İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

otel kıskançlık hz. ali keşanlı ali destanı italya anlatı brezilya sırrı bektaş nâzım hikmet bestseller 1960 ihtilali onat kutlar felsefe fidel castro bağdat akrep matematik gezi manyak cafer maya küba mısır kapo kastelli başak kurtuluş soykırım ihanet polis anne macera islamiyet hayvan hakları uyuşturucu fetih komünist yazar türklük anne çocuk iş dünyası deloitte reis boğa naziler ajanda londra kan hanefi avcı tarih fanlo işkence sinema ahmet şık kerime nadir porno terazi stiletto osmanlı oğuz atay cellat mezarlığı siyonizm mekan şiva vahası ege ölüler katil erkek arkadaş roman oda sakkara maeve binchy adres struma suç siyaset yalnızlık çevre koruma dostoyevski venedik çocuk dili emniyet’te fethullahçı örgütlenme berlin berlin duvarı trakya izak babel özal aşiret doğu perinçek papaz kâhin tevrat osmanlı imparatorluğu aydınlık bektaşilik bedeviler deprem donka kanser gülbang musevi türkiye tiyatro başkalarının kokusu iskenderiye komplo teorisi televizyon islam hayal kırıklığı hacıbektaş memet fuat azınlık mizah ego dar’a durmak kaçış 1908 devrimi dublin hırs laik çocuk şiddeti ilişki nuriye akman şeytan romantik komedi roman kahramanı intikam dönmeler ekonomi kolera mitologya haldun taner mafya lokanta referans rekabet tarikat ingilizce aşk ve macera gözyaşı mutfak mimesis hallacı mansur çehov gerilim latin amerika edebiyatı beslenme ikizler aslan koç selanik kahire comala kasabası etki ajanları tolstoy anna karenina zeka mitoloji dağ türk acı türk sineması cinayet dna hacı bektaş veli göç izmir kız arkadaş ergen kızlar örgüt kova müzik atatürk necip hablemitoğlu ali albayrak kasaba sufilik cinler kapatılma bir olmak hayal yaşar nabi nayır mübadele tüccar meksika liman kadın cezaevi hapishane sabri uzun gabriel garcia marquez idam sultan kadınlar yahudiye istanbul astroloji firavun şehbal ecinniler burçlar banker kastelli serenad soner yalçın antoloji kimlik çatışması oyun yaşlı nick yemek ergenekon öykü doris day nazlı ılıcak schubert stasi cep kitap fehiman delil korucu köyü nedim şener yoksulluk parti aile ilişkileri spiritüel jack yahudi bilim insanları kimlik kürtaj dede tasavvuf edebiyat oğlak vedat dişi tehlike istihbarat anneler ve kızları kehanet küba devrimi stavrogin gogol vaat edilmiş topraklar milliyet masal aksiyon dışarısı hindistan hayatın anlamı aşk şiddet soruşturma tkp çalışan kadınlar pedro parama puşkin operasyon stalin özgürlük hitler feminizm musa allah kurşun istanbul üniversitesi çocuk bakımı korsan kitap parmak izi uzay devrim fethullah gülen yahudi lezzet futbol kapancı facebook köpekbalığı cıa israil kan içiciler kadın erkek ilişkileri pir vampir mektup fotoğraf yay anı yengeç zombi balık hrant dink mübin erich auerbach şiir akp melek kanada ibrani kemikliler büyük iskender kutlukhan perker yılmaz güney
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL