Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

dişi sakkara cinayet melek siyonizm israil anlatı roman anna karenina yemek yahudi bilim insanları firavun kutlukhan perker keşanlı ali destanı osmanlı imparatorluğu istanbul üniversitesi ibrani anneler ve kızları atatürk yazar mektup mimesis ergenekon örgüt vaat edilmiş topraklar berlin burçlar izak babel azınlık maeve binchy matematik mafya akp vampir dublin komplo teorisi stiletto kova bağdat kastelli latin amerika edebiyatı bedeviler brezilya ecinniler stasi trakya tasavvuf deloitte kan dede nuriye akman ergen kızlar sultan başak kadın allah vedat iskenderiye kadın erkek ilişkileri felsefe haldun taner cellat mezarlığı korsan kitap papaz comala kasabası yaşar nabi nayır uzay deprem izmir öykü puşkin gogol hallacı mansur aşk ve macera musa ege soruşturma tolstoy türklük kürtaj dar’a durmak katil hacıbektaş şeytan oğuz atay meksika özgürlük doris day edebiyat referans çocuk dili kahire facebook tevrat kaçış şehbal şiva vahası idam erich auerbach istihbarat yengeç ilişki 1908 devrimi dostoyevski çevre koruma feminizm komünist tarikat mübadele ekonomi gabriel garcia marquez iş dünyası liman istanbul kurşun hz. ali aşiret bir olmak aydınlık mekan reis kanada maya ihanet romantik komedi londra pir dışarısı zeka 1960 ihtilali lezzet selanik cep kitap astroloji sırrı bektaş devrim pedro parama fetih kimlik çatışması mutfak emniyet’te fethullahçı örgütlenme parmak izi tüccar aslan oyun bestseller tkp büyük iskender yoksulluk yay mitoloji mısır kehanet hayal nedim şener gözyaşı çocuk bakımı antoloji koç tarih hapishane hanefi avcı terazi kanser rekabet hindistan çocuk şiddeti fethullah gülen anne çocuk tehlike doğu perinçek dönmeler kurtuluş masal manyak cafer göç şiddet işkence gezi korucu köyü türk sineması aksiyon köpekbalığı venedik donka italya macera kolera suç nazlı ılıcak yaşlı nick kasaba akrep ingilizce hayatın anlamı roman kahramanı hitler soykırım balık kâhin delil musevi ahmet şık fidel castro kız arkadaş kadınlar adres kan içiciler yahudiye hacı bektaş veli aile ilişkileri kerime nadir sinema boğa fanlo sufilik dağ necip hablemitoğlu otel kapo onat kutlar intikam yılmaz güney operasyon ali albayrak ikizler ölüler mübin küba zombi kimlik televizyon stavrogin erkek arkadaş gülbang aşk anne islam kıskançlık oğlak milliyet stalin etki ajanları çalışan kadınlar parti hayal kırıklığı naziler kapancı serenad başkalarının kokusu hrant dink acı türk yahudi ajanda çehov müzik nâzım hikmet cinler porno schubert fehiman hayvan hakları berlin duvarı ego sabri uzun hırs cıa mizah özal kapatılma küba devrimi siyaset şiir gerilim fotoğraf islamiyet mitologya beslenme tiyatro laik osmanlı türkiye futbol spiritüel dna uyuşturucu struma yalnızlık soner yalçın jack polis anı kemikliler oda banker kastelli cezaevi lokanta memet fuat bektaşilik
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL