Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hayal kırıklığı yengeç büyük iskender berlin beslenme roman fidel castro televizyon yaşlı nick burçlar cinayet brezilya soruşturma dede deprem kapo tevrat lezzet kerime nadir müzik kehanet korsan kitap tehlike hapishane dublin hacı bektaş veli polis terazi ergen kızlar sabri uzun berlin duvarı azınlık hallacı mansur akrep akp kadın stasi onat kutlar referans aşk ve macera oğuz atay erkek arkadaş oyun tiyatro cıa göç puşkin küba devrimi sultan papaz emniyet’te fethullahçı örgütlenme dışarısı devrim feminizm anne çocuk struma musevi mübadele facebook liman mitologya ege vaat edilmiş topraklar ekonomi bağdat korucu köyü stiletto dostoyevski ajanda kurtuluş edebiyat oğlak dağ kıskançlık hitler ibrani uzay doğu perinçek dişi manyak cafer çehov kutlukhan perker osmanlı imparatorluğu katil porno kan içiciler örgüt suç yemek serenad naziler kanser hayal türkiye meksika ikizler tkp siyaset türk comala kasabası iş dünyası sakkara kâhin kahire haldun taner köpekbalığı nuriye akman aile ilişkileri kaçış kimlik çatışması anna karenina masal balık yahudi komplo teorisi istanbul üniversitesi hrant dink yahudiye stalin intikam yaşar nabi nayır kapancı musa ihanet ego parmak izi soner yalçın çocuk bakımı keşanlı ali destanı oda mutfak parti mekan roman kahramanı şiir kadın erkek ilişkileri bektaşilik uyuşturucu israil cellat mezarlığı tolstoy vampir kova hırs idam atatürk laik italya hz. ali türk sineması 1908 devrimi tarikat cep kitap hayvan hakları tarih mektup nedim şener komünist kimlik antoloji lokanta izmir astroloji anı dar’a durmak romantik komedi adres şiva vahası mizah gogol gabriel garcia marquez anlatı firavun mimesis kan koç selanik dönmeler siyonizm mafya maeve binchy cinler etki ajanları aşiret hayatın anlamı zombi boğa acı reis başak matematik latin amerika edebiyatı soykırım hanefi avcı osmanlı fanlo anneler ve kızları yılmaz güney ecinniler felsefe özgürlük melek çocuk şiddeti iskenderiye çalışan kadınlar pir ahmet şık yazar aşk stavrogin vedat yay kapatılma kanada milliyet işkence pedro parama allah aksiyon bir olmak kastelli gerilim memet fuat ali albayrak hacıbektaş zeka anne kasaba fethullah gülen gezi bestseller gülbang kurşun mitoloji kadınlar dna şeytan gözyaşı yoksulluk sufilik otel ergenekon doris day banker kastelli şehbal necip hablemitoğlu tüccar islam tasavvuf kemikliler yahudi bilim insanları kız arkadaş şiddet deloitte sırrı bektaş nâzım hikmet delil küba islamiyet sinema londra fehiman öykü ilişki izak babel yalnızlık venedik hindistan jack trakya kürtaj operasyon futbol ingilizce kolera istihbarat istanbul spiritüel çocuk dili nazlı ılıcak macera aslan maya cezaevi 1960 ihtilali fotoğraf fetih erich auerbach türklük çevre koruma bedeviler donka schubert mısır başkalarının kokusu aydınlık mübin özal rekabet ölüler
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL