İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

kan kimlik çatışması kurtuluş yazar korucu köyü kehanet brezilya yemek ergenekon nuriye akman koç tüccar azınlık roman matematik küba keşanlı ali destanı uzay edebiyat bir olmak ege hacıbektaş doris day schubert meksika suç soner yalçın lokanta trakya oğlak dönmeler pedro parama çocuk dili tevrat otel oyun ahmet şık delil stalin tolstoy maeve binchy naziler kanser operasyon izak babel fotoğraf yahudi şiddet nedim şener soykırım puşkin kan içiciler milliyet çocuk bakımı ibrani firavun kurşun emniyet’te fethullahçı örgütlenme kova türklük yahudiye devrim dağ cinayet mimesis macera anneler ve kızları hrant dink feminizm hayvan hakları onat kutlar roman kahramanı hitler izmir atatürk haldun taner futbol anne istanbul üniversitesi fehiman serenad terazi ölüler 1960 ihtilali ikizler kahire kaçış doğu perinçek tkp cinler astroloji müzik papaz bağdat cıa mitoloji vedat dna banker kastelli kimlik deprem ekonomi tarih komünist lezzet örgüt yaşlı nick aşk dışarısı londra tarikat mutfak aksiyon ecinniler tiyatro bestseller mübin berlin dede ajanda istihbarat romantik komedi yalnızlık mübadele mısır kanada köpekbalığı kastelli masal pir gözyaşı aydınlık ingilizce büyük iskender tasavvuf sinema soruşturma türkiye hırs kadın acı kutlukhan perker dişi türk sineması tehlike öykü vampir iş dünyası anı ergen kızlar comala kasabası aşk ve macera stavrogin nâzım hikmet struma beslenme siyaset memet fuat hayal porno hacı bektaş veli dublin özal çalışan kadınlar islam stiletto kâhin gerilim bedeviler allah fetih sırrı bektaş 1908 devrimi özgürlük komplo teorisi şeytan jack çocuk şiddeti sufilik küba devrimi mitologya gezi manyak cafer musa akp hz. ali oğuz atay latin amerika edebiyatı kerime nadir çehov yoksulluk osmanlı istanbul sakkara etki ajanları boğa kadınlar şiir stasi musevi televizyon maya donka referans necip hablemitoğlu israil fidel castro yengeç sultan mizah mafya zombi hallacı mansur göç hindistan siyonizm laik dostoyevski bektaşilik şehbal işkence italya yay hanefi avcı hapishane kapancı berlin duvarı spiritüel kolera balık şiva vahası parmak izi aşiret korsan kitap kemikliler adres islamiyet ihanet polis parti hayal kırıklığı gogol katil gabriel garcia marquez kız arkadaş cezaevi rekabet fethullah gülen mektup kadın erkek ilişkileri iskenderiye aslan başkalarının kokusu ego erich auerbach liman selanik akrep cep kitap melek ali albayrak reis facebook antoloji cellat mezarlığı burçlar anna karenina kıskançlık anlatı kapo felsefe anne çocuk nazlı ılıcak idam türk venedik uyuşturucu hayatın anlamı sabri uzun mekan yaşar nabi nayır dar’a durmak osmanlı imparatorluğu intikam gülbang zeka kapatılma deloitte yahudi bilim insanları fanlo ilişki vaat edilmiş topraklar oda çevre koruma aile ilişkileri kürtaj başak kasaba erkek arkadaş yılmaz güney
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL