İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

akrep haldun taner sinema liman cep kitap gülbang sırrı bektaş otel vedat istanbul kız arkadaş aşiret dostoyevski mitologya banker kastelli ibrani dar’a durmak referans kolera siyonizm ajanda tüccar italya cinler ölüler deprem zeka hapishane stavrogin kurtuluş istihbarat kaçış hayvan hakları anne nazlı ılıcak aşk ve macera ergenekon necip hablemitoğlu istanbul üniversitesi hacıbektaş aile ilişkileri donka gezi yay struma mizah osmanlı cinayet izmir azınlık tiyatro ahmet şık kurşun serenad anna karenina şehbal londra yazar ilişki mübin oğlak kastelli anlatı operasyon idam lokanta 1960 ihtilali allah sabri uzun şiva vahası schubert fehiman çocuk bakımı özgürlük koç emniyet’te fethullahçı örgütlenme suç zombi masal kadın erkek ilişkileri trakya sufilik siyaset matematik spiritüel dna korucu köyü aksiyon başkalarının kokusu romantik komedi stasi bestseller çocuk dili naziler puşkin terazi kadınlar soykırım iş dünyası meksika oğuz atay ekonomi kerime nadir pedro parama onat kutlar kapancı ingilizce kemikliler keşanlı ali destanı nuriye akman şiir uzay mafya akp kan rekabet çevre koruma şiddet selanik tevrat parti küba kova firavun dublin reis soruşturma jack yahudi astroloji mektup hanefi avcı kutlukhan perker kehanet iskenderiye burçlar edebiyat türklük tehlike acı göç adres fanlo ergen kızlar gerilim kimlik tarikat dönmeler nedim şener mısır manyak cafer deloitte uyuşturucu hayatın anlamı milliyet vaat edilmiş topraklar kahire hz. ali tkp cezaevi dede oyun venedik yılmaz güney korsan kitap mekan islamiyet küba devrimi futbol feminizm ecinniler özal tasavvuf yoksulluk yemek mimesis devrim ihanet brezilya boğa kâhin gabriel garcia marquez sultan latin amerika edebiyatı kasaba mübadele fotoğraf yalnızlık doris day ego yahudi bilim insanları köpekbalığı israil berlin duvarı kanser bedeviler atatürk mutfak antoloji erkek arkadaş başak öykü nâzım hikmet roman comala kasabası soner yalçın musevi bağdat maya kapatılma kadın tarih katil stalin gogol cellat mezarlığı kıskançlık aşk türk sineması yengeç komplo teorisi dağ aydınlık parmak izi anı hindistan anneler ve kızları komünist aslan doğu perinçek bir olmak türkiye işkence tolstoy çehov bektaşilik etki ajanları dişi hrant dink anne çocuk sakkara çalışan kadınlar fethullah gülen intikam maeve binchy yaşar nabi nayır yahudiye çocuk şiddeti fidel castro pir gözyaşı delil cıa kimlik çatışması hayal felsefe hacı bektaş veli müzik kan içiciler balık mitoloji büyük iskender oda yaşlı nick laik vampir lezzet televizyon ege erich auerbach memet fuat izak babel ikizler türk islam kanada 1908 devrimi beslenme polis berlin musa osmanlı imparatorluğu porno şeytan dışarısı macera papaz facebook ali albayrak hitler fetih hallacı mansur kapo stiletto örgüt hırs melek hayal kırıklığı kürtaj roman kahramanı
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL