Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kadın erkek ilişkileri italya özal pedro parama mübadele fidel castro matematik erkek arkadaş dna londra bektaşilik banker kastelli uyuşturucu stavrogin yahudiye vaat edilmiş topraklar cellat mezarlığı türkiye dağ iş dünyası gogol feminizm hayatın anlamı antoloji serenad beslenme fehiman aslan cıa ecinniler zombi polis anne kemikliler cezaevi gülbang sufilik keşanlı ali destanı örgüt israil islamiyet fetih dostoyevski naziler istihbarat hayal kırıklığı kıskançlık tarih mizah sakkara çocuk şiddeti fotoğraf facebook tolstoy ergenekon anne çocuk kehanet osmanlı imparatorluğu futbol macera kürtaj oda başak cinler küba kahire dublin puşkin siyaset kastelli jack yaşlı nick masal çehov dışarısı sırrı bektaş kaçış stalin yahudi mübin kova lezzet nâzım hikmet hrant dink intikam cinayet musa deprem astroloji soruşturma allah kurşun atatürk meksika hanefi avcı şehbal koç emniyet’te fethullahçı örgütlenme dişi özgürlük müzik berlin nazlı ılıcak yazar anna karenina kan içiciler kapancı başkalarının kokusu göç aşk ve macera hallacı mansur hitler televizyon nuriye akman çalışan kadınlar venedik oğuz atay melek suç işkence uzay berlin duvarı parmak izi gerilim mafya schubert hapishane osmanlı aydınlık brezilya necip hablemitoğlu roman azınlık kadınlar yılmaz güney hz. ali ingilizce hırs çevre koruma struma vedat şiddet boğa vampir yaşar nabi nayır aksiyon 1960 ihtilali gabriel garcia marquez onat kutlar burçlar otel latin amerika edebiyatı ölüler şiir laik ali albayrak mitologya sinema tehlike türklük nedim şener çocuk bakımı tkp soner yalçın maeve binchy izmir şiva vahası hayvan hakları ahmet şık akp öykü mısır küba devrimi bestseller memet fuat mekan comala kasabası istanbul ikizler zeka ibrani dede romantik komedi yahudi bilim insanları kan ekonomi reis ilişki ergen kızlar izak babel kutlukhan perker kanada maya hacı bektaş veli stiletto selanik kerime nadir pir kâhin anlatı anı kasaba bağdat deloitte manyak cafer aşiret roman kahramanı ege oğlak tasavvuf aşk türk sineması tevrat gezi şeytan balık porno ego kız arkadaş kanser komplo teorisi felsefe musevi delil korucu köyü fethullah gülen parti komünist firavun oyun operasyon liman yoksulluk yalnızlık soykırım islam acı kimlik çatışması devrim 1908 devrimi milliyet türk kadın tiyatro hindistan büyük iskender gözyaşı etki ajanları katil fanlo mektup ihanet köpekbalığı istanbul üniversitesi donka trakya yay yemek mutfak tarikat tüccar rekabet iskenderiye erich auerbach ajanda terazi edebiyat yengeç referans korsan kitap idam hacıbektaş çocuk dili hayal aile ilişkileri bedeviler kimlik anneler ve kızları kolera bir olmak mimesis dönmeler dar’a durmak lokanta kapo doğu perinçek doris day haldun taner sultan stasi cep kitap sabri uzun spiritüel siyonizm akrep adres papaz mitoloji kurtuluş kapatılma
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL