İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

koç dede anneler ve kızları oğuz atay hırs islam kova bir olmak mitologya venedik iş dünyası kutlukhan perker serenad papaz mektup hallacı mansur stiletto puşkin roman liman cellat mezarlığı devrim sinema ahmet şık pir uzay 1908 devrimi terazi başak vampir aşk ve macera delil kapo boğa sufilik aşiret otel hacı bektaş veli anne çocuk banker kastelli yay comala kasabası çocuk dili fanlo berlin dar’a durmak yengeç vaat edilmiş topraklar bedeviler deprem kaçış hanefi avcı cezaevi cinler aksiyon hz. ali astroloji kanser ikizler fethullah gülen özal tevrat cıa idam nedim şener hayvan hakları lezzet 1960 ihtilali felsefe allah ajanda ege örgüt dışarısı tehlike latin amerika edebiyatı ali albayrak kehanet hayal akrep mısır spiritüel polis musevi mekan işkence tiyatro anı sabri uzun kapatılma meksika şehbal kanada yahudiye azınlık akp kurşun ingilizce istanbul dublin donka aslan parmak izi türk ego zeka hrant dink adres tolstoy feminizm romantik komedi sakkara keşanlı ali destanı gabriel garcia marquez kastelli çevre koruma kürtaj aydınlık struma oda ergenekon sırrı bektaş kadın erkek arkadaş cep kitap tarih tkp kerime nadir mitoloji istihbarat jack fotoğraf doğu perinçek göç korucu köyü maya mübin gerilim uyuşturucu soner yalçın matematik islamiyet oğlak büyük iskender melek komplo teorisi televizyon berlin duvarı etki ajanları izmir çocuk bakımı katil deloitte yalnızlık ergen kızlar stalin aile ilişkileri küba devrimi kan futbol bektaşilik lokanta beslenme izak babel balık mübadele dişi kâhin londra yılmaz güney başkalarının kokusu kadın erkek ilişkileri yahudi bilim insanları mutfak gezi stavrogin naziler kasaba kız arkadaş gülbang firavun komünist şiir yazar türk sineması anlatı kolera mimesis çalışan kadınlar kurtuluş dönmeler ekonomi tüccar fehiman yaşar nabi nayır dna bestseller milliyet soruşturma kıskançlık mizah macera cinayet türkiye schubert kapancı referans bağdat türklük nuriye akman vedat masal haldun taner stasi korsan kitap siyaset yoksulluk necip hablemitoğlu sultan manyak cafer aşk rekabet operasyon hayal kırıklığı dağ hacıbektaş siyonizm fidel castro pedro parama laik reis trakya doris day iskenderiye müzik hayatın anlamı fetih erich auerbach anne hindistan intikam kimlik atatürk yemek kahire musa ölüler suç onat kutlar çehov osmanlı kemikliler küba istanbul üniversitesi nâzım hikmet osmanlı imparatorluğu ihanet roman kahramanı oyun çocuk şiddeti ilişki acı selanik öykü burçlar kadınlar hapishane şeytan özgürlük hitler gogol tasavvuf antoloji emniyet’te fethullahçı örgütlenme maeve binchy kimlik çatışması tarikat memet fuat brezilya dostoyevski kan içiciler gözyaşı parti porno anna karenina zombi yahudi edebiyat italya şiddet facebook mafya şiva vahası ibrani israil ecinniler nazlı ılıcak yaşlı nick köpekbalığı soykırım
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL