Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

ingilizce oda rekabet gabriel garcia marquez islam cıa hz. ali pedro parama cinayet osmanlı sinema çocuk dili akrep işkence hallacı mansur mübin aşk ve macera soruşturma istanbul polis hacı bektaş veli matematik kanser şeytan deloitte papaz aşk allah mübadele fotoğraf çehov parmak izi anne çocuk pir fidel castro mektup donka erkek arkadaş spiritüel türklük hayal terazi bir olmak küba devrimi korucu köyü istanbul üniversitesi bestseller yoksulluk astroloji parti hayvan hakları dna özgürlük çocuk bakımı londra 1908 devrimi lezzet örgüt beslenme porno bektaşilik musa cezaevi nazlı ılıcak çalışan kadınlar ajanda dışarısı dişi kan içiciler hayatın anlamı tiyatro roman kahramanı yahudiye yaşar nabi nayır tehlike kimlik sırrı bektaş roman sultan balık sabri uzun büyük iskender bedeviler çevre koruma kurşun onat kutlar göç yahudi bilim insanları latin amerika edebiyatı anı anlatı lokanta zeka necip hablemitoğlu israil izak babel felsefe türkiye kurtuluş kadınlar cellat mezarlığı emniyet’te fethullahçı örgütlenme kaçış türk dönmeler maya aydınlık vampir kanada hitler şiir meksika dublin tüccar antoloji köpekbalığı gülbang yazar adres macera stalin dede mekan kastelli gezi iş dünyası ecinniler banker kastelli idam cinler komplo teorisi kıskançlık anna karenina doris day hacıbektaş fanlo romantik komedi mutfak aksiyon struma zombi fehiman maeve binchy yengeç kız arkadaş istihbarat gözyaşı kâhin mısır özal yaşlı nick boğa müzik soner yalçın ergen kızlar facebook ali albayrak bağdat nedim şener edebiyat cep kitap çocuk şiddeti reis ergenekon kasaba kapo ölüler stasi otel erich auerbach tarikat kan mizah atatürk burçlar gogol kürtaj nâzım hikmet tarih trakya kehanet aile ilişkileri kadın erkek ilişkileri serenad komünist musevi başak hrant dink kova akp kapancı nuriye akman etki ajanları kerime nadir mafya katil kemikliler anne kadın suç ekonomi deprem ikizler hayal kırıklığı berlin aslan intikam uzay tevrat puşkin memet fuat kahire televizyon firavun acı delil gerilim azınlık masal aşiret izmir operasyon milliyet siyonizm ahmet şık mimesis anneler ve kızları hindistan selanik fetih kolera mitoloji başkalarının kokusu hırs öykü stavrogin mitologya türk sineması futbol venedik melek ibrani koç yahudi vedat şiva vahası hapishane feminizm tasavvuf osmanlı imparatorluğu dağ sufilik schubert 1960 ihtilali kapatılma tkp brezilya liman naziler oyun doğu perinçek dar’a durmak sakkara dostoyevski kutlukhan perker ego islamiyet comala kasabası yemek şiddet uyuşturucu siyaset jack oğlak ilişki laik haldun taner keşanlı ali destanı berlin duvarı kimlik çatışması stiletto devrim hanefi avcı ihanet şehbal soykırım oğuz atay fethullah gülen yılmaz güney yay tolstoy yalnızlık korsan kitap manyak cafer referans italya iskenderiye küba ege vaat edilmiş topraklar
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL