Efendi

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Kitap Hakkında:

1875 yılında başlıyor hikâyemiz. Bir ailenin hikâyesi bu. Ama ardında bir ülke gizli bu hikâyenin. Soner Yalçın, "Efendi" adlı yeni çalışmasında, bir ailenin köklerini araştırıyor, bunu yaparken de Türkiye’nin geçmişindeki gizleri ortaya çıkarıyor ister istemez. Çünkü bu ailenin de gizleri var.
Evliyazadeler İzmir’in seçkin ailelerinden. Kitap onların soyağacıyla başlıyor. Ailenin üyeleri bu ülkenin kaderini belirlemiş insanlar çoğunlukla. İçlerinde siyaset adamları da var, futbolcu da, güzellik kraliçesi de, yazar da... Evliyazadelerin soyağacı Dr. Nâzım, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’e kadar uzanıyor. Hikâyenin en önemli kısımlarından biri de bu zaten. "Efendi"yi okurken Türkiye’nin farklı bir yüzüne tanık olacak, gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. Yalçın’ın araştırması, tarihin derinlerine inmek, gündemde olan konulara bir de tarihin gözünden bakmak için kaçırılmaz bir fırsat. Üstelik bir roman akıcılığında.

 
Soner Yalçın
Soner Yalçın

Yazar Hakkında

1966 yılında doğdu. 1987'de "2000'e Doğru" dergisinde gazeteciliğe başladı. Ardından, 1995 yılına kadar "Aydınlık" gazetesinde çalıştı. Daha sonra "Siyah Beyaz" gazetesi, Show TV, Star TV gibi kuruluşlarda görev aldı. Bir süre "Sabah" gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. CNN Türk'te 5N1K programının hazırlanmasında görev aldı. Yalçın'ın yabancı gazetelerde makaleleri yayımlanmaktadır. Ayrıca çeşitli yerli ve yabancı belgesellerin hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

stiletto komplo teorisi anne boğa yazar kanada yaşlı nick balık adres maeve binchy ahmet şık yahudiye müzik dar’a durmak kıskançlık musevi çocuk şiddeti lezzet hapishane tkp şeytan koç devrim tarikat mekan cinayet gözyaşı doris day matematik milliyet tarih küba tiyatro yengeç kerime nadir londra fidel castro israil liman başak kapo kimlik bir olmak mimesis selanik stalin sufilik şehbal kapancı aksiyon serenad firavun mitologya banker kastelli beslenme siyaset mutfak ihanet cellat mezarlığı türklük kolera anlatı dönmeler naziler sultan latin amerika edebiyatı istanbul hayal italya islamiyet şiddet iskenderiye komünist dede öykü çalışan kadınlar yahudi aşiret köpekbalığı referans şiva vahası stavrogin hayatın anlamı anne çocuk istanbul üniversitesi aşk kan içiciler tüccar dışarısı tevrat dişi berlin 1908 devrimi katil burçlar sakkara islam aşk ve macera kurtuluş türkiye oğlak kadın korsan kitap kahire mübin delil kan osmanlı imparatorluğu başkalarının kokusu etki ajanları göç fehiman çevre koruma soruşturma hayal kırıklığı erich auerbach kurşun fanlo meksika brezilya yay roman kahramanı hz. ali schubert cezaevi azınlık gogol manyak cafer romantik komedi papaz izmir hacıbektaş televizyon istihbarat cinler dostoyevski bestseller kimlik çatışması hitler operasyon cep kitap anneler ve kızları özgürlük hallacı mansur bektaşilik yahudi bilim insanları dublin bağdat aydınlık macera deloitte sırrı bektaş melek türk sineması gülbang musa kapatılma maya ekonomi zombi ölüler donka dna soykırım ibrani dağ küba devrimi onat kutlar sinema pedro parama mısır kutlukhan perker keşanlı ali destanı haldun taner nedim şener tehlike ali albayrak kadınlar spiritüel oyun örgüt vampir yalnızlık hırs kanser hrant dink stasi facebook atatürk anı antoloji hindistan kaçış allah otel özal iş dünyası necip hablemitoğlu ajanda reis kız arkadaş tasavvuf uzay porno hayvan hakları gerilim çocuk dili acı büyük iskender aslan ilişki nâzım hikmet mektup masal roman ege sabri uzun polis ego ingilizce ergen kızlar akrep venedik korucu köyü gezi kadın erkek ilişkileri tolstoy idam cıa oda laik osmanlı jack nuriye akman kâhin işkence deprem berlin duvarı yoksulluk zeka çocuk bakımı kürtaj gabriel garcia marquez izak babel fotoğraf yaşar nabi nayır şiir puşkin yılmaz güney emniyet’te fethullahçı örgütlenme kasaba soner yalçın kemikliler felsefe nazlı ılıcak rekabet hacı bektaş veli aile ilişkileri yemek edebiyat feminizm vaat edilmiş topraklar fethullah gülen anna karenina kova ikizler astroloji akp siyonizm uyuşturucu pir mafya fetih oğuz atay kastelli intikam türk memet fuat futbol 1960 ihtilali mizah ecinniler parmak izi mitoloji terazi parti çehov bedeviler mübadele struma trakya erkek arkadaş doğu perinçek suç vedat lokanta kehanet hanefi avcı comala kasabası ergenekon
 
Efendi

ISBN: 978-975-991-516-2
Sayfa Sayısı: 614
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2004
76. Baskı: Nisan 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 36.00 TL