Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

mekan şiva vahası maeve binchy meksika izak babel başkalarının kokusu parmak izi mübadele cezaevi lezzet astroloji gülbang onat kutlar mutfak siyaset bir olmak romantik komedi şeytan fethullah gülen çevre koruma hırs hrant dink sultan deprem komplo teorisi yay ekonomi televizyon doğu perinçek ergen kızlar islam otel 1960 ihtilali hayatın anlamı yahudiye cinayet dönmeler gogol papaz polis musevi idam kıskançlık oyun referans porno londra vaat edilmiş topraklar korucu köyü kahire hacı bektaş veli yemek hz. ali zombi mizah venedik devrim azınlık hayal etki ajanları siyonizm kutlukhan perker yalnızlık stavrogin anı latin amerika edebiyatı yoksulluk allah yazar berlin dişi nedim şener sırrı bektaş osmanlı imparatorluğu pedro parama delil dostoyevski aşk ve macera dublin terazi gezi aile ilişkileri italya masal tehlike aşk akrep donka yılmaz güney selanik bağdat intikam stalin erkek arkadaş tarikat acı istanbul üniversitesi dede müzik tolstoy ibrani şiir iskenderiye fehiman memet fuat reis futbol lokanta tüccar soruşturma istanbul kolera mısır tkp kerime nadir beslenme fetih felsefe keşanlı ali destanı fidel castro sinema çocuk bakımı dna melek mimesis edebiyat özal işkence fotoğraf kova naziler rekabet kâhin izmir islamiyet mektup matematik parti boğa atatürk şiddet dışarısı çocuk dili gerilim nuriye akman cinler türk oda sabri uzun ajanda öykü hacıbektaş anne kapancı aksiyon türkiye köpekbalığı kehanet aşiret hallacı mansur laik kanser antoloji göç tiyatro uyuşturucu türklük kız arkadaş mitologya liman kadın bedeviler struma osmanlı kan içiciler israil aslan kan nazlı ılıcak gözyaşı küba devrimi tevrat yahudi bilim insanları kaçış uzay anneler ve kızları çehov trakya vedat büyük iskender şehbal dar’a durmak pir yahudi ölüler kürtaj kadınlar yaşar nabi nayır yaşlı nick 1908 devrimi aydınlık kimlik çatışması roman musa mafya örgüt mitoloji ikizler macera hapishane mübin oğuz atay burçlar hayvan hakları hayal kırıklığı maya vampir adres kapo kurşun türk sineması ecinniler komünist çalışan kadınlar hitler fanlo korsan kitap stiletto anna karenina facebook kapatılma bektaşilik soner yalçın serenad akp ege bestseller hanefi avcı kastelli koç ego haldun taner küba erich auerbach ingilizce ilişki cep kitap deloitte operasyon feminizm ali albayrak schubert yengeç firavun ihanet nâzım hikmet ergenekon gabriel garcia marquez anne çocuk sakkara iş dünyası emniyet’te fethullahçı örgütlenme banker kastelli katil cıa kimlik manyak cafer istihbarat berlin duvarı çocuk şiddeti tarih tasavvuf soykırım comala kasabası brezilya doris day kurtuluş puşkin dağ spiritüel kasaba milliyet kadın erkek ilişkileri ahmet şık anlatı balık oğlak hindistan stasi özgürlük roman kahramanı sufilik başak zeka suç necip hablemitoğlu jack kanada kemikliler cellat mezarlığı
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL