Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

mübadele cezaevi naziler atatürk göç ergenekon fethullah gülen hrant dink devrim anne doğu perinçek yalnızlık stasi deloitte mekan kehanet türkiye liman comala kasabası televizyon kapatılma maeve binchy uyuşturucu anlatı kimlik çatışması ilişki müzik komünist trakya ikizler örgüt hitler çocuk dili hayal yaşar nabi nayır operasyon referans adres oyun puşkin mübin dublin banker kastelli kadınlar yoksulluk hayvan hakları pir antoloji cıa aşiret şeytan acı köpekbalığı gogol bağdat türklük nuriye akman israil suç milliyet deprem aşk osmanlı kova lokanta selanik şiva vahası dostoyevski nâzım hikmet aile ilişkileri şiddet kıskançlık mutfak musevi tiyatro tüccar hayal kırıklığı donka kapancı balık parmak izi dar’a durmak küba devrimi lezzet bektaşilik islam fehiman hapishane özal islamiyet sakkara sabri uzun keşanlı ali destanı yahudi edebiyat korsan kitap komplo teorisi ahmet şık 1908 devrimi venedik mısır kaçış mektup intikam azınlık yaşlı nick kan içiciler izak babel boğa katil ölüler etki ajanları manyak cafer türk sineması otel anneler ve kızları cinayet aşk ve macera roman yemek londra yılmaz güney erkek arkadaş romantik komedi başak vampir dönmeler mafya erich auerbach fetih laik fanlo kapo hz. ali roman kahramanı anı bedeviler berlin duvarı çevre koruma oda rekabet yengeç matematik aslan cellat mezarlığı felsefe cinler ege aksiyon küba sufilik kasaba kurtuluş zeka firavun yay anne çocuk özgürlük ego polis musa maya papaz koç hacıbektaş tarih şiir porno hallacı mansur zombi hırs yahudi bilim insanları italya struma öykü kan necip hablemitoğlu ibrani vedat anna karenina kastelli delil ecinniler yahudiye kerime nadir mitoloji bestseller astroloji osmanlı imparatorluğu cep kitap latin amerika edebiyatı reis idam kanada siyaset 1960 ihtilali onat kutlar gezi serenad aydınlık tkp dağ tevrat terazi soruşturma soner yalçın stiletto fotoğraf kürtaj stalin kanser vaat edilmiş topraklar hanefi avcı kâhin oğlak kemikliler hayatın anlamı nedim şener çehov yazar soykırım bir olmak futbol izmir sinema korucu köyü siyonizm istanbul üniversitesi pedro parama kimlik haldun taner işkence gülbang iş dünyası fidel castro gerilim sırrı bektaş kız arkadaş macera burçlar gözyaşı sultan kolera memet fuat beslenme ajanda iskenderiye parti ergen kızlar akrep çalışan kadınlar ali albayrak stavrogin tasavvuf kahire ingilizce tarikat gabriel garcia marquez başkalarının kokusu ihanet dişi şehbal brezilya akp çocuk bakımı melek tolstoy büyük iskender doris day mitologya uzay kurşun schubert kutlukhan perker ekonomi dna mizah istihbarat nazlı ılıcak emniyet’te fethullahçı örgütlenme spiritüel kadın erkek ilişkileri kadın masal tehlike çocuk şiddeti hacı bektaş veli facebook berlin dede feminizm dışarısı oğuz atay istanbul hindistan allah jack türk mimesis meksika
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL