İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

çocuk bakımı çehov papaz yalnızlık hayatın anlamı türklük cezaevi çocuk dili aslan ekonomi soner yalçın donka istanbul gerilim kahire erich auerbach ölüler sultan mimesis acı tarikat şiir gabriel garcia marquez islamiyet gezi feminizm lokanta soruşturma hrant dink fetih aşk cıa italya istanbul üniversitesi göç şiva vahası osmanlı imparatorluğu roman kahramanı hz. ali uzay hallacı mansur kapo vedat kan içiciler bektaşilik türk sineması türk kurtuluş porno yay örgüt mitoloji haldun taner kanser kimlik zombi mizah stalin ego maeve binchy yengeç laik bestseller ajanda mutfak akp musevi fehiman cep kitap ege suç kova dönmeler köpekbalığı stasi burçlar 1960 ihtilali yaşlı nick keşanlı ali destanı devrim referans siyaset yahudi mübadele kürtaj liman nuriye akman çevre koruma iskenderiye bir olmak televizyon gözyaşı koç cellat mezarlığı trakya cinler küba anna karenina roman ergen kızlar puşkin ergenekon hayvan hakları brezilya polis komplo teorisi kadın erkek ilişkileri onat kutlar naziler parti stavrogin mübin osmanlı kâhin maya latin amerika edebiyatı gogol nedim şener korucu köyü istihbarat doğu perinçek pedro parama anne otel romantik komedi küba devrimi schubert terazi hırs oğlak anlatı öykü hapishane nâzım hikmet kaçış oyun selanik anne çocuk tasavvuf bedeviler çocuk şiddeti siyonizm idam spiritüel firavun emniyet’te fethullahçı örgütlenme anı kastelli gülbang dağ israil başkalarının kokusu pir korsan kitap matematik tiyatro hindistan operasyon yahudi bilim insanları kimlik çatışması tarih mekan çalışan kadınlar rekabet hayal kırıklığı londra aydınlık dışarısı iş dünyası manyak cafer dostoyevski dublin fotoğraf cinayet masal izak babel nazlı ılıcak islam adres reis hanefi avcı mitologya delil edebiyat kerime nadir melek müzik jack ingilizce şehbal kadın felsefe berlin kapatılma lezzet comala kasabası katil kan milliyet dişi yaşar nabi nayır atatürk hayal kıskançlık serenad berlin duvarı sırrı bektaş etki ajanları azınlık kasaba tehlike struma şiddet işkence ihanet yoksulluk sufilik başak 1908 devrimi zeka ibrani oğuz atay ilişki musa sinema büyük iskender ecinniler hacıbektaş meksika mısır yemek venedik tüccar tevrat aksiyon akrep allah aile ilişkileri deprem parmak izi dar’a durmak izmir kemikliler fethullah gülen vampir hacı bektaş veli bağdat özgürlük kehanet ali albayrak komünist kız arkadaş şeytan fidel castro kapancı kadınlar yahudiye intikam kurşun mafya boğa hitler uyuşturucu kutlukhan perker erkek arkadaş ahmet şık necip hablemitoğlu banker kastelli oda mektup facebook sabri uzun aşiret deloitte türkiye kolera özal yazar yılmaz güney tolstoy aşk ve macera fanlo anneler ve kızları ikizler vaat edilmiş topraklar balık soykırım memet fuat futbol dna macera kanada beslenme antoloji stiletto dede doris day astroloji sakkara tkp
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL