Etkinlikler

Nedim Gürsel İmza Günü

28 Şubat 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Sevil Atasoy İmza Günü

28 Şubat 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Gül Sunal İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

laik doğu perinçek macera selanik tkp akp cıa nuriye akman çalışan kadınlar romantik komedi kurşun çehov porno fehiman ikizler struma spiritüel hindistan kahire mitoloji istanbul üniversitesi anneler ve kızları schubert büyük iskender nâzım hikmet kolera kız arkadaş hrant dink kâhin polis sırrı bektaş burçlar uzay istanbul vedat yahudi bilim insanları akrep referans meksika mimesis musa dişi banker kastelli gabriel garcia marquez intikam anlatı soykırım yoksulluk kastelli nazlı ılıcak gözyaşı memet fuat iş dünyası bektaşilik fetih kapancı operasyon hayvan hakları ölüler yılmaz güney başak sakkara tolstoy kadın türklük dönmeler şiva vahası hayal atatürk aksiyon stasi hırs venedik firavun vaat edilmiş topraklar hacıbektaş musevi deloitte parti etki ajanları hayatın anlamı şiddet yemek doris day jack oğuz atay mektup gülbang çevre koruma bağdat aslan balık oda dna hapishane hz. ali pir italya kimlik çatışması osmanlı imparatorluğu stalin haldun taner ali albayrak işkence fotoğraf anna karenina dağ kemikliler soner yalçın dede acı hacı bektaş veli keşanlı ali destanı aşk deprem roman kahramanı türkiye ihanet ibrani matematik başkalarının kokusu oyun mafya puşkin fanlo komplo teorisi cellat mezarlığı felsefe lezzet korucu köyü şiir mizah islam türk sineması bir olmak aile ilişkileri müzik masal vampir aşiret ege ilişki reis astroloji tehlike liman islamiyet tasavvuf tiyatro kürtaj soruşturma hanefi avcı mısır fidel castro türk yaşar nabi nayır izak babel allah papaz küba devrimi sabri uzun cep kitap mutfak kasaba yaşlı nick cezaevi bestseller manyak cafer emniyet’te fethullahçı örgütlenme özal istihbarat dışarısı hallacı mansur siyaset yahudiye gerilim kanada ergenekon berlin duvarı ajanda serenad kova feminizm yengeç kaçış azınlık hayal kırıklığı londra kadın erkek ilişkileri sinema stiletto milliyet erkek arkadaş kimlik izmir lokanta suç cinayet beslenme antoloji edebiyat melek anne anı 1960 ihtilali latin amerika edebiyatı dublin komünist stavrogin dar’a durmak idam kan boğa tarih devrim şeytan zombi gezi berlin donka kıskançlık öykü köpekbalığı hitler otel göç korsan kitap rekabet naziler comala kasabası terazi dostoyevski osmanlı roman küba şehbal parmak izi anne çocuk çocuk şiddeti çocuk dili aşk ve macera siyonizm futbol gogol yalnızlık nedim şener sufilik aydınlık maeve binchy uyuşturucu kan içiciler çocuk bakımı ahmet şık ekonomi mübadele delil kadınlar iskenderiye televizyon kehanet erich auerbach necip hablemitoğlu kerime nadir mekan ecinniler kurtuluş zeka mitologya sultan adres yazar maya ergen kızlar kapatılma onat kutlar pedro parama bedeviler israil kapo yahudi brezilya ego ingilizce özgürlük örgüt facebook kanser trakya cinler tevrat 1908 devrimi kutlukhan perker katil tüccar oğlak koç mübin yay tarikat fethullah gülen
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL