İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

yay sabri uzun aksiyon kastelli manyak cafer beslenme brezilya çocuk şiddeti akp kapo sinema anne çocuk fidel castro kız arkadaş küba devrimi maya balık deprem televizyon stalin polis mizah stavrogin öykü fanlo sufilik gogol komünist ego nuriye akman etki ajanları musa milliyet türklük macera çehov çalışan kadınlar yaşar nabi nayır ege israil acı ekonomi hayvan hakları hırs aydınlık ecinniler anne uyuşturucu anna karenina nazlı ılıcak onat kutlar doğu perinçek kemikliler yemek idam kadın astroloji kanser latin amerika edebiyatı terazi hayal anneler ve kızları kâhin tehlike maeve binchy mübadele bedeviler kerime nadir istanbul üniversitesi devrim serenad kanada özgürlük ikizler tarih kolera kapatılma kıskançlık facebook komplo teorisi suç mektup cinayet kadınlar yaşlı nick pir aşiret yazar şiddet naziler oda vaat edilmiş topraklar sırrı bektaş erkek arkadaş anı dişi schubert laik 1908 devrimi struma italya musevi çocuk dili futbol ilişki erich auerbach osmanlı köpekbalığı 1960 ihtilali banker kastelli aile ilişkileri istanbul türk sineması kasaba kapancı başkalarının kokusu yalnızlık reis cıa kimlik nâzım hikmet bektaşilik şiva vahası yılmaz güney büyük iskender donka fehiman hapishane tolstoy dede katil meksika anlatı roman kahramanı kahire koç hacı bektaş veli gözyaşı kaçış londra korucu köyü rekabet tüccar zeka cellat mezarlığı spiritüel mitoloji yahudiye mutfak yoksulluk tasavvuf aslan şehbal ingilizce roman ergenekon yahudi bilim insanları referans şiir papaz comala kasabası tkp oğuz atay uzay pedro parama başak dublin burçlar berlin duvarı tarikat stasi adres gabriel garcia marquez ölüler hindistan fotoğraf atatürk islam osmanlı imparatorluğu siyonizm mübin lezzet hallacı mansur emniyet’te fethullahçı örgütlenme soykırım dna mekan necip hablemitoğlu korsan kitap otel kutlukhan perker iskenderiye edebiyat azınlık selanik soner yalçın operasyon deloitte kadın erkek ilişkileri bir olmak hrant dink zombi türk ahmet şık bağdat melek siyaset kimlik çatışması parmak izi allah oyun kova çocuk bakımı çevre koruma işkence memet fuat haldun taner puşkin sultan stiletto mimesis kurşun felsefe jack bestseller örgüt antoloji lokanta sakkara gerilim matematik islamiyet berlin hayal kırıklığı tiyatro fethullah gülen hacıbektaş hanefi avcı parti küba mısır kan cinler feminizm mafya venedik romantik komedi vampir liman boğa nedim şener dönmeler kehanet trakya tevrat göç dar’a durmak kurtuluş soruşturma cezaevi doris day yengeç ajanda müzik akrep aşk yahudi mitologya kürtaj gezi izak babel intikam porno vedat hayatın anlamı izmir ergen kızlar özal ihanet iş dünyası keşanlı ali destanı hitler oğlak dışarısı delil şeytan hz. ali ali albayrak ibrani masal cep kitap kan içiciler firavun türkiye gülbang fetih istihbarat aşk ve macera dostoyevski dağ
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL