İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

bektaşilik rekabet hayatın anlamı etki ajanları zombi komünist erich auerbach naziler kan ergen kızlar trakya zeka mimesis kız arkadaş anne çocuk dışarısı küba devrimi dişi terazi antoloji kürtaj maeve binchy yaşar nabi nayır onat kutlar burçlar adres boğa uzay iskenderiye spiritüel fotoğraf korsan kitap akp dar’a durmak balık facebook delil cezaevi felsefe siyonizm sabri uzun feminizm londra anne kadın kastelli kurtuluş fanlo sufilik oyun deprem kova parmak izi hayal kırıklığı istanbul üniversitesi schubert yengeç kimlik berlin duvarı aşk ve macera berlin cellat mezarlığı operasyon parti başkalarının kokusu özgürlük şeytan dublin ölüler korucu köyü osmanlı osmanlı imparatorluğu soner yalçın gogol tkp mitoloji öykü türkiye pedro parama roman brezilya ergenekon yay sinema kemikliler başak ihanet doris day türklük emniyet’te fethullahçı örgütlenme cinler özal atatürk kan içiciler haldun taner uyuşturucu çalışan kadınlar hapishane hanefi avcı latin amerika edebiyatı doğu perinçek yahudi bilim insanları büyük iskender hz. ali tehlike dostoyevski bir olmak sakkara cıa oğlak acı kerime nadir romantik komedi hrant dink aksiyon işkence hacıbektaş mutfak ingilizce bağdat ecinniler şiir tiyatro kahire yılmaz güney struma tasavvuf deloitte kıskançlık cep kitap otel lezzet cinayet lokanta gözyaşı melek tolstoy şehbal kutlukhan perker necip hablemitoğlu ego liman ahmet şık bedeviler reis futbol stasi gerilim macera 1960 ihtilali anlatı sultan suç dna anı donka mekan siyaset kanser venedik roman kahramanı matematik pir polis fethullah gülen mektup koç nâzım hikmet anna karenina gabriel garcia marquez milliyet çocuk dili islamiyet stalin musevi tüccar soruşturma izak babel gülbang nedim şener islam ilişki mitologya kolera vaat edilmiş topraklar istihbarat göç mübin oda aşiret devrim allah çocuk bakımı kadınlar maya istanbul aile ilişkileri stavrogin selanik yaşlı nick köpekbalığı masal vedat bestseller tarih kapatılma tevrat kehanet ali albayrak meksika ege laik çevre koruma 1908 devrimi ekonomi soykırım dönmeler firavun hayvan hakları referans manyak cafer vampir aslan yoksulluk keşanlı ali destanı iş dünyası aşk dağ jack katil örgüt sırrı bektaş edebiyat banker kastelli çehov müzik kimlik çatışması tarikat fidel castro comala kasabası komplo teorisi fehiman televizyon kapo küba porno azınlık serenad yalnızlık papaz türk sineması çocuk şiddeti puşkin kâhin italya hırs şiddet hindistan erkek arkadaş şiva vahası fetih oğuz atay idam ikizler intikam astroloji israil ibrani hitler ajanda nazlı ılıcak anneler ve kızları mafya kanada kadın erkek ilişkileri mısır gezi dede nuriye akman yazar türk memet fuat mizah izmir kurşun yahudiye beslenme yemek aydınlık kapancı kasaba stiletto hacı bektaş veli hallacı mansur yahudi akrep mübadele kaçış musa hayal
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL