Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

schubert venedik ajanda dna vampir selanik brezilya tolstoy mimesis ecinniler osmanlı bektaşilik rekabet soner yalçın korsan kitap liman yahudi gözyaşı aşiret parmak izi sinema çocuk dili kan içiciler macera korucu köyü başkalarının kokusu mübadele örgüt gezi uyuşturucu aşk hayal kırıklığı dede keşanlı ali destanı islam mafya soykırım spiritüel yaşar nabi nayır sakkara terazi kadın cıa hrant dink çehov şiva vahası roman kahramanı deprem hallacı mansur emniyet’te fethullahçı örgütlenme yemek polis beslenme mektup anne çocuk yalnızlık fehiman facebook türkiye anneler ve kızları öykü istihbarat papaz kız arkadaş masal izmir stalin maya serenad özal laik akp kasaba italya maeve binchy puşkin fotoğraf türk sineması ege cellat mezarlığı bedeviler ölüler firavun cep kitap pir çalışan kadınlar bestseller büyük iskender edebiyat sabri uzun oğlak televizyon soruşturma adres aşk ve macera katil otel küba devrimi dönmeler hayatın anlamı ilişki kehanet futbol nuriye akman gerilim mitoloji akrep reis kaçış yaşlı nick kerime nadir trakya kâhin comala kasabası anlatı vaat edilmiş topraklar idam yoksulluk ekonomi kadınlar kemikliler göç etki ajanları ergenekon porno islamiyet balık devrim istanbul deloitte istanbul üniversitesi dar’a durmak köpekbalığı hacı bektaş veli özgürlük komplo teorisi küba sırrı bektaş dostoyevski şeytan mübin anı haldun taner kurtuluş siyonizm doğu perinçek 1960 ihtilali hayvan hakları donka memet fuat kolera feminizm musevi necip hablemitoğlu milliyet atatürk aile ilişkileri kova uzay ahmet şık astroloji şiddet hırs erich auerbach müzik sufilik çocuk bakımı siyaset doris day onat kutlar suç lokanta kutlukhan perker çevre koruma naziler stasi vedat yahudiye fethullah gülen yengeç iş dünyası anna karenina yahudi bilim insanları manyak cafer aydınlık stavrogin işkence 1908 devrimi yazar cezaevi dişi tarikat melek boğa roman hanefi avcı anne lezzet israil tiyatro türk koç romantik komedi tehlike dağ başak ihanet azınlık hacıbektaş struma kastelli kanada musa hayal dublin oyun ali albayrak fetih kapancı oda delil banker kastelli hapishane tarih bağdat dışarısı mutfak burçlar kurşun tasavvuf komünist osmanlı imparatorluğu ingilizce zombi kapo berlin kimlik bir olmak sultan mısır hitler cinler yay mizah hindistan parti zeka aslan berlin duvarı izak babel ikizler tkp acı cinayet kahire şehbal kadın erkek ilişkileri allah intikam nedim şener felsefe latin amerika edebiyatı erkek arkadaş gogol tüccar tevrat mitologya pedro parama matematik çocuk şiddeti iskenderiye londra nazlı ılıcak ibrani gabriel garcia marquez gülbang operasyon stiletto kürtaj fidel castro kapatılma ergen kızlar ego antoloji mekan kanser jack oğuz atay nâzım hikmet yılmaz güney kan türklük fanlo şiir meksika kimlik çatışması referans kıskançlık hz. ali aksiyon
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL