Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kova dublin mafya berlin duvarı bedeviler özgürlük kanada vaat edilmiş topraklar zeka beslenme osmanlı akp memet fuat jack uzay komünist mübadele cep kitap banker kastelli ahmet şık yaşar nabi nayır doğu perinçek rekabet anlatı özal stalin oğlak masal delil hayvan hakları puşkin hitler aşk ve macera tolstoy operasyon maya boğa dna gözyaşı şiddet onat kutlar kürtaj kan içiciler ihanet türkiye hayal sultan acı dışarısı cıa siyonizm kız arkadaş sufilik başkalarının kokusu dar’a durmak koç ergen kızlar hayatın anlamı deloitte anna karenina stavrogin siyaset örgüt işkence trakya oyun vampir çocuk dili yalnızlık istanbul üniversitesi soruşturma hacıbektaş dağ mitoloji dostoyevski islam küba parti aşiret porno köpekbalığı necip hablemitoğlu kadın deprem nedim şener hallacı mansur ilişki izak babel şiva vahası şehbal intikam kapo haldun taner ecinniler tkp manyak cafer göç çehov doris day islamiyet antoloji hapishane ekonomi ibrani fehiman matematik dişi yengeç spiritüel 1960 ihtilali kolera idam kurtuluş ikizler gülbang korucu köyü katil meksika kâhin hindistan kimlik bestseller ajanda korsan kitap bir olmak roman stasi aydınlık kapatılma venedik liman berlin kasaba istanbul roman kahramanı israil yemek türk papaz yay lokanta kimlik çatışması macera mizah astroloji musevi anne kastelli aslan kıskançlık naziler uyuşturucu oğuz atay soykırım bağdat anneler ve kızları ege hz. ali tiyatro 1908 devrimi mısır şiir pedro parama kan yahudi türklük kapancı comala kasabası mitologya çalışan kadınlar kemikliler balık türk sineması zombi istihbarat çevre koruma kurşun donka ölüler fotoğraf italya hacı bektaş veli mutfak yahudi bilim insanları keşanlı ali destanı yaşlı nick mübin tarih sinema azınlık reis edebiyat kahire brezilya sakkara gerilim bektaşilik iş dünyası felsefe ergenekon ingilizce anne çocuk tehlike emniyet’te fethullahçı örgütlenme laik ego cinler gabriel garcia marquez kaçış sabri uzun şeytan schubert kehanet pir terazi polis oda devrim yılmaz güney aşk fidel castro mektup feminizm referans aksiyon facebook anı lezzet adres erich auerbach parmak izi çocuk bakımı çocuk şiddeti televizyon struma suç yahudiye yoksulluk gezi mimesis londra akrep futbol fanlo ali albayrak büyük iskender romantik komedi osmanlı imparatorluğu otel kadınlar latin amerika edebiyatı burçlar stiletto aile ilişkileri cezaevi dönmeler tasavvuf maeve binchy nazlı ılıcak nâzım hikmet başak selanik atatürk yazar fethullah gülen firavun tarikat serenad allah gogol hrant dink hayal kırıklığı tevrat dede hanefi avcı cellat mezarlığı erkek arkadaş hırs cinayet musa nuriye akman vedat tüccar kerime nadir melek kadın erkek ilişkileri izmir komplo teorisi küba devrimi soner yalçın müzik etki ajanları kutlukhan perker öykü sırrı bektaş iskenderiye fetih mekan kanser milliyet
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL