Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tüccar istanbul üniversitesi nâzım hikmet fotoğraf bir olmak aile ilişkileri stavrogin felsefe devrim laik küba çevre koruma deloitte yalnızlık anlatı çocuk dili masal serenad vedat londra terazi soykırım hindistan dublin fidel castro şiva vahası sultan kâhin berlin duvarı ikizler fethullah gülen hitler struma burçlar yahudi allah gülbang izak babel tasavvuf musa kapatılma etki ajanları tevrat ahmet şık vaat edilmiş topraklar gogol göç anna karenina dişi mübadele türklük akp tarikat küba devrimi berlin suç hrant dink türk şeytan sufilik sırrı bektaş korucu köyü referans oda fetih antoloji parmak izi örgüt kadın komplo teorisi tolstoy aydınlık rekabet iskenderiye mitologya hacı bektaş veli çocuk bakımı osmanlı imparatorluğu stalin acı selanik gabriel garcia marquez ölüler dışarısı cep kitap azınlık yılmaz güney çocuk şiddeti çalışan kadınlar futbol istihbarat aşk yengeç dede nedim şener feminizm kadınlar idam öykü hapishane bağdat kasaba yahudiye şehbal haldun taner facebook ihanet kimlik otel zeka islamiyet latin amerika edebiyatı roman kan izmir kaçış nuriye akman aşk ve macera pir bedeviler ajanda anne ego kerime nadir kanada cıa türk sineması dağ mutfak balık mekan papaz ege iş dünyası hayal cellat mezarlığı hayal kırıklığı ilişki kova yoksulluk italya çehov astroloji başak katil necip hablemitoğlu macera memet fuat müzik şiir yazar comala kasabası hallacı mansur bektaşilik özal 1908 devrimi mizah kanser doğu perinçek tarih hanefi avcı anne çocuk romantik komedi bestseller parti mimesis soner yalçın kapo siyonizm oğuz atay kürtaj roman kahramanı koç ecinniler atatürk kapancı milliyet schubert kız arkadaş porno ali albayrak ergenekon kastelli işkence kan içiciler hz. ali hayatın anlamı adres cinayet uzay jack erkek arkadaş maya kemikliler akrep cezaevi mitoloji stasi banker kastelli boğa pedro parama dna ingilizce tiyatro sabri uzun stiletto mısır soruşturma dar’a durmak gerilim mübin erich auerbach kahire büyük iskender aşiret komünist emniyet’te fethullahçı örgütlenme delil donka reis ekonomi naziler fanlo yay lokanta yemek aslan mafya hacıbektaş melek kadın erkek ilişkileri televizyon intikam matematik vampir özgürlük tkp siyaset operasyon onat kutlar mektup maeve binchy doris day oyun nazlı ılıcak musevi hayvan hakları trakya puşkin gezi ibrani kimlik çatışması başkalarının kokusu lezzet kıskançlık spiritüel deprem dostoyevski cinler korsan kitap ergen kızlar yaşlı nick kurtuluş kehanet dönmeler liman türkiye kurşun meksika brezilya köpekbalığı sakkara sinema israil islam firavun zombi anneler ve kızları anı fehiman edebiyat osmanlı 1960 ihtilali beslenme istanbul gözyaşı polis kutlukhan perker uyuşturucu hırs venedik oğlak kolera yaşar nabi nayır keşanlı ali destanı manyak cafer yahudi bilim insanları tehlike aksiyon şiddet
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL