Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tevrat cinler siyaset bedeviler istanbul üniversitesi kapancı islam kadınlar felsefe spiritüel kürtaj kemikliler mizah selanik osmanlı imparatorluğu şehbal vampir memet fuat yahudiye yaşar nabi nayır tüccar kerime nadir bir olmak tarih sabri uzun feminizm hacı bektaş veli işkence zombi anna karenina özgürlük kurtuluş ege mekan yalnızlık trakya deloitte pedro parama haldun taner dar’a durmak lokanta komplo teorisi iskenderiye hitler aksiyon kolera çevre koruma tolstoy brezilya lezzet adres dede kastelli hayatın anlamı referans fanlo porno melek cezaevi nazlı ılıcak ergenekon anne ego polis çalışan kadınlar mafya çehov meksika hayal anne çocuk çocuk dili roman kahramanı hanefi avcı komünist musa yaşlı nick stalin soner yalçın doğu perinçek stavrogin gabriel garcia marquez romantik komedi oğuz atay roman kıskançlık puşkin sultan akp mektup hapishane istanbul korsan kitap comala kasabası astroloji mübadele yazar dublin burçlar türklük bestseller izmir donka masal kan iş dünyası ibrani otel parmak izi hrant dink macera liman keşanlı ali destanı stasi cellat mezarlığı yay musevi örgüt sufilik çocuk bakımı sırrı bektaş parti cıa soruşturma gogol sakkara tiyatro kahire yoksulluk özal delil yahudi maya gerilim köpekbalığı kapo fotoğraf aşk ve macera vaat edilmiş topraklar beslenme reis papaz zeka doris day acı nuriye akman etki ajanları ilişki ekonomi azınlık aile ilişkileri ingilizce yengeç kadın latin amerika edebiyatı operasyon aslan tkp laik hz. ali fidel castro mısır yılmaz güney dna ajanda osmanlı oyun yemek hacıbektaş cinayet hırs mitologya koç ahmet şık kız arkadaş bektaşilik schubert dönmeler kâhin oda türkiye türk izak babel akrep kadın erkek ilişkileri vedat öykü necip hablemitoğlu italya mimesis siyonizm başkalarının kokusu şiva vahası ölüler fethullah gülen ikizler allah islamiyet katil struma edebiyat venedik banker kastelli kasaba tasavvuf hayal kırıklığı facebook ecinniler uyuşturucu şiir serenad müzik erkek arkadaş türk sineması bağdat dostoyevski aşiret gezi hayvan hakları ihanet sinema kurşun kimlik çatışması aşk antoloji maeve binchy milliyet stiletto tarikat balık firavun kanser terazi rekabet emniyet’te fethullahçı örgütlenme kan içiciler berlin duvarı londra televizyon gözyaşı dışarısı ali albayrak şiddet anlatı nâzım hikmet kova mutfak jack küba manyak cafer nedim şener küba devrimi kutlukhan perker pir deprem kanada kaçış matematik başak korucu köyü idam naziler yahudi bilim insanları anneler ve kızları uzay kehanet devrim mitoloji istihbarat fetih kimlik dağ çocuk şiddeti büyük iskender dişi erich auerbach 1908 devrimi atatürk mübin 1960 ihtilali anı suç intikam berlin hallacı mansur kapatılma israil soykırım ergen kızlar göç gülbang hindistan futbol oğlak şeytan onat kutlar aydınlık tehlike cep kitap fehiman boğa
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL