Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

liman parmak izi komplo teorisi ikizler büyük iskender kadın musa kimlik çatışması fetih kastelli hacı bektaş veli kadınlar lezzet sırrı bektaş hapishane sinema fethullah gülen terazi küba devrimi anna karenina oyun bir olmak nâzım hikmet burçlar ekonomi aile ilişkileri özgürlük musevi izmir hayal kırıklığı anne etki ajanları şehbal uzay sultan stasi banker kastelli allah yay hanefi avcı hindistan melek masal yemek kerime nadir tüccar stavrogin mısır laik spiritüel facebook kurtuluş aslan müzik devrim hallacı mansur zombi istihbarat pir gözyaşı stalin memet fuat nedim şener çalışan kadınlar ali albayrak hacıbektaş örgüt aşk ve macera kaçış rekabet fanlo oğuz atay matematik struma londra şiddet mitoloji dublin ilişki berlin duvarı venedik futbol cezaevi dna türk suç şeytan adres tolstoy dostoyevski akp boğa trakya korucu köyü romantik komedi islamiyet şiva vahası mitologya idam vampir italya fidel castro brezilya mizah yılmaz güney hayal macera koç anneler ve kızları yazar intikam soner yalçın operasyon yalnızlık çocuk şiddeti gezi serenad deprem selanik dişi roman sabri uzun gabriel garcia marquez kolera işkence kutlukhan perker bağdat erich auerbach edebiyat otel aksiyon ahmet şık kimlik kıskançlık çocuk dili mekan ergenekon dağ tarikat parti beslenme kanser ecinniler yahudi aşk polis katil balık antoloji kan ibrani istanbul 1960 ihtilali kemikliler cinayet dar’a durmak siyonizm emniyet’te fethullahçı örgütlenme stiletto fehiman ergen kızlar siyaset haldun taner çocuk bakımı anı komünist akrep milliyet mektup maya hz. ali tiyatro mübadele göç firavun kova roman kahramanı sakkara ego cıa kurşun kahire gerilim ihanet ölüler keşanlı ali destanı naziler iskenderiye 1908 devrimi aydınlık reis bektaşilik doğu perinçek islam cinler izak babel köpekbalığı başak kan içiciler dede yaşar nabi nayır astroloji donka onat kutlar kehanet pedro parama tasavvuf hırs nazlı ılıcak jack schubert dışarısı zeka kapancı soykırım azınlık maeve binchy kapatılma küba mafya latin amerika edebiyatı comala kasabası soruşturma kapo manyak cafer türkiye osmanlı imparatorluğu iş dünyası aşiret kadın erkek ilişkileri sufilik çehov tehlike kürtaj erkek arkadaş çevre koruma kanada türklük meksika korsan kitap kız arkadaş yaşlı nick hitler oda yoksulluk yahudi bilim insanları feminizm acı vedat istanbul üniversitesi porno tarih hayatın anlamı mutfak lokanta doris day ajanda fotoğraf kasaba referans tkp televizyon özal cellat mezarlığı bedeviler vaat edilmiş topraklar hayvan hakları şiir tevrat mimesis deloitte osmanlı yengeç felsefe kâhin türk sineması ege puşkin uyuşturucu oğlak atatürk berlin ingilizce cep kitap öykü gogol mübin yahudiye bestseller gülbang anlatı anne çocuk başkalarının kokusu hrant dink papaz delil dönmeler necip hablemitoğlu nuriye akman israil
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL