Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

gogol yazar soner yalçın papaz komplo teorisi korucu köyü televizyon tehlike zombi sufilik idam sakkara spiritüel venedik vedat aydınlık maeve binchy berlin hacıbektaş trakya soykırım manyak cafer roman feminizm latin amerika edebiyatı kova küba devrimi hırs ego meksika banker kastelli mizah yaşar nabi nayır suç kanser ergenekon kasaba bedeviler intikam kimlik çatışması kan içiciler kolera donka siyonizm kız arkadaş selanik romantik komedi izak babel londra kurşun erich auerbach sabri uzun allah çevre koruma balık aksiyon operasyon korsan kitap otel dar’a durmak anlatı vaat edilmiş topraklar mafya çocuk bakımı kadınlar istihbarat dışarısı nedim şener sinema ibrani nâzım hikmet katil erkek arkadaş ahmet şık edebiyat reis hacı bektaş veli fehiman öykü yahudi bilim insanları facebook anne hayal kırıklığı pir dişi stalin felsefe anna karenina hz. ali hanefi avcı matematik onat kutlar türklük kapancı hallacı mansur azınlık firavun tarikat cinler oğuz atay yahudiye aşk ve macera astroloji kurtuluş zeka yengeç fanlo stasi roman kahramanı kerime nadir futbol 1908 devrimi cezaevi mimesis aile ilişkileri dönmeler fethullah gülen devrim mübadele iş dünyası gülbang kadın stiletto çehov ikizler mübin şiddet şiir mitoloji müzik cıa cinayet siyaset sırrı bektaş etki ajanları yoksulluk ihanet referans naziler stavrogin dede mutfak kaçış ilişki serenad mektup hapishane tiyatro nazlı ılıcak rekabet uyuşturucu ecinniler türk sineması göç fotoğraf lokanta hindistan oda kehanet istanbul kan fetih iskenderiye delil kıskançlık hayatın anlamı parti comala kasabası fidel castro şeytan masal memet fuat burçlar ege aşiret melek şehbal cep kitap gezi soruşturma 1960 ihtilali oğlak koç sultan kürtaj tolstoy mitologya tüccar hayal özal yemek gözyaşı hitler aşk bektaşilik yılmaz güney atatürk musa kapo milliyet mısır başkalarının kokusu gabriel garcia marquez brezilya ingilizce laik haldun taner türk çocuk dili dostoyevski dublin pedro parama deloitte uzay beslenme tarih islam dağ mekan ali albayrak terazi necip hablemitoğlu ekonomi ölüler oyun yahudi musevi vampir adres jack hrant dink liman yaşlı nick kanada köpekbalığı yay kâhin boğa doğu perinçek tevrat anı kapatılma acı deprem berlin duvarı özgürlük büyük iskender italya hayvan hakları porno lezzet örgüt schubert bir olmak anne çocuk nuriye akman cellat mezarlığı emniyet’te fethullahçı örgütlenme kutlukhan perker dna akp yalnızlık anneler ve kızları kemikliler ajanda kahire maya kadın erkek ilişkileri başak macera antoloji osmanlı islamiyet bağdat aslan küba israil doris day puşkin komünist tkp keşanlı ali destanı parmak izi bestseller türkiye osmanlı imparatorluğu çalışan kadınlar tasavvuf ergen kızlar polis çocuk şiddeti istanbul üniversitesi şiva vahası kimlik struma kastelli işkence akrep izmir gerilim
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL