Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kutlukhan perker kadın erkek ilişkileri sabri uzun nazlı ılıcak aşk porno kurtuluş latin amerika edebiyatı hanefi avcı dar’a durmak ihanet hayatın anlamı yengeç papaz köpekbalığı donka polis yalnızlık hitler melek fehiman anneler ve kızları emniyet’te fethullahçı örgütlenme selanik intikam çocuk bakımı kastelli akrep reis etki ajanları hz. ali kehanet onat kutlar türk sineması izmir dağ anı tiyatro tarih ergenekon dostoyevski pedro parama hallacı mansur devrim kimlik çatışması kasaba fetih kadınlar rekabet atatürk terazi ekonomi brezilya burçlar astroloji büyük iskender puşkin cep kitap acı aslan zeka göç doğu perinçek musevi nedim şener vedat operasyon bedeviler fanlo ilişki iş dünyası meksika yılmaz güney kan istanbul üniversitesi keşanlı ali destanı istihbarat mektup mısır sırrı bektaş parmak izi korucu köyü facebook macera gezi vaat edilmiş topraklar mizah hapishane zombi deprem dönmeler italya ikizler yahudi ingilizce akp cinler kapo stavrogin kaçış romantik komedi hrant dink tkp hacıbektaş kapatılma otel nâzım hikmet kapancı necip hablemitoğlu cezaevi çevre koruma kanada parti kâhin islamiyet gerilim sakkara ahmet şık kıskançlık edebiyat maeve binchy cinayet kürtaj fethullah gülen yaşar nabi nayır roman kahramanı kimlik mübin feminizm israil tevrat ecinniler cıa erkek arkadaş lokanta delil mitologya balık kurşun dublin kan içiciler aile ilişkileri suç çehov izak babel komplo teorisi sinema mübadele uzay televizyon tüccar oğlak mekan hayal kırıklığı kanser felsefe koç işkence adres referans yahudi bilim insanları soner yalçın berlin örgüt trakya özal deloitte özgürlük katil ajanda şiva vahası roman soruşturma öykü pir allah mimesis başkalarının kokusu mitoloji oğuz atay 1908 devrimi siyonizm milliyet ali albayrak tolstoy bağdat gülbang futbol bektaşilik tarikat lezzet schubert çalışan kadınlar anne türk vampir cellat mezarlığı dışarısı islam liman sultan küba devrimi gözyaşı aksiyon yemek stasi kova aydınlık beslenme ego kemikliler musa laik aşiret hindistan osmanlı imparatorluğu oda başak iskenderiye yaşlı nick bestseller maya struma idam memet fuat serenad anna karenina ergen kızlar türklük mafya firavun müzik korsan kitap berlin duvarı comala kasabası şiir bir olmak hayal gabriel garcia marquez çocuk şiddeti yoksulluk kerime nadir haldun taner dede banker kastelli fotoğraf 1960 ihtilali soykırım şehbal manyak cafer hacı bektaş veli tasavvuf tehlike ölüler ibrani istanbul oyun doris day şeytan jack aşk ve macera dişi küba matematik sufilik uyuşturucu komünist yazar şiddet naziler osmanlı erich auerbach kahire anlatı dna londra hırs yay antoloji fidel castro nuriye akman kız arkadaş venedik kadın türkiye yahudiye kolera gogol çocuk dili mutfak stalin hayvan hakları ege siyaset azınlık anne çocuk stiletto spiritüel boğa masal
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL