Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

vampir soruşturma astroloji haldun taner yaşlı nick aslan hacıbektaş anı idam devrim özgürlük çocuk bakımı anneler ve kızları anna karenina kaçış italya comala kasabası cezaevi başak göç onat kutlar oğuz atay şehbal islamiyet parmak izi gabriel garcia marquez matematik bestseller kadın izak babel hz. ali aydınlık kahire kastelli keşanlı ali destanı gogol anlatı başkalarının kokusu tüccar istanbul üniversitesi ekonomi oyun hacı bektaş veli vedat delil hapishane hindistan kanada aile ilişkileri stiletto köpekbalığı akrep lokanta ali albayrak venedik tevrat işkence mübadele aşk ve macera facebook kıskançlık meksika sakkara kadınlar laik kasaba hitler papaz hırs şiddet struma brezilya israil ege stasi referans şiir parti ahmet şık türkiye donka intikam dublin stavrogin oda azınlık schubert trakya beslenme zeka komplo teorisi osmanlı kan necip hablemitoğlu türk sineması koç şiva vahası etki ajanları kehanet masal korsan kitap terazi erich auerbach kapo yoksulluk fethullah gülen maeve binchy anne çocuk kız arkadaş dişi allah sabri uzun fidel castro latin amerika edebiyatı ergenekon çocuk şiddeti uyuşturucu suç fetih yaşar nabi nayır örgüt felsefe iskenderiye atatürk mübin kova hrant dink deprem soykırım melek tolstoy soner yalçın kimlik islam mekan dostoyevski gülbang tarih sinema tkp hayvan hakları selanik mizah çevre koruma televizyon yalnızlık macera kan içiciler gezi tasavvuf puşkin rekabet ecinniler 1908 devrimi cellat mezarlığı liman kurtuluş banker kastelli musevi ikizler deloitte cinayet burçlar jack berlin cinler ergen kızlar mutfak boğa fanlo maya emniyet’te fethullahçı örgütlenme lezzet serenad naziler ölüler kerime nadir ihanet pedro parama dağ hallacı mansur polis akp sufilik adres milliyet gözyaşı yemek kemikliler vaat edilmiş topraklar futbol hanefi avcı aşiret oğlak doris day memet fuat anne mimesis romantik komedi şeytan ilişki berlin duvarı küba özal hayal kırıklığı mitoloji dna ibrani siyaset kolera dar’a durmak manyak cafer iş dünyası sırrı bektaş bir olmak küba devrimi dışarısı izmir komünist dede sultan ingilizce büyük iskender bağdat mitologya roman uzay doğu perinçek fehiman hayatın anlamı öykü firavun katil roman kahramanı türk pir nâzım hikmet istanbul yahudi çocuk dili cep kitap erkek arkadaş korucu köyü mısır kimlik çatışması kadın erkek ilişkileri aksiyon zombi musa cıa antoloji tehlike kürtaj nazlı ılıcak müzik kapatılma 1960 ihtilali otel feminizm spiritüel operasyon yay istihbarat londra acı fotoğraf mafya kutlukhan perker gerilim stalin kanser yılmaz güney mektup türklük nedim şener kurşun nuriye akman reis tarikat bektaşilik kapancı edebiyat siyonizm balık porno tiyatro dönmeler yahudiye ajanda ego kâhin çalışan kadınlar aşk çehov yazar hayal yengeç osmanlı imparatorluğu bedeviler yahudi bilim insanları
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL