Etkinlikler

Kerimcan Kamal D&R Live İmza Günü

02 Haziran 2018, 15.00 - D&R Kanyon
 

Burun Sanatı

Kitap Hakkında:

Burun Sanatı; insan burnunun yapısal özelliklerini, coğrafi koşullara, tarihsel sürece,

heykel ve resim sanatında işlenişine göre ele alıp estetik açıdan bilgi vermeyi hedefleyen bir çalışmadır.

Uzun yıllar heykel ve resim sanatıyla ilgilendim. Bunun etkisiyle doğal burun yapısını

estetik açıdan heykel ve resim sanatından yola çıkarak örneklerle anlatmayı tercih ettim.

Burun, insanların karakteristik özelliklerini belirlemede de önemli rol oynayan ve yaşam kalitesini etkileyen bir organ.

Konuya ilgi duyanlar ve bilgi edinmek isteyenler için Burun Sanatı'nın bir başvuru kitabı olacağını düşünüyorum.


Güncel Öztürk

 

Yazar Hakkında

Dr. Güncel Öztürk 1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltıraş olması onun da sanat ortamı içinde olmasını sağladı. İçinde bulunduğu sanat ortamının etkisiyle çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. Ayrıca çok sayıda ulusal ve uluslararası kişisel ve karma sergilere katıldı.
2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olup “Tıp Doktoru” unvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı. Uzmanlık eğitimi döneminde, 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut - ABD’de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında ve 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida - ABD’de estetik cerrahi üzerine eğitim aldı. Avrupa Plastik Cerrahi Denkliğini (European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS) Step I, Brüksel - BELÇİKA, 2010 ve Step II, Marseille - FRANSA, 2011’de aldı. 2014 yılından beri kendi muayenehanesinde hizmet vermektedir.

www.guncelozturk.com

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Burun Sanatı

ISBN: 978-605-09-4006-0
Sayfa Sayısı: 368
Ebat: 24.5×30.5 cm
Yayın Tarihi: Ağustos 2017
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 165.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora