İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

balık manyak cafer astroloji haldun taner kastelli tehlike kahire dostoyevski reis yahudiye öykü musa kolera mitoloji italya fanlo mısır özgürlük bedeviler siyonizm yalnızlık keşanlı ali destanı komünist kapancı aksiyon kanser islamiyet jack yahudi bilim insanları gülbang ölüler cezaevi atatürk mizah otel donka iskenderiye osmanlı felsefe trakya tiyatro kasaba televizyon kerime nadir şehbal ilişki kurşun comala kasabası çocuk dili gogol romantik komedi türk sineması doris day mekan nuriye akman kimlik allah yılmaz güney ibrani şiir roman kahramanı tarikat izmir parti tüccar liman kadınlar laik yahudi tolstoy zeka mutfak dönmeler hz. ali kapatılma anne çocuk milliyet kimlik çatışması büyük iskender feminizm aile ilişkileri maya nâzım hikmet suç tkp hrant dink islam pedro parama matematik musevi korucu köyü türk hayatın anlamı rekabet referans izak babel soner yalçın ege cinayet tasavvuf cellat mezarlığı kız arkadaş nazlı ılıcak ego küba stavrogin macera gözyaşı istanbul polis etki ajanları şeytan mimesis fetih papaz bağdat spiritüel yengeç maeve binchy fehiman oyun hayal cıa necip hablemitoğlu sabri uzun schubert özal müzik mitologya vaat edilmiş topraklar kürtaj gezi fotoğraf erkek arkadaş ahmet şık boğa porno sinema soykırım sırrı bektaş berlin kaçış oda vampir kadın erkek ilişkileri acı naziler anneler ve kızları hallacı mansur işkence osmanlı imparatorluğu selanik dna deprem azınlık başkalarının kokusu korsan kitap ihanet komplo teorisi parmak izi lokanta katil hitler sultan yay uzay antoloji hindistan aslan oğlak dışarısı dublin venedik ikizler çocuk şiddeti mektup dağ intikam kanada 1908 devrimi edebiyat köpekbalığı gerilim siyaset operasyon ergen kızlar fidel castro aşiret onat kutlar kapo küba devrimi gabriel garcia marquez türkiye yemek dede oğuz atay hacıbektaş latin amerika edebiyatı dar’a durmak kan içiciler çehov kadın aşk bektaşilik ekonomi israil ajanda dişi delil melek hacı bektaş veli tarih brezilya aşk ve macera koç istihbarat iş dünyası pir cep kitap stasi stiletto meksika çalışan kadınlar stalin idam futbol nedim şener yazar kehanet kâhin sufilik roman ecinniler hırs başak yaşlı nick erich auerbach banker kastelli soruşturma aydınlık kurtuluş şiva vahası hanefi avcı kan istanbul üniversitesi uyuşturucu göç çocuk bakımı şiddet firavun burçlar örgüt zombi mübadele sakkara masal memet fuat ergenekon çevre koruma kıskançlık emniyet’te fethullahçı örgütlenme türklük serenad doğu perinçek bestseller 1960 ihtilali deloitte devrim hayvan hakları ingilizce mafya beslenme yoksulluk hapishane cinler fethullah gülen anne akrep anı berlin duvarı vedat hayal kırıklığı struma kutlukhan perker ali albayrak londra kemikliler bir olmak adres anna karenina mübin anlatı yaşar nabi nayır tevrat akp terazi lezzet puşkin kova facebook
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL