Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

anne çocuk küba ajanda selanik gerilim aslan antoloji stasi hapishane ahmet şık ergenekon delil mafya adres boğa anne hanefi avcı haldun taner terazi parti ibrani vampir pedro parama koç zeka tevrat edebiyat tasavvuf çocuk bakımı dişi aşiret romantik komedi masal fidel castro erich auerbach gabriel garcia marquez kapo hayal kırıklığı yahudiye ego hayal türk sineması mekan pir rekabet bedeviler kova anna karenina yoksulluk ege anneler ve kızları ölüler kürtaj milliyet islam porno izak babel dönmeler hitler struma dağ osmanlı cep kitap dede onat kutlar hz. ali kehanet aksiyon mübin cinayet çehov ihanet deloitte mektup cezaevi puşkin reis kapancı oyun katil dostoyevski schubert facebook sinema nuriye akman başkalarının kokusu tkp sabri uzun uyuşturucu sultan çalışan kadınlar zombi yay çocuk şiddeti hacı bektaş veli soykırım deprem şiir yengeç ilişki islamiyet liman yazar sakkara laik bektaşilik otel memet fuat özgürlük banker kastelli maya berlin doris day kimlik çatışması cıa kadın matematik kadın erkek ilişkileri hacıbektaş mimesis maeve binchy hayvan hakları başak kastelli mısır burçlar istihbarat serenad mutfak türk istanbul ingilizce macera mübadele şiva vahası aile ilişkileri idam felsefe yahudi bilim insanları aşk ve macera fotoğraf siyaset işkence iskenderiye ergen kızlar ali albayrak papaz kanser meksika kan içiciler yemek keşanlı ali destanı melek kan fethullah gülen bestseller tarih astroloji vaat edilmiş topraklar gülbang venedik oğlak kâhin dublin israil ecinniler tehlike müzik köpekbalığı hallacı mansur çevre koruma yaşar nabi nayır aydınlık kadınlar öykü gogol fanlo suç göç devrim londra vedat iş dünyası italya necip hablemitoğlu oğuz atay şehbal bağdat kerime nadir siyonizm kapatılma kutlukhan perker hindistan polis kaçış anlatı firavun uzay yılmaz güney beslenme futbol soner yalçın komünist ikizler doğu perinçek allah şiddet azınlık mitologya akp kahire dar’a durmak yalnızlık comala kasabası brezilya operasyon yahudi bir olmak tüccar stiletto kurtuluş ekonomi roman hrant dink örgüt istanbul üniversitesi kanada dışarısı kasaba osmanlı imparatorluğu feminizm naziler türklük spiritüel izmir cellat mezarlığı balık stavrogin hayatın anlamı kız arkadaş yaşlı nick sırrı bektaş tolstoy fetih kolera acı kemikliler kurşun gözyaşı akrep lokanta donka gezi tarikat özal latin amerika edebiyatı roman kahramanı lezzet referans musevi nedim şener korsan kitap erkek arkadaş soruşturma korucu köyü kıskançlık mitoloji intikam türkiye anı kimlik etki ajanları trakya aşk nâzım hikmet televizyon küba devrimi komplo teorisi tiyatro berlin duvarı manyak cafer atatürk hırs mizah musa çocuk dili parmak izi büyük iskender stalin emniyet’te fethullahçı örgütlenme jack şeytan 1908 devrimi oda dna cinler fehiman nazlı ılıcak sufilik 1960 ihtilali
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL