Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tehlike siyaset hacı bektaş veli aşiret erich auerbach astroloji serenad cinler allah çocuk bakımı cıa stasi sakkara tolstoy yoksulluk osmanlı gezi siyonizm tüccar gabriel garcia marquez rekabet terazi yaşar nabi nayır zeka yaşlı nick jack hayal kırıklığı iş dünyası polis bedeviler mısır sırrı bektaş dar’a durmak hayal koç hindistan hacıbektaş nedim şener latin amerika edebiyatı roman puşkin haldun taner kova melek schubert şehbal macera kız arkadaş işkence roman kahramanı cellat mezarlığı küba hrant dink soykırım maya dna boğa brezilya şiir maeve binchy spiritüel parti memet fuat 1960 ihtilali ergenekon struma akp meksika iskenderiye çalışan kadınlar çehov banker kastelli şeytan gogol kurşun tevrat ilişki kehanet erkek arkadaş cep kitap beslenme başkalarının kokusu tiyatro naziler ihanet fidel castro anı necip hablemitoğlu çocuk şiddeti oğlak kimlik çatışması yay antoloji türklük izak babel bestseller vaat edilmiş topraklar zombi pir kaçış şiva vahası kanser idam reis milliyet comala kasabası cezaevi aile ilişkileri mitoloji masal soner yalçın nazlı ılıcak kastelli aslan keşanlı ali destanı deloitte anne tkp doris day donka mizah yahudi mimesis romantik komedi sufilik pedro parama fetih musa sabri uzun istanbul lokanta özgürlük çocuk dili felsefe ege komplo teorisi mektup müzik tasavvuf etki ajanları kahire köpekbalığı kan içiciler yemek aksiyon kürtaj mekan facebook cinayet liman dişi 1908 devrimi osmanlı imparatorluğu stiletto anna karenina ecinniler hayatın anlamı ölüler hz. ali vedat gerilim yalnızlık bektaşilik lezzet mutfak aşk kâhin mübin korsan kitap yengeç fotoğraf dostoyevski doğu perinçek göç anneler ve kızları papaz aydınlık ekonomi yahudiye operasyon otel istanbul üniversitesi korucu köyü burçlar acı dublin nâzım hikmet mitologya aşk ve macera stalin kanada stavrogin başak anne çocuk deprem kadın erkek ilişkileri balık sultan azınlık hitler ibrani mübadele dışarısı yazar fehiman kadın ego küba devrimi venedik feminizm fethullah gülen islam kasaba hırs hanefi avcı delil porno türk onat kutlar oyun ajanda kapo bağdat yılmaz güney oda gözyaşı uzay italya dönmeler berlin dede uyuşturucu istihbarat tarikat ingilizce kan anlatı parmak izi futbol adres kurtuluş örgüt atatürk hallacı mansur televizyon referans edebiyat kapatılma israil emniyet’te fethullahçı örgütlenme kadınlar kapancı matematik kutlukhan perker özal firavun türk sineması hayvan hakları fanlo tarih kemikliler kıskançlık çevre koruma soruşturma kimlik katil dağ türkiye devrim izmir sinema ergen kızlar laik büyük iskender berlin duvarı mafya ikizler trakya ali albayrak suç kolera şiddet musevi hapishane yahudi bilim insanları islamiyet akrep kerime nadir selanik nuriye akman intikam manyak cafer ahmet şık londra öykü komünist gülbang oğuz atay bir olmak vampir
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL