahmet şık özal hallacı mansur erich auerbach aşiret futbol reis tiyatro aslan ilişki spiritüel bir olmak cep kitap schubert trakya stasi akrep sırrı bektaş masal roman kahramanı uyuşturucu matematik şiir nazlı ılıcak jack otel onat kutlar kasaba hanefi avcı dar’a durmak ali albayrak lokanta 1960 ihtilali şiva vahası referans astroloji mafya puşkin siyonizm cinayet korsan kitap ingilizce anlatı emniyet’te fethullahçı örgütlenme mektup tevrat kutlukhan perker pir ergenekon dönmeler kimlik çatışması fidel castro kastelli bektaşilik kapo roman kapatılma polis koç ihanet fanlo zombi musa doğu perinçek gözyaşı maya hayatın anlamı adres kâhin çevre koruma iş dünyası yahudi bilim insanları kürtaj kan büyük iskender şeytan bestseller berlin parti örgüt parmak izi anneler ve kızları suç musevi berlin duvarı burçlar macera nâzım hikmet soykırım rekabet kimlik mizah meksika yahudiye memet fuat çehov hacıbektaş ikizler mübin yalnızlık yazar yay çalışan kadınlar siyaset ecinniler allah kerime nadir mısır mitoloji struma ege uzay işkence cinler ajanda gülbang facebook kaçış başak fetih kız arkadaş çocuk şiddeti liman çocuk bakımı cellat mezarlığı terazi istanbul üniversitesi müzik küba kanser aşk ve macera ibrani küba devrimi brezilya dna doris day nuriye akman mübadele haldun taner anne çocuk tarih banker kastelli necip hablemitoğlu oyun kahire aydınlık fehiman latin amerika edebiyatı aksiyon şiddet iskenderiye stiletto televizyon gabriel garcia marquez göç yoksulluk manyak cafer zeka boğa kadınlar katil nedim şener oğlak kadın azınlık islamiyet kolera türk sineması milliyet fethullah gülen öykü islam ekonomi romantik komedi kapancı yemek papaz istihbarat deprem hitler kova beslenme 1908 devrimi atatürk idam serenad köpekbalığı yaşar nabi nayır başkalarının kokusu dublin vampir sabri uzun kurşun yengeç mutfak vaat edilmiş topraklar kıskançlık felsefe laik ergen kızlar soner yalçın stavrogin venedik sakkara kan içiciler antoloji israil izmir naziler balık türklük komünist keşanlı ali destanı hacı bektaş veli firavun edebiyat türkiye hapishane oda anne kanada mekan sufilik komplo teorisi soruşturma tolstoy gerilim türk erkek arkadaş yaşlı nick hindistan kadın erkek ilişkileri stalin özgürlük acı anı dışarısı hırs akp cezaevi izak babel bedeviler etki ajanları fotoğraf tehlike sultan istanbul hayal kırıklığı şehbal bağdat sinema tasavvuf operasyon mimesis ego maeve binchy delil çocuk dili yılmaz güney porno dişi kurtuluş kehanet tkp londra lezzet aile ilişkileri
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL