Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

stalin futbol kapatılma onat kutlar kurşun dışarısı deprem hrant dink tkp türk çocuk şiddeti beslenme başak kastelli oğlak latin amerika edebiyatı ihanet hindistan memet fuat tasavvuf nedim şener masal vaat edilmiş topraklar mafya sırrı bektaş ahmet şık komplo teorisi ali albayrak mısır küba doğu perinçek maeve binchy burçlar büyük iskender ilişki akp dostoyevski komünist bir olmak hayal delil musevi kasaba istihbarat kemikliler mimesis papaz fanlo brezilya facebook islam uyuşturucu pir şiir yay aslan kutlukhan perker fethullah gülen haldun taner anne çocuk yengeç erkek arkadaş kan içiciler azınlık hırs atatürk anne şeytan musa ergen kızlar etki ajanları gabriel garcia marquez 1960 ihtilali çocuk bakımı dede astroloji struma izmir öykü felsefe tarih soner yalçın aile ilişkileri boğa hapishane dağ italya anna karenina tolstoy deloitte sultan porno islamiyet roman kanser banker kastelli türk sineması romantik komedi hayal kırıklığı ingilizce osmanlı imparatorluğu izak babel türkiye mübin vampir meksika kapancı mekan yemek köpekbalığı comala kasabası cıa aksiyon cep kitap hayvan hakları oğuz atay bedeviler serenad kadınlar nâzım hikmet lokanta tevrat ecinniler laik idam dar’a durmak kan manyak cafer başkalarının kokusu korucu köyü maya hacıbektaş çehov stiletto siyaset katil dönmeler erich auerbach yaşlı nick lezzet bağdat matematik şehbal kimlik çatışması vedat tüccar fotoğraf melek roman kahramanı dişi zombi yaşar nabi nayır kâhin televizyon liman kadın bektaşilik polis sufilik rekabet akrep osmanlı mizah donka israil kova soruşturma çalışan kadınlar dna fidel castro istanbul parti korsan kitap devrim suç emniyet’te fethullahçı örgütlenme nazlı ılıcak oyun intikam ege soykırım stavrogin hayatın anlamı ajanda küba devrimi puşkin parmak izi kahire tiyatro operasyon yahudi iş dünyası uzay istanbul üniversitesi yahudi bilim insanları tarikat oda kehanet gülbang edebiyat pedro parama ergenekon gerilim hanefi avcı terazi dublin kimlik göç kanada siyonizm kurtuluş gözyaşı türklük hitler jack berlin duvarı nuriye akman çevre koruma cezaevi şiddet kapo mektup ikizler özal macera spiritüel adres tehlike cellat mezarlığı aydınlık schubert anı ölüler balık londra acı kerime nadir yılmaz güney keşanlı ali destanı çocuk dili necip hablemitoğlu doris day müzik milliyet kadın erkek ilişkileri hacı bektaş veli reis iskenderiye yazar firavun stasi kürtaj zeka cinayet şiva vahası ego berlin trakya kıskançlık bestseller cinler mutfak ekonomi sabri uzun işkence otel gezi hz. ali aşk gogol hallacı mansur aşiret mitoloji ibrani referans anneler ve kızları sakkara koç kolera yalnızlık feminizm yahudiye mübadele örgüt antoloji aşk ve macera mitologya venedik naziler selanik sinema fehiman fetih kaçış kız arkadaş allah özgürlük yoksulluk anlatı 1908 devrimi
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL