İtalyanca Aşk Başkadır

Çeviren: Lâle Bulak

Kitap Hakkında:

Akşam sınıfı, Dublin’in yüzlerce okulunda olduğu gibi, Mountainview Koleji’nde akşam programı yürüten bir sınıftır. Okulda yeni bir İtalyanca sınıfı açılır. Haftada iki gün, herkes kendi düşleriyle gelir bu sınıfa. Karısının kendisini aldatmayacağından emin, kendisi de aldatmayı aklından bile geçirmeyen, kırk sekizinci yaşını yeni bitirmiş, çoluk çocuğa karışmış Adrian, bütün beklentilerinin aksine, okuluna müdür olarak atanmaz. Tam çöküntünün eşiğine doğru gelirken de, yeni müdür, Adrian’a, Yetişkinlere Eğitim Sınıfları adı altında bir gece kursunun yönetimini önerir.

 
Maeve Binchy
Maeve Binchy

Yazar Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in dışında küçük bir köy olan Dalkey’de, 1940 yılında doğdu. Killiney’deki Holy Child Convent adlı, Katolik kız çocuklarının gittiği bir okulu bitirdikten sonra University College’dan mezun oldu ve öğretmen olarak çalışmaya başladı.Yirmi üç yaşındayken, Kudüs’te İsa’nın son yemeğini yediği söylenen mağarayı ziyareti sırasında, dinsel inancını yitirdi. Daha sonra bir kibbutzda çalışmak üzere İsrail’e gitti. Yurtdışında bulunduğu sırada her hafta babasına, bulunduğu yerdeki hayatı ve savaş altındaki toprakları tasvir eden mektuplar yazdı. Babası, bu mektuplardan birini, Dublin’de yayımlanan Irish Times gazetesine 18 pound’a sattığında Binchy’nin öğretmen maaşı, 16 sterlindi.Öykü tarzında kaleme alınmış bu mektup, Binchy’ye 1969 yılında Irish Times’ın da kapılarını açtı. Böylece, haftada iki kez yazan ünlü bir köşe yazarı ve İrlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü oldu. Londra’ya taşınan Binchy, burada daha sonra çocuk öyküleri de yazacak olan, BBC’nin sunucularından Gordon Snell’le tanıştı ve onunla evlendi.Eşinin teşvik ve desteğiyle yazarlık yapmaya karar veren Binchy, çok sayıda öykünün yanı sıra, iki oyun ve kendisine Prag Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü kazandıran bir de TV oyunu yazdı. Maeve Binchy, İtalyanca Aşk Başkadır adlı romanıyla uluslararası şöhret oldu.Maeve Binchy, eşi Gordon Snell’le birlikte yaşadıkları Dublin’de 30 Temmuz 2012'de vefat etti.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

erich auerbach gülbang beslenme sultan burçlar dar’a durmak şiva vahası mekan özgürlük lezzet doris day bestseller aslan roman kahramanı edebiyat aile ilişkileri banker kastelli matematik mizah çalışan kadınlar çehov futbol nâzım hikmet şeytan hacıbektaş mısır melek büyük iskender deprem başkalarının kokusu allah kastelli onat kutlar izmir oda sinema parmak izi mutfak aşk cinler komplo teorisi jack yalnızlık spiritüel kan içiciler komünist kanser balık aşiret puşkin izak babel çocuk bakımı örgüt akp kaçış anna karenina deloitte ege rekabet schubert küba nazlı ılıcak romantik komedi stasi cıa ego haldun taner istihbarat gabriel garcia marquez ilişki özal antoloji nedim şener yay dişi bektaşilik anne struma bağdat ajanda ergenekon gerilim iş dünyası latin amerika edebiyatı cellat mezarlığı dışarısı kadın erkek ilişkileri fehiman uzay fidel castro kolera koç kanada hapishane venedik türkiye parti cezaevi suç islam hrant dink kurtuluş stiletto memet fuat tüccar delil zeka kehanet sırrı bektaş aydınlık tiyatro trakya hz. ali kadın boğa dna terazi lokanta tehlike kimlik başak ölüler mübin operasyon osmanlı hayal kırıklığı atatürk musa anlatı pir hırs hallacı mansur yemek liman donka pedro parama roman ikizler yahudi vaat edilmiş topraklar kapancı comala kasabası feminizm müzik musevi hacı bektaş veli fotoğraf türk dede 1960 ihtilali stalin fanlo siyaset mafya ergen kızlar masal reis ali albayrak uyuşturucu referans mübadele otel tarih yaşar nabi nayır necip hablemitoğlu hanefi avcı kemikliler kapatılma soruşturma devrim mimesis şiir kerime nadir kız arkadaş doğu perinçek yaşlı nick çocuk şiddeti türklük ekonomi kasaba berlin duvarı 1908 devrimi aksiyon mitoloji dağ oyun felsefe milliyet kurşun korucu köyü ahmet şık küba devrimi etki ajanları islamiyet polis kâhin facebook hayatın anlamı tkp hitler gezi kova papaz londra iskenderiye keşanlı ali destanı ingilizce şiddet fetih fethullah gülen sakkara kimlik çatışması kapo istanbul üniversitesi vampir siyonizm televizyon israil firavun adres gözyaşı sufilik ibrani yengeç yahudiye selanik italya mitologya anne çocuk porno dostoyevski kadınlar cinayet tasavvuf dönmeler tevrat yahudi bilim insanları bir olmak zombi köpekbalığı laik brezilya manyak cafer yılmaz güney anneler ve kızları gogol vedat istanbul tarikat anı işkence maya soykırım macera bedeviler yoksulluk mektup dublin kan intikam astroloji nuriye akman erkek arkadaş aşk ve macera çevre koruma berlin ihanet kürtaj idam kahire soner yalçın şehbal azınlık göç hayal katil ecinniler hayvan hakları akrep hindistan stavrogin öykü kutlukhan perker oğuz atay türk sineması serenad sabri uzun emniyet’te fethullahçı örgütlenme yazar osmanlı imparatorluğu cep kitap acı maeve binchy çocuk dili meksika kıskançlık naziler tolstoy oğlak korsan kitap
 
İtalyanca Aşk Başkadır

Orijinal adı ve dili:
Evening Class
İngilizce
ISBN: 978-975-991-488-2
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2002
39. Baskı: Ekim 2007
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 27.00 TL