Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

spiritüel jack korucu köyü kerime nadir yaşlı nick boğa aşiret şiddet pedro parama acı 1908 devrimi yahudi otel siyaset firavun ibrani delil cellat mezarlığı fehiman gezi masal yalnızlık edebiyat fotoğraf idam aşk doğu perinçek kanser tarikat anlatı laik türklük rekabet mafya çocuk dili suç nazlı ılıcak astroloji berlin duvarı soykırım mitoloji büyük iskender islamiyet kapancı fetih çocuk şiddeti pir komplo teorisi kıskançlık osmanlı imparatorluğu dar’a durmak dönmeler dna istanbul üniversitesi 1960 ihtilali dışarısı ege lezzet futbol zombi kutlukhan perker göç stiletto akrep çocuk bakımı mimesis kolera comala kasabası vampir ego osmanlı bağdat türkiye mübin sabri uzun mübadele bestseller roman matematik bir olmak israil vedat katil şehbal vaat edilmiş topraklar kapo hitler ihanet brezilya uzay kâhin yaşar nabi nayır erich auerbach parti özal kurşun onat kutlar soner yalçın tevrat donka kapatılma kimlik çalışan kadınlar yahudi bilim insanları izak babel kadın erkek ilişkileri oğlak naziler dublin kimlik çatışması kanada beslenme cezaevi stasi devrim italya yay kova referans küba devrimi macera kan mekan hayal kırıklığı işkence hacıbektaş köpekbalığı koç erkek arkadaş şiir bedeviler müzik cinayet meksika iskenderiye stalin akp lokanta nuriye akman cep kitap anneler ve kızları doris day necip hablemitoğlu kastelli tasavvuf öykü kaçış yazar maya fethullah gülen kan içiciler sultan kadınlar cıa tiyatro deprem selanik mektup mizah anne emniyet’te fethullahçı örgütlenme feminizm gogol ergenekon küba balık dede ingilizce hayal özgürlük musa aslan aydınlık başak allah kahire gözyaşı romantik komedi televizyon soruşturma iş dünyası sufilik mitologya şeytan atatürk aksiyon oda roman kahramanı melek keşanlı ali destanı tüccar zeka kürtaj facebook yılmaz güney polis hallacı mansur dağ bektaşilik uyuşturucu manyak cafer ekonomi sinema tarih islam türk sineması çehov schubert kadın ölüler struma berlin hanefi avcı musevi porno ali albayrak sakkara yoksulluk istanbul hayvan hakları yengeç anna karenina milliyet operasyon mutfak yahudiye kurtuluş aile ilişkileri fanlo maeve binchy haldun taner şiva vahası liman ergen kızlar yemek antoloji anne çocuk deloitte ilişki ikizler hindistan aşk ve macera korsan kitap hayatın anlamı gerilim venedik türk anı ecinniler istihbarat kız arkadaş serenad burçlar adres cinler papaz intikam siyonizm kasaba nedim şener ajanda banker kastelli tolstoy londra dostoyevski reis tehlike kemikliler oğuz atay hırs oyun ahmet şık memet fuat hrant dink tkp gabriel garcia marquez terazi stavrogin hz. ali fidel castro hacı bektaş veli latin amerika edebiyatı örgüt etki ajanları kehanet dişi felsefe mısır trakya izmir hapishane gülbang sırrı bektaş komünist başkalarının kokusu nâzım hikmet azınlık çevre koruma parmak izi puşkin
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL