Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

cinler yoksulluk iskenderiye gezi delil donka hayatın anlamı yazar berlin duvarı papaz şiva vahası maeve binchy manyak cafer kan anlatı romantik komedi kutlukhan perker kadınlar çevre koruma aşk ve macera haldun taner etki ajanları ergenekon hapishane anna karenina israil şeytan firavun bedeviler kova 1908 devrimi şehbal köpekbalığı kız arkadaş kadın allah nuriye akman izmir puşkin burçlar yengeç meksika selanik kadın erkek ilişkileri gözyaşı fehiman kaçış beslenme astroloji aile ilişkileri çalışan kadınlar komünist aksiyon dönmeler terazi hacı bektaş veli liman başkalarının kokusu kurşun hallacı mansur nâzım hikmet 1960 ihtilali mübin türk sineması dna iş dünyası çocuk dili vaat edilmiş topraklar yemek erkek arkadaş serenad tasavvuf yalnızlık ilişki kemikliler reis roman göç latin amerika edebiyatı jack vedat tüccar türkiye azınlık kapo comala kasabası matematik aşk soner yalçın işkence parti mafya suç ergen kızlar yahudi sabri uzun kanada oda hayal stiletto ege uyuşturucu ajanda cep kitap lokanta soruşturma laik televizyon bir olmak cellat mezarlığı kimlik sakkara çehov ego tarih gülbang sırrı bektaş tarikat maya hayal kırıklığı stalin kasaba anne milliyet dede ingilizce yahudi bilim insanları zeka dişi özal siyonizm bestseller deloitte kâhin istihbarat istanbul roman kahramanı nedim şener dar’a durmak kimlik çatışması acı kahire uzay yaşar nabi nayır berlin feminizm fethullah gülen parmak izi gogol anneler ve kızları idam oyun pir atatürk lezzet operasyon edebiyat kehanet stasi bektaşilik tehlike doğu perinçek schubert yahudiye struma sinema fetih kolera müzik tiyatro otel stavrogin siyaset türk komplo teorisi zombi londra venedik nazlı ılıcak korucu köyü oğlak trakya banker kastelli anı islamiyet mutfak vampir cezaevi kerime nadir ahmet şık örgüt sultan rekabet osmanlı imparatorluğu mektup dublin kürtaj aslan kan içiciler hayvan hakları izak babel dostoyevski hrant dink akp onat kutlar fidel castro musa adres akrep bağdat özgürlük erich auerbach mitoloji ibrani mısır futbol kurtuluş başak emniyet’te fethullahçı örgütlenme brezilya necip hablemitoğlu hindistan kapatılma koç ihanet mimesis sufilik ecinniler hacıbektaş felsefe polis kanser fotoğraf balık anne çocuk öykü gabriel garcia marquez mübadele deprem kıskançlık tevrat çocuk bakımı hz. ali ikizler masal mekan aşiret katil cıa oğuz atay istanbul üniversitesi dağ şiir naziler antoloji çocuk şiddeti hanefi avcı doris day fanlo ölüler spiritüel pedro parama kapancı intikam memet fuat devrim yılmaz güney mizah küba ali albayrak cinayet türklük islam mitologya hırs boğa keşanlı ali destanı dışarısı aydınlık tolstoy şiddet musevi yay osmanlı hitler porno soykırım küba devrimi facebook italya ekonomi kastelli büyük iskender gerilim referans yaşlı nick macera melek korsan kitap tkp
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL