Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

futbol erich auerbach iş dünyası şiir delil bedeviler anneler ve kızları çocuk bakımı şeytan doris day kimlik çatışması puşkin cinler kadınlar küba devrimi tehlike kadın erkek ilişkileri kimlik dışarısı emniyet’te fethullahçı örgütlenme yay memet fuat dede akp musa hallacı mansur şiva vahası komünist deloitte ahmet şık aile ilişkileri cinayet nuriye akman parmak izi çehov keşanlı ali destanı fehiman hayal kırıklığı nedim şener venedik türkiye izmir porno fetih hacı bektaş veli bestseller kutlukhan perker mitoloji osmanlı papaz vaat edilmiş topraklar maya terazi ali albayrak haldun taner soruşturma fidel castro fethullah gülen latin amerika edebiyatı hz. ali edebiyat uyuşturucu etki ajanları gözyaşı hapishane katil hırs ibrani dostoyevski sırrı bektaş erkek arkadaş özgürlük hrant dink ege dublin bağdat hacıbektaş hitler mübin intikam köpekbalığı ecinniler aşk ekonomi fanlo cep kitap yazar spiritüel çevre koruma ilişki tüccar polis hanefi avcı anlatı şehbal reis otel yaşar nabi nayır kız arkadaş berlin duvarı kanser deprem mizah aşiret devrim akrep aslan kan trakya meksika londra facebook örgüt ergenekon macera nâzım hikmet italya manyak cafer kürtaj gezi tarih sinema işkence gerilim stiletto ego milliyet uzay çalışan kadınlar mafya laik korsan kitap 1960 ihtilali liman istihbarat şiddet ihanet oğuz atay mekan dna onat kutlar israil dağ yahudi zeka özal feminizm sabri uzun izak babel gogol tasavvuf pir kova müzik kahire türklük tiyatro 1908 devrimi astroloji vedat mutfak kanada lokanta pedro parama çocuk dili mimesis aydınlık doğu perinçek fotoğraf acı siyonizm tevrat selanik yaşlı nick schubert felsefe mektup korucu köyü musevi donka melek çocuk şiddeti zombi romantik komedi islamiyet serenad stasi masal tkp cezaevi brezilya kurtuluş hayatın anlamı ajanda operasyon maeve binchy roman kahramanı balık dişi oda koç kurşun yılmaz güney sakkara mitologya azınlık hindistan matematik kasaba stavrogin komplo teorisi aşk ve macera istanbul kastelli naziler struma soner yalçın mübadele küba dar’a durmak kehanet boğa atatürk kan içiciler ingilizce kapancı kaçış kerime nadir stalin hayvan hakları bektaşilik antoloji necip hablemitoğlu islam büyük iskender anna karenina türk sineması oğlak banker kastelli kapatılma yahudi bilim insanları anne çocuk beslenme yemek rekabet soykırım referans ikizler comala kasabası kapo bir olmak anı kolera idam aksiyon vampir tarikat başkalarının kokusu kadın dönmeler yahudiye kıskançlık roman osmanlı imparatorluğu berlin ergen kızlar siyaset ölüler türk anne iskenderiye burçlar tolstoy başak suç istanbul üniversitesi parti yengeç firavun cıa yalnızlık mısır adres öykü cellat mezarlığı yoksulluk gabriel garcia marquez allah kemikliler televizyon hayal oyun kâhin lezzet sultan göç jack sufilik gülbang nazlı ılıcak
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL