Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

köpekbalığı erkek arkadaş iş dünyası fetih hz. ali öykü hayatın anlamı oda kehanet balık onat kutlar milliyet tarikat kova nuriye akman gerilim venedik delil spiritüel kan roman kahramanı banker kastelli maeve binchy israil dar’a durmak sinema aydınlık hrant dink dönmeler çalışan kadınlar soruşturma kerime nadir etki ajanları tevrat edebiyat ego mizah nâzım hikmet burçlar iskenderiye kimlik çatışması firavun mısır sufilik erich auerbach tolstoy stavrogin stasi mektup gülbang yahudiye allah bestseller intikam uzay bir olmak hacı bektaş veli yengeç bektaşilik dublin mitologya acı çocuk bakımı kemikliler azınlık cinler göç osmanlı ikizler kahire naziler kâhin mafya zeka kanser hapishane schubert berlin duvarı anı katil berlin yemek başkalarının kokusu trakya istanbul anna karenina müzik jack türk sineması çevre koruma yaşlı nick yazar reis masal deloitte facebook brezilya anlatı ihanet ajanda londra ilişki korucu köyü maya 1960 ihtilali türkiye stiletto mitoloji yoksulluk mimesis siyaset mekan kanada kolera kasaba suç puşkin musevi korsan kitap kapo kız arkadaş dede polis nazlı ılıcak mutfak melek serenad kurtuluş antoloji tkp tasavvuf yalnızlık adres tüccar yaşar nabi nayır istihbarat soykırım tarih siyonizm küba devrimi televizyon futbol ecinniler kaçış kapancı papaz kimlik kan içiciler hacıbektaş tehlike nedim şener kurşun istanbul üniversitesi oğlak memet fuat büyük iskender komplo teorisi ergenekon keşanlı ali destanı hayal kırıklığı parmak izi kadın erkek ilişkileri dağ aksiyon dna struma şiir fehiman necip hablemitoğlu feminizm aşk komünist zombi romantik komedi uyuşturucu ege matematik sırrı bektaş türk gözyaşı kastelli idam pir hayal özal roman çocuk şiddeti özgürlük doris day astroloji dışarısı anne selanik çehov musa laik ahmet şık comala kasabası emniyet’te fethullahçı örgütlenme stalin örgüt meksika ergen kızlar kürtaj vedat lokanta gabriel garcia marquez anne çocuk macera operasyon hayvan hakları çocuk dili kadınlar fotoğraf otel donka cinayet beslenme ekonomi devrim sultan aslan manyak cafer islamiyet cep kitap oyun hitler mübadele aile ilişkileri hanefi avcı lezzet gezi fethullah gülen ingilizce fidel castro hindistan 1908 devrimi bedeviler izak babel kapatılma koç aşk ve macera referans fanlo cıa başak sabri uzun rekabet işkence deprem ibrani atatürk parti ölüler anneler ve kızları tiyatro şiddet ali albayrak bağdat vampir aşiret dişi vaat edilmiş topraklar sakkara kadın yahudi şeytan haldun taner terazi islam liman felsefe şehbal pedro parama hallacı mansur dostoyevski kutlukhan perker mübin izmir hırs yahudi bilim insanları latin amerika edebiyatı akrep kıskançlık soner yalçın akp doğu perinçek gogol türklük şiva vahası küba cezaevi oğuz atay yılmaz güney yay boğa porno italya osmanlı imparatorluğu cellat mezarlığı
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL