Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

etki ajanları feminizm trakya şiva vahası kan içiciler comala kasabası istanbul üniversitesi aile ilişkileri mübin tarih tiyatro keşanlı ali destanı tasavvuf haldun taner firavun ekonomi berlin duvarı cezaevi donka mitoloji şiir televizyon kapatılma kapo hayal kurtuluş tevrat deloitte istanbul gezi aksiyon ikizler yalnızlık oda korucu köyü dar’a durmak liman çalışan kadınlar acı mizah israil çocuk dili akrep ibrani kadın erkek ilişkileri ali albayrak büyük iskender islamiyet islam dna gülbang 1960 ihtilali bedeviler soykırım maeve binchy yılmaz güney istihbarat emniyet’te fethullahçı örgütlenme anne küba devrimi çehov kanada milliyet antoloji izmir mitologya erich auerbach oyun çevre koruma serenad şeytan gözyaşı aslan hayvan hakları türkiye hanefi avcı aşk ve macera mafya kimlik lokanta kolera delil koç mimesis kürtaj aşk azınlık yazar latin amerika edebiyatı katil suç burçlar londra özal ege türk anneler ve kızları akp hayatın anlamı zeka komplo teorisi parti iskenderiye hindistan ecinniler doris day ergen kızlar siyaset kâhin mektup hallacı mansur brezilya iş dünyası fanlo fehiman macera kastelli kova yoksulluk kıskançlık pir cıa kurşun memet fuat naziler kan türklük komünist schubert hacıbektaş özgürlük mutfak otel kahire fethullah gülen siyonizm aydınlık beslenme yahudiye anlatı tehlike balık fetih hırs facebook kimlik çatışması romantik komedi şiddet kaçış musa küba anne çocuk kadınlar kapancı laik futbol idam fidel castro örgüt sakkara roman kahramanı pedro parama allah nuriye akman ahmet şık yaşar nabi nayır mısır struma meksika masal erkek arkadaş tkp sabri uzun puşkin hitler ajanda işkence deprem hacı bektaş veli yemek kız arkadaş adres dönmeler dağ bestseller başak astroloji selanik kemikliler cinler başkalarının kokusu anı berlin italya kehanet manyak cafer musevi kadın intikam yaşlı nick ihanet porno mekan ilişki nâzım hikmet terazi nedim şener matematik roman hrant dink yahudi ingilizce kutlukhan perker papaz vaat edilmiş topraklar sinema osmanlı imparatorluğu maya ego uyuşturucu parmak izi hapishane dışarısı şehbal cellat mezarlığı tolstoy uzay polis atatürk bektaşilik gabriel garcia marquez yay bir olmak kanser stiletto göç sultan öykü hayal kırıklığı onat kutlar zombi çocuk şiddeti gerilim banker kastelli venedik ergenekon felsefe kasaba stavrogin operasyon hz. ali ölüler dostoyevski tarikat rekabet anna karenina yahudi bilim insanları cep kitap melek bağdat spiritüel nazlı ılıcak referans mübadele necip hablemitoğlu cinayet stalin soruşturma çocuk bakımı vampir türk sineması korsan kitap gogol aşiret oğuz atay dublin kerime nadir jack boğa stasi köpekbalığı edebiyat sufilik vedat devrim oğlak fotoğraf soner yalçın dede tüccar dişi doğu perinçek 1908 devrimi müzik reis sırrı bektaş yengeç osmanlı izak babel lezzet
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL