Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

islam gezi aydınlık haldun taner bestseller fethullah gülen zeka yemek köpekbalığı öykü anlatı banker kastelli korsan kitap istanbul üniversitesi işkence çehov parti selanik fetih çalışan kadınlar kanser sırrı bektaş yazar ergenekon romantik komedi mizah 1960 ihtilali şehbal manyak cafer delil dışarısı küba devrimi hayal kırıklığı aşiret yay maya anne ecinniler çocuk şiddeti hallacı mansur hacıbektaş hanefi avcı özal laik istanbul soner yalçın aslan ibrani firavun oyun balık müzik keşanlı ali destanı hz. ali göç necip hablemitoğlu kerime nadir aile ilişkileri idam türk dostoyevski bedeviler deprem fotoğraf gülbang bağdat şiir roman hapishane vaat edilmiş topraklar aşk ve macera kolera fehiman meksika comala kasabası hrant dink rekabet mektup mitoloji mafya trakya gabriel garcia marquez polis anna karenina cinayet cezaevi mısır kutlukhan perker özgürlük oda reis edebiyat stavrogin roman kahramanı brezilya tkp izmir beslenme büyük iskender burçlar komünist yalnızlık türklük hırs spiritüel akp kimlik çatışması lokanta struma oğlak adres kastelli hacı bektaş veli mimesis kan içiciler melek kurtuluş dublin komplo teorisi hitler jack kurşun maeve binchy siyaset masal ajanda kahire cellat mezarlığı berlin duvarı kapancı ilişki uzay çocuk dili dağ stalin kaçış kanada stiletto pir küba lezzet koç sultan kadın çevre koruma nâzım hikmet kız arkadaş papaz matematik ege felsefe dna ekonomi cıa katil kıskançlık intikam islamiyet dönmeler yahudiye soykırım tüccar futbol aksiyon osmanlı imparatorluğu kapo kapatılma otel izak babel gogol korucu köyü kimlik gerilim tiyatro tolstoy erkek arkadaş şiddet ihanet çocuk bakımı nedim şener londra cep kitap türk sineması onat kutlar yaşar nabi nayır puşkin sufilik ikizler musa sakkara hayvan hakları kadın erkek ilişkileri etki ajanları istihbarat şeytan italya aşk ölüler fanlo tevrat ahmet şık nazlı ılıcak atatürk antoloji kürtaj türkiye berlin bir olmak venedik akrep yaşlı nick yılmaz güney kehanet deloitte ali albayrak parmak izi başkalarının kokusu anneler ve kızları anı yahudi bilim insanları hindistan mübin iş dünyası kova israil mitologya dar’a durmak cinler dişi dede soruşturma örgüt emniyet’te fethullahçı örgütlenme vampir terazi kemikliler hayal vedat naziler liman ergen kızlar allah televizyon mübadele bektaşilik sabri uzun sinema nuriye akman tarih boğa mekan tehlike facebook latin amerika edebiyatı iskenderiye zombi kasaba 1908 devrimi ingilizce fidel castro schubert musevi acı macera kan tasavvuf oğuz atay memet fuat operasyon osmanlı porno kadınlar şiva vahası yahudi tarikat erich auerbach hayatın anlamı milliyet azınlık pedro parama referans anne çocuk ego uyuşturucu başak kâhin siyonizm doğu perinçek astroloji mutfak gözyaşı doris day donka devrim suç serenad yoksulluk yengeç stasi feminizm
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL