Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

vampir maya fidel castro dublin sabri uzun romantik komedi siyonizm şiva vahası çocuk bakımı cezaevi akrep sırrı bektaş laik kadınlar tüccar deloitte türklük lezzet vaat edilmiş topraklar aşk ve macera haldun taner anlatı zombi kapo yahudi bilim insanları izmir islam hindistan uzay comala kasabası roman kahramanı kan içiciler parti kadın kasaba ekonomi devrim aksiyon bestseller mimesis bektaşilik onat kutlar küba berlin duvarı naziler roman stasi adres ecinniler tiyatro ibrani lokanta ego reis sufilik kapancı burçlar rekabet türkiye yahudiye korucu köyü beslenme kerime nadir nâzım hikmet kova tolstoy anı anne çocuk balık gogol ilişki ölüler korsan kitap hayvan hakları mitologya ingilizce felsefe suç oda sakkara mizah oyun struma kan komplo teorisi örgüt liman tevrat mektup emniyet’te fethullahçı örgütlenme necip hablemitoğlu firavun tkp hırs aşk stavrogin boğa yazar banker kastelli brezilya mutfak ajanda çehov televizyon kurşun doğu perinçek jack operasyon anneler ve kızları venedik dna kurtuluş akp doris day puşkin idam anne atatürk manyak cafer çevre koruma musevi azınlık gerilim memet fuat kehanet yay gabriel garcia marquez 1908 devrimi masal başak nuriye akman yaşar nabi nayır berlin hayal astroloji londra polis fehiman hanefi avcı yemek iskenderiye kız arkadaş schubert iş dünyası yahudi yılmaz güney kanada hayatın anlamı vedat acı fotoğraf cep kitap facebook yaşlı nick kimlik çatışması oğuz atay matematik siyaset öykü kâhin kimlik kutlukhan perker dışarısı italya stiletto melek terazi antoloji mübadele istanbul üniversitesi macera aile ilişkileri fetih bağdat yoksulluk islamiyet özal kürtaj türk deprem selanik çocuk dili kanser milliyet dar’a durmak 1960 ihtilali ikizler sinema gülbang komünist futbol başkalarının kokusu müzik koç aslan parmak izi köpekbalığı mafya sultan papaz cinayet donka pedro parama kolera aşiret mekan oğlak kastelli hallacı mansur latin amerika edebiyatı tarikat işkence nedim şener spiritüel tasavvuf bir olmak hacıbektaş soner yalçın kahire erich auerbach soykırım kapatılma allah kadın erkek ilişkileri tarih çalışan kadınlar kaçış bedeviler türk sineması dişi intikam hapishane dağ dede cellat mezarlığı zeka göç şehbal büyük iskender soruşturma nazlı ılıcak maeve binchy fanlo mitoloji ergen kızlar hitler istihbarat aydınlık meksika şiddet ergenekon yengeç küba devrimi osmanlı imparatorluğu ahmet şık osmanlı tehlike etki ajanları kıskançlık çocuk şiddeti ali albayrak edebiyat dostoyevski porno özgürlük hrant dink cinler izak babel şeytan hz. ali katil anna karenina ihanet serenad ege delil mısır kemikliler otel gözyaşı feminizm istanbul hayal kırıklığı referans yalnızlık mübin dönmeler fethullah gülen erkek arkadaş gezi trakya cıa israil şiir musa hacı bektaş veli keşanlı ali destanı pir uyuşturucu stalin
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL