Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

özgürlük sabri uzun kâhin burçlar islam gabriel garcia marquez çehov kapancı bektaşilik brezilya sultan islamiyet fanlo struma kanser yahudi bilim insanları stalin yazar göç osmanlı imparatorluğu nâzım hikmet cep kitap melek polis dönmeler hz. ali nuriye akman gerilim haldun taner terazi cinayet mizah parti deloitte beslenme felsefe şiddet porno cıa hindistan bir olmak berlin duvarı yengeç milliyet şehbal kanada kehanet nedim şener işkence memet fuat şeytan türk sineması türklük dublin türkiye fidel castro yaşar nabi nayır oda anneler ve kızları fethullah gülen boğa ihanet sakkara ergen kızlar vedat tevrat kastelli israil kova hacıbektaş akrep tiyatro ibrani stavrogin mitologya büyük iskender iş dünyası izak babel iskenderiye kürtaj bağdat sırrı bektaş oyun ecinniler erkek arkadaş tüccar edebiyat puşkin fotoğraf stasi deprem çalışan kadınlar hayal jack başak küba devrimi köpekbalığı ingilizce ergenekon soykırım matematik kutlukhan perker firavun bedeviler ego hayatın anlamı uyuşturucu 1908 devrimi kimlik aile ilişkileri katil kıskançlık anne anlatı tehlike korsan kitap musa erich auerbach yay naziler roman aslan aşiret gogol acı kemikliler çocuk bakımı banker kastelli yahudiye ekonomi cellat mezarlığı lezzet doğu perinçek mübadele siyonizm gezi azınlık cinler yemek kasaba maya çocuk şiddeti mutfak dağ selanik müzik mafya 1960 ihtilali küba çocuk dili dar’a durmak şiir aydınlık ali albayrak delil intikam otel komünist oğlak aksiyon anna karenina etki ajanları masal istanbul hapishane fehiman laik necip hablemitoğlu emniyet’te fethullahçı örgütlenme aşk kimlik çatışması ölüler kadınlar aşk ve macera macera spiritüel kan içiciler kapo serenad pedro parama televizyon soruşturma stiletto rekabet feminizm hallacı mansur roman kahramanı sinema uzay dostoyevski gözyaşı dede korucu köyü adres reis yılmaz güney allah anne çocuk lokanta mekan dışarısı özal dna tasavvuf tarih venedik mısır soner yalçın izmir donka bestseller kurtuluş siyaset fetih gülbang musevi maeve binchy schubert ahmet şık yahudi yaşlı nick hayvan hakları koç ajanda örgüt tolstoy oğuz atay balık latin amerika edebiyatı astroloji kahire antoloji hırs parmak izi doris day keşanlı ali destanı suç kapatılma hrant dink vampir idam manyak cafer facebook öykü kan pir papaz hacı bektaş veli akp istanbul üniversitesi liman ilişki kaçış comala kasabası atatürk onat kutlar meksika operasyon italya tarikat kolera kurşun nazlı ılıcak osmanlı dişi londra trakya romantik komedi berlin mimesis istihbarat kız arkadaş cezaevi hitler tkp çevre koruma yalnızlık vaat edilmiş topraklar mitoloji kerime nadir türk yoksulluk hayal kırıklığı mübin kadın erkek ilişkileri ege futbol anı devrim şiva vahası sufilik referans zeka başkalarının kokusu mektup hanefi avcı zombi kadın ikizler komplo teorisi
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL