İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

türklük cıa lokanta yemek nazlı ılıcak köpekbalığı televizyon tolstoy roman kahramanı zombi kapancı kanada tkp aslan türk ergenekon öykü acı çocuk bakımı mitologya cezaevi yılmaz güney felsefe mutfak aşk korsan kitap struma musa oğlak oğuz atay berlin papaz şiva vahası kıskançlık sakkara cinler yay selanik kadın erkek ilişkileri kan kapatılma ajanda bağdat aşk ve macera devrim maya yahudiye hapishane oda mitoloji islam ahmet şık şeytan islamiyet uyuşturucu komünist nedim şener hallacı mansur kemikliler iskenderiye akp soykırım özgürlük kutlukhan perker dışarısı kova gözyaşı ege cinayet hayal idam ecinniler bektaşilik hanefi avcı gezi otel atatürk uzay keşanlı ali destanı feminizm sufilik şiddet intikam işkence terazi vampir ekonomi roman mübin milliyet vedat spiritüel ali albayrak astroloji vaat edilmiş topraklar deloitte soner yalçın porno israil sultan aksiyon kehanet yazar mizah yaşar nabi nayır kimlik osmanlı jack referans başak schubert türk sineması istihbarat venedik masal latin amerika edebiyatı hırs aydınlık stavrogin musevi tevrat şehbal anna karenina naziler berlin duvarı dar’a durmak erkek arkadaş fetih liman polis anne dna sinema kurşun banker kastelli özal örgüt nâzım hikmet büyük iskender küba devrimi gogol fethullah gülen boğa yahudi parti cep kitap fehiman kan içiciler göç hindistan italya allah ego osmanlı imparatorluğu koç firavun operasyon deprem fotoğraf burçlar istanbul üniversitesi doğu perinçek macera kahire kastelli aşiret çehov komplo teorisi donka romantik komedi gabriel garcia marquez bestseller kadın serenad pir yengeç ihanet kapo anne çocuk haldun taner cellat mezarlığı brezilya çalışan kadınlar korucu köyü lezzet tarih 1908 devrimi facebook hayatın anlamı bedeviler mekan nuriye akman gerilim siyonizm ibrani matematik zeka hrant dink etki ajanları beslenme sabri uzun türkiye dişi stiletto reis anlatı suç yalnızlık pedro parama stasi dublin yoksulluk dağ küba mısır hayvan hakları tüccar tiyatro hacı bektaş veli kadınlar kasaba maeve binchy ergen kızlar yaşlı nick gülbang adres ilişki ingilizce kimlik çatışması mektup mübadele oyun siyaset delil sırrı bektaş çevre koruma hz. ali onat kutlar londra comala kasabası kanser izak babel hayal kırıklığı manyak cafer parmak izi anneler ve kızları anı dede bir olmak kolera tarikat başkalarının kokusu futbol stalin aile ilişkileri rekabet fanlo mafya laik melek kaçış kız arkadaş necip hablemitoğlu azınlık müzik dostoyevski ikizler dönmeler erich auerbach çocuk şiddeti ölüler puşkin kurtuluş hacıbektaş mimesis meksika soruşturma hitler tasavvuf akrep emniyet’te fethullahçı örgütlenme tehlike balık istanbul 1960 ihtilali fidel castro doris day kürtaj çocuk dili antoloji trakya iş dünyası şiir kerime nadir memet fuat katil yahudi bilim insanları edebiyat kâhin izmir
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL