Aşk

Çeviren: K. Yiğit Us

Kitap Hakkında:

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

 
Elif Şafak
Elif Şafak

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tkp ego soykırım örgüt dişi hayatın anlamı islam hallacı mansur ibrani deprem kaçış londra anne çocuk musa aksiyon çevre koruma çalışan kadınlar anneler ve kızları meksika oyun yazar melek burçlar hayal kırıklığı oğuz atay masal koç gogol kadın macera cellat mezarlığı stavrogin deloitte latin amerika edebiyatı kimlik tarih etki ajanları fethullah gülen aşk ve macera fotoğraf yahudi bilim insanları türklük jack doğu perinçek kadın erkek ilişkileri necip hablemitoğlu hanefi avcı iş dünyası çocuk bakımı haldun taner mitologya ergen kızlar yengeç parti allah kimlik çatışması dna selanik hz. ali yay kerime nadir oğlak istihbarat dağ vaat edilmiş topraklar kâhin akrep brezilya donka hayal cıa cinayet sakkara kanada ikizler mutfak kutlukhan perker dublin musevi roman kahramanı ege ali albayrak doris day korucu köyü nedim şener kadınlar banker kastelli fehiman şehbal türkiye referans sultan vampir liman pedro parama yemek küba naziler fetih balık hitler sinema kıskançlık keşanlı ali destanı tiyatro dışarısı çehov gezi istanbul stiletto acı reis yahudiye hapishane kanser mübin lezzet kastelli istanbul üniversitesi köpekbalığı kehanet edebiyat berlin duvarı şiddet gabriel garcia marquez büyük iskender puşkin bağdat islamiyet 1908 devrimi öykü facebook hrant dink emniyet’te fethullahçı örgütlenme kemikliler stalin erkek arkadaş ölüler ilişki pir korsan kitap anı aşiret yaşlı nick dede terazi çocuk dili yoksulluk intikam yılmaz güney aile ilişkileri struma israil kapancı schubert yaşar nabi nayır manyak cafer anne antoloji venedik aslan fanlo bir olmak kurtuluş komplo teorisi tarikat cep kitap kız arkadaş cezaevi tolstoy mübadele 1960 ihtilali mitoloji kova kapo berlin devrim uzay başkalarının kokusu otel ingilizce tüccar sufilik sabri uzun özgürlük zombi memet fuat parmak izi stasi spiritüel uyuşturucu televizyon şeytan yahudi felsefe ajanda idam oda feminizm comala kasabası serenad hayvan hakları bektaşilik gözyaşı iskenderiye polis soner yalçın kan içiciler bestseller aşk göç tevrat hacı bektaş veli türk şiir izak babel mizah mafya mektup ihanet anlatı kurşun roman rekabet küba devrimi onat kutlar vedat yalnızlık fidel castro nâzım hikmet azınlık siyaset romantik komedi boğa hindistan osmanlı mimesis osmanlı imparatorluğu çocuk şiddeti suç kasaba bedeviler işkence nuriye akman hacıbektaş soruşturma tasavvuf firavun milliyet atatürk siyonizm kahire tehlike akp porno hırs kan türk sineması cinler müzik şiva vahası sırrı bektaş beslenme ahmet şık futbol kapatılma matematik adres erich auerbach aydınlık ergenekon nazlı ılıcak mısır italya başak anna karenina dostoyevski maeve binchy papaz delil astroloji katil maya komünist izmir dar’a durmak dönmeler özal zeka ecinniler mekan trakya laik kürtaj gerilim gülbang ekonomi lokanta operasyon kolera
 
Aşk

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mart 2009
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 26.00 TL