Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hayvan hakları necip hablemitoğlu ali albayrak yazar spiritüel yılmaz güney brezilya yay erich auerbach felsefe kerime nadir köpekbalığı lezzet oyun onat kutlar uyuşturucu oda mektup müzik ibrani küba devrimi kehanet siyaset aşk italya başkalarının kokusu fanlo parmak izi struma çocuk bakımı hırs türk aksiyon hayatın anlamı nedim şener kolera meksika astroloji islamiyet devrim haldun taner hapishane tüccar istihbarat musevi hacıbektaş tarih dna izak babel kıskançlık izmir çehov nuriye akman yemek hindistan manyak cafer sakkara pedro parama reis azınlık facebook lokanta aşk ve macera tehlike kapancı sufilik kutlukhan perker deprem kadın cinayet fehiman tevrat dede 1908 devrimi liman vaat edilmiş topraklar katil ikizler stiletto oğuz atay zombi roman kahramanı fethullah gülen kurtuluş tolstoy türk sineması kova naziler osmanlı imparatorluğu matematik hrant dink akrep nâzım hikmet operasyon stasi londra maya tkp korucu köyü roman tiyatro cinler vedat kan içiciler kahire masal erkek arkadaş küba comala kasabası ihanet schubert istanbul üniversitesi kimlik işkence firavun bir olmak ergen kızlar edebiyat ahmet şık ergenekon mitologya ege deloitte kürtaj büyük iskender anneler ve kızları venedik etki ajanları doris day hz. ali örgüt başak koç osmanlı zeka bağdat ajanda gözyaşı delil donka terazi sabri uzun rekabet ecinniler şiva vahası atatürk suç yahudi şeytan dışarısı aydınlık tarikat otel çocuk şiddeti papaz yalnızlık gabriel garcia marquez emniyet’te fethullahçı örgütlenme romantik komedi türkiye mübadele antoloji cıa cep kitap kan şehbal trakya gerilim feminizm dublin yahudi bilim insanları yoksulluk çocuk dili yaşar nabi nayır şiir ingilizce acı keşanlı ali destanı serenad soruşturma stalin kapo korsan kitap hanefi avcı kadın erkek ilişkileri mimesis anlatı yahudiye anne çocuk gezi melek musa cezaevi selanik gogol parti jack dostoyevski dişi komünist aslan berlin duvarı gülbang islam sinema dönmeler laik şiddet kasaba aile ilişkileri kimlik çatışması iş dünyası anna karenina kurşun hayal göç adres soner yalçın doğu perinçek özgürlük dar’a durmak mübin kaçış ölüler fotoğraf bektaşilik öykü mizah dağ berlin sırrı bektaş sultan balık bestseller mafya komplo teorisi kanser mısır kapatılma bedeviler puşkin polis vampir kastelli memet fuat televizyon beslenme allah ego hacı bektaş veli fetih ekonomi intikam idam uzay kadınlar referans oğlak kâhin mitoloji akp çalışan kadınlar mekan hitler kanada soykırım yengeç israil porno macera anne futbol cellat mezarlığı boğa istanbul mutfak yaşlı nick nazlı ılıcak milliyet türklük stavrogin siyonizm fidel castro tasavvuf kız arkadaş çevre koruma 1960 ihtilali burçlar pir hayal kırıklığı anı latin amerika edebiyatı maeve binchy özal hallacı mansur aşiret banker kastelli ilişki iskenderiye kemikliler
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL