İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

oğuz atay şiir kurtuluş hayatın anlamı türk terazi türkiye türklük soykırım akp comala kasabası ali albayrak operasyon tolstoy fethullah gülen hacıbektaş kurşun onat kutlar ego schubert manyak cafer sakkara kadın anne çocuk trakya fehiman izak babel burçlar hayal suç kahire kimlik çatışması roman kahramanı doğu perinçek türk sineması polis hindistan aşiret vampir stavrogin katil banker kastelli mübin kimlik cinayet gabriel garcia marquez müzik yemek rekabet kadınlar mitologya maya hitler delil bektaşilik hallacı mansur çalışan kadınlar puşkin ekonomi tasavvuf beslenme israil işkence sinema kanada oğlak memet fuat feminizm yazar doris day reis mektup hayvan hakları televizyon yılmaz güney iskenderiye ergen kızlar ikizler yay yahudi liman yahudi bilim insanları mısır selanik ergenekon göç felsefe anı fetih anneler ve kızları dna kız arkadaş brezilya siyaset islamiyet keşanlı ali destanı oyun iş dünyası milliyet bir olmak gogol küba donka otel öykü intikam tiyatro kan istanbul dönmeler 1960 ihtilali acı sırrı bektaş edebiyat küba devrimi fidel castro kutlukhan perker kâhin pir mübadele firavun kapatılma struma dostoyevski mimesis haldun taner ajanda ihanet soner yalçın ilişki gezi tehlike islam gerilim referans parti anna karenina dışarısı kolera hrant dink vaat edilmiş topraklar çocuk dili özal lezzet kastelli azınlık cinler hz. ali aile ilişkileri ecinniler tkp balık uzay stiletto erich auerbach masal allah nâzım hikmet mekan bedeviler zombi nedim şener başak şeytan roman kapo laik cezaevi mutfak hırs italya facebook sultan porno kan içiciler büyük iskender meksika kerime nadir izmir nuriye akman macera ahmet şık ingilizce yaşlı nick uyuşturucu ege dişi komplo teorisi sabri uzun şiva vahası adres tarikat erkek arkadaş yalnızlık bestseller musa antoloji oda nazlı ılıcak devrim deprem osmanlı imparatorluğu jack aslan kapancı mitoloji hacı bektaş veli deloitte yahudiye zeka osmanlı aksiyon aşk dağ istihbarat anlatı dede yoksulluk vedat çehov tarih siyonizm korsan kitap atatürk cellat mezarlığı şehbal mafya lokanta naziler kaçış kasaba cep kitap çevre koruma korucu köyü kanser gözyaşı aşk ve macera maeve binchy stalin mizah kehanet özgürlük tevrat akrep serenad hapishane çocuk bakımı anne spiritüel yaşar nabi nayır ibrani koç istanbul üniversitesi melek emniyet’te fethullahçı örgütlenme hayal kırıklığı aydınlık çocuk şiddeti berlin duvarı londra gülbang şiddet kemikliler necip hablemitoğlu köpekbalığı pedro parama fanlo dublin berlin cıa yengeç komünist soruşturma 1908 devrimi parmak izi stasi tüccar astroloji kova papaz kürtaj musevi futbol venedik matematik bağdat etki ajanları idam romantik komedi dar’a durmak başkalarının kokusu latin amerika edebiyatı fotoğraf ölüler kadın erkek ilişkileri hanefi avcı örgüt boğa sufilik kıskançlık
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL