Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tasavvuf kimlik çatışması hitler rekabet oğuz atay hayal kırıklığı liman berlin tarih bağdat israil şeytan hrant dink reis lezzet spiritüel edebiyat anne çocuk adres siyaset kadın erkek ilişkileri yay fethullah gülen zombi 1960 ihtilali puşkin kan içiciler naziler burçlar doğu perinçek türkiye kapo kurtuluş tehlike antoloji özgürlük soner yalçın katil islamiyet vedat mitologya aşk ve macera necip hablemitoğlu gözyaşı oyun aşiret anne hz. ali onat kutlar kahire örgüt italya parti porno izak babel osmanlı imparatorluğu dişi haldun taner doris day mimesis kasaba 1908 devrimi göç comala kasabası boğa köpekbalığı etki ajanları küba devrimi operasyon tolstoy uyuşturucu televizyon pir komplo teorisi tarikat vaat edilmiş topraklar erich auerbach beslenme dar’a durmak iş dünyası yazar kız arkadaş tüccar banker kastelli işkence yahudiye soruşturma anı osmanlı anneler ve kızları ergenekon musa bestseller hırs çevre koruma çehov dışarısı maya kastelli schubert sufilik kova kadınlar tevrat referans berlin duvarı hacı bektaş veli ecinniler intikam gogol dublin laik papaz kutlukhan perker kolera londra gülbang tiyatro istihbarat kürtaj venedik stalin şiddet lokanta hanefi avcı şehbal futbol hacıbektaş şiva vahası sabri uzun kıskançlık bektaşilik komünist dostoyevski ekonomi pedro parama devrim keşanlı ali destanı acı terazi macera oğlak fanlo kapancı yoksulluk türklük kanser sırrı bektaş suç jack hayal istanbul üniversitesi latin amerika edebiyatı öykü şiir ajanda deprem ali albayrak türk sineması yalnızlık çocuk şiddeti milliyet hindistan mizah yemek felsefe akp kadın gabriel garcia marquez aksiyon akrep delil astroloji ergen kızlar azınlık vampir serenad memet fuat ibrani struma dönmeler stavrogin yaşar nabi nayır fetih deloitte aydınlık mübin maeve binchy müzik donka kâhin nâzım hikmet ege sultan çalışan kadınlar uzay mektup mısır selanik yahudi matematik ingilizce polis siyonizm ahmet şık anna karenina küba ihanet kapatılma yaşlı nick büyük iskender meksika otel hayvan hakları dağ emniyet’te fethullahçı örgütlenme fidel castro özal trakya kan ölüler islam sinema başak cep kitap çocuk dili hayatın anlamı kurşun anlatı romantik komedi aile ilişkileri dede türk balık musevi yahudi bilim insanları fehiman bir olmak feminizm mitoloji roman kahramanı soykırım yılmaz güney ego atatürk gerilim başkalarının kokusu melek parmak izi korsan kitap mübadele stiletto fotoğraf kimlik korucu köyü idam cellat mezarlığı erkek arkadaş mekan nuriye akman kerime nadir roman zeka bedeviler mutfak masal aslan kanada cezaevi manyak cafer çocuk bakımı mafya koç yengeç cinayet firavun izmir istanbul tkp aşk facebook cıa cinler stasi iskenderiye gezi oda hapishane nedim şener sakkara ikizler kaçış brezilya nazlı ılıcak allah dna kehanet ilişki hallacı mansur kemikliler
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL