İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

işkence melek fidel castro tevrat akrep acı büyük iskender devrim aksiyon bir olmak trakya kapatılma hz. ali italya kâhin meksika akp suç aşiret ecinniler stavrogin sakkara ego roman ergen kızlar allah kapo kasaba feminizm anna karenina emniyet’te fethullahçı örgütlenme hitler tasavvuf korsan kitap dar’a durmak spiritüel laik mimesis serenad çalışan kadınlar stiletto koç operasyon intikam sinema maya kanser ekonomi ali albayrak hayal balık hacıbektaş türklük doğu perinçek firavun puşkin vedat reis televizyon cinler pir çehov izmir türkiye şehbal 1960 ihtilali oda dağ kadın erkek ilişkileri lokanta mitologya kurtuluş özgürlük şiva vahası yahudi fehiman hallacı mansur istihbarat lezzet memet fuat oğuz atay dönmeler musevi tiyatro aydınlık adres polis cinayet mübadele aşk özal oğlak kız arkadaş komünist dişi donka banker kastelli dublin londra ajanda cezaevi kemikliler fethullah gülen berlin duvarı yoksulluk vaat edilmiş topraklar futbol vampir şiir bestseller gabriel garcia marquez gülbang deprem ingilizce uyuşturucu katil liman matematik ibrani sufilik yemek tolstoy ergenekon delil tarih latin amerika edebiyatı başkalarının kokusu parti kolera yahudiye bağdat antoloji yazar soner yalçın dışarısı hanefi avcı otel edebiyat macera fotoğraf şiddet yahudi bilim insanları mektup tkp bedeviler israil komplo teorisi erich auerbach müzik göç kahire şeytan mafya hapishane beslenme kimlik milliyet mekan aile ilişkileri anneler ve kızları zeka kanada hayatın anlamı atatürk kutlukhan perker keşanlı ali destanı doris day comala kasabası nâzım hikmet siyonizm erkek arkadaş onat kutlar cep kitap stalin anı papaz anlatı anne hayal kırıklığı maeve binchy yılmaz güney cellat mezarlığı dede iş dünyası manyak cafer gogol islam hindistan nazlı ılıcak azınlık facebook uzay mizah tehlike kan porno parmak izi hayvan hakları kurşun kastelli ihanet referans masal rekabet yay terazi anne çocuk nedim şener romantik komedi ege struma islamiyet çocuk şiddeti küba sabri uzun felsefe gezi idam bektaşilik jack iskenderiye kerime nadir köpekbalığı istanbul üniversitesi ilişki roman kahramanı başak haldun taner oyun kıskançlık mısır venedik türk sineması örgüt ikizler gerilim boğa kürtaj ölüler çocuk bakımı astroloji berlin kapancı tarikat fanlo hırs deloitte naziler selanik soykırım öykü sırrı bektaş burçlar tüccar stasi aşk ve macera çocuk dili zombi kimlik çatışması siyaset mitoloji yengeç istanbul kadınlar yalnızlık nuriye akman kadın soruşturma kova mutfak korucu köyü yaşlı nick osmanlı brezilya küba devrimi kan içiciler izak babel osmanlı imparatorluğu sultan türk etki ajanları fetih kehanet aslan hacı bektaş veli 1908 devrimi yaşar nabi nayır dostoyevski mübin musa kaçış dna çevre koruma necip hablemitoğlu ahmet şık schubert cıa pedro parama gözyaşı hrant dink
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL