Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

necip hablemitoğlu milliyet kemikliler yahudiye tarih televizyon astroloji bestseller doğu perinçek özal deprem gezi aşk ve macera londra türk sineması ajanda roman melek gözyaşı vampir kapatılma ahmet şık azınlık dişi haldun taner yahudi hindistan yemek spiritüel kadın erkek ilişkileri naziler tasavvuf atatürk cinayet hırs tkp korucu köyü struma ölüler çocuk bakımı öykü antoloji tiyatro kolera pir hitler yazar gogol hayvan hakları mitologya anne oyun donka vaat edilmiş topraklar masal nedim şener küba devrimi aile ilişkileri ekonomi kan anlatı anne çocuk cinler maya italya meksika tolstoy mizah uyuşturucu türkiye istanbul gülbang onat kutlar vedat kadın tehlike yalnızlık facebook mimesis çocuk dili iskenderiye mektup memet fuat cep kitap bir olmak parti yoksulluk şiir istihbarat aydınlık beslenme erich auerbach islamiyet aşk emniyet’te fethullahçı örgütlenme hacı bektaş veli porno allah soruşturma ecinniler soykırım schubert mekan sinema boğa yengeç referans parmak izi kadınlar çevre koruma suç mübin ege 1908 devrimi hapishane hayal kırıklığı devrim brezilya anna karenina iş dünyası istanbul üniversitesi oğlak nuriye akman kapancı başkalarının kokusu kutlukhan perker laik başak deloitte osmanlı imparatorluğu hrant dink gabriel garcia marquez israil türk terazi yaşlı nick tarikat hz. ali nazlı ılıcak stavrogin hayatın anlamı kimlik anı papaz dönmeler örgüt ikizler sırrı bektaş zeka katil kehanet yaşar nabi nayır siyonizm latin amerika edebiyatı keşanlı ali destanı zombi stasi korsan kitap dede rekabet anneler ve kızları ego selanik dar’a durmak komünist kaçış aşiret dna tüccar büyük iskender koç aksiyon jack uzay yılmaz güney köpekbalığı bektaşilik kerime nadir hayal şiva vahası acı hacıbektaş liman venedik matematik bağdat ingilizce musevi kan içiciler pedro parama izmir operasyon oda çalışan kadınlar cellat mezarlığı siyaset kastelli stiletto fetih 1960 ihtilali futbol türklük sufilik kurtuluş dışarısı akrep doris day osmanlı lokanta akp firavun reis fethullah gülen lezzet comala kasabası kanser fehiman komplo teorisi küba otel gerilim şeytan idam mısır hallacı mansur erkek arkadaş berlin kürtaj fotoğraf yay musa kanada banker kastelli aslan ilişki işkence çehov dostoyevski etki ajanları serenad kasaba kapo nâzım hikmet macera hanefi avcı islam özgürlük göç ergenekon edebiyat ihanet kahire adres burçlar manyak cafer maeve binchy tevrat berlin duvarı trakya müzik puşkin mutfak balık kimlik çatışması şehbal dağ cezaevi ibrani mafya mübadele şiddet sabri uzun yahudi bilim insanları fidel castro polis ali albayrak çocuk şiddeti kurşun stalin oğuz atay ergen kızlar feminizm romantik komedi felsefe delil kova roman kahramanı cıa dublin bedeviler mitoloji fanlo soner yalçın sultan intikam kâhin kız arkadaş izak babel kıskançlık sakkara
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL