Etkinlikler

Bir Türkiye Hayali

Kitap Hakkında:

Bir Türkiye hayaliniz var mı?

Çocuklarınız için kurduğunuz Türkiye hayali nedir?

Selçuk Şirin, elinizdeki kitapta bilimsel verilerden yola çıkarak eğitimden kalkınmaya, girişimcilikten kodlamaya, çocuk yetiştirmeden obeziteye uzanan geniş bir alanda yeni bir geleceğin kapılarını aralıyor. Gidişat sizi karamsarlığa itiyorsa bu kitap size iyi gelecek. Şimdi, başka bir Türkiye hayali kurmanın tam zamanı.


"Düşünde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri" demiş Can Yücel. Ustanın dizesini verilerle Türkiye gerçekliğine ustaca uyguluyor Selçuk Şirin. Yeni ekonomiyi ve kalkınmayı dert edinenler muhakkak okumalı.  

Prof. Dr. Tülin Erdem

New York Üniversitesi Stern School of Business

Türkiye için sadece parlak umutları değil, bu umutları gerçekleştirmenin yöntemlerini de vurgulayan bir çalışma.

Prof. Dr. Emre Kongar

Yazar-araştırmacı

Selçuk Şirin Türkiye’nin bugünkü durumunun fotoğrafını çekmekle kalmıyor, bizlere kurtuluş reçetelerini de sunuyor. Bir hayalin ötesinde, geleceğin Türkiyesine ulaşmak için anahtar niteliğinde bir başucu kitabı.

Cüneyt Özdemir

Gazeteci-CNNTürk

Selçuk Hoca, değişimin, ilerlemenin ve bu dünyaya olan sorumluluğumuzu yerine getirmenin farkındalığımızı artırmakla mümkün olduğunun altını çiziyor; çözümler sunuyor. Selçuk Hoca'ya kulak vermeli. Önce hayal kurmakla başlamalı!

Şevval Sam

Sanatçı

Bu Türkiye Hayali gerçeklerle dolu. Selçuk Hoca yine hepimizin anlayacağı sadelikte yazmış. Bir solukta okudum.

Hamdi Ulukaya

Chobani CEO


 

Yazar Hakkında

Selçuk R. Şirin, New York Üniversitesi’nde (NYU) Javits Kürsüsü’nde profesördür. ODTÜ’den lisans, SUNY’den yüksek lisans ve Boston College’dan Gelişim Psikolojisi dalında doktora derecesi almış olan Şirin, eğitim ve psikoloji alanında 100’e yakın bilimsel yayına imza atmıştır. Boston College ve NYU’dan Öğretim Üyesi Mükemmeliyet Ödülü, ABD Çocuk Gelişimi Vakfı’ndan Araştırmacı Ödülü ve dünyadaki en büyük eğitim araştırmaları derneği AERA’dan Araştırma Büyük Ödülü almıştır. Selçuk Şirin 2015 yılında ABD Bilimler Akademisi Komisyonu’na seçilmiştir. Hürriyet’te haftalık köşe yazıları yazan Selçuk Şirin’in Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya Sefalet adlı kitabı ilk 6 ayda 10 baskı yapmıştır. Şirin’in okulöncesi ve ilkokul çağı çocuklarına yönelik pek çok kitabı bulunmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
 
 
 
Bir Türkiye Hayali

ISBN: 978-605-09-4074-9
Sayfa Sayısı: 242
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Şubat 2017
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL

SATIN AL
D&R Idefix Kitap Yurdu Hepsi Burada Pandora