Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kemikliler ege devrim aile ilişkileri soruşturma oğlak kız arkadaş komünist maya mizah türk kürtaj tevrat beslenme londra kahire rekabet nazlı ılıcak televizyon ahmet şık kimlik cezaevi liman ingilizce kimlik çatışması sabri uzun ikizler hayatın anlamı oyun hapishane hanefi avcı comala kasabası çehov naziler keşanlı ali destanı koç köpekbalığı tüccar anlatı dar’a durmak bektaşilik tkp özal papaz fethullah gülen roman özgürlük iskenderiye türkiye osmanlı imparatorluğu vampir israil ego vedat banker kastelli ecinniler struma yazar feminizm azınlık islam mübadele çevre koruma parti 1908 devrimi gerilim polis porno nedim şener hayal kırıklığı zombi uzay cellat mezarlığı terazi bir olmak dağ yahudi örgüt berlin duvarı katil osmanlı vaat edilmiş topraklar istanbul üniversitesi aşiret astroloji kehanet hz. ali kanada ihanet gezi göç donka aksiyon futbol ergenekon yahudi bilim insanları iş dünyası kapo aşk stiletto referans berlin burçlar firavun komplo teorisi müzik başak onat kutlar serenad yemek idam işkence kaçış büyük iskender mübin ergen kızlar korucu köyü anı intikam venedik fanlo etki ajanları stasi dublin sırrı bektaş aydınlık soykırım izmir hacı bektaş veli yılmaz güney fotoğraf sinema hacıbektaş gabriel garcia marquez lezzet delil çocuk dili erich auerbach adres 1960 ihtilali bedeviler latin amerika edebiyatı kadın hitler hırs başkalarının kokusu mekan bağdat reis bestseller emniyet’te fethullahçı örgütlenme antoloji dışarısı roman kahramanı boğa tarikat kova dostoyevski şeytan tolstoy spiritüel kolera deloitte çocuk şiddeti öykü acı tehlike dişi dede cıa akrep schubert korsan kitap tiyatro sultan soner yalçın kan oda siyonizm masal matematik kasaba kıskançlık kan içiciler çocuk bakımı yengeç izak babel hayvan hakları şiddet laik felsefe selanik italya dönmeler yaşlı nick siyaset istihbarat türklük musa pir stavrogin deprem erkek arkadaş edebiyat yay hindistan melek hayal şiir puşkin şehbal ali albayrak hrant dink allah anna karenina kastelli gülbang pedro parama balık islamiyet cinler aslan mektup tarih kerime nadir yalnızlık jack uyuşturucu maeve binchy ajanda ibrani parmak izi yaşar nabi nayır musevi haldun taner gözyaşı necip hablemitoğlu anne çocuk aşk ve macera türk sineması trakya tasavvuf sakkara nâzım hikmet kanser dna sufilik otel kâhin akp mafya ilişki hallacı mansur anne brezilya romantik komedi stalin kapancı doğu perinçek ölüler kurtuluş küba kadınlar şiva vahası yahudiye gogol fetih doris day mutfak mimesis kurşun istanbul oğuz atay mitoloji ekonomi mitologya mısır kapatılma çalışan kadınlar atatürk kutlukhan perker zeka fidel castro kadın erkek ilişkileri anneler ve kızları küba devrimi memet fuat cinayet suç lokanta fehiman nuriye akman milliyet cep kitap macera operasyon yoksulluk manyak cafer meksika facebook
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL