Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

ilişki anna karenina bektaşilik başkalarının kokusu iş dünyası macera tehlike balık şehbal yengeç vedat kemikliler milliyet stalin necip hablemitoğlu erich auerbach hz. ali manyak cafer hitler aşk ve macera anne musevi akrep tasavvuf 1960 ihtilali tiyatro korsan kitap hapishane tüccar cıa firavun uzay tkp yazar fetih berlin hacı bektaş veli rekabet mübin facebook jack dna donka roman kahramanı terazi devrim hırs beslenme selanik kaçış mekan özal türklük kıskançlık türk sineması komplo teorisi masal tarih kapancı serenad musa gerilim bestseller meksika ikizler katil korucu köyü iskenderiye büyük iskender yaşar nabi nayır brezilya referans nâzım hikmet uyuşturucu onat kutlar oda türk ali albayrak kadınlar boğa bağdat aksiyon çocuk dili emniyet’te fethullahçı örgütlenme laik puşkin çevre koruma stavrogin osmanlı imparatorluğu suç kız arkadaş pir sinema feminizm kahire türkiye hanefi avcı mübadele fethullah gülen müzik ergenekon örgüt çehov islam anneler ve kızları kan siyonizm tolstoy schubert özgürlük gabriel garcia marquez cep kitap gülbang papaz sultan kanada şiddet lokanta yay idam koç dostoyevski anlatı oğlak kutlukhan perker soner yalçın burçlar kova sakkara azınlık vaat edilmiş topraklar kadın erkek ilişkileri dönmeler cinayet kurşun tarikat berlin duvarı dağ cinler mitoloji mutfak israil aile ilişkileri pedro parama nazlı ılıcak kürtaj oyun ege akp yoksulluk sabri uzun dublin hayal şiir antoloji tevrat atatürk köpekbalığı küba devrimi hindistan hayvan hakları banker kastelli kimlik fotoğraf aşiret adres sufilik kapo islamiyet ergen kızlar dede mektup ekonomi hayatın anlamı liman küba dışarısı kerime nadir hrant dink reis parti maeve binchy dişi komünist yahudiye matematik oğuz atay venedik etki ajanları delil kâhin mizah anı mafya sırrı bektaş cellat mezarlığı çocuk bakımı astroloji hayal kırıklığı erkek arkadaş ahmet şık kan içiciler futbol gözyaşı operasyon nedim şener doğu perinçek romantik komedi osmanlı izmir zombi naziler deloitte ego intikam yahudi bilim insanları ingilizce acı kimlik çatışması doris day çocuk şiddeti lezzet bedeviler maya kehanet şeytan keşanlı ali destanı mitologya aslan memet fuat stasi işkence yahudi hallacı mansur soykırım ibrani yemek kolera istanbul üniversitesi allah televizyon ölüler gezi ajanda mimesis kadın trakya deprem melek porno çalışan kadınlar haldun taner başak ecinniler bir olmak nuriye akman mısır otel roman kapatılma hacıbektaş istihbarat göç siyaset yalnızlık yaşlı nick soruşturma spiritüel vampir londra latin amerika edebiyatı zeka aydınlık polis izak babel kasaba öykü kurtuluş aşk gogol parmak izi şiva vahası edebiyat felsefe kastelli fehiman struma comala kasabası italya ihanet dar’a durmak istanbul anne çocuk stiletto 1908 devrimi kanser cezaevi fanlo fidel castro yılmaz güney
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL