İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

otel istanbul parmak izi soruşturma allah hacı bektaş veli yahudi öykü pedro parama nazlı ılıcak stasi ergenekon berlin duvarı beslenme oda lokanta mübadele akp yengeç çocuk bakımı istihbarat tolstoy soykırım jack yahudiye kaçış felsefe kanada iskenderiye tevrat yalnızlık kurşun kürtaj firavun kutlukhan perker siyaset gogol matematik ibrani fanlo kehanet hayal macera istanbul üniversitesi nâzım hikmet mitologya dışarısı dar’a durmak türklük adres yoksulluk kız arkadaş aşk ve macera berlin türk sineması kahire işkence stalin fehiman yaşlı nick selanik londra kıskançlık kimlik çatışması çalışan kadınlar intikam donka göç israil dostoyevski stiletto osmanlı imparatorluğu suç bir olmak acı ihanet reis çehov anı televizyon yazar fetih manyak cafer islamiyet koç cep kitap oğlak fethullah gülen vedat kadınlar ecinniler 1960 ihtilali kemikliler korsan kitap sultan iş dünyası mizah struma anna karenina büyük iskender azınlık komünist stavrogin kapo cellat mezarlığı hayvan hakları hırs zombi gözyaşı mekan cezaevi kimlik hindistan cıa aşiret necip hablemitoğlu comala kasabası cinayet rekabet ajanda parti trakya sırrı bektaş örgüt dna ali albayrak küba devrimi musa tüccar emniyet’te fethullahçı örgütlenme mimesis mübin oğuz atay mafya terazi maeve binchy uyuşturucu kadın başkalarının kokusu mısır serenad yaşar nabi nayır anlatı türkiye kadın erkek ilişkileri mutfak mitoloji devrim lezzet şiddet onat kutlar korucu köyü türk hapishane fidel castro musevi banker kastelli hayatın anlamı melek ahmet şık özal kan ingilizce dağ etki ajanları aşk fotoğraf kastelli schubert pir spiritüel vampir porno deprem hallacı mansur masal kâhin keşanlı ali destanı bağdat deloitte roman kahramanı müzik yılmaz güney oyun futbol köpekbalığı kurtuluş ölüler burçlar tarih şiva vahası aydınlık edebiyat tiyatro kerime nadir idam erkek arkadaş doğu perinçek dönmeler naziler polis brezilya hayal kırıklığı hanefi avcı soner yalçın referans ergen kızlar gezi cinler ilişki dişi özgürlük anne başak meksika tasavvuf sinema sakkara romantik komedi antoloji anneler ve kızları kapancı ekonomi latin amerika edebiyatı çevre koruma haldun taner dede memet fuat sabri uzun bektaşilik akrep katil kasaba tkp bedeviler aslan hitler milliyet bestseller gülbang venedik boğa puşkin yemek şiir hacıbektaş hz. ali kanser gerilim çocuk şiddeti maya ege hrant dink yahudi bilim insanları yay gabriel garcia marquez ego balık nedim şener izak babel italya delil izmir kan içiciler tarikat feminizm siyonizm anne çocuk facebook tehlike islam nuriye akman mektup kapatılma dublin şeytan aksiyon doris day roman atatürk operasyon şehbal osmanlı astroloji küba ikizler kolera papaz laik kova 1908 devrimi uzay sufilik çocuk dili zeka erich auerbach aile ilişkileri vaat edilmiş topraklar liman komplo teorisi
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL