İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

bir olmak kolera kahire ecinniler anneler ve kızları kapatılma hz. ali serenad hapishane hayal kırıklığı kadınlar anne onat kutlar maya erich auerbach başak siyonizm liman türk sineması nâzım hikmet fehiman yemek televizyon kâhin kurşun romantik komedi hayatın anlamı stiletto hindistan cellat mezarlığı dna delil çocuk bakımı kapo doğu perinçek hayvan hakları gülbang deloitte berlin duvarı cezaevi bektaşilik kanada akrep kadın tevrat donka bedeviler mutfak aşk sufilik nuriye akman kimlik polis bestseller terazi şiva vahası fetih aile ilişkileri akp anne çocuk aksiyon siyaset yalnızlık ilişki azınlık israil nazlı ılıcak selanik türkiye mimesis aşk ve macera korsan kitap idam anna karenina latin amerika edebiyatı şiddet lokanta çocuk dili gerilim dostoyevski 1960 ihtilali zeka burçlar tkp laik fethullah gülen istanbul venedik etki ajanları acı soner yalçın cıa yaşar nabi nayır cinayet yahudi bilim insanları dışarısı vaat edilmiş topraklar jack sinema hayal emniyet’te fethullahçı örgütlenme soykırım yengeç zombi italya kasaba gogol pir oda çocuk şiddeti yılmaz güney porno istanbul üniversitesi deprem yahudi vedat nedim şener şehbal kanser londra brezilya hacıbektaş kan meksika oğuz atay dönmeler balık oyun islamiyet vampir ego yoksulluk uyuşturucu mekan türk işkence mübadele macera kız arkadaş tarih struma ikizler pedro parama hitler edebiyat çevre koruma necip hablemitoğlu müzik aslan fanlo atatürk cep kitap beslenme hanefi avcı iskenderiye dişi feminizm parti gezi spiritüel kadın erkek ilişkileri lezzet fotoğraf futbol boğa soruşturma stasi musa öykü erkek arkadaş uzay ajanda trakya göç tehlike operasyon referans komplo teorisi maeve binchy katil dede osmanlı firavun kehanet örgüt kurtuluş kastelli cinler adres naziler suç comala kasabası masal papaz mektup anı mizah sakkara aşiret hırs banker kastelli oğlak kapancı gabriel garcia marquez ergen kızlar facebook ergenekon doris day iş dünyası 1908 devrimi özal hallacı mansur sırrı bektaş osmanlı imparatorluğu yay manyak cafer mitoloji felsefe intikam koç hacı bektaş veli stalin şiir mübin köpekbalığı roman kahramanı otel islam özgürlük izak babel mısır schubert başkalarının kokusu ege antoloji ali albayrak milliyet fidel castro sabri uzun sultan kimlik çatışması stavrogin hrant dink ingilizce komünist kemikliler dublin çalışan kadınlar reis kutlukhan perker türklük kan içiciler berlin ihanet roman çehov parmak izi gözyaşı tarikat ekonomi ibrani kaçış kıskançlık astroloji tüccar matematik anlatı memet fuat mitologya devrim küba devrimi büyük iskender bağdat puşkin dar’a durmak izmir melek korucu köyü ölüler yaşlı nick keşanlı ali destanı yazar mafya tolstoy küba kerime nadir istihbarat kova tiyatro dağ musevi haldun taner ahmet şık tasavvuf allah rekabet yahudiye şeytan aydınlık kürtaj
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL