İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

porno küba devrimi felsefe referans mektup beslenme hitler sakkara mimesis bir olmak izak babel gülbang yengeç mizah intikam hayal kırıklığı aile ilişkileri yazar cinayet hallacı mansur köpekbalığı bağdat emniyet’te fethullahçı örgütlenme yahudi bilim insanları milliyet adres kürtaj anne keşanlı ali destanı ibrani suç tolstoy kapatılma kapancı sinema 1960 ihtilali tehlike tevrat akrep öykü istanbul üniversitesi mitologya örgüt kan içiciler gezi hayvan hakları stiletto vedat aslan kadınlar kimlik lezzet tarih tüccar zombi başak çocuk bakımı vaat edilmiş topraklar stasi kurtuluş serenad soner yalçın stalin anneler ve kızları spiritüel futbol türklük maeve binchy memet fuat 1908 devrimi istanbul burçlar fotoğraf parti cezaevi edebiyat sırrı bektaş yaşar nabi nayır papaz gogol aksiyon jack fanlo sufilik haldun taner kurşun liman ilişki şiir katil atatürk ali albayrak boğa korsan kitap büyük iskender rekabet lokanta iskenderiye nuriye akman azınlık stavrogin çevre koruma gerilim deloitte hayal tarikat manyak cafer hapishane ego dönmeler melek akp ihanet hacı bektaş veli gözyaşı mafya aşk ve macera yılmaz güney siyaset sabri uzun yahudi operasyon etki ajanları ahmet şık fehiman reis kova çocuk şiddeti korucu köyü türkiye türk sineması uzay schubert laik yemek kutlukhan perker venedik matematik ikizler kasaba anne çocuk nâzım hikmet balık ergen kızlar mutfak özal osmanlı özgürlük hz. ali romantik komedi istihbarat oyun bedeviler tasavvuf çocuk dili naziler çalışan kadınlar yay anna karenina ekonomi kâhin brezilya parmak izi berlin duvarı vampir komünist cellat mezarlığı fethullah gülen otel soruşturma ecinniler göç firavun musa allah anı dağ mübin kadın kapo donka mekan hindistan latin amerika edebiyatı kahire komplo teorisi başkalarının kokusu roman kahramanı şeytan osmanlı imparatorluğu terazi islam deprem yahudiye pedro parama erich auerbach ingilizce pir şiva vahası koç zeka struma necip hablemitoğlu gabriel garcia marquez kolera bektaşilik sultan hacıbektaş hayatın anlamı mitoloji cep kitap fetih anlatı kimlik çatışması küba nedim şener delil dublin yalnızlık nazlı ılıcak hrant dink kanada kıskançlık müzik macera doğu perinçek yoksulluk masal israil türk trakya kanser işkence ergenekon bestseller doris day kastelli feminizm uyuşturucu aydınlık oda idam kerime nadir astroloji şiddet hırs dede facebook musevi aşiret dar’a durmak kemikliler onat kutlar hanefi avcı kehanet soykırım meksika kaçış televizyon şehbal dişi siyonizm iş dünyası devrim maya oğlak tkp kan italya tiyatro islamiyet oğuz atay ajanda cıa roman berlin londra çehov banker kastelli comala kasabası dna polis yaşlı nick selanik mısır aşk kadın erkek ilişkileri puşkin erkek arkadaş kız arkadaş izmir acı ege mübadele dışarısı cinler fidel castro dostoyevski antoloji ölüler
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL