Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

akp soruşturma akrep kâhin comala kasabası komünist stiletto 1960 ihtilali pir donka koç berlin duvarı hacı bektaş veli otel boğa erich auerbach hz. ali sabri uzun intikam venedik aslan parti ingilizce kanada tevrat uyuşturucu haldun taner liman balık ajanda yengeç çocuk dili musevi tolstoy burçlar aşiret tarih aile ilişkileri puşkin ergenekon ecinniler osmanlı kahire tasavvuf kutlukhan perker kerime nadir ölüler kapo aşk cinler bedeviler kemikliler cıa dişi mısır nedim şener bektaşilik hanefi avcı onat kutlar mimesis felsefe melek dostoyevski iskenderiye 1908 devrimi soner yalçın idam londra osmanlı imparatorluğu atatürk şiir vaat edilmiş topraklar cep kitap başak müzik fidel castro operasyon köpekbalığı siyonizm bir olmak yılmaz güney istihbarat kan içiciler stasi siyaset fehiman hayvan hakları dağ musa mizah katil ege aydınlık çalışan kadınlar acı doğu perinçek fanlo çocuk şiddeti islamiyet aksiyon kova antoloji italya kastelli fotoğraf özal trakya rekabet işkence ali albayrak ilişki hacıbektaş aşk ve macera tkp vampir mitoloji dede kapancı cellat mezarlığı facebook kürtaj göç gezi dublin kız arkadaş lezzet şiva vahası yahudiye mutfak latin amerika edebiyatı firavun stalin kan yemek şeytan türklük deprem kimlik çatışması berlin hayal israil oda papaz dar’a durmak bağdat uzay deloitte ihanet milliyet feminizm kadın erkek ilişkileri küba devrimi matematik cezaevi sultan masal korucu köyü kolera zeka manyak cafer meksika macera nazlı ılıcak ekonomi pedro parama mübadele şehbal sakkara serenad yahudi etki ajanları schubert tiyatro roman türk türk sineması nuriye akman yahudi bilim insanları kıskançlık hırs dönmeler hayatın anlamı gülbang selanik mektup mekan izmir nâzım hikmet bestseller islam kimlik örgüt ibrani emniyet’te fethullahçı örgütlenme polis azınlık istanbul üniversitesi reis suç anlatı çehov devrim yazar hapishane kurşun başkalarının kokusu özgürlük kapatılma parmak izi tehlike stavrogin necip hablemitoğlu mitologya erkek arkadaş kanser referans tarikat öykü ego oyun anı gabriel garcia marquez mübin hallacı mansur roman kahramanı gerilim oğuz atay yaşar nabi nayır tüccar naziler iş dünyası yoksulluk hindistan fetih ahmet şık banker kastelli korsan kitap çocuk bakımı şiddet hrant dink fethullah gülen küba edebiyat gogol gözyaşı kehanet büyük iskender terazi sırrı bektaş zombi izak babel kasaba laik ikizler jack beslenme cinayet allah anne yay hayal kırıklığı brezilya lokanta futbol maeve binchy oğlak istanbul delil porno soykırım çevre koruma yalnızlık vedat maya dışarısı romantik komedi kurtuluş doris day adres hitler dna anne çocuk yaşlı nick keşanlı ali destanı ergen kızlar kadınlar astroloji memet fuat mafya sufilik sinema anneler ve kızları kadın struma spiritüel kaçış türkiye komplo teorisi anna karenina televizyon
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL