Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

naziler tarih dişi kurşun hayvan hakları yoksulluk ali albayrak schubert kehanet sinema kova 1908 devrimi kahire ibrani akp kaçış cellat mezarlığı tehlike lezzet hanefi avcı acı melek vedat musevi ekonomi fidel castro sultan türkiye hacı bektaş veli küba devrimi rekabet mübadele latin amerika edebiyatı kıskançlık dostoyevski yaşar nabi nayır büyük iskender gogol anlatı kadınlar anı stalin tarikat facebook tasavvuf aşk ve macera kız arkadaş kanada polis tüccar venedik dönmeler idam doğu perinçek hallacı mansur bedeviler istanbul üniversitesi edebiyat maeve binchy mübin anneler ve kızları televizyon comala kasabası struma uzay erich auerbach küba korsan kitap ego bestseller manyak cafer cıa felsefe aile ilişkileri yılmaz güney katil mitologya anne gülbang suç meksika başak antoloji azınlık liman aşiret kimlik çatışması spiritüel kapo şiddet fetih nuriye akman örgüt referans parmak izi nazlı ılıcak terazi mektup hayal aydınlık zombi çalışan kadınlar parti stiletto vaat edilmiş topraklar dede komünist hırs kutlukhan perker oğlak aşk köpekbalığı otel italya ajanda cinler cinayet yemek oyun atatürk hindistan israil sabri uzun zeka stavrogin ergenekon haldun taner roman ahmet şık soner yalçın boğa tiyatro hitler kan kâhin mekan matematik yahudi iskenderiye trakya ikizler bağdat çocuk dili mitoloji erkek arkadaş gezi memet fuat kerime nadir vampir mafya şehbal macera allah soykırım yalnızlık berlin duvarı gabriel garcia marquez aslan donka papaz istihbarat özal kanser deloitte cezaevi yahudi bilim insanları porno öykü izak babel ingilizce mizah beslenme hayal kırıklığı selanik aksiyon müzik pedro parama izmir ölüler türk jack etki ajanları iş dünyası keşanlı ali destanı fanlo anna karenina kastelli şiva vahası nâzım hikmet gözyaşı roman kahramanı fehiman ihanet siyonizm kemikliler bir olmak firavun kurtuluş sırrı bektaş hz. ali anne çocuk puşkin türklük delil yengeç osmanlı tkp intikam 1960 ihtilali çocuk şiddeti mimesis milliyet oğuz atay islamiyet akrep türk sineması komplo teorisi deprem serenad mısır reis koç kapancı futbol brezilya yazar korucu köyü uyuşturucu londra islam göç masal fethullah gülen musa kimlik özgürlük doris day feminizm kolera astroloji dışarısı emniyet’te fethullahçı örgütlenme oda yaşlı nick necip hablemitoğlu soruşturma başkalarının kokusu onat kutlar fotoğraf dna dar’a durmak işkence kadın maya laik ege berlin cep kitap ilişki stasi çehov kapatılma bektaşilik hrant dink kasaba ergen kızlar ecinniler çocuk bakımı balık gerilim devrim hacıbektaş istanbul banker kastelli nedim şener tevrat hapishane sakkara lokanta şiir mutfak kadın erkek ilişkileri pir dublin kürtaj kan içiciler romantik komedi burçlar adres sufilik siyaset operasyon yay şeytan çevre koruma hayatın anlamı dağ tolstoy yahudiye osmanlı imparatorluğu
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL