İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

mübin fehiman donka anı bir olmak vedat anna karenina hırs soner yalçın mekan hapishane sultan oda hitler kız arkadaş şiir balık nâzım hikmet tasavvuf liman hacıbektaş milliyet uyuşturucu ajanda onat kutlar kapancı zombi akp facebook pir ecinniler gogol bedeviler feminizm kolera necip hablemitoğlu masal kıskançlık vaat edilmiş topraklar macera schubert erich auerbach devrim fotoğraf katil yalnızlık parmak izi bestseller yaşar nabi nayır tarih polis tarikat aydınlık banker kastelli koç adres rekabet izak babel berlin londra struma meksika cinayet mektup dönmeler cellat mezarlığı roman hayal gabriel garcia marquez idam astroloji ihanet aşk soykırım müzik melek küba sakkara etki ajanları küba devrimi çocuk şiddeti hacı bektaş veli çehov beslenme lokanta istihbarat kan deloitte başak gerilim atatürk mısır firavun şiddet futbol siyaset oğuz atay matematik tehlike ibrani sabri uzun ilişki sufilik istanbul kova maya yengeç cinler ergen kızlar trakya ege bağdat gülbang sırrı bektaş yahudi bilim insanları allah cep kitap stavrogin cıa nedim şener osmanlı antoloji venedik televizyon dublin akrep iskenderiye aksiyon yılmaz güney kan içiciler kurşun dişi kutlukhan perker anneler ve kızları referans kapo parti yay hindistan mitologya kadınlar yahudiye brezilya hrant dink dağ kadın özgürlük ali albayrak musevi boğa çalışan kadınlar mitoloji musa kasaba fidel castro emniyet’te fethullahçı örgütlenme kahire otel oyun spiritüel roman kahramanı aşiret hayatın anlamı jack israil büyük iskender mübadele tkp suç şiva vahası stalin bektaşilik fanlo delil aşk ve macera mafya doğu perinçek edebiyat kâhin intikam iş dünyası dar’a durmak yoksulluk mutfak anlatı fetih islam burçlar tolstoy türk türk sineması hz. ali dna erkek arkadaş 1960 ihtilali naziler şehbal lezzet kaçış ego fethullah gülen kurtuluş romantik komedi berlin duvarı türklük kanser hayvan hakları kanada kemikliler stasi öykü islamiyet çocuk bakımı latin amerika edebiyatı reis manyak cafer laik ölüler selanik anne çocuk tüccar istanbul üniversitesi italya gözyaşı korsan kitap azınlık stiletto türkiye haldun taner memet fuat doris day deprem zeka felsefe kastelli dışarısı siyonizm yazar ekonomi başkalarının kokusu çocuk dili izmir çevre koruma yaşlı nick ahmet şık hallacı mansur kimlik maeve binchy kerime nadir kimlik çatışması yahudi porno operasyon vampir dede hayal kırıklığı kürtaj göç acı cezaevi sinema serenad köpekbalığı komünist hanefi avcı kehanet tevrat tiyatro pedro parama nazlı ılıcak soruşturma papaz kapatılma oğlak nuriye akman ergenekon özal uzay dostoyevski yemek osmanlı imparatorluğu 1908 devrimi mimesis ingilizce puşkin şeytan ikizler kadın erkek ilişkileri işkence aslan komplo teorisi gezi keşanlı ali destanı anne mizah korucu köyü örgüt comala kasabası terazi aile ilişkileri
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL