Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

ege gogol kerime nadir kapo anna karenina şehbal acı hayatın anlamı roman futbol hallacı mansur yengeç mimesis berlin duvarı memet fuat kadınlar televizyon anne çocuk mekan dede kova kanser kolera otel yahudiye sırrı bektaş laik cinayet fehiman firavun naziler dna rekabet spiritüel feminizm türklük istanbul italya mübin özal romantik komedi türkiye siyonizm doris day trakya tarih selanik onat kutlar nazlı ılıcak stasi sabri uzun akrep brezilya küba devrimi örgüt gezi sakkara ergen kızlar yemek hitler kanada parmak izi dublin tolstoy allah ergenekon nâzım hikmet öykü berlin lokanta uyuşturucu kastelli sinema izak babel meksika soner yalçın kürtaj facebook bestseller idam stiletto keşanlı ali destanı azınlık emniyet’te fethullahçı örgütlenme terazi anneler ve kızları boğa küba adres mizah liman hapishane bağdat milliyet soruşturma hrant dink iskenderiye kahire yoksulluk anı yaşar nabi nayır struma mitologya fetih gülbang yay schubert polis aydınlık fidel castro mafya iş dünyası fanlo pir çocuk dili deprem kapancı dişi musa hırs edebiyat bir olmak atatürk fotoğraf necip hablemitoğlu tarikat gabriel garcia marquez cellat mezarlığı vedat müzik kasaba hacıbektaş mitoloji banker kastelli haldun taner çehov oğlak beslenme yahudi bilim insanları dağ ali albayrak çocuk bakımı kehanet şeytan osmanlı pedro parama kadın erkek ilişkileri bektaşilik kâhin vaat edilmiş topraklar hindistan manyak cafer cinler porno 1908 devrimi göç yaşlı nick çocuk şiddeti ajanda tkp suç mübadele 1960 ihtilali aşk ve macera tiyatro etki ajanları başak kız arkadaş bedeviler istihbarat operasyon sultan ecinniler tüccar sufilik islamiyet kurtuluş ihanet fethullah gülen anne kurşun korsan kitap kimlik çatışması istanbul üniversitesi özgürlük nuriye akman tevrat devrim ego macera aslan kimlik ölüler gözyaşı masal maeve binchy deloitte erkek arkadaş siyaset doğu perinçek soykırım stalin ibrani kan gerilim islam roman kahramanı matematik puşkin şiddet vampir cezaevi hz. ali çalışan kadınlar balık akp stavrogin kadın reis israil koç izmir mısır donka cep kitap yalnızlık ahmet şık oyun anlatı dönmeler latin amerika edebiyatı şiva vahası başkalarının kokusu papaz hayvan hakları kaçış oda kemikliler venedik ikizler aksiyon yahudi zombi işkence referans intikam mutfak korucu köyü parti katil londra yazar hacı bektaş veli felsefe dostoyevski türk sineması ingilizce maya comala kasabası tehlike büyük iskender nedim şener cıa kapatılma antoloji osmanlı imparatorluğu serenad uzay türk kutlukhan perker hayal kırıklığı kan içiciler aşk köpekbalığı mektup ekonomi komünist delil tasavvuf jack dar’a durmak hanefi avcı burçlar çevre koruma şiir kıskançlık aile ilişkileri aşiret komplo teorisi ilişki zeka lezzet oğuz atay hayal melek musevi dışarısı erich auerbach yılmaz güney astroloji
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL