Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

ahmet şık kurşun pedro parama lezzet büyük iskender gözyaşı mübin izmir maya türk sineması tevrat yaşar nabi nayır izak babel komplo teorisi banker kastelli akp serenad anne ego doris day musevi kan aşk dişi aslan sabri uzun sultan memet fuat hrant dink allah hayal kimlik çatışması bir olmak çevre koruma gülbang anna karenina ilişki mekan mutfak şiva vahası mektup özgürlük reis istanbul hitler göç terazi iskenderiye feminizm hallacı mansur mimesis manyak cafer yalnızlık türkiye cezaevi islam deprem latin amerika edebiyatı zeka spiritüel antoloji dublin mübadele kadın erkek ilişkileri kapatılma idam müzik gogol acı kanser tehlike korucu köyü tarikat kehanet trakya oğlak parti kan içiciler maeve binchy akrep ecinniler cep kitap romantik komedi tüccar kolera örgüt polis meksika aşk ve macera italya siyonizm vedat suç çalışan kadınlar bektaşilik burçlar 1908 devrimi milliyet kürtaj zombi yaşlı nick nedim şener mafya uzay islamiyet kasaba emniyet’te fethullahçı örgütlenme stalin parmak izi anneler ve kızları kadınlar hacı bektaş veli referans keşanlı ali destanı 1960 ihtilali tiyatro yengeç türklük katil öykü naziler hayvan hakları nuriye akman lokanta şeytan vampir kurtuluş ibrani selanik başak şiddet oda berlin duvarı çehov schubert çocuk dili adres ölüler stasi roman soykırım kapancı israil fotoğraf gezi mizah boğa dostoyevski pir oğuz atay şehbal türk küba devrimi stiletto osmanlı fehiman sinema gerilim kova intikam sufilik facebook kapo matematik cinayet istihbarat ikizler şiir küba operasyon anı siyaset hapishane erich auerbach televizyon bedeviler hanefi avcı fetih bağdat dağ dede sakkara aydınlık köpekbalığı etki ajanları kanada firavun atatürk yazar hacıbektaş venedik anne çocuk brezilya astroloji başkalarının kokusu yoksulluk musa dışarısı mısır anlatı tkp otel hırs fethullah gülen liman macera ajanda delil uyuşturucu berlin beslenme fidel castro hz. ali ergen kızlar yılmaz güney donka yahudi bilim insanları yemek deloitte iş dünyası papaz komünist nâzım hikmet onat kutlar edebiyat melek devrim roman kahramanı tasavvuf yahudiye ihanet ergenekon laik kız arkadaş futbol kaçış korsan kitap nazlı ılıcak azınlık londra kastelli mitologya aile ilişkileri comala kasabası dar’a durmak yahudi aksiyon kâhin kerime nadir jack tarih gabriel garcia marquez haldun taner aşiret kutlukhan perker kemikliler ekonomi rekabet çocuk şiddeti çocuk bakımı koç osmanlı imparatorluğu yay cellat mezarlığı struma kahire işkence soruşturma dna erkek arkadaş vaat edilmiş topraklar hayal kırıklığı tolstoy kimlik cinler masal puşkin kadın stavrogin dönmeler bestseller kıskançlık mitoloji porno özal oyun hindistan balık fanlo hayatın anlamı ege istanbul üniversitesi sırrı bektaş ingilizce necip hablemitoğlu ali albayrak felsefe cıa doğu perinçek soner yalçın
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL