Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

aile ilişkileri banker kastelli latin amerika edebiyatı örgüt rekabet gülbang israil fetih stavrogin küba oğlak istanbul stiletto kıskançlık dar’a durmak hacı bektaş veli mekan izmir yahudi kan spiritüel türk sineması büyük iskender çocuk bakımı izak babel kapo tolstoy yazar 1960 ihtilali akrep emniyet’te fethullahçı örgütlenme tiyatro mübadele başak kolera mitologya intikam özal kanser kan içiciler gezi londra macera venedik otel zeka aşk işkence firavun dede bektaşilik dönmeler kemikliler siyonizm gerilim korsan kitap kehanet fotoğraf kadınlar ihanet hrant dink operasyon sultan schubert porno kürtaj naziler roman kahramanı aşk ve macera cellat mezarlığı dostoyevski ergenekon polis hz. ali felsefe kahire mutfak dağ astroloji yoksulluk stasi pedro parama çalışan kadınlar çevre koruma uzay fehiman meksika oğuz atay manyak cafer futbol anneler ve kızları haldun taner vampir fanlo tevrat struma parmak izi cinayet kutlukhan perker gabriel garcia marquez doğu perinçek anı boğa mübin yay yengeç küba devrimi nazlı ılıcak oyun hırs ölüler anna karenina aksiyon deloitte masal şehbal lokanta suç çehov uyuşturucu ilişki beslenme ikizler kova soykırım ajanda referans sinema hayvan hakları kastelli müzik kerime nadir erkek arkadaş anne bestseller şiva vahası terazi anne çocuk bedeviler tehlike 1908 devrimi stalin mısır yaşlı nick musevi tkp keşanlı ali destanı cinler kaçış allah anlatı kurşun tarih kâhin kurtuluş azınlık matematik balık selanik milliyet ergen kızlar mektup kapatılma aslan melek aydınlık brezilya çocuk şiddeti türkiye komünist facebook yalnızlık atatürk trakya delil kadın kimlik televizyon cep kitap dna deprem şeytan dublin romantik komedi zombi maeve binchy serenad gogol sabri uzun ecinniler mimesis donka necip hablemitoğlu kapancı laik hayatın anlamı akp comala kasabası osmanlı imparatorluğu islamiyet parti liman bağdat edebiyat kasaba soruşturma hayal kırıklığı hayal papaz antoloji nâzım hikmet sufilik göç fethullah gülen cezaevi yahudi bilim insanları devrim reis korucu köyü ege mafya adres hacıbektaş özgürlük koç kadın erkek ilişkileri köpekbalığı fidel castro şiir siyaset ibrani hanefi avcı berlin duvarı nuriye akman mitoloji tüccar hindistan hallacı mansur istanbul üniversitesi sakkara katil jack istihbarat şiddet başkalarının kokusu dişi tarikat roman yahudiye maya öykü nedim şener ego onat kutlar doris day erich auerbach bir olmak vedat puşkin acı oda kız arkadaş komplo teorisi sırrı bektaş yaşar nabi nayır hapishane yılmaz güney islam osmanlı tasavvuf iş dünyası gözyaşı idam ekonomi pir cıa berlin memet fuat aşiret feminizm iskenderiye ali albayrak kimlik çatışması türklük mizah kanada ingilizce burçlar türk yemek hitler soner yalçın çocuk dili dışarısı etki ajanları vaat edilmiş topraklar lezzet musa ahmet şık italya
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL