Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

küba kahire örgüt stalin uyuşturucu hanefi avcı spiritüel dönmeler köpekbalığı allah delil nedim şener sırrı bektaş yaşlı nick onat kutlar devrim edebiyat anne kutlukhan perker islam parti 1908 devrimi uzay bektaşilik idam mutfak çocuk bakımı balık milliyet kâhin cezaevi antoloji lezzet londra sultan ibrani cıa gogol astroloji feminizm melek erich auerbach musevi mitoloji tolstoy fethullah gülen dağ başkalarının kokusu televizyon tasavvuf vedat meksika tiyatro türk sineması tkp maeve binchy şeytan tüccar mübadele pir vaat edilmiş topraklar şehbal masal dışarısı zeka oyun kemikliler kova facebook türkiye istanbul üniversitesi kasaba dişi puşkin yemek macera futbol kurşun dede fehiman koç fotoğraf mekan mitologya başak kadın yahudi 1960 ihtilali azınlık operasyon gabriel garcia marquez sinema kimlik musa komplo teorisi ahmet şık çocuk şiddeti israil cep kitap siyonizm hayatın anlamı brezilya kerime nadir aksiyon latin amerika edebiyatı ego özal suç tevrat iş dünyası kadınlar porno polis bir olmak hitler boğa soruşturma gezi doğu perinçek mafya yılmaz güney mısır soykırım otel dna anneler ve kızları türk yalnızlık venedik zombi ihanet mimesis yaşar nabi nayır stavrogin roman kahramanı aşk kaçış kan içiciler emniyet’te fethullahçı örgütlenme ergenekon çalışan kadınlar müzik aslan korucu köyü necip hablemitoğlu yazar hz. ali katil kadın erkek ilişkileri mektup izak babel şiva vahası lokanta istihbarat nazlı ılıcak gülbang osmanlı imparatorluğu yahudi bilim insanları keşanlı ali destanı soner yalçın stasi komünist burçlar jack anı cinler oda dublin serenad banker kastelli dostoyevski hapishane fetih şiir kimlik çatışması yahudiye büyük iskender tarih istanbul deprem nâzım hikmet aile ilişkileri yengeç matematik ikizler beslenme işkence haldun taner oğuz atay oğlak ekonomi cinayet kapatılma parmak izi cellat mezarlığı islamiyet liman etki ajanları türklük referans italya felsefe nuriye akman çocuk dili kehanet deloitte hayvan hakları maya dar’a durmak ölüler tehlike bağdat erkek arkadaş selanik osmanlı aşk ve macera korsan kitap hrant dink bedeviler bestseller fanlo hacı bektaş veli ajanda aydınlık ali albayrak manyak cafer kanada atatürk sufilik vampir anne çocuk trakya kıskançlık gözyaşı terazi tarikat adres mübin hacıbektaş berlin ege memet fuat kanser yay papaz acı rekabet kapancı siyaset kurtuluş berlin duvarı donka hallacı mansur comala kasabası ingilizce sakkara anlatı anna karenina akrep gerilim roman küba devrimi laik öykü hayal kırıklığı romantik komedi hindistan yoksulluk kan kürtaj kapo akp sabri uzun kolera firavun fidel castro schubert ecinniler iskenderiye şiddet ergen kızlar struma özgürlük izmir çevre koruma ilişki stiletto mizah çehov hırs naziler aşiret doris day pedro parama intikam kız arkadaş hayal reis göç kastelli
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL