Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

jack zombi hayal kırıklığı hitler ekonomi çehov cellat mezarlığı brezilya istihbarat ali albayrak haldun taner ihanet porno şeytan komplo teorisi yemek anna karenina küba mübin bağdat anı başak mısır çocuk şiddeti trakya mizah dublin yılmaz güney uyuşturucu soruşturma polis dede dışarısı iş dünyası türkiye romantik komedi onat kutlar donka mimesis göç 1960 ihtilali ergen kızlar yazar televizyon kadın necip hablemitoğlu kimlik çatışması acı kurtuluş oğuz atay serenad türklük kasaba maya yaşlı nick istanbul meksika hallacı mansur kürtaj yahudi bilim insanları hayal operasyon kemikliler selanik ölüler gerilim çalışan kadınlar comala kasabası hz. ali berlin duvarı dar’a durmak hırs sinema nâzım hikmet 1908 devrimi terazi nuriye akman mutfak küba devrimi pedro parama şiva vahası oyun çocuk dili tasavvuf delil kapatılma akp allah etki ajanları mitologya lokanta köpekbalığı aydınlık stalin iskenderiye matematik cinayet liman gogol tiyatro aşiret vaat edilmiş topraklar akrep kapo otel kutlukhan perker aksiyon musevi siyaset memet fuat öykü gezi ajanda antoloji cezaevi doğu perinçek pir izmir dostoyevski fetih izak babel islamiyet şiddet parmak izi venedik naziler sufilik facebook intikam stiletto tkp ege burçlar mekan kurşun balık struma londra mafya manyak cafer sultan erich auerbach devrim melek laik şiir kanada özgürlük vedat kaçış atatürk puşkin kova aşk futbol türk ergenekon dönmeler kadın erkek ilişkileri roman kahramanı gabriel garcia marquez gözyaşı adres şehbal yay mektup deprem çocuk bakımı emniyet’te fethullahçı örgütlenme çevre koruma edebiyat schubert mitoloji hindistan feminizm kâhin musa anlatı tolstoy yengeç hacıbektaş aile ilişkileri tarih ingilizce ibrani başkalarının kokusu zeka aslan koç cıa örgüt fotoğraf ikizler kadınlar tevrat italya korsan kitap anneler ve kızları siyonizm müzik dişi kız arkadaş kolera nazlı ılıcak tüccar yoksulluk bedeviler beslenme hanefi avcı israil hrant dink soner yalçın reis hacı bektaş veli stasi hayatın anlamı doris day referans özal stavrogin kahire sakkara korucu köyü oğlak mübadele kanser macera kerime nadir lezzet aşk ve macera fanlo soykırım tarikat fehiman rekabet astroloji osmanlı imparatorluğu yaşar nabi nayır katil kan yahudi anne çocuk anne osmanlı bir olmak ecinniler masal roman parti banker kastelli kimlik türk sineması milliyet azınlık yahudiye cinler papaz maeve binchy erkek arkadaş vampir kastelli suç büyük iskender hayvan hakları idam ilişki işkence fethullah gülen fidel castro kehanet kan içiciler felsefe sırrı bektaş oda boğa dağ hapishane latin amerika edebiyatı yalnızlık deloitte gülbang kapancı keşanlı ali destanı kıskançlık dna islam spiritüel ego bestseller firavun istanbul üniversitesi cep kitap komünist nedim şener uzay bektaşilik berlin tehlike sabri uzun ahmet şık
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL