İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

pedro parama türkiye musa izak babel cinayet yemek masal beslenme başak kova korucu köyü fidel castro tarih bedeviler referans vaat edilmiş topraklar astroloji tkp şiddet mitoloji kolera hz. ali aşk istanbul ege keşanlı ali destanı kapo osmanlı imparatorluğu şeytan türk londra dostoyevski maya küba devrimi ergen kızlar müzik parti kız arkadaş cezaevi çocuk dili berlin venedik nuriye akman dna yalnızlık suç erkek arkadaş milliyet sufilik oda oğuz atay soykırım nedim şener mutfak dar’a durmak ajanda kapatılma banker kastelli kutlukhan perker aşk ve macera bağdat kerime nadir stalin cep kitap devrim schubert porno aslan pir tevrat hayal firavun uzay naziler serenad mektup yengeç parmak izi terazi soruşturma liman macera rekabet selanik hırs iskenderiye kıskançlık gogol islamiyet oğlak hacıbektaş doğu perinçek roman kadınlar kapancı mekan dublin laik hacı bektaş veli kemikliler aydınlık polis vedat kahire 1908 devrimi sırrı bektaş soner yalçın anneler ve kızları koç gerilim çehov donka ahmet şık yazar çalışan kadınlar hindistan tasavvuf jack sabri uzun kurtuluş özal ekonomi ergenekon erich auerbach latin amerika edebiyatı melek tarikat roman kahramanı yaşlı nick şehbal kadın erkek ilişkileri edebiyat ali albayrak komünist katil meksika işkence yılmaz güney hanefi avcı çocuk bakımı tehlike ihanet mizah örgüt felsefe vampir akp fotoğraf otel zeka reis acı intikam gezi stiletto aksiyon zombi fehiman kehanet boğa kastelli fanlo siyaset bestseller deprem tolstoy maeve binchy fetih lokanta kimlik azınlık israil burçlar kâhin aile ilişkileri kürtaj papaz manyak cafer mitologya romantik komedi feminizm anna karenina yay kaçış mübadele struma tiyatro mafya hrant dink etki ajanları memet fuat izmir mısır öykü balık köpekbalığı çevre koruma başkalarının kokusu ego cellat mezarlığı onat kutlar doris day osmanlı nâzım hikmet kan içiciler çocuk şiddeti siyonizm uyuşturucu delil lezzet ölüler kimlik çatışması kan türk sineması kadın gabriel garcia marquez nazlı ılıcak kanser dede mübin dışarısı facebook iş dünyası dönmeler aşiret şiva vahası hallacı mansur adres stasi yahudiye idam göç kasaba hapishane cıa necip hablemitoğlu puşkin cinler hayal kırıklığı yahudi bilim insanları brezilya 1960 ihtilali atatürk dağ tüccar sakkara büyük iskender allah futbol özgürlük fethullah gülen sinema ecinniler kanada operasyon antoloji stavrogin hayatın anlamı istihbarat trakya haldun taner televizyon comala kasabası musevi islam sultan hitler ibrani anlatı ingilizce ikizler spiritüel yahudi berlin duvarı anne gülbang korsan kitap emniyet’te fethullahçı örgütlenme mimesis hayvan hakları kurşun oyun bir olmak deloitte anne çocuk ilişki komplo teorisi istanbul üniversitesi akrep italya şiir matematik küba dişi gözyaşı anı türklük yaşar nabi nayır yoksulluk bektaşilik
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL