Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

yay parti kapo deprem izmir ekonomi gözyaşı köpekbalığı iş dünyası yahudi bilim insanları fetih mektup oğlak bir olmak beslenme memet fuat cezaevi yaşar nabi nayır fehiman onat kutlar şeytan facebook uzay lezzet hitler osmanlı imparatorluğu oyun futbol mısır porno komünist gülbang ahmet şık intikam kimlik hayal kırıklığı deloitte laik maeve binchy bektaşilik türkiye çocuk dili mizah stalin kasaba özgürlük cinler reis ego anneler ve kızları vedat azınlık felsefe venedik soruşturma çalışan kadınlar masal mutfak otel büyük iskender başak küba devrimi erkek arkadaş göç akp nedim şener çevre koruma şiir maya mitoloji hayvan hakları mafya osmanlı kız arkadaş sinema brezilya istanbul zombi anne kova çehov delil soner yalçın korucu köyü soykırım yemek matematik haldun taner akrep pedro parama doris day schubert işkence kemikliler mimesis istanbul üniversitesi balık hanefi avcı dublin hırs musa dna allah dişi ikizler israil hrant dink sufilik korsan kitap tkp antoloji tiyatro ilişki uyuşturucu tarikat fotoğraf şehbal kadınlar kolera cinayet izak babel ege donka stasi hapishane sakkara komplo teorisi manyak cafer hacı bektaş veli serenad kutlukhan perker berlin necip hablemitoğlu kanser kaçış tüccar sabri uzun idam fidel castro aşiret yazar kanada başkalarının kokusu terazi roman suç musevi berlin duvarı türk çocuk şiddeti mübin kan hz. ali yahudiye islamiyet ingilizce özal çocuk bakımı yahudi parmak izi kapancı kehanet yılmaz güney liman kan içiciler oğuz atay 1960 ihtilali sırrı bektaş gabriel garcia marquez katil kimlik çatışması keşanlı ali destanı acı anlatı şiddet rekabet vaat edilmiş topraklar etki ajanları doğu perinçek aksiyon selanik mitologya nâzım hikmet londra meksika firavun siyonizm siyaset ergenekon aile ilişkileri hayal ergen kızlar stavrogin hacıbektaş gezi kâhin kurtuluş atatürk cellat mezarlığı istihbarat latin amerika edebiyatı tasavvuf dönmeler hallacı mansur mekan aşk bağdat aslan macera yoksulluk mübadele tevrat ecinniler italya bestseller zeka tolstoy küba iskenderiye adres oda ajanda müzik erich auerbach kapatılma puşkin spiritüel türk sineması yalnızlık feminizm televizyon fanlo örgüt comala kasabası trakya melek dağ islam boğa dar’a durmak türklük emniyet’te fethullahçı örgütlenme hayatın anlamı ali albayrak şiva vahası gogol lokanta anı naziler jack aydınlık kastelli yaşlı nick kadın öykü hindistan sultan banker kastelli referans polis ibrani aşk ve macera stiletto bedeviler yengeç papaz kürtaj vampir edebiyat pir ölüler dede nuriye akman anna karenina fethullah gülen kadın erkek ilişkileri koç cıa tarih devrim cep kitap kıskançlık nazlı ılıcak tehlike ihanet operasyon kerime nadir dostoyevski milliyet roman kahramanı struma gerilim astroloji burçlar kahire 1908 devrimi kurşun romantik komedi dışarısı anne çocuk
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL