Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Beyoğlu Rapsodisi

Kitap Hakkında:

Üç arkadaşın hikâyesi bu. Biraz da Beyoğlu’nun hikâyesi. Beyoğlu’nun karmaşasının, kalabalıkların arasına gizlenen sırların hikâyesi. Sokakların, binaların, bildiğimiz, bilmediğimiz köşelerin, ama en çok insanların hikâyesi. Çocukluktan başlayan, mekânı yine Beyoğlu olan bir dostluğun bugünü anlatılıyor “Beyoğlu Rapsodisi”nde. Üç farklı kişiliğin, üç farklı yaşam tarzının birleştiği bir nokta bu dostluk. Önce onları tanıyoruz, hayatlarına tanık oluyoruz. Sanıyoruz ki, her şey hep böyle doğal gidecek. Sanıyoruz ki, hayat normal seyrini sürdürecek. Ama gün geliyor, bir fotoğraf sergisi hayatlarını değiştiriyor. Önce bir kadın giriyor bu üçlünün arasına, bir Rus. Sonra cinayet fikri hayatlarının bir parçası oluyor. Soruşturmalar, sorular... Ve sırlar geliyor ardından. Ahmet Ümit bu son romanında polisiye gerilim edebiyatının sınırlarını aşmayı deniyor. Okuyucusunu sürpriz bir sonla ödüllendirmenin yanı sıra ölümsüzlük üzerine, dostluk üzerine, aile üzerine, sahip olma duygusu üzerine sorular sorduruyor.
Ahmet Ümit’ten heyecan dozu yüksek bir polisiye roman bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak, ama yazarın daha geniş sularda da keyfince yelken açtığını kanıtlayan bir kitap “Beyoğlu Rapsodisi”. Adım adım Beyoğlu ve karış karış insan var bu romanda.

 
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit

Yazar Hakkında

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova Sosyal Bilimler Akademisi’nde eğitim gördü. 1989’da "Sokağın Zulası", 1992’de "Çıplak Ayaklıydı Gece", 1994’te "Bir Ses Böler Geceyi", 1995’te "Masal Masal İçinde", 1996’da "Sis ve Gece", 1998’de "Kar Kokusu", 1999’da "Agatha’nın Anahtarı" adlı polisiye öykü kitabı, 2000’de "Patasana", 2002’de "Kukla" ve 2003’te "Beyoğlu Rapsodisi" adlı romanları ve 2002’de "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", 2004’te "Aşk Köpekliktir" adlı öykü kitaplarıyla "Kavim", "Ninatta’nın Bileziği" romanları yanı sıra 2007’de "İnsan Ruhunun Haritası" adl› denemesi yayımlandı. Ahmet Ümit’in "Başkomser Nevzat, Çiçekçinin Ölümü" adlı bir de çizgi romanı vardır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

ahmet şık hanefi avcı tkp dostoyevski burçlar yılmaz güney rekabet kasaba gabriel garcia marquez nedim şener bir olmak yalnızlık hapishane bedeviler kadınlar izak babel idam yaşlı nick osmanlı imparatorluğu erkek arkadaş hallacı mansur memet fuat küba köpekbalığı mitoloji iskenderiye çocuk şiddeti roman tüccar siyonizm başkalarının kokusu ego şiva vahası tarikat londra istanbul üniversitesi feminizm doğu perinçek müzik parti boğa kehanet ilişki necip hablemitoğlu felsefe kaçış aydınlık mekan aşk dna hacıbektaş beslenme dağ küba devrimi romantik komedi stavrogin hz. ali kolera mafya cellat mezarlığı ajanda kan içiciler komünist lezzet deloitte parmak izi onat kutlar kanada osmanlı ekonomi edebiyat özal tehlike etki ajanları hayal suç türk kova türkiye italya lokanta sufilik yazar büyük iskender kız arkadaş manyak cafer dişi özgürlük meksika sinema işkence anneler ve kızları kahire mübin maya anne çocuk berlin duvarı firavun brezilya korsan kitap dönmeler türklük israil laik yay hindistan tarih kadın struma gogol cep kitap musa terazi kapatılma istihbarat hayal kırıklığı deprem yahudi bilim insanları komplo teorisi oğlak mimesis mısır adres facebook kimlik çatışması balık stiletto televizyon mizah tevrat izmir masal dar’a durmak mitologya başak ege yahudi intikam öykü yemek roman kahramanı korucu köyü oğuz atay kapancı kürtaj venedik uyuşturucu yengeç vedat ihanet naziler otel tolstoy iş dünyası serenad haldun taner katil nuriye akman trakya liman kemikliler islamiyet yoksulluk kanser devrim uzay kimlik anı çehov allah maeve binchy cinler bektaşilik yaşar nabi nayır 1908 devrimi futbol fidel castro vaat edilmiş topraklar bağdat aile ilişkileri sakkara kıskançlık sultan islam kerime nadir operasyon anne doris day ergenekon kastelli mübadele anlatı nazlı ılıcak stalin musevi mutfak ölüler kurtuluş banker kastelli şeytan latin amerika edebiyatı matematik şiir jack hacı bektaş veli gezi ergen kızlar gülbang aşiret schubert fetih koç sırrı bektaş zeka istanbul referans pedro parama dışarısı puşkin şiddet soykırım tasavvuf azınlık aslan akrep türk sineması yahudiye atatürk pir çocuk dili keşanlı ali destanı cezaevi gözyaşı milliyet donka acı fethullah gülen astroloji anna karenina erich auerbach siyaset fehiman bestseller kâhin reis emniyet’te fethullahçı örgütlenme delil mektup papaz çalışan kadınlar zombi dublin 1960 ihtilali aksiyon şehbal stasi vampir sabri uzun hırs nâzım hikmet oda oyun selanik hayvan hakları ikizler cıa soruşturma ali albayrak porno melek cinayet macera hayatın anlamı polis fotoğraf çocuk bakımı hrant dink antoloji kapo kutlukhan perker çevre koruma comala kasabası gerilim aşk ve macera tiyatro akp kan fanlo berlin kurşun soner yalçın hitler ibrani örgüt kadın erkek ilişkileri ingilizce göç ecinniler spiritüel dede
 
Beyoğlu Rapsodisi

ISBN: 978-975-991-559-9
Sayfa Sayısı: 386
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Eylül 2003
20. Baskı: Aralık 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL