Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Kanyon
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

anne çocuk televizyon referans dar’a durmak şiddet şehbal anna karenina kadın erkek ilişkileri lezzet jack 1960 ihtilali hapishane osmanlı imparatorluğu dönmeler struma ali albayrak sakkara soner yalçın kastelli macera oğuz atay türk sineması katil aslan ölüler meksika cep kitap hayvan hakları roman kahramanı schubert feminizm stasi ilişki matematik mübin deloitte cellat mezarlığı özal tarih mektup facebook parmak izi yay tolstoy israil kan gerilim vaat edilmiş topraklar yahudiye adres oyun terazi berlin duvarı kapatılma kasaba brezilya idam mitoloji stiletto komünist laik korsan kitap allah memet fuat kurşun rekabet yengeç çocuk dili doğu perinçek sufilik parti comala kasabası musa nedim şener etki ajanları işkence gogol erkek arkadaş başak osmanlı yaşlı nick gabriel garcia marquez anlatı köpekbalığı bedeviler onat kutlar göç berlin kız arkadaş milliyet nazlı ılıcak ergenekon mısır donka yazar banker kastelli hallacı mansur kurtuluş aşk komplo teorisi siyonizm şiir papaz mimesis hindistan oğlak ikizler haldun taner aşiret mizah siyaset cıa antoloji devrim kürtaj hrant dink yahudi islam yalnızlık hayal tasavvuf yaşar nabi nayır latin amerika edebiyatı ahmet şık azınlık yılmaz güney anı yemek boğa çevre koruma ekonomi çalışan kadınlar cezaevi italya ergen kızlar liman romantik komedi pedro parama hitler hacıbektaş kolera fanlo gözyaşı sabri uzun gülbang türklük müzik oda çocuk bakımı iskenderiye emniyet’te fethullahçı örgütlenme manyak cafer hayal kırıklığı anne kanser kadın kerime nadir ibrani yahudi bilim insanları naziler koç gezi ingilizce kâhin tehlike maeve binchy stavrogin ihanet ege bir olmak aile ilişkileri felsefe keşanlı ali destanı aksiyon mitologya istanbul tkp doris day erich auerbach şiva vahası öykü ego kahire tiyatro aşk ve macera puşkin şeytan 1908 devrimi kadınlar balık serenad roman akrep dağ türk korucu köyü soykırım fotoğraf izak babel mekan dna mübadele hırs bektaşilik kimlik hz. ali dede vampir çocuk şiddeti akp mafya dişi tüccar intikam selanik atatürk suç operasyon tarikat istanbul üniversitesi astroloji nuriye akman sırrı bektaş uyuşturucu deprem kimlik çatışması burçlar anneler ve kızları başkalarının kokusu kıskançlık fethullah gülen bestseller spiritüel reis zombi bağdat dostoyevski delil maya trakya lokanta dublin kapo çehov sultan kutlukhan perker fehiman örgüt otel nâzım hikmet kemikliler porno küba devrimi ecinniler acı cinayet kan içiciler islamiyet londra zeka iş dünyası hacı bektaş veli türkiye aydınlık masal küba fidel castro uzay kaçış istihbarat futbol kehanet cinler sinema polis dışarısı pir venedik edebiyat tevrat büyük iskender firavun stalin izmir necip hablemitoğlu kapancı kanada kova ajanda fetih mutfak hayatın anlamı musevi melek özgürlük hanefi avcı beslenme soruşturma yoksulluk vedat
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL