Etkinlikler

Nazlı Eray İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Doğu Yücel İmza Günü

07 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Cüneyt Ülsever İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Mario Levi İmza Günü

08 Mart 2015, 14.00 - CNR Kitap Fuarı
 

Ali Kırca İmza Günü

08 Mart 2015, 15.00 - D&R Ankara Tunalı
 

İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

tasavvuf kutlukhan perker cinler ingilizce bestseller fidel castro ecinniler hayal kırıklığı manyak cafer otel spiritüel mafya ekonomi komplo teorisi referans gezi milliyet soykırım maeve binchy suç yılmaz güney papaz hırs mısır tiyatro stalin allah londra özal şiir selanik terazi hindistan banker kastelli italya vaat edilmiş topraklar antoloji işkence özgürlük fethullah gülen mübadele dışarısı astroloji berlin duvarı oğlak sinema hacı bektaş veli porno aile ilişkileri mekan rekabet yahudiye tolstoy islam hrant dink kız arkadaş vedat iş dünyası parmak izi soner yalçın pedro parama ölüler ergen kızlar iskenderiye haldun taner masal gogol komünist yazar anne akp emniyet’te fethullahçı örgütlenme doris day adres kurtuluş kapo kürtaj kimlik çatışması hanefi avcı dna 1908 devrimi kadın erkek ilişkileri yaşlı nick israil latin amerika edebiyatı uzay şehbal aşk aydınlık felsefe yaşar nabi nayır müzik kapancı şiddet kadınlar matematik hayal puşkin ege osmanlı soruşturma ajanda sabri uzun serenad donka kerime nadir roman kâhin anneler ve kızları nazlı ılıcak sufilik oğuz atay reis hitler siyonizm nedim şener bağdat memet fuat tehlike örgüt boğa türkiye facebook anna karenina cep kitap şeytan göç kolera mitoloji pir küba parti comala kasabası kimlik azınlık akrep yalnızlık türk sineması kan içiciler edebiyat devrim lokanta istanbul üniversitesi bir olmak köpekbalığı ahmet şık musevi türk yahudi bilim insanları trakya atatürk roman kahramanı keşanlı ali destanı mutfak çocuk dili ibrani 1960 ihtilali anı aşiret macera naziler erich auerbach kaçış dar’a durmak polis dede struma kadın doğu perinçek mitologya nuriye akman başak yemek kemikliler kastelli oda idam erkek arkadaş mübin balık berlin jack kıskançlık acı ego venedik hz. ali kasaba katil televizyon dublin liman oyun gabriel garcia marquez hayvan hakları vampir meksika koç schubert stasi fanlo kapatılma dişi burçlar çehov etki ajanları sakkara hapishane dağ türklük deprem beslenme dostoyevski tarikat zombi izak babel gülbang zeka firavun mimesis lezzet mizah ergenekon yengeç ihanet kurşun romantik komedi küba devrimi fetih hayatın anlamı tarih cinayet ilişki sultan aşk ve macera korucu köyü başkalarının kokusu kanser çocuk bakımı aslan brezilya kova mektup laik bedeviler gözyaşı cezaevi kanada çevre koruma siyaset istihbarat nâzım hikmet fotoğraf tkp feminizm musa futbol çalışan kadınlar osmanlı imparatorluğu uyuşturucu şiva vahası stavrogin bektaşilik onat kutlar necip hablemitoğlu islamiyet istanbul aksiyon ikizler kahire fehiman intikam tüccar hacıbektaş kan kehanet yay maya anne çocuk hallacı mansur cellat mezarlığı stiletto izmir korsan kitap dönmeler cıa tevrat çocuk şiddeti deloitte sırrı bektaş anlatı büyük iskender delil melek gerilim öykü ali albayrak yahudi operasyon yoksulluk
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL