İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

hacıbektaş zeka nâzım hikmet italya vampir delil kadın erkek ilişkileri firavun kıskançlık istihbarat uzay banker kastelli donka bağdat berlin aşk ve macera mübin suç öykü ege aslan müzik dar’a durmak aile ilişkileri televizyon anneler ve kızları kan içiciler oda antoloji yaşlı nick 1960 ihtilali çocuk dili özgürlük pir sinema katil dublin stavrogin gözyaşı anna karenina comala kasabası kimlik çatışması kimlik melek mizah büyük iskender anne çocuk dostoyevski stiletto türk sineması etki ajanları hapishane nazlı ılıcak struma kadın terazi oyun porno doris day parmak izi islam siyaset aydınlık başkalarının kokusu hayal kırıklığı reis erich auerbach gezi istanbul üniversitesi küba devrimi devrim hitler necip hablemitoğlu burçlar roman küba mitologya kız arkadaş spiritüel kaçış kutlukhan perker otel kerime nadir ahmet şık allah tevrat koç islamiyet cinler latin amerika edebiyatı yahudiye parti ekonomi pedro parama başak soykırım kürtaj yoksulluk hallacı mansur manyak cafer deprem maya idam sufilik intikam londra ilişki ajanda memet fuat çehov aşk rekabet türk fethullah gülen israil cellat mezarlığı mektup 1908 devrimi meksika hanefi avcı puşkin soruşturma cep kitap cinayet kahire kemikliler izak babel stasi dişi aşiret mutfak operasyon ibrani ikizler nedim şener kadınlar tarikat nuriye akman yazar yaşar nabi nayır ali albayrak stalin edebiyat macera bestseller komünist facebook futbol cıa şiddet ego lezzet hırs vedat ecinniler kasaba hayvan hakları mekan şiir komplo teorisi çalışan kadınlar izmir mısır erkek arkadaş referans ihanet yahudi bilim insanları tkp osmanlı ergenekon tiyatro lokanta osmanlı imparatorluğu liman dna hayatın anlamı brezilya korucu köyü astroloji anı kolera deloitte kanser kan mitoloji schubert yay sabri uzun gogol musevi acı kapo soner yalçın milliyet mimesis masal fehiman akp felsefe balık dışarısı maeve binchy sultan hayal kastelli fetih yahudi örgüt aksiyon kova dağ atatürk matematik azınlık istanbul haldun taner bektaşilik türklük ölüler şeytan ergen kızlar adres siyonizm kapatılma selanik tarih hrant dink zombi korsan kitap türkiye feminizm tasavvuf bir olmak emniyet’te fethullahçı örgütlenme akrep jack fotoğraf köpekbalığı oğuz atay özal papaz tolstoy iskenderiye gerilim romantik komedi gabriel garcia marquez yemek gülbang onat kutlar sakkara şehbal laik hz. ali oğlak boğa dönmeler dede yalnızlık roman kahramanı trakya göç anlatı mübadele tüccar sırrı bektaş fidel castro mafya işkence naziler musa hindistan kapancı cezaevi berlin duvarı serenad keşanlı ali destanı kanada vaat edilmiş topraklar iş dünyası çevre koruma yengeç beslenme kehanet venedik yılmaz güney çocuk şiddeti hacı bektaş veli fanlo kurşun şiva vahası çocuk bakımı polis bedeviler ingilizce tehlike kâhin kurtuluş uyuşturucu anne doğu perinçek
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL