Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

şiddet berlin duvarı ilişki doğu perinçek küba jack gabriel garcia marquez deloitte felsefe 1960 ihtilali mısır rekabet lezzet laik tevrat maya erkek arkadaş cezaevi hacıbektaş hz. ali mafya ege nuriye akman sakkara donka londra hayvan hakları kova şiva vahası ajanda dostoyevski brezilya vaat edilmiş topraklar özal milliyet stiletto etki ajanları gogol deprem uyuşturucu türk yahudiye şehbal hayal kırıklığı balık fotoğraf mektup cinler bağdat keşanlı ali destanı kastelli büyük iskender yaşlı nick mitologya stasi kadın bektaşilik kâhin kadınlar anlatı nazlı ılıcak hallacı mansur stalin komplo teorisi sırrı bektaş soykırım müzik astroloji facebook oğuz atay cellat mezarlığı türkiye venedik dışarısı aşk ve macera dağ nâzım hikmet referans intikam romantik komedi kanada fethullah gülen puşkin adres burçlar çehov ihanet memet fuat pir trakya kıskançlık kemikliler çalışan kadınlar dönmeler firavun gerilim akrep dna televizyon vampir atatürk ergenekon kadın erkek ilişkileri anne çocuk cinayet schubert spiritüel istanbul üniversitesi iskenderiye mekan sabri uzun iş dünyası hayatın anlamı tarih melek masal tkp gezi 1908 devrimi uzay fehiman komünist kerime nadir delil mutfak islam şeytan matematik kurşun ikizler kan allah boğa serenad hapishane siyonizm polis devrim mitoloji tarikat izak babel korsan kitap doris day sinema kutlukhan perker yılmaz güney kürtaj istanbul anneler ve kızları dar’a durmak roman kahramanı berlin suç kapancı banker kastelli papaz kaçış dede kanser çocuk dili pedro parama parti cıa ego yaşar nabi nayır comala kasabası korucu köyü bir olmak fanlo musa çocuk şiddeti antoloji roman parmak izi işkence emniyet’te fethullahçı örgütlenme aşiret tolstoy kolera kız arkadaş edebiyat ahmet şık şiir kan içiciler anna karenina kehanet çocuk bakımı hacı bektaş veli tiyatro aydınlık aile ilişkileri osmanlı örgüt meksika fidel castro zeka köpekbalığı onat kutlar tüccar ergen kızlar ekonomi ali albayrak erich auerbach otel bedeviler sultan osmanlı imparatorluğu cep kitap yazar manyak cafer türklük italya terazi çevre koruma hayal ibrani anne başkalarının kokusu hindistan israil siyaset anı kimlik izmir tehlike necip hablemitoğlu islamiyet struma bestseller mübadele porno sufilik nedim şener gülbang aşk öykü kapatılma kimlik çatışması fetih kurtuluş yay katil başak yahudi bilim insanları beslenme feminizm akp ingilizce aslan hitler oyun stavrogin reis mübin vedat liman mimesis macera hrant dink hanefi avcı yalnızlık yengeç latin amerika edebiyatı soruşturma ölüler hırs kasaba yoksulluk mizah musevi türk sineması kahire istihbarat oğlak haldun taner maeve binchy yahudi koç küba devrimi lokanta kapo azınlık yemek zombi aksiyon göç ecinniler gözyaşı oda soner yalçın operasyon acı özgürlük dublin idam tasavvuf naziler selanik futbol dişi
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL