Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

fethullah gülen israil reis korucu köyü yazar ajanda pedro parama ikizler yılmaz güney doğu perinçek gogol göç kadın anı fanlo yahudiye maeve binchy yalnızlık gezi çocuk şiddeti türkiye kehanet kastelli parmak izi kurtuluş özgürlük vedat kanser meksika cellat mezarlığı firavun örgüt devrim sinema büyük iskender iskenderiye kürtaj balık acı gülbang başak tarih kapo struma ergenekon mitoloji vaat edilmiş topraklar roman stavrogin fehiman nuriye akman lokanta aksiyon müzik 1960 ihtilali latin amerika edebiyatı ölüler istihbarat sakkara fidel castro anneler ve kızları ege donka kemikliler nedim şener kanada uzay türk sineması hayatın anlamı hacıbektaş facebook banker kastelli bedeviler stiletto manyak cafer aile ilişkileri milliyet aydınlık kan hayal kırıklığı hapishane yahudi anne rekabet deloitte mizah yoksulluk serenad hallacı mansur tkp küba devrimi bestseller schubert cinayet islam mitologya kâhin ali albayrak trakya delil kaçış jack necip hablemitoğlu ibrani romantik komedi hayal dublin dna suç küba ingilizce memet fuat felsefe istanbul üniversitesi hırs türk işkence gözyaşı zombi laik edebiyat musevi papaz öykü bir olmak intikam tasavvuf kova köpekbalığı otel sultan izak babel çocuk bakımı hrant dink gabriel garcia marquez kız arkadaş referans tolstoy bağdat bektaşilik aşk ve macera kerime nadir oğlak fotoğraf özal aşk komünist ahmet şık naziler yay türklük çevre koruma akrep comala kasabası beslenme hanefi avcı soykırım atatürk terazi siyaset pir çalışan kadınlar azınlık dişi hindistan kimlik çatışması izmir yahudi bilim insanları yengeç melek adres feminizm ego polis sabri uzun sufilik uyuşturucu mekan allah yaşar nabi nayır cezaevi hayvan hakları anlatı şiddet onat kutlar anna karenina operasyon tiyatro iş dünyası televizyon koç aslan hz. ali brezilya hitler kan içiciler dönmeler kurşun masal antoloji hacı bektaş veli mektup deprem italya berlin aşiret kasaba soruşturma tarikat gerilim liman maya tehlike oğuz atay vampir başkalarının kokusu stalin mutfak dar’a durmak idam kahire kadınlar ihanet siyonizm mimesis komplo teorisi porno roman kahramanı erkek arkadaş parti yaşlı nick mübadele londra cıa şiir burçlar dede dışarısı berlin duvarı puşkin astroloji nâzım hikmet kolera cinler kadın erkek ilişkileri venedik osmanlı imparatorluğu oyun ecinniler kıskançlık 1908 devrimi soner yalçın mısır nazlı ılıcak anne çocuk keşanlı ali destanı futbol oda ilişki istanbul dağ katil şeytan kimlik spiritüel lezzet akp ekonomi çehov tevrat erich auerbach şehbal emniyet’te fethullahçı örgütlenme haldun taner fetih matematik tüccar doris day sırrı bektaş kapancı selanik çocuk dili mübin cep kitap islamiyet dostoyevski boğa şiva vahası kutlukhan perker stasi zeka mafya macera ergen kızlar korsan kitap musa kapatılma osmanlı yemek etki ajanları
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL