Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

puşkin tasavvuf porno kutlukhan perker cezaevi spiritüel kâhin kapancı özgürlük stalin hrant dink dişi fethullah gülen korucu köyü mübin jack küba devrimi öykü oğuz atay gözyaşı anlatı emniyet’te fethullahçı örgütlenme referans mizah futbol aydınlık cep kitap deprem devrim onat kutlar ekonomi bestseller 1960 ihtilali serenad iskenderiye mitoloji türk koç dar’a durmak maeve binchy astroloji hacı bektaş veli liman istanbul üniversitesi doris day tehlike keşanlı ali destanı komplo teorisi ölüler fanlo fetih etki ajanları ihanet kehanet intikam allah mitologya maya anneler ve kızları kimlik necip hablemitoğlu vaat edilmiş topraklar aşiret yahudi cıa sultan bir olmak melek parmak izi tolstoy latin amerika edebiyatı siyaset bektaşilik yoksulluk nâzım hikmet stiletto katil kan roman kahramanı şiddet memet fuat islamiyet bedeviler soruşturma nedim şener banker kastelli ergen kızlar idam yazar tevrat berlin struma akp çalışan kadınlar vedat masal kapatılma sinema felsefe şeytan çocuk bakımı beslenme haldun taner milliyet nuriye akman kız arkadaş reis hırs çocuk şiddeti aşk ve macera gogol musa stavrogin aile ilişkileri suç antoloji başkalarının kokusu manyak cafer vampir hayal televizyon işkence kapo erkek arkadaş schubert deloitte izmir romantik komedi aksiyon yahudi bilim insanları ahmet şık gülbang dostoyevski boğa müzik kova izak babel kürtaj uzay yahudiye selanik parti yılmaz güney yemek komünist mübadele kaçış otel anı pedro parama siyonizm tarikat adres gerilim yalnızlık aşk dışarısı ajanda ibrani türklük oda ikizler islam mafya sabri uzun londra ingilizce kan içiciler yaşlı nick şehbal azınlık erich auerbach matematik acı uyuşturucu dublin kerime nadir hayal kırıklığı hallacı mansur doğu perinçek stasi başak hitler köpekbalığı brezilya mısır ege anne çocuk zeka mektup hacıbektaş pir ergenekon edebiyat meksika firavun anna karenina tüccar yay kurtuluş büyük iskender sırrı bektaş iş dünyası italya balık venedik tkp hanefi avcı dna sakkara kıskançlık fehiman mutfak osmanlı imparatorluğu hapishane bağdat soner yalçın feminizm ilişki küba polis berlin duvarı ecinniler oğlak trakya yengeç tiyatro çevre koruma dağ israil delil istanbul 1908 devrimi facebook sufilik kasaba özal şiva vahası macera osmanlı tarih cellat mezarlığı türkiye musevi kadın aslan kahire dede naziler göç hayvan hakları kolera örgüt nazlı ılıcak çehov atatürk donka çocuk dili şiir lokanta kanser roman mimesis gezi hindistan hayatın anlamı rekabet akrep soykırım kemikliler terazi laik kurşun papaz dönmeler fidel castro ego cinler oyun cinayet kastelli lezzet istihbarat operasyon kimlik çatışması yaşar nabi nayır burçlar korsan kitap mekan anne türk sineması comala kasabası kadınlar gabriel garcia marquez kanada hz. ali kadın erkek ilişkileri zombi ali albayrak fotoğraf
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL