Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

balık göç televizyon naziler roman kahramanı dna etki ajanları struma yalnızlık şiddet nâzım hikmet bir olmak venedik mutfak vampir yengeç soykırım islam tarikat akp memet fuat stiletto oğlak ergen kızlar ege erkek arkadaş maeve binchy anı cellat mezarlığı nedim şener macera gülbang islamiyet firavun hacıbektaş hz. ali çalışan kadınlar istanbul üniversitesi hayal kasaba roman hırs ibrani hitler izmir türklük hayatın anlamı mimesis keşanlı ali destanı hacı bektaş veli aile ilişkileri komünist porno soruşturma necip hablemitoğlu istanbul hayvan hakları kolera kaçış büyük iskender şiir kan içiciler antoloji deloitte tarih ekonomi musa cep kitap serenad vaat edilmiş topraklar aslan fethullah gülen allah yay kimlik tiyatro stavrogin rekabet uyuşturucu devrim çevre koruma kapatılma dede lokanta hallacı mansur ajanda gabriel garcia marquez köpekbalığı ergenekon mekan müzik pedro parama mitoloji bağdat şeytan melek schubert yahudi pir manyak cafer kâhin tasavvuf gözyaşı israil kıskançlık korucu köyü trakya atatürk erich auerbach astroloji akrep cinler selanik lezzet kimlik çatışması dağ aşk ve macera fanlo stasi donka stalin kerime nadir musevi spiritüel acı kurtuluş çehov cinayet şehbal istihbarat küba devrimi hanefi avcı hayal kırıklığı kadın kurşun dostoyevski sakkara özal aşk sırrı bektaş tüccar dışarısı mübin kova dişi türkiye doris day fotoğraf anne çocuk oyun felsefe mektup referans terazi kehanet nuriye akman ikizler fehiman oğuz atay yazar nazlı ılıcak matematik anna karenina cıa fidel castro çocuk şiddeti deprem futbol operasyon puşkin gerilim ecinniler 1908 devrimi ingilizce başkalarının kokusu kanada koç soner yalçın zeka katil kan yaşar nabi nayır çocuk bakımı feminizm burçlar facebook siyaset parti haldun taner masal dönmeler mizah maya kapancı mafya mısır ahmet şık italya mübadele liman kadınlar uzay cezaevi yemek türk sineması iş dünyası kız arkadaş anlatı yahudiye gogol idam doğu perinçek emniyet’te fethullahçı örgütlenme londra yahudi bilim insanları örgüt mitologya beslenme oda meksika türk yılmaz güney küba osmanlı zombi delil parmak izi başak tolstoy bedeviler kastelli ihanet anne kapo gezi kürtaj milliyet dublin intikam hrant dink aydınlık laik sabri uzun hindistan polis brezilya reis ali albayrak boğa sultan sufilik aksiyon otel işkence şiva vahası kemikliler edebiyat öykü yoksulluk ilişki aşiret adres azınlık tehlike osmanlı imparatorluğu banker kastelli vedat fetih çocuk dili tkp izak babel latin amerika edebiyatı ölüler özgürlük kahire sinema 1960 ihtilali komplo teorisi suç berlin kadın erkek ilişkileri kutlukhan perker anneler ve kızları ego dar’a durmak berlin duvarı bektaşilik romantik komedi papaz jack hapishane onat kutlar comala kasabası yaşlı nick bestseller kanser tevrat iskenderiye siyonizm korsan kitap
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL