Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

melek ingilizce brezilya büyük iskender berlin duvarı cıa türklük sufilik uyuşturucu doris day idam sultan memet fuat hacı bektaş veli aşiret köpekbalığı hindistan kanser kaçış fethullah gülen kâhin oğuz atay şiddet balık aşk fanlo yılmaz güney kurtuluş macera dublin yoksulluk özgürlük gabriel garcia marquez kemikliler emniyet’te fethullahçı örgütlenme ege tolstoy stalin mübadele tkp polis romantik komedi 1960 ihtilali özal adres nazlı ılıcak hrant dink yahudi bilim insanları kız arkadaş edebiyat işkence dna laik aslan jack vampir küba devrimi berlin porno türk sineması mutfak kahire ekonomi beslenme cinler kimlik çatışması kürtaj erich auerbach fotoğraf parti terazi azınlık anne mitologya hallacı mansur soykırım çehov hacıbektaş dönmeler stiletto serenad istihbarat bedeviler sinema çocuk bakımı kapancı parmak izi soner yalçın devrim ibrani sakkara yengeç kastelli izmir bektaşilik ecinniler tarikat intikam gerilim cep kitap kimlik musevi burçlar deloitte gogol siyonizm etki ajanları şeytan zeka reis aşk ve macera kova dışarısı tasavvuf italya anlatı koç puşkin yaşar nabi nayır çalışan kadınlar banker kastelli gezi selanik hayal firavun manyak cafer otel ölüler ergen kızlar tüccar oyun müzik onat kutlar matematik lezzet istanbul iskenderiye allah şiir kehanet oda korucu köyü mizah tarih cinayet haldun taner şiva vahası referans operasyon keşanlı ali destanı katil dar’a durmak akrep kan anı naziler dostoyevski mübin masal ergenekon islamiyet anna karenina cezaevi hayatın anlamı nedim şener ilişki nâzım hikmet kanada soruşturma maya çocuk dili schubert kan içiciler latin amerika edebiyatı boğa trakya küba roman kahramanı osmanlı imparatorluğu donka ali albayrak yay tevrat kutlukhan perker mektup istanbul üniversitesi türkiye londra mimesis feminizm tehlike örgüt ajanda hayvan hakları stasi bir olmak kasaba hapishane hayal kırıklığı delil rekabet dağ yahudiye kolera anneler ve kızları aydınlık siyaset roman aksiyon göç anne çocuk osmanlı nuriye akman israil erkek arkadaş vaat edilmiş topraklar atatürk yalnızlık korsan kitap gülbang futbol suç kadın mekan mafya öykü kapo hanefi avcı sırrı bektaş deprem mitoloji 1908 devrimi televizyon ego stavrogin sabri uzun struma kerime nadir ikizler papaz şehbal hz. ali lokanta hitler vedat doğu perinçek meksika türk kurşun başkalarının kokusu yahudi kapatılma necip hablemitoğlu komünist çevre koruma fetih dede gözyaşı kıskançlık mısır antoloji kadınlar fehiman maeve binchy dişi akp acı bestseller zombi aile ilişkileri çocuk şiddeti ahmet şık tiyatro islam milliyet venedik komplo teorisi liman pedro parama bağdat yazar comala kasabası yaşlı nick izak babel ihanet pir oğlak kadın erkek ilişkileri fidel castro astroloji iş dünyası hırs facebook felsefe musa başak spiritüel yemek uzay cellat mezarlığı
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL