Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Marmara Forum AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

stalin tiyatro yahudiye londra kıskançlık edebiyat soner yalçın hacıbektaş kan puşkin türk devrim türk sineması cıa istanbul üniversitesi parmak izi izak babel dostoyevski fethullah gülen laik kolera stavrogin şeytan acı ölüler cellat mezarlığı parti hayatın anlamı yılmaz güney mitologya hayvan hakları kanada oda liman ajanda şehbal şiir cinayet berlin duvarı banker kastelli futbol lezzet uyuşturucu hallacı mansur osmanlı pir roman aslan sakkara yengeç anlatı romantik komedi burçlar hayal kırıklığı intikam başkalarının kokusu gabriel garcia marquez doğu perinçek kapancı donka kimlik çatışması nazlı ılıcak pedro parama anneler ve kızları kehanet köpekbalığı ege erkek arkadaş tasavvuf deloitte nâzım hikmet siyaset sırrı bektaş haldun taner çocuk dili kürtaj koç yemek firavun atatürk büyük iskender meksika gülbang masal soykırım istihbarat oyun türkiye çalışan kadınlar sultan felsefe anna karenina aile ilişkileri tevrat nedim şener kanser örgüt jack vaat edilmiş topraklar emniyet’te fethullahçı örgütlenme maeve binchy milliyet kimlik korsan kitap kadınlar nuriye akman ibrani manyak cafer hanefi avcı mübin şiva vahası bedeviler mübadele aşiret hz. ali kâhin yay selanik dağ boğa dna venedik mafya dar’a durmak israil dönmeler hapishane gogol 1960 ihtilali feminizm şiddet osmanlı imparatorluğu mutfak ergen kızlar müzik fidel castro özal kahire yoksulluk televizyon bağdat ali albayrak akp italya mimesis yahudi mısır aksiyon macera zeka göç anı trakya soruşturma kova bestseller komünist tkp islamiyet doris day mektup deprem operasyon öykü comala kasabası kaçış yazar gezi kapo keşanlı ali destanı hayal çevre koruma çocuk bakımı beslenme balık işkence latin amerika edebiyatı yaşar nabi nayır stasi kadın erkek ilişkileri islam serenad musevi azınlık hitler fehiman etki ajanları antoloji iskenderiye erich auerbach spiritüel oğuz atay akrep terazi komplo teorisi kasaba maya zombi sufilik roman kahramanı iş dünyası struma siyonizm yahudi bilim insanları vedat gözyaşı delil referans papaz memet fuat dişi idam melek 1908 devrimi kastelli hindistan kurtuluş yalnızlık ekonomi reis facebook mizah tarih dışarısı naziler anne çocuk matematik ergenekon stiletto uzay hırs schubert tolstoy kapatılma dublin rekabet ikizler fetih otel hacı bektaş veli ahmet şık ecinniler necip hablemitoğlu fotoğraf cinler küba brezilya başak kız arkadaş hrant dink istanbul tüccar tarikat tehlike vampir kan içiciler sabri uzun ego suç bektaşilik fanlo özgürlük mekan çocuk şiddeti yaşlı nick sinema aşk aşk ve macera gerilim korucu köyü kerime nadir kutlukhan perker aydınlık cep kitap dede astroloji allah mitoloji küba devrimi kemikliler izmir ingilizce lokanta ihanet çehov cezaevi musa polis türklük adres ilişki berlin oğlak porno bir olmak anne kurşun kadın katil onat kutlar
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL