İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

anı cep kitap liman donka iskenderiye şehbal mimesis banker kastelli reis edebiyat çocuk dili fetih öykü haldun taner aydınlık sırrı bektaş anne çocuk kurşun 1960 ihtilali trakya örgüt venedik facebook küba devrimi siyaset kolera hallacı mansur kahire gözyaşı atatürk ecinniler müzik ergenekon izak babel bir olmak göç parmak izi islamiyet erkek arkadaş yemek tüccar dışarısı siyonizm cinler islam şiir milliyet gülbang koç ajanda kâhin ingilizce korsan kitap fidel castro ilişki hacıbektaş aile ilişkileri kadınlar porno manyak cafer meksika oğuz atay boğa şeytan londra çalışan kadınlar katil çevre koruma 1908 devrimi jack ege doris day soykırım musevi spiritüel mutfak kan içiciler futbol cıa gerilim işkence kürtaj nâzım hikmet lokanta berlin duvarı akrep operasyon anna karenina ekonomi roman kahramanı melek kız arkadaş ibrani firavun kimlik aslan hayvan hakları mitologya ergen kızlar özgürlük yaşlı nick anlatı ali albayrak astroloji laik istanbul üniversitesi aşk ve macera aşiret yazar pir devrim iş dünyası gabriel garcia marquez yahudi bilim insanları türklük balık bağdat uzay türkiye hayal delil türk vedat akp şiddet deprem onat kutlar emniyet’te fethullahçı örgütlenme yahudi kadın erkek ilişkileri kutlukhan perker israil hayal kırıklığı memet fuat yay anneler ve kızları çocuk şiddeti kan nedim şener kapancı kasaba mafya yalnızlık fanlo masal istanbul dede cinayet pedro parama papaz osmanlı dna adres burçlar zeka necip hablemitoğlu vaat edilmiş topraklar şiva vahası hanefi avcı roman kaçış hrant dink puşkin hırs oda bektaşilik fehiman köpekbalığı cezaevi idam hapishane komünist fotoğraf matematik bedeviler naziler stalin oyun sabri uzun etki ajanları tevrat soruşturma polis dağ sakkara serenad sufilik ego ölüler maeve binchy hz. ali musa selanik kanser berlin kova zombi komplo teorisi dublin doğu perinçek başak kanada tarih gogol maya deloitte stasi parti felsefe dostoyevski kadın tiyatro ihanet tolstoy comala kasabası mitoloji mübin aşk tkp küba antoloji mektup otel soner yalçın referans erich auerbach hindistan italya kemikliler rekabet tasavvuf keşanlı ali destanı schubert hayatın anlamı kapo fethullah gülen nuriye akman intikam oğlak dar’a durmak mekan korucu köyü özal kimlik çatışması allah brezilya suç bestseller stavrogin romantik komedi televizyon anne ahmet şık kıskançlık izmir dişi lezzet yaşar nabi nayır yahudiye stiletto vampir azınlık aksiyon yılmaz güney kerime nadir başkalarının kokusu istihbarat kurtuluş mizah çocuk bakımı yoksulluk beslenme latin amerika edebiyatı nazlı ılıcak kapatılma sinema büyük iskender çehov hacı bektaş veli tarikat struma cellat mezarlığı kastelli osmanlı imparatorluğu tehlike mısır dönmeler mübadele acı sultan uyuşturucu ikizler kehanet terazi yengeç türk sineması hitler feminizm gezi macera
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL