İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

fotoğraf korucu köyü porno beslenme ölüler tarih büyük iskender kasaba kız arkadaş roman kahramanı istihbarat berlin duvarı tkp dişi mafya şiddet hanefi avcı bestseller şiva vahası mitoloji zeka deloitte yılmaz güney ekonomi kolera yay etki ajanları örgüt bektaşilik vedat stavrogin trakya sinema musevi mizah keşanlı ali destanı gülbang siyaset yaşar nabi nayır bağdat latin amerika edebiyatı kimlik meksika londra antoloji stiletto dönmeler selanik macera lezzet italya idam kadın erkek ilişkileri islam şehbal ege mitologya çehov oda türkiye iş dünyası schubert terazi hayatın anlamı yemek mutfak mübin anna karenina delil cellat mezarlığı yahudi bilim insanları gabriel garcia marquez kurşun parmak izi osmanlı imparatorluğu komplo teorisi berlin suç nazlı ılıcak kan içiciler azınlık tevrat gezi oğlak deprem erich auerbach oyun memet fuat çalışan kadınlar siyonizm futbol aile ilişkileri reis allah mübadele gözyaşı nâzım hikmet iskenderiye necip hablemitoğlu sufilik bedeviler sakkara dublin anneler ve kızları hayal acı kova istanbul üniversitesi hallacı mansur milliyet mektup spiritüel facebook otel pir stalin ikizler komünist ihanet sabri uzun uyuşturucu jack akp haldun taner yahudi comala kasabası nedim şener hırs başak çocuk dili aslan aşk türklük fidel castro katil 1908 devrimi akrep donka hz. ali soruşturma referans kanser pedro parama aşiret dostoyevski struma koç melek tüccar rekabet venedik yengeç kemikliler yazar sultan nuriye akman başkalarının kokusu adres yalnızlık parti fetih ergenekon anı kadınlar hacı bektaş veli müzik balık kan hapishane doğu perinçek manyak cafer işkence tehlike uzay firavun şeytan anne çocuk hayvan hakları hitler soner yalçın operasyon kadın ilişki atatürk emniyet’te fethullahçı örgütlenme oğuz atay kapancı aşk ve macera fethullah gülen burçlar 1960 ihtilali tasavvuf roman gerilim izak babel kastelli mekan kerime nadir kâhin maeve binchy feminizm hacıbektaş brezilya göç hindistan yoksulluk laik kürtaj sırrı bektaş masal israil vaat edilmiş topraklar ecinniler dar’a durmak stasi dna musa intikam astroloji zombi ego televizyon ahmet şık tolstoy ingilizce naziler soykırım serenad ergen kızlar cep kitap köpekbalığı özal papaz doris day kapo küba devrimi kehanet polis cinler ajanda istanbul erkek arkadaş onat kutlar aksiyon fanlo mısır cezaevi boğa çocuk şiddeti kapatılma maya dede şiir banker kastelli anlatı islamiyet kanada öykü fehiman gogol devrim hayal kırıklığı felsefe dışarısı kurtuluş lokanta izmir korsan kitap hrant dink romantik komedi bir olmak vampir tiyatro aydınlık puşkin cinayet kıskançlık küba ibrani türk kutlukhan perker yahudiye cıa kaçış kimlik çatışması dağ çevre koruma çocuk bakımı liman tarikat anne yaşlı nick özgürlük mimesis osmanlı ali albayrak edebiyat matematik kahire türk sineması
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL