Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

gerilim hacı bektaş veli kapo hallacı mansur stalin hapishane oğlak aksiyon hırs çocuk şiddeti tasavvuf dönmeler cinler hrant dink otel tüccar haldun taner dar’a durmak fethullah gülen kimlik intikam stasi çevre koruma islamiyet mektup mutfak şiir kan içiciler zeka berlin anne kurşun zombi selanik izmir kanser dede aydınlık yemek nazlı ılıcak tevrat televizyon istanbul schubert büyük iskender liman iş dünyası kutlukhan perker hayal kırıklığı romantik komedi şeytan spiritüel maya islam küba mübadele çocuk dili allah yalnızlık burçlar fehiman operasyon soruşturma türkiye nâzım hikmet şiddet cellat mezarlığı israil deprem ali albayrak maeve binchy akp vampir latin amerika edebiyatı özal polis roman kahramanı sakkara dışarısı mimesis bektaşilik beslenme yılmaz güney kimlik çatışması uzay komünist erich auerbach jack doğu perinçek azınlık berlin duvarı şehbal astroloji dağ porno firavun ergenekon stavrogin yengeç korucu köyü aşk facebook komplo teorisi kerime nadir türk sineması manyak cafer kurtuluş ingilizce tkp boğa kadın erkek ilişkileri cinayet ikizler trakya parti ecinniler donka struma gülbang yoksulluk masal uyuşturucu referans bir olmak göç pir çalışan kadınlar adres özgürlük tolstoy dublin oda melek mekan müzik keşanlı ali destanı kan gözyaşı roman kıskançlık siyonizm ibrani deloitte kadın anna karenina köpekbalığı hz. ali ahmet şık serenad macera kahire memet fuat 1960 ihtilali siyaset kova stiletto idam felsefe ekonomi balık kolera ilişki mübin bağdat delil venedik ergen kızlar onat kutlar kız arkadaş sinema aşk ve macera parmak izi oğuz atay acı başak anı kanada istihbarat anneler ve kızları kemikliler ajanda suç kâhin pedro parama kapatılma öykü soykırım hayal katil kadınlar aile ilişkileri tarikat ege tiyatro sufilik yaşar nabi nayır türk lezzet kehanet atatürk kürtaj aslan istanbul üniversitesi örgüt brezilya yahudiye musevi musa kapancı kasaba antoloji korsan kitap iskenderiye ego sabri uzun sırrı bektaş izak babel yahudi bilim insanları ihanet reis emniyet’te fethullahçı örgütlenme bedeviler mitoloji naziler tarih mafya yay puşkin akrep soner yalçın hayvan hakları cep kitap türklük cezaevi koç comala kasabası laik devrim nuriye akman oyun yazar yahudi mitologya vedat sultan hanefi avcı küba devrimi şiva vahası cıa gogol fanlo hayatın anlamı kastelli aşiret çocuk bakımı fetih mizah anlatı meksika osmanlı milliyet dostoyevski kaçış londra işkence hindistan gezi osmanlı imparatorluğu terazi bestseller başkalarının kokusu necip hablemitoğlu 1908 devrimi hacıbektaş matematik futbol vaat edilmiş topraklar erkek arkadaş yaşlı nick ölüler papaz edebiyat dişi doris day feminizm çehov lokanta tehlike fidel castro italya fotoğraf anne çocuk rekabet banker kastelli gabriel garcia marquez mısır etki ajanları dna nedim şener hitler
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL