Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

cinayet deloitte dağ mektup kan türkiye maya ahmet şık siyaset terazi delil köpekbalığı hacıbektaş sufilik kurtuluş jack yılmaz güney şeytan yengeç izmir mimesis aşk kimlik çatışması mübadele kemikliler kadınlar anneler ve kızları memet fuat boğa hırs futbol beslenme porno tolstoy papaz çocuk dili mitologya meksika kıskançlık masal polis matematik israil komünist anne çocuk otel aksiyon kanser vaat edilmiş topraklar çehov firavun necip hablemitoğlu yalnızlık naziler türk hayvan hakları osmanlı zeka islamiyet bağdat ecinniler mısır akp anı tehlike facebook kanada pedro parama yahudiye çevre koruma şehbal koç vedat küba devrimi katil mizah stiletto kürtaj acı kan içiciler serenad suç hanefi avcı gözyaşı kova tevrat büyük iskender 1960 ihtilali ajanda mafya operasyon izak babel hindistan dede kerime nadir oğuz atay nâzım hikmet 1908 devrimi çocuk şiddeti sinema lezzet istihbarat hz. ali venedik romantik komedi hrant dink milliyet berlin fetih cezaevi kız arkadaş türk sineması soner yalçın balık hallacı mansur gogol özal doris day etki ajanları nazlı ılıcak gabriel garcia marquez fehiman banker kastelli sırrı bektaş osmanlı imparatorluğu dışarısı idam ego türklük roman cıa doğu perinçek laik vampir adres comala kasabası astroloji islam uyuşturucu kâhin stavrogin parmak izi melek iskenderiye gerilim cep kitap atatürk onat kutlar televizyon kapatılma allah soykırım yazar hitler hayatın anlamı ölüler yoksulluk aile ilişkileri küba göç keşanlı ali destanı latin amerika edebiyatı struma fanlo örgüt tarikat komplo teorisi tkp bedeviler trakya rekabet mekan korucu köyü kasaba iş dünyası mübin fidel castro başkalarının kokusu berlin duvarı müzik lokanta özgürlük erich auerbach kolera dişi işkence musa reis anlatı kastelli aydınlık felsefe ikizler tasavvuf hapishane dönmeler nuriye akman mutfak londra donka spiritüel kadın başak ihanet dublin hayal kırıklığı bir olmak liman brezilya maeve binchy yemek aslan schubert korsan kitap şiddet tiyatro soruşturma azınlık kahire yahudi bestseller kurşun musevi deprem şiir fethullah gülen gülbang italya dostoyevski cinler çalışan kadınlar devrim tarih kapancı fotoğraf ibrani ergen kızlar ekonomi kehanet stalin oda hayal bektaşilik haldun taner burçlar nedim şener siyonizm selanik roman kahramanı öykü macera parti erkek arkadaş istanbul üniversitesi oğlak sultan aşk ve macera uzay hacı bektaş veli akrep referans kapo puşkin oyun emniyet’te fethullahçı örgütlenme antoloji pir dna ilişki tüccar stasi intikam ege yay kadın erkek ilişkileri çocuk bakımı şiva vahası ali albayrak edebiyat yahudi bilim insanları kimlik dar’a durmak aşiret istanbul ingilizce kutlukhan perker kaçış yaşlı nick gezi sakkara cellat mezarlığı anna karenina ergenekon sabri uzun yaşar nabi nayır anne manyak cafer mitoloji feminizm zombi
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL