Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med­Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı.

Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben (2013) Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri kırk bir dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

www.elifsafak.com.tr

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kahire deloitte hz. ali kürtaj bağdat kova tarih stiletto stalin ölüler dağ struma musa hacıbektaş parti brezilya ergenekon yaşlı nick gözyaşı şeytan fethullah gülen yaşar nabi nayır vampir kasaba allah öykü kapo meksika berlin fehiman firavun spiritüel kurtuluş milliyet küba devrimi manyak cafer maeve binchy mitoloji kapatılma rekabet suç trakya 1908 devrimi vaat edilmiş topraklar kâhin kutlukhan perker bektaşilik hitler nazlı ılıcak yemek özal ecinniler fetih çehov operasyon stasi ihanet sakkara tevrat kan içiciler zombi anne beslenme reis ahmet şık serenad çevre koruma nuriye akman tüccar oda dar’a durmak istanbul antoloji müzik oğlak aksiyon comala kasabası hanefi avcı akp kanada delil siyaset kolera tasavvuf kapancı macera korsan kitap burçlar erkek arkadaş yalnızlık hayatın anlamı katil göç dna korucu köyü intikam adres laik fidel castro mekan banker kastelli edebiyat aşk ve macera anlatı kimlik çatışması naziler sırrı bektaş gerilim gülbang islamiyet terazi jack cinler aşiret cıa devrim etki ajanları dışarısı felsefe ego mübadele aile ilişkileri matematik özgürlük facebook hayal kırıklığı kadın sinema hırs liman boğa kan mafya gezi anna karenina yay masal kastelli oğuz atay papaz astroloji porno keşanlı ali destanı istihbarat yoksulluk istanbul üniversitesi ilişki anı emniyet’te fethullahçı örgütlenme hacı bektaş veli çocuk şiddeti örgüt dede memet fuat dişi referans kerime nadir kıskançlık sufilik yengeç tiyatro futbol akrep kanser roman kahramanı idam otel selanik bir olmak komünist berlin duvarı çalışan kadınlar oyun büyük iskender anne çocuk nedim şener musevi şiddet parmak izi deprem osmanlı latin amerika edebiyatı kadınlar cellat mezarlığı ekonomi bedeviler küba schubert ergen kızlar tarikat islam londra erich auerbach sultan cezaevi televizyon gabriel garcia marquez türkiye 1960 ihtilali vedat hayvan hakları siyonizm başkalarının kokusu necip hablemitoğlu venedik yahudi bilim insanları kaçış ajanda stavrogin kız arkadaş iş dünyası yılmaz güney soner yalçın iskenderiye ege pir tolstoy çocuk dili şiir hapishane çocuk bakımı dublin kemikliler hallacı mansur yahudi israil romantik komedi hrant dink soruşturma ali albayrak mektup ikizler aşk yahudiye feminizm yazar azınlık onat kutlar hayal uzay cinayet şehbal kurşun gogol mutfak atatürk italya dönmeler acı türk sineması mübin mimesis ibrani başak izak babel fotoğraf hindistan uyuşturucu lezzet koç şiva vahası komplo teorisi bestseller zeka aslan işkence haldun taner fanlo maya ingilizce türk osmanlı imparatorluğu cep kitap köpekbalığı sabri uzun kehanet aydınlık dostoyevski izmir donka puşkin melek doris day balık mitologya lokanta mısır roman tkp anneler ve kızları kadın erkek ilişkileri nâzım hikmet kimlik mizah soykırım pedro parama polis türklük doğu perinçek tehlike
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL