Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

Kitap Hakkında:

Sanırım bu kitabı okuyan herkesin yolu bir biçimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan geçiyordur. Çocuğunda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan anne babalar, öğretmenler, profesyoneller ve kendisi hiperaktif olanlar. Yolu herhangi bir nedenle dikkat eksikliği hiperaktiviteden geçen okurlar için iyi bir haberimiz var: Dikkat eksikliği hiperaktivite çok iyi bir bozukluktur.
Eğer ciddiye alınıp doğru tedavi edilirse normal bir çocuk, ergen veya erişkin ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan biri arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. DEHB, bir göz bozukluğu olan miyop gibidir. Hiç çocuğunun gözü miyop diye aşırı dertlenen anne baba yoktur ya da kendisinde miyop olduğu için çok üzülen biri. Belki varsa bile istisnadır. İlk bakışta pek çoğumuza ilginç gibi gelse de DEHB de miyop gibidir. Yalnız burada bozuk olan göz, "beynin gözü"dür. Gözümüz gibi beyin gözümüzün bozukluğunu da erken tanıyıp tedavi edersek bu olası sorunları en aza indirebiliriz.
Tıptaki bütün hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, DEHB tedavisinde de başarıyı getiren çok önemli iki nokta vardır: Erken tanı-tedavi ve bilinçli olmak.

 

Yazar Hakkında

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Eyüp Sabri Ercan, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Bilimleri Sınavlarını (United States Medical License Exam; USMLE) kazandı. 1997 yılında uzmanlık eğitiminin bir bölümünü Kanada’da sürdürdü. 1998 yılında “ergenlerde intihar” konulu teziyle uzman oldu. 1999 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu isimli kitabını yayımlandı. Çocuk ve ergenlerde depresyonu konu alan Mutsuz Çocuk isimli ikinci kitabı mart 2004’te yayımlanmıştır. Ağustos 2000 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçentliğe atandı ve 2004 yılı nisan ayında doçent unvanını aldı. Dr. Ercan 2001, 2002 ve 2005 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda gerçekleştirilen üç çocuk psikiyatrisi uzmanlık tezini yönetti. 2000 yılı Türk Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi En İyi Araştırma, 2002 yılında Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Dergisi ve 2003 yılında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Derneği En İyi Araştırma ödüllerini aldı. Dr. Ercan 2003 ve 2005 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen eğitim toplantılarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu konusunda, 2003 yılı eylül ayında Viyana Klinik Araştırma Okulu’nun düzenlediği “Doğru Klinik Araştırma” konulu programlardan sertifika alan Dr. Ercan’ın yurtdışı ve yurtiçi bilimsel dergi ve toplantılarda yaklaşık 70 bilimsel etkinliği bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tiyatro kapancı yahudiye anne mafya hayal kırıklığı brezilya yahudi bilim insanları tehlike tevrat fanlo memet fuat astroloji kurşun selanik hitler dna vampir hallacı mansur oyun osmanlı imparatorluğu berlin ecinniler futbol pedro parama katil stavrogin aslan stasi latin amerika edebiyatı izak babel reis anlatı azınlık beslenme islamiyet mizah ekonomi hacı bektaş veli kanada masal lokanta yaşlı nick sırrı bektaş kanser korsan kitap burçlar hayatın anlamı mimesis firavun porno akrep mitologya soruşturma hayal zeka stalin roman kahramanı nazlı ılıcak iskenderiye uzay bektaşilik mübin aile ilişkileri türk deloitte uyuşturucu iş dünyası aşk ve macera siyonizm ilişki kapo aşk başak kimlik cinayet liman hırs idam çehov hrant dink tasavvuf fidel castro izmir delil balık kürtaj manyak cafer facebook fehiman mektup ihanet gogol kaçış erkek arkadaş ergenekon musa başkalarının kokusu polis antoloji deprem adres gözyaşı dışarısı mısır dede cep kitap ege tarikat venedik yemek çalışan kadınlar parmak izi sabri uzun papaz aşiret kadın londra erich auerbach akp göç ikizler acı spiritüel yay vedat parti çocuk dili puşkin stiletto bağdat sakkara hz. ali dağ atatürk komünist serenad soner yalçın ali albayrak ergen kızlar gerilim 1908 devrimi referans mitoloji türklük feminizm dublin cezaevi aksiyon hanefi avcı kova ego yalnızlık meksika lezzet köpekbalığı nedim şener öykü trakya ibrani onat kutlar suç örgüt rekabet kurtuluş yahudi necip hablemitoğlu ajanda hayvan hakları pir tarih dostoyevski ölüler çocuk şiddeti terazi kimlik çatışması şiir kadınlar cinler maeve binchy 1960 ihtilali hacıbektaş komplo teorisi nuriye akman ingilizce matematik işkence televizyon edebiyat schubert laik nâzım hikmet özal maya oğuz atay yaşar nabi nayır bestseller doğu perinçek emniyet’te fethullahçı örgütlenme cıa şiva vahası donka struma siyaset kız arkadaş naziler islam musevi kolera kehanet kan içiciler bir olmak milliyet yengeç berlin duvarı otel italya comala kasabası boğa intikam yılmaz güney romantik komedi mekan türk sineması zombi kapatılma fetih yazar allah sinema kahire türkiye istanbul üniversitesi kastelli tüccar şehbal çocuk bakımı oda şeytan kan sultan melek yoksulluk etki ajanları doris day özgürlük gabriel garcia marquez anı müzik dar’a durmak macera devrim cellat mezarlığı çevre koruma mutfak oğlak kerime nadir fethullah gülen felsefe küba devrimi vaat edilmiş topraklar soykırım bedeviler mübadele hindistan haldun taner tkp küba anneler ve kızları jack keşanlı ali destanı istihbarat kadın erkek ilişkileri banker kastelli sufilik dişi aydınlık büyük iskender fotoğraf kıskançlık anna karenina kasaba israil gülbang korucu köyü istanbul kâhin tolstoy şiddet hapishane kemikliler osmanlı koç operasyon dönmeler roman gezi ahmet şık anne çocuk kutlukhan perker
 
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu

ISBN: 978-975-991-615-2
Sayfa Sayısı: 256
Ebat: 14×21 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2008
2. Baskı: Haziran 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL