Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

aksiyon liman cep kitap tevrat mübin izmir lezzet schubert öykü gerilim hacı bektaş veli hacıbektaş şiva vahası kimlik çatışması bektaşilik fanlo 1960 ihtilali aşiret beslenme cezaevi otel mitologya anlatı tkp tehlike antoloji bir olmak nâzım hikmet kahire şiddet parmak izi iş dünyası sakkara mısır berlin polis kapatılma göç kimlik oyun korsan kitap felsefe kâhin büyük iskender facebook hayal kırıklığı yılmaz güney intikam yaşar nabi nayır kadınlar özal terazi örgüt vampir müzik kan içiciler dönmeler kehanet erich auerbach puşkin fidel castro ihanet istanbul oğuz atay feminizm fotoğraf soruşturma zombi boğa aslan ölüler kerime nadir yazar serenad sinema islam kapo devrim atatürk matematik kasaba yemek anne çocuk reis anne anneler ve kızları anı mizah israil izak babel banker kastelli siyonizm parti soner yalçın maya stasi kürtaj mübadele londra kadın erkek ilişkileri vedat dar’a durmak aşk dede idam delil ali albayrak nuriye akman manyak cafer dişi ekonomi türkiye rekabet yahudi bilim insanları adres küba kolera macera aşk ve macera komplo teorisi referans çalışan kadınlar kanser jack trakya yay kurşun brezilya fethullah gülen gabriel garcia marquez nazlı ılıcak osmanlı özgürlük şiir mutfak romantik komedi istihbarat papaz kan musevi ajanda gözyaşı 1908 devrimi iskenderiye yahudiye türk kemikliler memet fuat italya işkence laik melek hayal dublin tasavvuf çocuk dili venedik aile ilişkileri erkek arkadaş kanada dışarısı aydınlık oda istanbul üniversitesi hindistan kurtuluş fetih doğu perinçek musa türklük gezi kutlukhan perker kız arkadaş şehbal tarikat stavrogin mafya masal selanik balık astroloji lokanta korucu köyü dna ibrani kapancı keşanlı ali destanı siyaset ilişki donka nedim şener hz. ali futbol doris day cinayet tolstoy tiyatro cellat mezarlığı spiritüel dağ osmanlı imparatorluğu televizyon koç meksika roman kahramanı kastelli kaçış oğlak hayvan hakları ege çocuk bakımı komünist edebiyat azınlık hırs sırrı bektaş başkalarının kokusu hallacı mansur emniyet’te fethullahçı örgütlenme akrep milliyet tarih ego çehov pir akp haldun taner cıa mimesis stiletto suç hapishane bestseller anna karenina deprem hanefi avcı stalin struma islamiyet maeve binchy acı başak türk sineması kıskançlık tüccar allah yalnızlık bağdat yoksulluk bedeviler latin amerika edebiyatı küba devrimi firavun ergen kızlar mektup yaşlı nick çevre koruma ahmet şık sultan gülbang ecinniler hitler cinler mekan pedro parama soykırım şeytan ikizler ergenekon zeka kadın gogol burçlar comala kasabası etki ajanları sabri uzun yengeç deloitte hrant dink vaat edilmiş topraklar operasyon hayatın anlamı yahudi naziler berlin duvarı necip hablemitoğlu sufilik porno onat kutlar fehiman çocuk şiddeti köpekbalığı kova dostoyevski roman ingilizce mitoloji katil uzay uyuşturucu
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL