Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

vedat cinayet uzay polis sakkara delil aşk ve macera edebiyat bestseller dublin ihanet matematik hayal kırıklığı pedro parama soruşturma özgürlük mitologya oda trakya papaz struma emniyet’te fethullahçı örgütlenme hallacı mansur katil mübadele mafya akp berlin kova jack necip hablemitoğlu çocuk dili hindistan bektaşilik kasaba şehbal küba italya istanbul tarih gogol etki ajanları doris day cıa ergenekon aile ilişkileri doğu perinçek yaşlı nick şiddet zeka dede gerilim ali albayrak bedeviler keşanlı ali destanı manyak cafer fanlo çocuk bakımı brezilya sırrı bektaş boğa hrant dink burçlar 1960 ihtilali bir olmak yaşar nabi nayır feminizm melek kemikliler dna reis dar’a durmak firavun beslenme cinler liman kimlik çatışması facebook lokanta köpekbalığı çevre koruma islamiyet deprem yılmaz güney çocuk şiddeti türkiye kimlik akrep örgüt aşk anneler ve kızları serenad öykü türklük tevrat hanefi avcı berlin duvarı mısır stiletto suç osmanlı kız arkadaş allah türk sineması koç soykırım tüccar israil siyonizm puşkin stavrogin atatürk kaçış nedim şener bağdat musa ikizler hapishane kurşun ekonomi yalnızlık işkence korsan kitap islam maeve binchy parmak izi dönmeler londra yoksulluk gözyaşı venedik referans büyük iskender hayvan hakları çehov sultan devrim ergen kızlar ajanda fehiman masal komplo teorisi vampir kıskançlık mimesis kolera sinema kehanet erich auerbach memet fuat kadın erkek ilişkileri iş dünyası adres roman tehlike yengeç onat kutlar otel kurtuluş mektup ecinniler cezaevi yahudiye hırs rekabet iskenderiye göç kan anna karenina siyaset hayal erkek arkadaş 1908 devrimi oğuz atay dışarısı azınlık kadınlar idam antoloji istanbul üniversitesi müzik schubert kanser cellat mezarlığı tolstoy cep kitap nâzım hikmet kerime nadir deloitte izak babel osmanlı imparatorluğu kapatılma oyun aydınlık aşiret hacı bektaş veli istihbarat kâhin yahudi bilim insanları intikam laik yay aslan kutlukhan perker tasavvuf kanada aksiyon anlatı kapancı televizyon yemek yahudi hitler operasyon hacıbektaş ibrani mutfak şiva vahası pir ingilizce küba devrimi macera kapo fotoğraf spiritüel fethullah gülen vaat edilmiş topraklar anı milliyet comala kasabası hz. ali ahmet şık balık gezi meksika mekan roman kahramanı uyuşturucu başkalarının kokusu romantik komedi şiir futbol sufilik selanik kastelli gülbang komünist gabriel garcia marquez yazar stasi özal soner yalçın fetih dostoyevski türk haldun taner kahire anne zombi ölüler başak astroloji dağ felsefe hayatın anlamı stalin lezzet acı çalışan kadınlar musevi naziler maya oğlak parti fidel castro dişi banker kastelli korucu köyü kadın tarikat mübin kürtaj donka terazi nazlı ılıcak anne çocuk şeytan nuriye akman tiyatro izmir latin amerika edebiyatı porno mizah ege mitoloji ilişki sabri uzun tkp ego kan içiciler
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL