Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hanefi avcı musevi kapo bağdat fanlo kadınlar mekan mübin çalışan kadınlar italya anne hrant dink kıskançlık özal anna karenina ali albayrak 1960 ihtilali hacı bektaş veli kemikliler kan içiciler otel gözyaşı örgüt hacıbektaş yalnızlık çehov türklük akp soruşturma köpekbalığı mübadele berlin duvarı doris day aile ilişkileri ergen kızlar kahire tiyatro istanbul üniversitesi pir aşk ve macera facebook cıa kan fethullah gülen dağ stiletto hayvan hakları masal hapishane balık kutlukhan perker fetih erich auerbach kasaba bektaşilik komünist zeka tasavvuf roman kahramanı manyak cafer papaz melek yahudi cezaevi selanik türk sineması mizah maeve binchy kolera stalin puşkin nuriye akman kâhin iskenderiye kova başak israil türkiye zombi kaçış lokanta dna kurtuluş siyonizm izmir işkence intikam stavrogin aşk hitler başkalarının kokusu venedik kimlik çatışması referans hayatın anlamı müzik çevre koruma gezi türk fehiman terazi delil keşanlı ali destanı akrep sinema 1908 devrimi mitologya özgürlük emniyet’te fethullahçı örgütlenme tevrat atatürk gabriel garcia marquez şiir islamiyet hayal kırıklığı lezzet bir olmak dışarısı cellat mezarlığı struma allah islam polis hayal yahudi bilim insanları mısır oğlak erkek arkadaş yaşlı nick kerime nadir stasi anı deloitte yaşar nabi nayır ergenekon dönmeler operasyon spiritüel parmak izi ingilizce küba devrimi tkp istanbul osmanlı imparatorluğu comala kasabası dede ilişki yemek siyaset devrim bedeviler şiddet nedim şener iş dünyası kanser sufilik çocuk dili ego tarih naziler rekabet oda etki ajanları kimlik roman berlin anneler ve kızları dostoyevski televizyon onat kutlar romantik komedi gülbang öykü feminizm schubert beslenme küba reis kürtaj boğa dişi ege çocuk bakımı kapatılma matematik tüccar soykırım ikizler firavun anne çocuk bestseller ajanda mektup dar’a durmak korucu köyü şiva vahası anlatı vampir nâzım hikmet hindistan necip hablemitoğlu futbol kastelli porno hırs fidel castro sırrı bektaş kehanet aksiyon hz. ali trakya idam oyun yay katil londra oğuz atay acı yoksulluk gogol aslan musa burçlar donka yazar kanada cinler ibrani hallacı mansur pedro parama meksika mimesis ölüler dublin kız arkadaş milliyet fotoğraf korsan kitap memet fuat ihanet kapancı serenad şeytan sultan vaat edilmiş topraklar soner yalçın göç istihbarat parti yılmaz güney doğu perinçek uzay kurşun kadın erkek ilişkileri antoloji mafya yahudiye deprem macera komplo teorisi aşiret izak babel brezilya azınlık tehlike suç yengeç uyuşturucu astroloji maya laik jack ecinniler büyük iskender mitoloji felsefe osmanlı sakkara edebiyat banker kastelli şehbal mutfak nazlı ılıcak tolstoy haldun taner sabri uzun ahmet şık koç cep kitap çocuk şiddeti kadın vedat latin amerika edebiyatı cinayet aydınlık adres tarikat gerilim ekonomi liman
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL