Firarperest

Kitap Hakkında:

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki'ni keşfetmek...
(…)
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

koç jack ibrani hayal kırıklığı idam gabriel garcia marquez cinayet memet fuat tkp ego fehiman kan içiciler fotoğraf anlatı kahire kutlukhan perker kasaba bedeviler islamiyet yemek tasavvuf londra gerilim başkalarının kokusu banker kastelli spiritüel türklük aydınlık emniyet’te fethullahçı örgütlenme mizah 1960 ihtilali onat kutlar facebook etki ajanları nuriye akman roman kahramanı operasyon edebiyat vaat edilmiş topraklar doris day tarikat vampir küba devrimi dublin boğa devrim berlin duvarı kanada türk kemikliler nazlı ılıcak kapancı televizyon sultan ilişki gogol mutfak siyaset milliyet maeve binchy stalin hanefi avcı mekan komplo teorisi suç özal aile ilişkileri deloitte iskenderiye kurtuluş stiletto kız arkadaş izmir fetih pir ikizler katil antoloji kimlik çatışması latin amerika edebiyatı oda ekonomi dağ ege hayvan hakları israil cinler hacıbektaş ihanet mübadele tehlike oğlak otel yalnızlık anneler ve kızları referans azınlık mısır necip hablemitoğlu büyük iskender adres çocuk dili nedim şener örgüt lokanta sakkara hallacı mansur firavun parmak izi aşk ve macera hindistan nâzım hikmet serenad manyak cafer korsan kitap yahudiye şiddet anne futbol mitoloji mitologya çalışan kadınlar romantik komedi kanser delil şehbal hayatın anlamı tarih tiyatro naziler sinema ali albayrak gülbang sırrı bektaş kolera işkence hitler müzik ergenekon lezzet siyonizm porno kurşun anna karenina selanik atatürk struma tüccar kastelli ölüler ergen kızlar deprem izak babel comala kasabası çocuk bakımı şiva vahası puşkin fidel castro küba vedat fanlo italya anne çocuk uyuşturucu soner yalçın yılmaz güney dar’a durmak ahmet şık bağdat hz. ali kâhin pedro parama kürtaj terazi ecinniler erkek arkadaş hırs cep kitap komünist stavrogin gözyaşı trakya yahudi bilim insanları çehov yay şeytan felsefe dönmeler akrep donka kapatılma mübin kerime nadir schubert göç oyun soykırım istihbarat şiir osmanlı imparatorluğu kadın erkek ilişkileri 1908 devrimi aşk sabri uzun bestseller başak hrant dink hapishane stasi tevrat anı doğu perinçek ajanda dişi kova köpekbalığı keşanlı ali destanı aslan istanbul üniversitesi erich auerbach intikam papaz brezilya yahudi mimesis meksika liman soruşturma reis sufilik islam beslenme melek özgürlük polis yoksulluk haldun taner mektup hayal gezi laik masal venedik dna yengeç korucu köyü burçlar feminizm kaçış macera cellat mezarlığı maya acı fethullah gülen akp ingilizce öykü kapo osmanlı oğuz atay hacı bektaş veli kimlik türkiye bir olmak kadın cezaevi dede aksiyon aşiret yaşar nabi nayır uzay türk sineması zeka rekabet balık dışarısı berlin iş dünyası çevre koruma parti musa roman musevi kehanet kadınlar istanbul mafya allah çocuk şiddeti yaşlı nick zombi dostoyevski astroloji yazar tolstoy kan bektaşilik kıskançlık cıa matematik
 
Firarperest

ISBN: 978-605-111-902-1
Sayfa Sayısı: 236
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2010
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 18.00 TL