Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

şiir jack operasyon banker kastelli kurtuluş antoloji anna karenina gabriel garcia marquez anlatı spiritüel kan içiciler anı azınlık dönmeler masal kapatılma tiyatro cıa deprem londra liman çehov tüccar hayatın anlamı otel onat kutlar kimlik çatışması nazlı ılıcak ali albayrak öykü aydınlık sultan işkence sırrı bektaş yemek zombi adres müzik sufilik naziler pir mafya yoksulluk kolera doğu perinçek idam ahmet şık soruşturma edebiyat vedat deloitte hacı bektaş veli delil hz. ali hallacı mansur macera korucu köyü felsefe yazar papaz gogol vampir kurşun kız arkadaş aile ilişkileri tkp kastelli bir olmak burçlar mimesis meksika şiddet kapo beslenme pedro parama dişi özal nuriye akman kıskançlık istanbul üniversitesi nedim şener kadınlar sinema yılmaz güney erich auerbach memet fuat kerime nadir yahudi çalışan kadınlar yay şeytan islam kova nâzım hikmet hanefi avcı ibrani cezaevi italya laik istanbul serenad trakya ingilizce köpekbalığı mekan dna aşk ve macera bağdat comala kasabası keşanlı ali destanı zeka hayal hindistan parmak izi hayvan hakları doris day cinayet anne çocuk tevrat siyaset türklük iş dünyası astroloji mitoloji kaçış korsan kitap erkek arkadaş ergenekon başkalarının kokusu referans oğuz atay osmanlı büyük iskender maya türkiye fanlo yaşlı nick donka çocuk dili komplo teorisi kasaba yahudiye uzay dağ anneler ve kızları ikizler istihbarat intikam stavrogin hacıbektaş devrim kapancı porno kanser koç puşkin 1908 devrimi kehanet ilişki sabri uzun siyonizm selanik ekonomi hitler çevre koruma küba tasavvuf gerilim reis suç firavun mektup mizah milliyet feminizm cinler uyuşturucu bestseller ege bektaşilik mitologya mübin hayal kırıklığı ecinniler musa ego televizyon vaat edilmiş topraklar hrant dink dar’a durmak rekabet yaşar nabi nayır bedeviler izmir fethullah gülen kahire acı berlin ajanda fehiman venedik dostoyevski soner yalçın matematik hapishane dede maeve binchy özgürlük fetih mübadele iskenderiye etki ajanları hırs boğa kâhin tehlike kutlukhan perker gezi göç necip hablemitoğlu tarikat ergen kızlar cep kitap schubert kemikliler dışarısı polis izak babel dublin kimlik kadın romantik komedi türk sineması terazi roman akrep mutfak struma oğlak aksiyon gülbang gözyaşı lokanta aşiret futbol çocuk bakımı stasi ölüler emniyet’te fethullahçı örgütlenme aslan tarih kürtaj küba devrimi roman kahramanı mısır atatürk türk 1960 ihtilali stalin fotoğraf oyun allah şehbal oda manyak cafer balık brezilya osmanlı imparatorluğu kadın erkek ilişkileri israil facebook fidel castro akp kan aşk kanada şiva vahası soykırım berlin duvarı yahudi bilim insanları ihanet parti yengeç komünist yalnızlık örgüt başak lezzet cellat mezarlığı tolstoy islamiyet anne haldun taner sakkara melek stiletto latin amerika edebiyatı musevi katil çocuk şiddeti
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL