Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kerime nadir iskenderiye ergen kızlar kıskançlık dostoyevski nedim şener tüccar ege musa zombi ahmet şık pir yahudi bilim insanları nâzım hikmet maeve binchy anlatı hz. ali kapatılma istanbul üniversitesi firavun hrant dink türk mübin işkence anı azınlık ibrani izmir dublin stavrogin ölüler kurşun edebiyat uzay hallacı mansur polis vaat edilmiş topraklar mübadele roman fehiman oyun başak manyak cafer kehanet stasi tiyatro katil aile ilişkileri yemek felsefe intikam aşk burçlar gülbang sinema cellat mezarlığı gabriel garcia marquez dede yengeç mektup ego mısır sakkara spiritüel kız arkadaş osmanlı akp serenad doris day milliyet öykü ali albayrak iş dünyası osmanlı imparatorluğu ergenekon uyuşturucu melek kutlukhan perker hayal kasaba lokanta istanbul yoksulluk tasavvuf meksika tkp donka çocuk dili nazlı ılıcak necip hablemitoğlu köpekbalığı soner yalçın keşanlı ali destanı mafya siyonizm 1960 ihtilali anne trakya schubert ihanet futbol onat kutlar korucu köyü oda komünist büyük iskender hapishane liman dışarısı boğa siyaset koç kanser şiddet operasyon ingilizce kadınlar doğu perinçek erkek arkadaş televizyon rekabet venedik fethullah gülen 1908 devrimi ilişki berlin mekan yay bedeviler yaşar nabi nayır türklük roman kahramanı macera yalnızlık çocuk bakımı idam hırs memet fuat terazi deloitte mimesis oğuz atay kaçış kâhin beslenme yazar astroloji devrim çocuk şiddeti mitoloji dağ banker kastelli islamiyet dönmeler mitologya gerilim adres porno fidel castro hitler anne çocuk tarih nuriye akman musevi vampir islam romantik komedi tarikat anna karenina referans etki ajanları göç feminizm comala kasabası suç kapancı çevre koruma cıa özgürlük başkalarının kokusu maya küba puşkin brezilya emniyet’te fethullahçı örgütlenme zeka örgüt yılmaz güney bestseller erich auerbach hanefi avcı kurtuluş otel ekonomi cinler facebook italya mutfak londra haldun taner istihbarat bektaşilik kemikliler sabri uzun aksiyon hayvan hakları struma sufilik yahudi tolstoy parmak izi latin amerika edebiyatı hayal kırıklığı fetih soruşturma türkiye akrep jack kova dna antoloji pedro parama kahire tevrat komplo teorisi hayatın anlamı ikizler berlin duvarı balık küba devrimi lezzet parti bağdat cinayet oğlak vedat ecinniler kimlik kadın erkek ilişkileri gezi kapo atatürk kimlik çatışması soykırım stalin kadın fanlo masal yaşlı nick kastelli korsan kitap sultan hindistan stiletto gogol kanada fotoğraf müzik hacıbektaş bir olmak kolera kan aşiret çalışan kadınlar şehbal dişi gözyaşı selanik allah israil türk sineması dar’a durmak mizah aydınlık anneler ve kızları laik ajanda naziler aslan hacı bektaş veli cep kitap kan içiciler özal sırrı bektaş papaz kürtaj yahudiye deprem cezaevi şiir aşk ve macera izak babel matematik şeytan reis acı delil tehlike çehov şiva vahası
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL