Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

burçlar spiritüel 1908 devrimi kan içiciler zombi polis kimlik gerilim aydınlık işkence aşk oyun oğlak kız arkadaş vaat edilmiş topraklar manyak cafer struma kerime nadir pedro parama schubert cıa öykü korucu köyü tehlike kapatılma banker kastelli operasyon özal göç hayal kırıklığı şehbal trakya komünist brezilya yahudi yaşlı nick dişi kimlik çatışması pir hallacı mansur bestseller gülbang başkalarının kokusu yılmaz güney memet fuat londra devrim kurtuluş dışarısı anlatı kasaba tarikat izak babel nedim şener musevi deprem kutlukhan perker nâzım hikmet ali albayrak roman kahramanı bir olmak dönmeler gogol fotoğraf kolera aksiyon aslan intikam tarih kadın hapishane köpekbalığı mafya soykırım türkiye özgürlük tkp maya facebook stalin sırrı bektaş otel mitologya sultan nazlı ılıcak doris day ilişki allah hayatın anlamı jack koç erkek arkadaş necip hablemitoğlu mektup boğa islam dublin parti küba şiir porno sinema şiddet italya firavun idam delil laik oğuz atay soner yalçın aile ilişkileri ergenekon maeve binchy mimesis kaçış cinler bektaşilik donka cep kitap ekonomi azınlık hanefi avcı yay çocuk şiddeti anneler ve kızları çalışan kadınlar kapancı musa başak dna ibrani 1960 ihtilali küba devrimi kıskançlık mutfak istanbul fanlo antoloji komplo teorisi yemek cinayet yazar tolstoy fethullah gülen kurşun astroloji akp nuriye akman suç ergen kızlar atatürk ihanet hayvan hakları aşiret papaz müzik anne çocuk lokanta kanada oda siyonizm emniyet’te fethullahçı örgütlenme stavrogin referans istanbul üniversitesi aşk ve macera anı çocuk bakımı vampir fehiman zeka uyuşturucu kürtaj yaşar nabi nayır gözyaşı israil kan futbol feminizm haldun taner kanser mübin ege venedik siyaset kehanet erich auerbach kova milliyet etki ajanları yalnızlık reis soruşturma tasavvuf ikizler gabriel garcia marquez dostoyevski selanik mitoloji rekabet hacıbektaş hacı bektaş veli beslenme çocuk dili stasi tevrat cezaevi çevre koruma kastelli gezi berlin duvarı fetih acı iskenderiye naziler balık bağdat örgüt televizyon hz. ali korsan kitap melek iş dünyası cellat mezarlığı dede akrep şeytan edebiyat anne hindistan türk dağ hitler bedeviler ajanda tüccar yoksulluk matematik anna karenina ecinniler hayal kahire hrant dink onat kutlar hırs roman liman kapo deloitte kadınlar serenad kadın erkek ilişkileri katil istihbarat macera sakkara şiva vahası adres ingilizce ölüler stiletto mekan dar’a durmak masal osmanlı doğu perinçek türklük yahudiye fidel castro uzay parmak izi kemikliler berlin kâhin türk sineması romantik komedi mizah çehov latin amerika edebiyatı mısır terazi islamiyet yengeç meksika keşanlı ali destanı mübadele izmir büyük iskender ahmet şık osmanlı imparatorluğu lezzet felsefe sufilik vedat yahudi bilim insanları sabri uzun tiyatro ego comala kasabası puşkin
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL