Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

oyun kıskançlık bağdat berlin şeytan başak romantik komedi yemek çocuk bakımı tehlike istanbul yaşlı nick pedro parama aydınlık 1908 devrimi sabri uzun izmir küba felsefe idam italya yay bir olmak ege gezi dostoyevski kapo yahudi koç mübadele ergenekon rekabet nedim şener emniyet’te fethullahçı örgütlenme maya yahudiye parmak izi sultan macera fanlo ergen kızlar işkence terazi erich auerbach astroloji onat kutlar akrep yahudi bilim insanları selanik özgürlük hapishane dar’a durmak banker kastelli kehanet acı gabriel garcia marquez doris day yılmaz güney anneler ve kızları naziler kadın korsan kitap bestseller sırrı bektaş zombi edebiyat ali albayrak puşkin lokanta serenad mafya tevrat bedeviler kurşun burçlar dna çevre koruma dağ musa polis ecinniler devrim kanada latin amerika edebiyatı mitologya suç türk kadın erkek ilişkileri hindistan kerime nadir hitler ajanda hırs nâzım hikmet gülbang berlin duvarı hacı bektaş veli fotoğraf iskenderiye kan siyaset ingilizce hz. ali nuriye akman cinayet feminizm kapancı mimesis venedik melek iş dünyası ikizler laik televizyon vedat bektaşilik yoksulluk jack kapatılma komplo teorisi şehbal yalnızlık lezzet müzik soner yalçın hayal kırıklığı soykırım allah atatürk türklük tiyatro schubert türk sineması musevi tüccar roman kahramanı memet fuat 1960 ihtilali kız arkadaş fethullah gülen anne çocuk mizah akp stiletto kastelli trakya islam porno futbol struma kadınlar köpekbalığı sufilik deloitte hayal beslenme hanefi avcı hayvan hakları çocuk şiddeti adres anlatı boğa mısır yengeç facebook ahmet şık çehov deprem katil delil gözyaşı şiva vahası mekan büyük iskender cezaevi hayatın anlamı başkalarının kokusu gogol şiir anna karenina firavun gerilim tarikat hallacı mansur özal masal korucu köyü intikam sinema aşiret küba devrimi kaçış mutfak tasavvuf necip hablemitoğlu balık sakkara maeve binchy keşanlı ali destanı manyak cafer israil donka kahire vampir anı kasaba brezilya yaşar nabi nayır aksiyon meksika türkiye otel papaz matematik kanser anne öykü kürtaj kova mübin reis kutlukhan perker izak babel istihbarat zeka çalışan kadınlar erkek arkadaş cıa referans hacıbektaş cinler islamiyet dışarısı stalin oda parti kolera dublin oğlak azınlık aslan fehiman dişi londra ilişki osmanlı imparatorluğu ego ibrani uzay şiddet tarih mitoloji nazlı ılıcak tolstoy dede milliyet stasi tkp stavrogin mektup cellat mezarlığı doğu perinçek kurtuluş etki ajanları ekonomi kimlik çatışması aşk kemikliler comala kasabası kan içiciler pir göç roman haldun taner ihanet aile ilişkileri istanbul üniversitesi fetih uyuşturucu liman cep kitap soruşturma kimlik yazar kâhin fidel castro örgüt çocuk dili ölüler operasyon aşk ve macera siyonizm vaat edilmiş topraklar antoloji dönmeler oğuz atay hrant dink komünist osmanlı spiritüel
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL