Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

zombi islamiyet macera laik şeytan kanada izmir banker kastelli yazar kıskançlık stavrogin berlin duvarı köpekbalığı yalnızlık hayatın anlamı hrant dink yahudiye bağdat kan melek anne kimlik akrep delil mübadele selanik aksiyon intikam uzay reis acı tüccar zeka sabri uzun siyaset ali albayrak futbol italya kâhin oğuz atay hapishane çevre koruma mitoloji puşkin cinler örgüt anna karenina firavun fotoğraf vaat edilmiş topraklar ahmet şık edebiyat kan içiciler kaçış kehanet kurtuluş aşk liman tkp hindistan komplo teorisi ingilizce lezzet kadın korsan kitap balık başak vampir çehov katil erich auerbach schubert kadınlar mitologya parti hayal kırıklığı roman terazi dağ kimlik çatışması mafya kapancı gogol meksika hırs sakkara anne çocuk soruşturma antoloji stasi cıa bir olmak comala kasabası başkalarının kokusu otel cezaevi türkiye haldun taner referans keşanlı ali destanı iş dünyası milliyet yaşar nabi nayır kahire nâzım hikmet istihbarat trakya pir aslan şiir yahudi soykırım fanlo dar’a durmak bestseller spiritüel kadın erkek ilişkileri siyonizm deprem latin amerika edebiyatı gabriel garcia marquez aydınlık necip hablemitoğlu tolstoy donka kerime nadir mübin stalin çocuk şiddeti televizyon mektup ergenekon kurşun musa iskenderiye 1908 devrimi sinema facebook hacıbektaş dede bedeviler çocuk bakımı maya ihanet kastelli ege onat kutlar kolera aile ilişkileri oda pedro parama hallacı mansur hacı bektaş veli emniyet’te fethullahçı örgütlenme lokanta tarih büyük iskender sultan anlatı istanbul üniversitesi memet fuat nazlı ılıcak hayvan hakları sırrı bektaş operasyon çocuk dili cellat mezarlığı aşk ve macera mizah devrim komünist öykü tasavvuf korucu köyü sufilik nedim şener etki ajanları maeve binchy felsefe dışarısı ibrani anneler ve kızları atatürk polis uyuşturucu deloitte doğu perinçek fehiman masal 1960 ihtilali azınlık roman kahramanı şiva vahası dönmeler kasaba cinayet mekan londra berlin mimesis tarikat musevi mutfak burçlar özal dişi anı astroloji soner yalçın erkek arkadaş cep kitap fetih manyak cafer tehlike matematik küba osmanlı suç doris day kova dostoyevski struma gözyaşı gezi fidel castro yemek serenad porno dna brezilya papaz göç ikizler kız arkadaş bektaşilik feminizm yahudi bilim insanları koç ölüler akp şiddet gülbang türk aşiret hitler islam hz. ali kanser ajanda izak babel ergen kızlar özgürlük yılmaz güney kapo fethullah gülen hayal kapatılma rekabet vedat parmak izi kutlukhan perker ego ecinniler beslenme osmanlı imparatorluğu venedik tevrat oyun türklük istanbul israil ilişki türk sineması allah küba devrimi şehbal yay stiletto ekonomi boğa çalışan kadınlar naziler yaşlı nick tiyatro adres işkence idam müzik dublin nuriye akman kürtaj kemikliler jack romantik komedi mısır yengeç gerilim yoksulluk hanefi avcı oğlak
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL