Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

cıa venedik büyük iskender anne çocuk kan tehlike hallacı mansur soner yalçın pir gogol puşkin bağdat facebook ibrani müzik türk sineması laik uzay antoloji emniyet’te fethullahçı örgütlenme 1960 ihtilali gerilim hayatın anlamı istihbarat gözyaşı haldun taner hitler deprem spiritüel kimlik çatışması sultan ege çalışan kadınlar vampir italya kastelli schubert anna karenina cinler yaşar nabi nayır zeka izak babel soruşturma ekonomi suç katil tiyatro yay atatürk ingilizce kurşun oyun örgüt struma dede kanada göç kürtaj şiva vahası başkalarının kokusu doğu perinçek pedro parama oda tolstoy korucu köyü kadın aksiyon mitoloji tüccar ergen kızlar mizah macera devrim beslenme siyonizm ikizler memet fuat kimlik milliyet siyaset yahudi bilim insanları adres küba balık sabri uzun çocuk dili özal feminizm koç ölüler hayal kırıklığı hacıbektaş lokanta çocuk şiddeti tarikat köpekbalığı kova dar’a durmak burçlar şeytan doris day aşk ve macera musa yaşlı nick zombi ihanet etki ajanları komplo teorisi oğuz atay parmak izi yoksulluk matematik yalnızlık kutlukhan perker manyak cafer kerime nadir bektaşilik kadınlar türkiye hrant dink roman kahramanı erkek arkadaş firavun çocuk bakımı berlin ajanda stalin cinayet hz. ali azınlık ego kasaba acı nâzım hikmet kapo hindistan felsefe osmanlı imparatorluğu islam serenad dna trakya mitologya kız arkadaş ergenekon bestseller cezaevi çevre koruma özgürlük şehbal musevi comala kasabası mutfak melek akrep kadın erkek ilişkileri nazlı ılıcak televizyon istanbul istanbul üniversitesi başak allah oğlak bedeviler mimesis fanlo kehanet banker kastelli yengeç operasyon fehiman terazi tasavvuf öykü hacı bektaş veli naziler fethullah gülen çehov papaz otel işkence gabriel garcia marquez sırrı bektaş onat kutlar gülbang tevrat anlatı dışarısı selanik kahire şiir mektup bir olmak referans dağ kaçış israil islamiyet izmir uyuşturucu berlin duvarı komünist vedat rekabet boğa donka astroloji aslan idam iş dünyası anneler ve kızları stasi türklük sakkara yılmaz güney tkp mübadele dostoyevski küba devrimi osmanlı ilişki mafya keşanlı ali destanı hırs tarih yahudiye ahmet şık erich auerbach hapishane yahudi ecinniler dublin kan içiciler kemikliler liman aşiret maeve binchy iskenderiye aile ilişkileri türk kapatılma kolera masal mekan soykırım aydınlık hayal polis mısır romantik komedi edebiyat stavrogin maya anı intikam meksika cep kitap stiletto ali albayrak brezilya dişi kurtuluş kapancı yemek roman deloitte anne hanefi avcı şiddet yazar korsan kitap porno cellat mezarlığı londra fidel castro vaat edilmiş topraklar fetih jack lezzet necip hablemitoğlu delil dönmeler kıskançlık 1908 devrimi sinema futbol mübin akp sufilik hayvan hakları latin amerika edebiyatı nedim şener parti gezi kâhin kanser fotoğraf nuriye akman reis aşk
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL