İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

musevi hacıbektaş tüccar kehanet felsefe ikizler sırrı bektaş bedeviler izak babel fotoğraf hayatın anlamı suç kemikliler soner yalçın türk trakya köpekbalığı mekan atatürk kahire beslenme yay parmak izi kan içiciler soykırım çocuk bakımı yaşlı nick astroloji berlin televizyon ali albayrak fidel castro stiletto burçlar hrant dink manyak cafer mafya osmanlı imparatorluğu küba çalışan kadınlar nazlı ılıcak onat kutlar firavun otel sabri uzun anlatı londra adres puşkin parti fethullah gülen kurşun mitologya sinema berlin duvarı idam fetih operasyon banker kastelli soruşturma selanik polis uyuşturucu kız arkadaş deloitte ilişki bir olmak gabriel garcia marquez stasi tasavvuf kadınlar yengeç azınlık aslan ölüler mısır şiddet intikam küba devrimi maeve binchy lezzet yazar aşk ve macera türklük türkiye masal mitoloji mimesis ajanda dışarısı stalin melek erich auerbach kutlukhan perker haldun taner örgüt hapishane 1960 ihtilali zeka feminizm terazi akrep musa necip hablemitoğlu yemek ecinniler zombi mutfak serenad referans hayal kırıklığı kadın erkek ilişkileri matematik çocuk şiddeti emniyet’te fethullahçı örgütlenme sultan öykü göç vaat edilmiş topraklar bektaşilik kolera oğlak cellat mezarlığı yılmaz güney kasaba struma özal roman kahramanı hallacı mansur anne çocuk tevrat hayal nedim şener bestseller mübin yahudi bilim insanları nuriye akman kastelli istanbul üniversitesi bağdat meksika dostoyevski maya şiir hayvan hakları uzay sufilik dna rekabet anı kaçış yaşar nabi nayır dar’a durmak kapatılma dişi kapo memet fuat kimlik şeytan schubert pir hacı bektaş veli edebiyat kürtaj tolstoy deprem romantik komedi mektup tarikat ego milliyet porno macera allah başkalarının kokusu dağ yoksulluk dublin gerilim ingilizce özgürlük kurtuluş spiritüel ergen kızlar donka yahudiye istihbarat hırs katil ihanet oyun futbol çevre koruma vedat papaz italya kâhin oda fehiman mizah şiva vahası türk sineması gözyaşı fanlo boğa koç komünist brezilya kanser iş dünyası korucu köyü dede işkence gogol keşanlı ali destanı pedro parama tkp antoloji aksiyon doris day venedik hanefi avcı anne islamiyet erkek arkadaş istanbul comala kasabası korsan kitap başak cıa hz. ali dönmeler ahmet şık tarih kapancı roman aşiret cezaevi gezi gülbang 1908 devrimi ergenekon izmir mübadele naziler kimlik çatışması lokanta ekonomi latin amerika edebiyatı kan devrim müzik balık iskenderiye etki ajanları komplo teorisi hitler akp delil osmanlı tiyatro nâzım hikmet tehlike aile ilişkileri kova hindistan kıskançlık liman çocuk dili aşk reis cinler vampir siyaset aydınlık kanada stavrogin büyük iskender anneler ve kızları siyonizm yalnızlık oğuz atay kadın jack anna karenina facebook ibrani laik şehbal israil cep kitap cinayet çehov ege islam yahudi doğu perinçek kerime nadir sakkara acı
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL