İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

müzik soner yalçın korsan kitap donka anı anna karenina dar’a durmak tolstoy tasavvuf ajanda gezi soruşturma hayatın anlamı şiddet ego nazlı ılıcak felsefe masal sırrı bektaş mizah tarikat oyun nuriye akman tiyatro fanlo korucu köyü çehov kadın bektaşilik sultan melek anneler ve kızları kerime nadir vedat kimlik çatışması başkalarının kokusu lokanta yılmaz güney italya cinayet operasyon cinler parti liman göç ahmet şık kürtaj kemikliler köpekbalığı londra hitler papaz uyuşturucu lezzet hapishane hayal maeve binchy sinema tehlike burçlar nedim şener puşkin futbol romantik komedi cep kitap serenad fethullah gülen gerilim mübadele kasaba berlin duvarı kimlik başak mübin terazi ölüler yahudi bilim insanları jack istanbul üniversitesi yengeç yaşar nabi nayır suç 1908 devrimi kıskançlık mitologya venedik hz. ali çocuk dili kehanet mafya şiir hallacı mansur dönmeler türkiye çalışan kadınlar balık keşanlı ali destanı gözyaşı fidel castro büyük iskender izmir izak babel porno mitoloji cezaevi rekabet dağ bedeviler istihbarat haldun taner erkek arkadaş oğuz atay stiletto sabri uzun istanbul küba hacıbektaş emniyet’te fethullahçı örgütlenme beslenme aydınlık deloitte soykırım latin amerika edebiyatı comala kasabası kova laik kahire selanik oğlak örgüt aşk komplo teorisi dostoyevski hacı bektaş veli anlatı aslan vampir erich auerbach yaşlı nick stavrogin mektup yazar cıa kapancı naziler etki ajanları çocuk şiddeti tevrat astroloji bir olmak aşk ve macera uzay dna otel ali albayrak devrim stalin dublin aksiyon yoksulluk nâzım hikmet dişi doğu perinçek özal tkp musa mutfak pedro parama idam boğa ihanet parmak izi kadınlar kaçış acı katil ecinniler aşiret gabriel garcia marquez antoloji kastelli anne çocuk şehbal siyaset sufilik sakkara necip hablemitoğlu mimesis allah trakya ege aile ilişkileri hanefi avcı kurtuluş pir mısır kolera edebiyat berlin bestseller fehiman manyak cafer gülbang milliyet ekonomi maya doris day dışarısı dede firavun öykü küba devrimi koç ergenekon kapatılma fetih ikizler türk sineması ibrani akp atatürk hayvan hakları televizyon işkence zeka feminizm matematik kanada osmanlı deprem kız arkadaş zombi iş dünyası kadın erkek ilişkileri kan içiciler anne kapo onat kutlar cellat mezarlığı hrant dink komünist macera bağdat tüccar musevi 1960 ihtilali osmanlı imparatorluğu israil stasi akrep struma yahudi hayal kırıklığı özgürlük mekan hindistan hırs kan yalnızlık ingilizce memet fuat azınlık polis intikam spiritüel meksika reis yay delil türk gogol fotoğraf siyonizm banker kastelli iskenderiye facebook ilişki yahudiye oda adres kurşun şiva vahası referans vaat edilmiş topraklar islam çocuk bakımı kâhin türklük roman kahramanı şeytan yemek ergen kızlar brezilya çevre koruma kutlukhan perker schubert kanser islamiyet roman tarih
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL