Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

sırrı bektaş gözyaşı kemikliler çehov oğlak hitler spiritüel bektaşilik yay yaşar nabi nayır aile ilişkileri istanbul üniversitesi israil hırs kurtuluş cep kitap macera oyun hayatın anlamı emniyet’te fethullahçı örgütlenme felsefe çocuk dili reis anı stasi iskenderiye lezzet anlatı göç hayal yahudiye naziler kıskançlık roman terazi küba devrimi siyaset cıa cellat mezarlığı vaat edilmiş topraklar kapatılma aksiyon kapo dışarısı öykü yalnızlık mafya osmanlı koç astroloji suç izmir kadın erkek ilişkileri fidel castro tevrat aydınlık ekonomi melek fanlo ajanda haldun taner cinayet yengeç ingilizce çevre koruma kehanet gerilim sakkara dostoyevski firavun liman tasavvuf facebook anne tarikat özal kürtaj başak futbol tolstoy lokanta feminizm adres otel allah komplo teorisi manyak cafer referans deloitte kan azınlık hayal kırıklığı serenad cinler anneler ve kızları türklük büyük iskender banker kastelli doğu perinçek kahire milliyet deprem rekabet ergenekon gogol dar’a durmak trakya italya ahmet şık türk çalışan kadınlar mübadele türk sineması fotoğraf özgürlük zeka dna iş dünyası hrant dink nuriye akman televizyon şeytan musa hacıbektaş anna karenina yahudi pir keşanlı ali destanı acı sufilik gezi dönmeler sinema şiva vahası çocuk şiddeti nedim şener mekan kapancı laik çocuk bakımı bedeviler etki ajanları kasaba stavrogin mübin kimlik çatışması kimlik şiddet fehiman berlin oda venedik şehbal kastelli nazlı ılıcak ergen kızlar matematik erkek arkadaş tkp siyonizm dişi porno uyuşturucu pedro parama akrep doris day hz. ali aşk polis kan içiciler aslan kova comala kasabası ikizler delil dede stalin intikam bağdat aşiret tarih struma brezilya masal meksika şiir ibrani uzay aşk ve macera mutfak yoksulluk soner yalçın balık sabri uzun schubert tiyatro istihbarat küba mizah kerime nadir osmanlı imparatorluğu fetih istanbul musevi kanser yazar bestseller maeve binchy yemek ego maya hallacı mansur tüccar hanefi avcı hapishane komünist izak babel stiletto parti dağ ihanet katil soruşturma cezaevi akp 1908 devrimi ölüler müzik ege islam türkiye işkence kurşun puşkin mektup mitoloji jack mısır roman kahramanı kâhin korsan kitap vedat selanik papaz operasyon kaçış mimesis fethullah gülen hacı bektaş veli ecinniler devrim erich auerbach köpekbalığı 1960 ihtilali dublin beslenme kutlukhan perker gülbang mitologya nâzım hikmet oğuz atay boğa memet fuat romantik komedi zombi yaşlı nick parmak izi sultan berlin duvarı kolera kız arkadaş necip hablemitoğlu kadınlar ilişki bir olmak vampir burçlar kadın başkalarının kokusu atatürk londra donka ali albayrak kanada gabriel garcia marquez yahudi bilim insanları hindistan yılmaz güney korucu köyü latin amerika edebiyatı antoloji tehlike onat kutlar örgüt anne çocuk islamiyet soykırım edebiyat idam hayvan hakları
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL