Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

istanbul anna karenina erich auerbach mimesis doğu perinçek hindistan feminizm allah işkence kürtaj acı hayvan hakları israil gülbang matematik kadınlar roman kahramanı kâhin kolera izmir serenad dişi hayal kastelli yahudi bilim insanları londra yahudi yahudiye 1908 devrimi hırs porno türk sineması donka necip hablemitoğlu comala kasabası emniyet’te fethullahçı örgütlenme aşiret stavrogin kadın naziler sırrı bektaş hanefi avcı hitler selanik istihbarat köpekbalığı kanser delil korsan kitap siyonizm mübin şeytan lezzet musa aydınlık özal aslan büyük iskender vampir şiir fotoğraf tarih berlin duvarı ahmet şık siyaset intikam antoloji tüccar fidel castro koç istanbul üniversitesi dönmeler korucu köyü kurşun yazar yengeç dostoyevski parti ingilizce küba devrimi anne çehov hz. ali çevre koruma fetih kehanet anne çocuk izak babel laik islam schubert oyun ihanet kız arkadaş sultan uyuşturucu terazi çocuk şiddeti atatürk müzik yoksulluk keşanlı ali destanı soruşturma kutlukhan perker firavun struma deloitte iskenderiye stalin öykü kimlik çatışması kapo suç rekabet kadın erkek ilişkileri dağ uzay felsefe anneler ve kızları azınlık mitologya mizah çocuk bakımı yay mübadele tiyatro brezilya iş dünyası dna facebook bağdat akrep özgürlük idam dar’a durmak sakkara aşk jack tasavvuf erkek arkadaş ecinniler 1960 ihtilali berlin vedat kova gabriel garcia marquez cinayet türkiye doris day türk kıskançlık oda reis banker kastelli cep kitap devrim hrant dink hapishane stasi dublin mutfak mekan latin amerika edebiyatı aşk ve macera vaat edilmiş topraklar trakya cezaevi gerilim referans cinler manyak cafer zombi deprem hacıbektaş boğa pedro parama başkalarının kokusu zeka tarikat kapatılma yalnızlık polis nazlı ılıcak dede fehiman milliyet ilişki çocuk dili kanada ergenekon yılmaz güney kasaba ibrani sinema komünist tehlike stiletto spiritüel cellat mezarlığı osmanlı imparatorluğu melek romantik komedi kapancı kimlik fanlo nedim şener dışarısı ege mısır kahire gogol türklük başak kerime nadir kan içiciler bestseller maya papaz hallacı mansur osmanlı tkp kaçış nuriye akman göç cıa memet fuat sabri uzun haldun taner venedik şiddet masal burçlar ergen kızlar maeve binchy hayal kırıklığı anı adres katil oğuz atay onat kutlar soykırım macera fethullah gülen roman oğlak hayatın anlamı kurtuluş operasyon hacı bektaş veli örgüt anlatı gezi gözyaşı astroloji islamiyet mitoloji nâzım hikmet ikizler küba parmak izi yemek ajanda meksika ego musevi otel yaşar nabi nayır bedeviler balık bir olmak kan kemikliler şehbal soner yalçın edebiyat tolstoy aksiyon puşkin pir akp italya tevrat yaşlı nick liman etki ajanları ali albayrak bektaşilik televizyon futbol mafya çalışan kadınlar şiva vahası ekonomi sufilik beslenme mektup ölüler aile ilişkileri lokanta komplo teorisi
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL