Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

anna karenina gezi ergen kızlar ajanda yahudi facebook fotoğraf dişi stasi çehov başkalarının kokusu şiir kimlik gogol soykırım romantik komedi örgüt türkiye ölüler yılmaz güney mimesis delil maeve binchy nedim şener italya gözyaşı puşkin cıa büyük iskender tarih fehiman televizyon sultan koç küba devrimi astroloji hz. ali macera operasyon kimlik çatışması kâhin mektup trakya tüccar bedeviler tolstoy aydınlık zombi donka yalnızlık uyuşturucu erich auerbach rekabet suç matematik ihanet antoloji ilişki hacı bektaş veli keşanlı ali destanı siyonizm mizah fetih ingilizce adres vedat kapancı londra kapatılma comala kasabası cellat mezarlığı bektaşilik banker kastelli hallacı mansur idam kıskançlık etki ajanları stalin kan yaşlı nick futbol yaşar nabi nayır fanlo kova nazlı ılıcak istanbul üniversitesi ibrani terazi serenad emniyet’te fethullahçı örgütlenme tiyatro roman kahramanı kan içiciler latin amerika edebiyatı ali albayrak meksika hayal sufilik çevre koruma mafya yay mübin anneler ve kızları hayatın anlamı iş dünyası erkek arkadaş kız arkadaş tarikat mısır akrep ekonomi ahmet şık ecinniler cinayet akp oğlak masal musa kurşun kemikliler istanbul lokanta yemek hacıbektaş liman özal kerime nadir felsefe doris day oğuz atay nâzım hikmet stavrogin şiva vahası lezzet polis feminizm çocuk dili selanik fethullah gülen cep kitap deprem parmak izi kadın erkek ilişkileri korsan kitap dostoyevski islamiyet firavun komplo teorisi anne şehbal jack tevrat tasavvuf bestseller dar’a durmak mutfak gülbang dede atatürk bir olmak hapishane nuriye akman gabriel garcia marquez papaz korucu köyü dublin 1960 ihtilali soruşturma kanada dna devrim osmanlı imparatorluğu yoksulluk anne çocuk kehanet kasaba kaçış gerilim izak babel pir stiletto ikizler komünist hayal kırıklığı hindistan 1908 devrimi laik ego izmir aile ilişkileri islam küba aşk ve macera balık katil mekan uzay intikam kadın otel iskenderiye çocuk şiddeti venedik şiddet türk sineması dönmeler aşk mitologya yazar aşiret mübadele kutlukhan perker allah melek kahire çalışan kadınlar dışarısı porno kolera siyaset müzik hitler aslan berlin israil berlin duvarı türklük kastelli pedro parama göç mitoloji köpekbalığı öykü kürtaj memet fuat fidel castro cezaevi acı yahudi bilim insanları ege vampir anı boğa necip hablemitoğlu kanser yengeç vaat edilmiş topraklar hrant dink şeytan dağ manyak cafer milliyet sabri uzun schubert parti referans burçlar osmanlı oda edebiyat tkp başak roman kapo kadınlar türk haldun taner sakkara struma spiritüel brezilya çocuk bakımı işkence hayvan hakları yahudiye beslenme onat kutlar doğu perinçek naziler deloitte ergenekon oyun sinema aksiyon zeka anlatı bağdat soner yalçın hanefi avcı musevi hırs tehlike kurtuluş azınlık cinler maya sırrı bektaş istihbarat özgürlük reis
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL