İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

fidel castro hacıbektaş israil istanbul üniversitesi pedro parama kadın erkek ilişkileri kan yahudi liman cellat mezarlığı boğa soykırım ilişki lezzet otel iskenderiye sufilik gogol osmanlı imparatorluğu şehbal yay sakkara nazlı ılıcak islamiyet onat kutlar struma kanada zombi kimlik hacı bektaş veli kanser tarih londra aydınlık aşk terazi spiritüel tolstoy istanbul izak babel büyük iskender hapishane trakya masal ali albayrak hayal örgüt akp firavun italya cinayet gerilim lokanta aşiret ergenekon yazar kâhin necip hablemitoğlu aşk ve macera dublin kürtaj mitologya kolera uzay burçlar iş dünyası dişi mübadele laik ege astroloji çocuk dili tehlike korucu köyü mekan aile ilişkileri mutfak referans anı edebiyat mitoloji televizyon ego hırs siyonizm fethullah gülen hayatın anlamı milliyet stiletto şeytan bektaşilik yılmaz güney çalışan kadınlar serenad çevre koruma fetih çehov sultan latin amerika edebiyatı ergen kızlar melek gezi işkence soner yalçın reis mektup vaat edilmiş topraklar mafya porno dede 1908 devrimi katil türk sineması izmir polis gülbang vampir küba yaşar nabi nayır başak kapo romantik komedi facebook kıskançlık akrep başkalarının kokusu kurşun felsefe ibrani mizah stalin ajanda ingilizce donka soruşturma puşkin keşanlı ali destanı matematik delil meksika allah siyaset macera naziler dışarısı tevrat tarikat hitler türk oğuz atay müzik parti stasi stavrogin kemikliler deloitte çocuk şiddeti kurtuluş kerime nadir tiyatro fanlo bedeviler türkiye cinler nuriye akman acı selanik musevi tüccar kutlukhan perker vedat şiddet anneler ve kızları kastelli hz. ali oyun musa kasaba berlin dostoyevski comala kasabası azınlık cep kitap ecinniler anne rekabet ekonomi futbol roman kapancı berlin duvarı brezilya türklük operasyon papaz ölüler kahire dağ cezaevi koç kimlik çatışması hayal kırıklığı nâzım hikmet sabri uzun mübin küba devrimi gözyaşı hallacı mansur hayvan hakları aksiyon tasavvuf mimesis yemek erich auerbach oğlak islam devrim öykü dönmeler etki ajanları kadınlar ihanet anna karenina komünist oda şiva vahası bestseller nedim şener hrant dink komplo teorisi özal erkek arkadaş istihbarat adres özgürlük hindistan doris day haldun taner feminizm yoksulluk roman kahramanı manyak cafer sinema idam aslan fehiman doğu perinçek parmak izi yalnızlık mısır emniyet’te fethullahçı örgütlenme pir kehanet çocuk bakımı kan içiciler ahmet şık yahudiye ikizler şiir bir olmak beslenme sırrı bektaş hanefi avcı atatürk memet fuat kaçış venedik tkp intikam köpekbalığı maya jack maeve binchy kız arkadaş dar’a durmak uyuşturucu gabriel garcia marquez kadın kova bağdat cıa banker kastelli göç korsan kitap schubert balık antoloji deprem fotoğraf 1960 ihtilali osmanlı zeka dna suç yaşlı nick anlatı anne çocuk kapatılma yengeç yahudi bilim insanları
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL