İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

brezilya naziler sakkara hallacı mansur facebook burçlar siyaset anne çocuk ihanet şeytan ibrani fanlo sabri uzun gözyaşı balık çocuk dili kehanet etki ajanları futbol mübin tkp banker kastelli kapatılma gülbang mekan macera porno edebiyat çehov tehlike sultan ergenekon pedro parama anlatı latin amerika edebiyatı tasavvuf referans şiddet dışarısı kıskançlık kan içiciler özgürlük fetih allah mektup yengeç yemek mısır hz. ali kadınlar musevi hacı bektaş veli stasi kurşun kurtuluş sufilik masal kerime nadir otel tarikat özal stalin parti istihbarat aksiyon spiritüel devrim ege doris day soruşturma cinler zombi osmanlı imparatorluğu roman kahramanı akrep yoksulluk çocuk şiddeti mafya izak babel türk sineması reis aslan yahudi bilim insanları anne istanbul üniversitesi firavun donka çocuk bakımı ergen kızlar islamiyet kız arkadaş deloitte ingilizce stavrogin yılmaz güney idam dar’a durmak dede işkence gogol mitoloji ikizler oda meksika köpekbalığı cıa kapo 1908 devrimi istanbul korsan kitap yaşlı nick intikam türklük astroloji cep kitap ali albayrak gezi hayal ego azınlık maeve binchy serenad başkalarının kokusu oğlak onat kutlar pir kâhin sinema izmir mitologya göç nuriye akman lezzet jack anneler ve kızları stiletto uyuşturucu oğuz atay başak kan ekonomi necip hablemitoğlu iskenderiye dublin rekabet kolera tiyatro öykü antoloji feminizm kapancı vampir uzay dönmeler melek hayvan hakları hapishane mübadele sırrı bektaş memet fuat hanefi avcı türk osmanlı ilişki erich auerbach romantik komedi musa parmak izi fehiman hayatın anlamı siyonizm ajanda bedeviler doğu perinçek roman kadın erkek ilişkileri dna selanik hırs dostoyevski tevrat gerilim cinayet ahmet şık kahire venedik kimlik çatışması italya katil suç londra liman gabriel garcia marquez manyak cafer beslenme aşiret hrant dink tarih şiir fotoğraf fidel castro israil şehbal papaz acı berlin duvarı bektaşilik müzik aile ilişkileri aşk ve macera atatürk laik komplo teorisi delil boğa puşkin büyük iskender nedim şener polis televizyon fethullah gülen oyun komünist felsefe schubert dişi soykırım yahudiye vaat edilmiş topraklar kova hayal kırıklığı anı kanser şiva vahası dağ terazi berlin anna karenina nazlı ılıcak cezaevi erkek arkadaş mutfak keşanlı ali destanı kürtaj aşk comala kasabası ecinniler emniyet’te fethullahçı örgütlenme kadın milliyet bestseller adres koç tolstoy korucu köyü deprem operasyon yalnızlık küba haldun taner bağdat yahudi tüccar kimlik lokanta çevre koruma türkiye soner yalçın mimesis akp kemikliler yay nâzım hikmet trakya zeka ölüler yazar kanada cellat mezarlığı kastelli bir olmak mizah hacıbektaş hindistan kutlukhan perker matematik yaşar nabi nayır islam struma 1960 ihtilali küba devrimi kasaba vedat maya iş dünyası örgüt kaçış çalışan kadınlar hitler aydınlık
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL