Aşk Yüzyılı Bitti

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Kitap Hakkında:

Aşk’ta, İş’te, Siyaset’te Yeni Zamanlar

Aşk, dilimizin en yorgun sözcüklerinden biri...

Bir gün arkadaşımın kapısı çalınır. Karşısında kocasının sekreteri vardır. İçeri alır. Otururlar. Arkadaşım sekreterin ziyaretinden şaşkındır. Misafiri konuşmaya başlar: “Kocanız beni diğer sekreteriyle aldatıyor…”
***

İstanbul’un orta yerinde bir parkta ağaçların kesilip yerine AVM yapılmasına karar verilir. Bir avuç insan “kestirmeyiz” der. Sonra o bir avuç insan binler, yüzbinler olur. Genç insanlarla yeni bir anlatı, yeni bir dil doğar. Ve yaşlı politikacılar o dili bilmedikleri gibi öğrenmeye de niyetli değillerdir.
***

TBMM’ye bir yasa önerisi gelir. Taşeron işçilikle ilgilidir. Bundan böyle işverenlerle işçiler arasına aracı kurumlar girecektir. İşveren istemediği işçiyi aracıya iade edecek, gereksinimine göre yeni işçiler talep edebilecektir. Artık sadece emek değil, emeğin sahibi de alınıp satılabilen bir “ürün” olarak raflardaki yerini almaktadır.

Nuran Yıldız, Aşk Yüzyılı Bitti ile görünüşte özgür ama mutsuz, (a)sosyal âlemde son derece kalabalık ama aynı zamanda fena halde yalnız, bolluk içinde ama kendi “içinde” yoksul olan günümüz bireyini anlatıyor. Sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, siyasette ve iş yaşamında da “biten aşk”ın sonuçlarını ortaya sererken, "yeni zamanlar”ın kadınının, erkeğinin, politikacısının, çalışan ve işvereninin üç boyutlu resmiyle karşı karşıya bırakıyor bizleri. Bireysel ve toplumsal dünyasında kafası karışık hepimiz için, dünyaya ve her tür ilişkiye bakış açımızı değiştirecek, “ilaç gibi gelecek” bir kitap, Aşk Yüzyılı Bitti.

 

Yazar Hakkında

Doç. Dr. Nuran Yıldız Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” teziyle iletişim yüksek lisans derecesi aldı. Aynı Enstitü’nün Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda “Siyasi Partilerde Lider İmajları”teziyle Siyaset Bilimi doktoru oldu. Yıldız, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi, İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürü, İletişim Araştırmaları Dergisi editörüdür. Lisans,yüksek lisans ve doktora programlarında “Örgütsel İletişim”, “İmaj Yönetimi: Kişiler ve Kurumlar”, “Siyasal İmaj”,“Halkla İlişkilerde Yazı Teknikleri”, “Örgüt Sosyolojisi” dersleri veren Yıldız, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. Gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyon programları yapan Yıldız medya ve siyaset dünyasında ilgi gören Liderler, İmajlar, Medya ve TSK’nın iletişimi üzerine yazılan ilk akademik çalışma olan Tanklar ve Sözcükler kitaplarının yazarıdır. Halen www.nuranyildiz.com web sitesinde siyaset, iletişim ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan eserleri
 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

çocuk şiddeti anlatı rekabet osmanlı imparatorluğu çalışan kadınlar iş dünyası mübin hrant dink devrim brezilya sufilik ingilizce çocuk dili koç anı atatürk masal bedeviler nedim şener ikizler erkek arkadaş tasavvuf çevre koruma kurşun kahire liman suç aile ilişkileri ihanet kanser astroloji istanbul üniversitesi kapancı kerime nadir osmanlı puşkin fanlo bektaşilik spiritüel oyun özal laik köpekbalığı yengeç kimlik fotoğraf ege kapo çocuk bakımı cinayet beslenme futbol parmak izi komplo teorisi israil selanik soner yalçın papaz azınlık anne çocuk yalnızlık deprem kâhin musa ali albayrak intikam şehbal soruşturma sakkara istihbarat etki ajanları siyaset işkence otel cep kitap haldun taner dışarısı aşiret lokanta roman kahramanı anna karenina cinler berlin duvarı gerilim kolera tolstoy kanada ekonomi mitoloji idam 1908 devrimi kadın schubert sabri uzun meksika aydınlık dönmeler maya stavrogin dede iskenderiye kasaba sultan trakya italya boğa izak babel televizyon macera kan içiciler korsan kitap reis emniyet’te fethullahçı örgütlenme müzik jack katil sırrı bektaş kaçış hacıbektaş aşk ve macera öykü cellat mezarlığı türklük nazlı ılıcak ibrani porno uzay siyonizm oğuz atay küba hindistan başak gülbang cezaevi nâzım hikmet pir burçlar oğlak gezi bağdat anneler ve kızları doğu perinçek tkp mimesis dostoyevski mutfak başkalarının kokusu hapishane hayal kırıklığı lezzet keşanlı ali destanı akrep şiir şeytan vampir islam yahudiye tiyatro kutlukhan perker gözyaşı mektup ergenekon zombi comala kasabası aksiyon gabriel garcia marquez londra tevrat naziler bir olmak kadın erkek ilişkileri romantik komedi polis büyük iskender dublin izmir ecinniler istanbul kimlik çatışması tehlike akp dna yılmaz güney hz. ali mitologya fehiman hacı bektaş veli edebiyat dar’a durmak stalin serenad yaşlı nick facebook fetih ilişki türkiye pedro parama göç delil 1960 ihtilali cıa hitler aşk çehov kürtaj kadınlar mafya yemek kan özgürlük yahudi feminizm yahudi bilim insanları mizah yay anne berlin şiva vahası latin amerika edebiyatı kız arkadaş ego balık ölüler hayatın anlamı tüccar banker kastelli kapatılma allah uyuşturucu referans nuriye akman ajanda küba devrimi gogol şiddet vedat stasi felsefe türk dişi kastelli fethullah gülen erich auerbach musevi mekan ergen kızlar donka hayal hanefi avcı türk sineması milliyet operasyon manyak cafer yazar onat kutlar fidel castro parti zeka bestseller dağ acı islamiyet maeve binchy korucu köyü hırs stiletto kurtuluş mısır mübadele aslan soykırım örgüt komünist adres kehanet firavun sinema yoksulluk matematik kıskançlık venedik tarih ahmet şık hallacı mansur terazi tarikat deloitte memet fuat struma melek kemikliler hayvan hakları antoloji oda yaşar nabi nayır necip hablemitoğlu doris day kova roman vaat edilmiş topraklar
 
Aşk Yüzyılı Bitti

ISBN: 978-605-09-1704-8
Sayfa Sayısı: 266
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL