Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

liman zeka comala kasabası gogol cıa hayvan hakları papaz mekan balık kastelli fotoğraf ikizler şeytan ajanda dna çocuk dili naziler hayal kırıklığı tüccar edebiyat kıskançlık çocuk şiddeti koç kurşun manyak cafer hacı bektaş veli sabri uzun ecinniler ali albayrak akp hrant dink struma tasavvuf matematik bağdat yazar melek cezaevi fethullah gülen mübadele berlin stavrogin mektup soruşturma venedik mimesis yoksulluk hallacı mansur siyonizm ölüler uzay tolstoy başak parmak izi yılmaz güney kahire delil aşk ve macera kanada iş dünyası gülbang yahudi allah anna karenina 1908 devrimi kadın erkek ilişkileri zombi türkiye kâhin kadınlar bestseller osmanlı fehiman tiyatro küba mafya cep kitap kemikliler hayatın anlamı başkalarının kokusu uyuşturucu onat kutlar haldun taner hayal köpekbalığı ahmet şık korucu köyü 1960 ihtilali milliyet kehanet antoloji vampir doris day fanlo etki ajanları sinema dar’a durmak oğuz atay islamiyet spiritüel musa hacıbektaş kimlik laik israil izak babel kürtaj astroloji mitologya serenad islam musevi nedim şener maeve binchy stalin nazlı ılıcak sırrı bektaş ergen kızlar komünist işkence aslan vedat aile ilişkileri istanbul bir olmak kan schubert banker kastelli aşiret roman tevrat iskenderiye oyun reis italya sufilik deloitte erkek arkadaş latin amerika edebiyatı müzik selanik anne çocuk ergenekon berlin duvarı lokanta adres atatürk roman kahramanı tarih emniyet’te fethullahçı örgütlenme brezilya pedro parama suç korsan kitap stasi anı ego çocuk bakımı gabriel garcia marquez bedeviler kız arkadaş hanefi avcı kimlik çatışması göç polis televizyon yaşar nabi nayır devrim çalışan kadınlar kapo şehbal stiletto tkp şiva vahası referans kadın gezi hz. ali siyaset şiir gerilim keşanlı ali destanı küba devrimi kova özal yalnızlık yay cinler dişi sultan cellat mezarlığı ekonomi mizah hindistan sakkara mübin azınlık aşk trakya bektaşilik osmanlı imparatorluğu özgürlük şiddet aksiyon mutfak fetih yahudi bilim insanları operasyon aydınlık erich auerbach mitoloji istanbul üniversitesi mısır intikam fidel castro kan içiciler acı ihanet akrep necip hablemitoğlu masal kapatılma kutlukhan perker oda gözyaşı rekabet dönmeler öykü anlatı nâzım hikmet beslenme puşkin pir yengeç ibrani dublin vaat edilmiş topraklar yemek macera ilişki hırs tarikat türk deprem kaçış tehlike kerime nadir anneler ve kızları lezzet futbol burçlar türklük dağ donka kolera ingilizce idam terazi nuriye akman anne romantik komedi katil istihbarat londra türk sineması feminizm yahudiye örgüt meksika hapishane facebook dede otel felsefe kurtuluş izmir çevre koruma dostoyevski soner yalçın parti büyük iskender soykırım ege oğlak porno dışarısı memet fuat hitler kanser yaşlı nick komplo teorisi doğu perinçek firavun cinayet boğa jack maya çehov kasaba kapancı
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL