Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

gerilim meksika boğa musevi aile ilişkileri matematik balık kova örgüt anlatı hanefi avcı suç stiletto akp çocuk dili mizah komplo teorisi comala kasabası ege çocuk bakımı şiva vahası berlin duvarı sufilik nazlı ılıcak brezilya dışarısı haldun taner türklük puşkin kimlik çatışması berlin ergenekon melek musa aslan papaz zombi şeytan erich auerbach referans mübadele atatürk ahmet şık mutfak yengeç hapishane sultan kerime nadir korsan kitap tasavvuf oğuz atay aydınlık ibrani istihbarat etki ajanları gezi islamiyet vaat edilmiş topraklar feminizm anne çocuk jack laik lezzet kimlik kıskançlık acı tarikat yalnızlık kan şiir kadın erkek ilişkileri hindistan futbol dede hz. ali cinler londra yaşar nabi nayır dar’a durmak kahire ecinniler ali albayrak hacıbektaş maeve binchy 1960 ihtilali cellat mezarlığı astroloji doğu perinçek deloitte israil mektup türkiye ajanda onat kutlar venedik cezaevi anne kız arkadaş maya izmir tiyatro uzay türk sineması küba delil beslenme italya iş dünyası sabri uzun dna kolera nuriye akman vedat akrep çehov soner yalçın gogol işkence bektaşilik dostoyevski yahudiye fehiman deprem kadınlar ego fidel castro pir milliyet gabriel garcia marquez mafya trakya kürtaj gülbang spiritüel cıa iskenderiye romantik komedi mitologya nâzım hikmet siyaset yay istanbul intikam ingilizce tehlike hayatın anlamı oyun bir olmak operasyon şiddet struma kastelli parmak izi roman kahramanı hrant dink masal stalin ölüler aşk kan içiciler porno sırrı bektaş ekonomi stavrogin sinema adres özgürlük bestseller sakkara islam anı hayvan hakları ihanet aşiret televizyon kurşun şehbal edebiyat başkalarının kokusu mekan mimesis çocuk şiddeti cep kitap bağdat memet fuat cinayet kemikliler anneler ve kızları komünist mübin stasi siyonizm fanlo yoksulluk hırs çevre koruma soruşturma hacı bektaş veli banker kastelli tarih yaşlı nick roman koç kapancı fotoğraf firavun tevrat idam mısır manyak cafer liman doris day hayal oda uyuşturucu katil schubert istanbul üniversitesi kanser parti kurtuluş osmanlı imparatorluğu polis çalışan kadınlar devrim anna karenina aşk ve macera rekabet hallacı mansur büyük iskender göç tkp ikizler erkek arkadaş osmanlı nedim şener yazar otel kutlukhan perker kanada fethullah gülen necip hablemitoğlu selanik mitoloji yahudi bilim insanları macera aksiyon emniyet’te fethullahçı örgütlenme müzik küba devrimi yahudi kapatılma lokanta bedeviler azınlık facebook keşanlı ali destanı terazi kadın başak latin amerika edebiyatı antoloji vampir korucu köyü özal 1908 devrimi burçlar serenad kasaba reis köpekbalığı kehanet ergen kızlar tüccar oğlak dublin soykırım gözyaşı hitler dişi tolstoy öykü kaçış hayal kırıklığı kapo dağ pedro parama yemek donka yılmaz güney naziler allah dönmeler ilişki kâhin türk izak babel felsefe fetih zeka
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL