Etkinlikler

Nedim Gürsel İmza Günü

28 Şubat 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Sevil Atasoy İmza Günü

28 Şubat 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Gül Sunal İmza Günü

01 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kapancı dağ gogol nâzım hikmet kanada ekonomi haldun taner mekan hayvan hakları musa oğlak boğa ingilizce manyak cafer facebook kimlik başkalarının kokusu komünist dublin korucu köyü ölüler katil erich auerbach iskenderiye donka akrep meksika lokanta balık tasavvuf fanlo türkiye bestseller stavrogin sinema terazi gezi papaz islamiyet trakya kan doris day nuriye akman gerilim necip hablemitoğlu vaat edilmiş topraklar tkp delil mitologya ajanda deprem istanbul üniversitesi yay hrant dink hallacı mansur comala kasabası kemikliler fotoğraf siyaset romantik komedi ergen kızlar dostoyevski milliyet ecinniler çocuk bakımı vampir yılmaz güney yemek atatürk aile ilişkileri televizyon bedeviler astroloji tolstoy cellat mezarlığı operasyon fetih reis aşiret kadın erkek ilişkileri şiva vahası kürtaj sırrı bektaş 1908 devrimi yaşlı nick italya hindistan öykü yengeç kastelli aşk felsefe ilişki acı ali albayrak kolera komplo teorisi kurtuluş sufilik özal iş dünyası türk feminizm ikizler keşanlı ali destanı müzik yahudiye dna soruşturma kadın 1960 ihtilali selanik maeve binchy kutlukhan perker özgürlük mısır örgüt bağdat mutfak musevi hayal kırıklığı aydınlık hacıbektaş vedat oyun jack gülbang matematik mitoloji kapatılma küba devrimi hapishane işkence dede şehbal ibrani kapo idam yazar melek puşkin kova roman kahramanı gabriel garcia marquez laik maya büyük iskender başak mübin kanser kasaba mübadele roman kâhin istanbul cezaevi mafya fethullah gülen osmanlı göç yoksulluk naziler venedik londra allah korsan kitap çehov emniyet’te fethullahçı örgütlenme intikam soner yalçın gözyaşı uzay anneler ve kızları yaşar nabi nayır pir memet fuat rekabet tarikat bir olmak anı fehiman anlatı ergenekon porno ege osmanlı imparatorluğu struma spiritüel cıa kaçış islam zeka hayal masal kıskançlık ihanet siyonizm çalışan kadınlar latin amerika edebiyatı cinayet mektup tehlike aşk ve macera stasi hacı bektaş veli otel yalnızlık zombi liman banker kastelli sakkara deloitte kan içiciler bektaşilik çevre koruma hayatın anlamı adres çocuk şiddeti stiletto tarih berlin duvarı kimlik çatışması fidel castro oğuz atay kehanet izak babel köpekbalığı ahmet şık dışarısı aksiyon şeytan antoloji stalin anna karenina mizah ego tüccar oda israil tevrat hırs hz. ali anne brezilya yahudi bilim insanları sabri uzun doğu perinçek schubert suç istihbarat koç çocuk dili sultan türk sineması dar’a durmak küba tiyatro lezzet parmak izi cinler macera aslan devrim akp polis soykırım nedim şener kurşun hitler anne çocuk izmir erkek arkadaş firavun azınlık şiir cep kitap serenad nazlı ılıcak futbol şiddet kadınlar referans uyuşturucu hanefi avcı kahire kerime nadir parti berlin yahudi pedro parama türklük mimesis dişi etki ajanları edebiyat dönmeler kız arkadaş onat kutlar burçlar beslenme
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL