Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hayvan hakları musa maya maeve binchy iş dünyası mübin aşk mitoloji brezilya melek türk sineması korucu köyü kova berlin doğu perinçek yahudiye operasyon gerilim anneler ve kızları soykırım adres mafya jack tolstoy aşk ve macera suç ölüler terazi hindistan anlatı kahire hacı bektaş veli kasaba koç fethullah gülen mizah hz. ali hayal kırıklığı boğa türk göç tasavvuf matematik emniyet’te fethullahçı örgütlenme 1908 devrimi futbol sinema ege deloitte uyuşturucu felsefe cıa komplo teorisi romantik komedi gözyaşı zombi yaşlı nick küba devrimi nâzım hikmet serenad nedim şener struma islam tehlike hapishane televizyon kapancı tarikat 1960 ihtilali türkiye papaz cep kitap porno selanik nazlı ılıcak siyonizm hanefi avcı mısır akp tkp ajanda vedat fotoğraf spiritüel trakya oğlak deprem ibrani yılmaz güney cinler örgüt soruşturma atatürk bağdat allah feminizm onat kutlar cellat mezarlığı kaçış polis çevre koruma aslan ergenekon müzik stasi yoksulluk parti aşiret puşkin gabriel garcia marquez hallacı mansur gülbang hitler facebook yay ergen kızlar macera tiyatro kıskançlık istihbarat masal ahmet şık izak babel çalışan kadınlar çocuk şiddeti kadınlar latin amerika edebiyatı devrim korsan kitap erich auerbach roman kahramanı kastelli hrant dink parmak izi hacıbektaş astroloji komünist israil mutfak mitologya kanada başak yengeç schubert kurtuluş çocuk bakımı musevi çehov ingilizce öykü ilişki uzay fidel castro stalin büyük iskender mektup naziler özal necip hablemitoğlu yalnızlık şiir antoloji aydınlık hırs hayal stavrogin laik bir olmak kadın aile ilişkileri başkalarının kokusu kutlukhan perker anne çocuk akrep keşanlı ali destanı zeka gezi islamiyet milliyet kerime nadir tevrat vaat edilmiş topraklar işkence nuriye akman bestseller kemikliler ali albayrak hayatın anlamı istanbul üniversitesi sakkara lezzet şiva vahası fetih vampir yemek stiletto acı lokanta özgürlük kehanet mekan azınlık bektaşilik rekabet haldun taner berlin duvarı dna kan şeytan yahudi beslenme cezaevi kimlik çatışması yaşar nabi nayır iskenderiye otel banker kastelli delil kan içiciler izmir doris day italya dublin aksiyon dostoyevski roman fehiman dar’a durmak oyun oda yazar katil kanser referans pedro parama mimesis şehbal sufilik intikam kapo mübadele şiddet kimlik balık tarih ekonomi sırrı bektaş istanbul sabri uzun anna karenina edebiyat dönmeler ecinniler ihanet kurşun anne pir ikizler küba etki ajanları ego kız arkadaş londra oğuz atay liman dağ erkek arkadaş meksika siyaset çocuk dili sultan türklük kolera firavun burçlar comala kasabası gogol soner yalçın dişi memet fuat osmanlı reis kürtaj dışarısı yahudi bilim insanları dede idam köpekbalığı cinayet anı manyak cafer kâhin tüccar kadın erkek ilişkileri kapatılma venedik fanlo bedeviler osmanlı imparatorluğu donka
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL