İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

çalışan kadınlar öykü ölüler meksika mizah trakya stasi allah hayatın anlamı küba özal aksiyon mitoloji kehanet haldun taner yoksulluk kadınlar macera islamiyet mektup kanser burçlar ergenekon fethullah gülen şeytan kız arkadaş kan içiciler aşk kerime nadir yılmaz güney vampir gülbang cellat mezarlığı tarikat korucu köyü gabriel garcia marquez venedik kapatılma doğu perinçek hayal necip hablemitoğlu aile ilişkileri çehov aslan istanbul üniversitesi çocuk bakımı 1960 ihtilali musevi şiir musa müzik kaçış stiletto sultan fanlo reis zeka kan melek cıa oğuz atay vaat edilmiş topraklar türklük soner yalçın deloitte anlatı stavrogin kanada anne çocuk fetih manyak cafer ingilizce iskenderiye milliyet berlin struma bir olmak kadın mimesis bektaşilik hırs ecinniler polis kadın erkek ilişkileri dede islam etki ajanları tarih felsefe koç şiva vahası yemek banker kastelli tevrat cep kitap nedim şener türk sineması vedat kova referans azınlık gözyaşı acı cinayet kimlik çatışması işkence yahudi bilim insanları akrep kolera televizyon erkek arkadaş osmanlı aşk ve macera maya oyun gezi intikam kasaba şehbal ego dar’a durmak berlin duvarı yengeç lokanta italya kıskançlık sinema bağdat kürtaj akp gerilim hacıbektaş yazar mutfak roman maeve binchy bestseller parti çevre koruma schubert hrant dink mübadele ali albayrak cinler jack doris day devrim boğa hacı bektaş veli anneler ve kızları nuriye akman yay porno nazlı ılıcak antoloji kemikliler 1908 devrimi facebook memet fuat izak babel lezzet sabri uzun tkp tasavvuf fehiman uyuşturucu serenad adres ajanda edebiyat puşkin ergen kızlar küba devrimi yahudi londra idam uzay comala kasabası yahudiye komünist ahmet şık mitologya ikizler oğlak tehlike hayvan hakları futbol rekabet iş dünyası hanefi avcı onat kutlar emniyet’te fethullahçı örgütlenme siyaset dostoyevski aşiret göç kapancı matematik korsan kitap terazi fidel castro spiritüel osmanlı imparatorluğu dişi şiddet israil parmak izi masal delil sırrı bektaş otel mısır dna operasyon istihbarat anı naziler özgürlük yalnızlık çocuk şiddeti başak dublin dönmeler nâzım hikmet kâhin pedro parama katil soruşturma hindistan siyonizm anna karenina başkalarının kokusu mafya türkiye bedeviler örgüt erich auerbach çocuk dili kastelli feminizm keşanlı ali destanı cezaevi ege deprem balık köpekbalığı kahire stalin mübin brezilya roman kahramanı zombi liman beslenme dışarısı ihanet kurtuluş hayal kırıklığı aydınlık fotoğraf ilişki büyük iskender sufilik pir kapo selanik ekonomi suç kimlik ibrani anne hapishane astroloji yaşlı nick mekan hz. ali sakkara hitler oda komplo teorisi istanbul papaz tüccar donka izmir romantik komedi yaşar nabi nayır firavun türk tiyatro hallacı mansur laik latin amerika edebiyatı atatürk kurşun kutlukhan perker gogol soykırım tolstoy dağ
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL