Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

parmak izi türkiye latin amerika edebiyatı kastelli banker kastelli pedro parama italya kerime nadir vampir akp ihanet göç berlin duvarı terazi istanbul polis aile ilişkileri kurtuluş cinayet izak babel fethullah gülen kemikliler nuriye akman feminizm musa sinema manyak cafer roman kahramanı porno hayal kırıklığı matematik beslenme korsan kitap tehlike mübadele antoloji fotoğraf dişi spiritüel gülbang hayal emniyet’te fethullahçı örgütlenme acı cezaevi referans burçlar kanser hacı bektaş veli yemek müzik başkalarının kokusu doğu perinçek romantik komedi dağ yaşlı nick mizah cinler hayvan hakları şiva vahası delil deprem büyük iskender yay pir işkence bir olmak hayatın anlamı serenad ege oğuz atay maya ölüler lezzet hindistan deloitte mektup ali albayrak soner yalçın kâhin trakya sabri uzun zombi doris day hz. ali reis ingilizce sultan sakkara parti nedim şener türk sineması koç anneler ve kızları cıa erich auerbach akrep dönmeler mitologya necip hablemitoğlu ego gezi tolstoy bedeviler venedik nâzım hikmet laik gerilim çehov kız arkadaş 1960 ihtilali kurşun televizyon yazar bestseller schubert iskenderiye naziler kadın erkek ilişkileri ahmet şık aşk ve macera kapatılma kürtaj mafya anlatı kasaba anna karenina fehiman kadın kadınlar ekonomi dede kova hanefi avcı soruşturma idam fanlo şehbal memet fuat otel gözyaşı kimlik struma oda ecinniler ikizler meksika yaşar nabi nayır selanik sırrı bektaş oğlak başak papaz etki ajanları istihbarat mimesis kaçış musevi anı ergenekon fidel castro israil kutlukhan perker çocuk şiddeti balık türk köpekbalığı mısır tarih facebook vaat edilmiş topraklar tiyatro katil öykü izmir edebiyat fetih atatürk dublin aşk küba devrimi yoksulluk yahudi osmanlı mübin gabriel garcia marquez dna dostoyevski kapancı çocuk dili zeka şiir osmanlı imparatorluğu anne çocuk donka örgüt hrant dink gogol aydınlık ibrani özal tkp komplo teorisi futbol cep kitap istanbul üniversitesi tüccar erkek arkadaş yahudi bilim insanları çocuk bakımı kolera siyonizm hacıbektaş lokanta hapishane devrim vedat türklük tevrat ilişki uzay soykırım stiletto intikam hırs stavrogin onat kutlar 1908 devrimi yengeç nazlı ılıcak londra berlin puşkin boğa roman mitoloji şeytan maeve binchy kapo astroloji suç özgürlük kanada çevre koruma bağdat hallacı mansur kan sufilik haldun taner bektaşilik korucu köyü azınlık aşiret yalnızlık yılmaz güney islamiyet şiddet allah dar’a durmak melek rekabet kıskançlık masal çalışan kadınlar milliyet macera comala kasabası firavun tasavvuf mekan jack keşanlı ali destanı oyun cellat mezarlığı küba stasi adres iş dünyası kahire felsefe anne yahudiye kan içiciler komünist aslan kimlik çatışması ergen kızlar dışarısı brezilya liman aksiyon operasyon stalin ajanda uyuşturucu hitler mutfak kehanet siyaset islam tarikat
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL