Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

nedim şener korsan kitap çalışan kadınlar zeka meksika deprem fanlo başkalarının kokusu sufilik melek ikizler hayatın anlamı ilişki pedro parama sakkara berlin duvarı çocuk şiddeti deloitte korucu köyü jack öykü firavun ihanet italya yaşar nabi nayır soner yalçın aydınlık gabriel garcia marquez dublin kapatılma zombi türk mübin kadın erkek ilişkileri dönmeler sırrı bektaş masal türk sineması izmir mekan doris day kapo atatürk dar’a durmak pir mafya tevrat dede anne çocuk yılmaz güney ali albayrak yaşlı nick türklük iskenderiye astroloji mısır çevre koruma kan gogol erkek arkadaş 1960 ihtilali osmanlı imparatorluğu kova mimesis acı dışarısı koç onat kutlar kadın hindistan gülbang 1908 devrimi liman nuriye akman nâzım hikmet polis cellat mezarlığı balık mutfak sabri uzun şiir aile ilişkileri ekonomi aslan lezzet ajanda yahudi bilim insanları hz. ali komplo teorisi hayvan hakları iş dünyası istanbul üniversitesi hacı bektaş veli tasavvuf operasyon rekabet puşkin suç oğuz atay büyük iskender hayal kırıklığı istanbul uzay ergenekon yahudi aşk katil manyak cafer vampir serenad otel müzik osmanlı mizah bestseller tarikat spiritüel hanefi avcı facebook mektup bedeviler köpekbalığı kıskançlık adres londra akp allah anı macera musevi referans kürtaj hrant dink berlin kimlik çatışması kerime nadir bir olmak tehlike erich auerbach haldun taner cinler azınlık ingilizce yengeç anne musa televizyon sinema futbol hırs stavrogin beslenme papaz vedat küba parti schubert latin amerika edebiyatı selanik çehov kâhin ibrani istihbarat maya stasi bektaşilik kapancı stalin kanser doğu perinçek reis terazi anna karenina nazlı ılıcak dağ laik kahire aşk ve macera hitler dostoyevski dişi ecinniler tarih küba devrimi göç hayal dna çocuk dili özal ego siyonizm fidel castro kan içiciler idam hacıbektaş felsefe yemek gezi yazar kaçış devrim gerilim kurtuluş örgüt islamiyet burçlar edebiyat fehiman kız arkadaş roman yay fotoğraf yalnızlık şeytan intikam çocuk bakımı aşiret necip hablemitoğlu lokanta ahmet şık kanada memet fuat oğlak tolstoy delil akrep maeve binchy kasaba brezilya boğa milliyet cinayet tiyatro şiddet kutlukhan perker cıa hallacı mansur banker kastelli emniyet’te fethullahçı örgütlenme ergen kızlar vaat edilmiş topraklar feminizm oda kemikliler keşanlı ali destanı kehanet hapishane anneler ve kızları ege romantik komedi antoloji yahudiye kastelli porno israil yoksulluk oyun kolera ölüler şiva vahası etki ajanları cezaevi islam kurşun trakya komünist roman kahramanı başak naziler stiletto işkence tkp mübadele donka comala kasabası kimlik fethullah gülen izak babel türkiye sultan gözyaşı cep kitap şehbal uyuşturucu anlatı siyaset parmak izi struma fetih matematik kadınlar mitoloji venedik soykırım özgürlük bağdat soruşturma tüccar mitologya aksiyon
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL