Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

pedro parama atatürk küba devrimi mutfak liman devrim komünist hallacı mansur israil dönmeler türk sineması kâhin kahire şiir kan içiciler ali albayrak jack futbol musevi islamiyet oğuz atay tevrat onat kutlar italya deloitte hacı bektaş veli roman kahramanı soruşturma spiritüel allah gözyaşı küba referans bektaşilik kapatılma melek yahudi nuriye akman ergenekon hitler yahudiye astroloji boğa milliyet hindistan banker kastelli hayal kırıklığı stalin şiva vahası çocuk bakımı meksika gogol matematik rekabet kapo ikizler sabri uzun hırs anna karenina kimlik çatışması stasi feminizm kapancı delil nazlı ılıcak sırrı bektaş lezzet yay oğlak ihanet kemikliler büyük iskender cellat mezarlığı manyak cafer uyuşturucu yılmaz güney zeka hayatın anlamı mısır ekonomi 1908 devrimi tehlike bağdat vampir hz. ali islam istihbarat istanbul comala kasabası operasyon çalışan kadınlar venedik kadınlar yahudi bilim insanları cinayet kasaba erkek arkadaş ecinniler katil bir olmak mizah hayal sinema idam mübin anne çocuk akp anneler ve kızları iskenderiye kutlukhan perker doris day korsan kitap kadın dede gezi şehbal reis dostoyevski felsefe fidel castro ölüler maya burçlar bestseller iş dünyası kehanet haldun taner örgüt kova antoloji kan puşkin vaat edilmiş topraklar cezaevi vedat izmir başkalarının kokusu aydınlık kerime nadir selanik papaz nâzım hikmet hrant dink sultan cep kitap mitologya polis oyun romantik komedi mektup dışarısı trakya gülbang kolera korucu köyü masal anlatı hapishane mübadele dağ parti kurşun siyaset osmanlı sufilik dublin türkiye kıskançlık fethullah gülen edebiyat facebook serenad kaçış göç kanada şeytan azınlık izak babel acı stiletto ergen kızlar kız arkadaş musa aşk naziler yalnızlık macera kadın erkek ilişkileri hacıbektaş anı ibrani aşk ve macera ege şiddet hayvan hakları berlin duvarı lokanta struma firavun hanefi avcı yazar mekan berlin mafya pir anne maeve binchy çocuk dili doğu perinçek osmanlı imparatorluğu roman suç tarih mimesis bedeviler keşanlı ali destanı dar’a durmak mitoloji balık gabriel garcia marquez kastelli dişi soykırım çehov fotoğraf işkence köpekbalığı fehiman yemek intikam etki ajanları laik tolstoy aslan yaşar nabi nayır beslenme londra latin amerika edebiyatı tasavvuf sakkara yengeç dna brezilya tkp kimlik deprem kanser türklük çocuk şiddeti nedim şener tüccar ilişki özgürlük soner yalçın ingilizce aksiyon çevre koruma cıa aile ilişkileri koç tiyatro donka yaşlı nick gerilim fetih ego aşiret müzik ajanda otel parmak izi zombi kürtaj uzay başak özal akrep oda tarikat necip hablemitoğlu televizyon siyonizm 1960 ihtilali schubert porno erich auerbach ahmet şık komplo teorisi cinler öykü stavrogin memet fuat terazi istanbul üniversitesi fanlo kurtuluş yoksulluk emniyet’te fethullahçı örgütlenme türk adres
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL