Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

yemek mutfak naziler ergenekon liman soruşturma balık matematik kapo kürtaj fotoğraf ajanda komünist mübin aslan kapatılma mübadele ecinniler vampir türk sineması venedik kurtuluş azınlık kâhin koç dışarısı akrep oda vedat bestseller operasyon romantik komedi çehov şiddet 1960 ihtilali sinema musevi jack cinler anı referans sırrı bektaş spiritüel parti kadın erkek ilişkileri öykü musa aşk kan ali albayrak türklük islamiyet schubert dağ kurşun polis ego ikizler hallacı mansur mafya kerime nadir göç ihanet zombi boğa mektup fidel castro acı berlin allah aydınlık katil yılmaz güney astroloji anne cıa stiletto televizyon yahudi bilim insanları necip hablemitoğlu bir olmak siyonizm hanefi avcı futbol adres yaşar nabi nayır porno aşiret ilişki islam firavun yoksulluk atatürk fanlo nedim şener tarih yazar fehiman tehlike gogol idam otel ibrani tarikat mitologya dişi akp soykırım kimlik doris day özgürlük kemikliler siyaset puşkin kanada kova başkalarının kokusu çocuk bakımı dar’a durmak nuriye akman hırs haldun taner kahire felsefe kapancı tasavvuf hitler küba devrimi sufilik etki ajanları fethullah gülen dönmeler bedeviler gabriel garcia marquez iskenderiye milliyet türkiye deloitte şeytan gezi tolstoy parmak izi kastelli anlatı israil kadınlar mısır kasaba yay komplo teorisi aile ilişkileri memet fuat dublin korucu köyü sultan yengeç örgüt burçlar soner yalçın laik devrim tiyatro gerilim feminizm selanik sabri uzun yalnızlık roman kahramanı ingilizce uyuşturucu terazi hayal hapishane tkp izmir büyük iskender ergen kızlar suç hayatın anlamı melek başak istihbarat erich auerbach hrant dink mizah gözyaşı masal anna karenina korsan kitap küba cezaevi şiva vahası kanser nâzım hikmet çevre koruma facebook kehanet ege yahudiye antoloji delil oğlak kutlukhan perker emniyet’te fethullahçı örgütlenme nazlı ılıcak pir istanbul üniversitesi berlin duvarı hayal kırıklığı stasi rekabet stavrogin donka mimesis özal serenad kan içiciler aşk ve macera londra ahmet şık banker kastelli beslenme kaçış edebiyat dostoyevski mitoloji dna keşanlı ali destanı anneler ve kızları istanbul comala kasabası ölüler osmanlı macera latin amerika edebiyatı hayvan hakları trakya lezzet erkek arkadaş reis kadın papaz oyun şehbal dede italya işkence türk sakkara struma hacıbektaş stalin onat kutlar uzay aksiyon kolera müzik maya hz. ali brezilya tüccar intikam cellat mezarlığı iş dünyası çocuk şiddeti 1908 devrimi bektaşilik zeka yaşlı nick hindistan anne çocuk kimlik çatışması mekan hacı bektaş veli izak babel köpekbalığı kız arkadaş roman doğu perinçek çalışan kadınlar pedro parama meksika osmanlı imparatorluğu deprem tevrat fetih çocuk dili manyak cafer bağdat vaat edilmiş topraklar yahudi cep kitap ekonomi cinayet gülbang maeve binchy şiir oğuz atay kıskançlık lokanta
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL