Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

edebiyat naziler ölüler nuriye akman otel istihbarat oda gözyaşı referans istanbul üniversitesi hayatın anlamı memet fuat idam tolstoy aşk mizah pedro parama tarih kanser balık hayal siyonizm kan içiciler ilişki soruşturma dar’a durmak roman bağdat hayvan hakları fotoğraf yemek dostoyevski suç israil deloitte şiir dişi köpekbalığı gülbang hırs necip hablemitoğlu onat kutlar rekabet meksika terazi çocuk bakımı atatürk yılmaz güney stalin lezzet maeve binchy sırrı bektaş dna erich auerbach emniyet’te fethullahçı örgütlenme kurtuluş örgüt vampir doğu perinçek bestseller soner yalçın erkek arkadaş izmir yaşlı nick londra brezilya bektaşilik hitler yahudi bilim insanları yay islam tevrat kolera yengeç cinayet çocuk dili maya tüccar cezaevi papaz mektup dönmeler serenad kaçış aslan ibrani kapatılma ihanet şiva vahası türklük kasaba hallacı mansur romantik komedi futbol ergenekon masal fidel castro pir cellat mezarlığı kemikliler şeytan roman kahramanı küba milliyet ergen kızlar hindistan akrep zombi kız arkadaş komplo teorisi öykü gabriel garcia marquez özgürlük delil tiyatro banker kastelli zeka mübin ingilizce melek tasavvuf sabri uzun 1960 ihtilali aşiret islamiyet comala kasabası hz. ali akp fanlo kerime nadir göç mitologya koç başkalarının kokusu porno devrim müzik mekan osmanlı kadın mutfak dağ hrant dink siyaset firavun yahudi soykırım işkence ahmet şık keşanlı ali destanı ajanda kova oğuz atay stasi bir olmak 1908 devrimi yaşar nabi nayır gezi cıa şiddet kahire etki ajanları felsefe kimlik çatışması azınlık çehov spiritüel anne çocuk anlatı korsan kitap başak mafya italya özal struma kadınlar iskenderiye büyük iskender kan korucu köyü vaat edilmiş topraklar yahudiye schubert kutlukhan perker kapancı ikizler vedat musa kadın erkek ilişkileri kehanet aile ilişkileri türk sufilik sultan parmak izi anı beslenme musevi manyak cafer berlin osmanlı imparatorluğu oğlak şehbal trakya ecinniler oyun uyuşturucu komünist boğa doris day anna karenina astroloji kanada cep kitap puşkin iş dünyası mitoloji mimesis burçlar macera hacı bektaş veli kurşun ali albayrak dışarısı anneler ve kızları küba devrimi bedeviler televizyon selanik matematik ekonomi çocuk şiddeti stavrogin acı venedik izak babel katil kıskançlık kürtaj antoloji kimlik nazlı ılıcak nedim şener aydınlık ego fetih gerilim aşk ve macera hapishane yalnızlık mısır çalışan kadınlar laik ege berlin duvarı anne operasyon türkiye liman latin amerika edebiyatı allah tarikat donka cinler gogol facebook parti kastelli adres reis dede tkp kapo uzay mübadele deprem stiletto tehlike feminizm dublin nâzım hikmet jack aksiyon lokanta istanbul polis hayal kırıklığı çevre koruma fehiman hanefi avcı intikam sinema yoksulluk türk sineması hacıbektaş sakkara fethullah gülen yazar haldun taner kâhin
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL