Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

Aşkı Giyinen Adam

Kitap Hakkında:

Romancılığımızın en özgün ve özgür kaleminden Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi, etkileyici bir roman…

Nazlı Eray, 2002 Yunus Nadi Roman Ödülü’nün kazanan Aşkı Giyinen Adam’da, tuhaf ve komik dünyalarından birini daha kuruyor: Dürnev Abla’nın tarot kartlarından çıkan Eddie Fisher, Elizabeth Taylor ve Debbie Reynolds; kahramanımızın ve Eddie’nin anıları yüklenmiş koyun kelleleri Peyami ile İdris; şoför Kâzım Efendi’nin çıkardığı gazla dirilen, cinayet kurbanı yaşlı ana-kız; Belligün Pastanesi’nde Mihri Abla’yla birlikte kahve fincanının içinde izlenen Eddie Fisher konseri…
“Doktor Ayberk yaklaşmıştı bana. Yavaşça kulağıma eğilip, ‘Olağanüstü bir şey bu! Bir saattir dinliyorum onu. Hayatından kesitler anlatıyor. Hollywood, Las Vegas; güzel kadınlar; Elizabeth Taylor ile yaşadığı yoğun aşk yüzünden yaşamın bir başka köşesine kayışı; bir iki gecelik kaçamaklar; uzun süreli ilişkilerden kaçması, kadınlara verdiği armağanlar; amfetamin ve kokaine bağımlılığı; bu uçurumdan kurtulmak isterken düştüğü bir paralı tımarhane; sesini yitirişi... Her şeyi anlatıyor. Müthiş bir bellek, olağanüstü bir açıkyüreklilik... Hayatımda hiçbir şey beni bu kelle kadar şaşırtmamıştı, hayretler içindeyim’ dedi.
‘Bir tıp doktoru olarak bu olayı nasıl yorumluyorsunuz?’ diye sordum.
‘Yorumlayamıyorum. Beni aşan bir şey bu’ dedi.”

 
Nazlı Eray
Nazlı Eray

Yazar Hakkında

Nazlı Eray, Ankara’da doğdu. İngiliz Kız Ortaokulu, Arnavutköy Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduktan sonra Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda tercüman olarak çalıştı. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Edebiyatçılar Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Eray, Türkiye Yazarlar Sendikası ile Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi, 1977 ve 1978 yıllarında Yaratıcı Yazın dersleri verdiği ABD Iowa Üniversitesi’nin Onursal Üyesidir.
Yazmaya 1959’da henüz ortaokuldayken kaleme aldığı öyküsü “Mösyö Hristo” ile başlayan Eray’ın ilk öykü kitabı Ah Bayım Ah 1975’te çıktı. “Laz Bakkal” başta olmak üzere pek çok öyküsü kültleşti. “Karanfil Gece Kursu” öyküsüyle 1988 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü, Aşkı Giyinen Adam romanıyla 2002 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı. Türk Kütüphaneciler Derneği En İyi Romancı Ödülü (2009), Başkent Rotary Kulübü’nün Meslek Ödülü (2010) ve Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin ilk Mavi Anka Ödülü’ne (2014) layık görüldü.
Nazlı Eray’ın öykü, roman ve oyunları pek çok dile çevrildi. Erostratus (1977) adlı oyunu, Sartre, Montaigne, Camus, Unamuno, Pessoa ve Bauer’in Erostratos yorumlarıyla birlikte Blood and Ink’te (“Kan ve Mürekkep”) yer aldı. Öykülerinden kısa film ve televizyon dizileri yapıldı. “Monte Kristo” ve “Rüya Sokağı” öyküleri 2005’te İtalyan yönetmen Angelo Savelli tarafından L’ultimo Harem (Son Harem) adıyla oyunlaştırıldı, İtalya ve Türkiye’de sahnelendi.
Nazlı Eray, anılarını Tozlu Altın Kafes (DK, Ocak 2011) ve Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni (DK, Mayıs 2013) adlarıyla kitaplaştırdı.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

oğlak yazar soykırım edebiyat vaat edilmiş topraklar kutlukhan perker maeve binchy anı delil hapishane oyun keşanlı ali destanı cellat mezarlığı siyonizm istanbul şehbal gözyaşı deloitte şiva vahası aşk ve macera venedik örgüt papaz israil masal roman çocuk dili çevre koruma milliyet hırs çocuk bakımı tevrat beslenme balık hayal dna yengeç 1960 ihtilali vampir berlin cep kitap ergenekon siyaset ege küba devrimi futbol ali albayrak küba vedat tarikat emniyet’te fethullahçı örgütlenme tkp dağ kehanet londra mektup izak babel operasyon sufilik nâzım hikmet yaşar nabi nayır mübin türkiye kahire zombi comala kasabası hayal kırıklığı kastelli latin amerika edebiyatı kan yaşlı nick gabriel garcia marquez jack müzik atatürk büyük iskender sinema naziler sakkara deprem tüccar boğa lezzet mekan hayatın anlamı hacıbektaş etki ajanları selanik akrep manyak cafer kapatılma cinler akp kasaba uzay aksiyon adres aile ilişkileri fetih kimlik çatışması onat kutlar macera meksika kurşun tehlike hallacı mansur islamiyet otel hz. ali parti yalnızlık mısır öykü tolstoy fanlo çehov bestseller felsefe stavrogin liman anne tasavvuf kemikliler kerime nadir maya kadın erkek ilişkileri yoksulluk kâhin hrant dink anne çocuk serenad brezilya reis cıa işkence mitoloji kapancı struma göç korsan kitap ihanet polis ego italya sabri uzun kanser türk idam fidel castro azınlık yahudi bilim insanları osmanlı imparatorluğu kolera kapo ilişki televizyon kadınlar yahudiye aydınlık uyuşturucu nuriye akman dişi suç hindistan istanbul üniversitesi aşk osmanlı ecinniler mübadele romantik komedi hanefi avcı puşkin mitologya firavun necip hablemitoğlu özgürlük mafya nazlı ılıcak 1908 devrimi erich auerbach yemek katil stalin antoloji anlatı şiddet başak dar’a durmak soner yalçın ölüler bir olmak haldun taner tiyatro cinayet pedro parama dostoyevski başkalarının kokusu doğu perinçek komplo teorisi ajanda kıskançlık anneler ve kızları hayvan hakları aşiret tarih ahmet şık dışarısı mizah islam berlin duvarı anna karenina yılmaz güney koç kanada musevi korucu köyü parmak izi trakya astroloji dönmeler bektaşilik nedim şener fehiman çocuk şiddeti aslan rekabet iş dünyası banker kastelli iskenderiye kova hitler kız arkadaş stiletto ingilizce matematik çalışan kadınlar gogol bedeviler stasi porno gülbang gerilim kurtuluş schubert musa terazi komünist izmir zeka burçlar referans pir oğuz atay kan içiciler lokanta sırrı bektaş doris day oda köpekbalığı özal sultan yay roman kahramanı mutfak bağdat laik erkek arkadaş intikam mimesis istihbarat donka ibrani kimlik cezaevi fethullah gülen ekonomi ergen kızlar kadın kürtaj yahudi fotoğraf hacı bektaş veli dede şiir facebook soruşturma gezi ikizler allah memet fuat türklük acı spiritüel dublin kaçış melek türk sineması şeytan devrim feminizm
 
Aşkı Giyinen Adam

ISBN: 978-605-09-0261-7
Sayfa Sayısı: 304
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Ağustos 2011
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 22.00 TL