İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

felsefe türkiye kastelli delil tolstoy tarikat romantik komedi bestseller uzay sırrı bektaş doris day küba istanbul üniversitesi stiletto iş dünyası ergenekon nedim şener korsan kitap milliyet izak babel trakya anı gabriel garcia marquez vaat edilmiş topraklar erich auerbach tasavvuf suç acı facebook yahudi kova izmir yemek adres yahudiye ahmet şık yılmaz güney öykü türk hanefi avcı aile ilişkileri masal kadın erkek ilişkileri ekonomi fethullah gülen çalışan kadınlar etki ajanları idam doğu perinçek tevrat tiyatro müzik erkek arkadaş matematik mübadele operasyon dönmeler ali albayrak stasi donka bir olmak mitoloji stavrogin hapishane referans anne astroloji futbol atatürk haldun taner küba devrimi hindistan ikizler nâzım hikmet 1908 devrimi çocuk dili şiva vahası brezilya ergen kızlar allah aksiyon ihanet kimlik kolera tkp kimlik çatışması şeytan aydınlık memet fuat ibrani mekan edebiyat hırs polis mitologya gerilim struma yalnızlık roman kahramanı ajanda özgürlük yazar türklük ege köpekbalığı cinayet ego rekabet yay bedeviler tüccar spiritüel mutfak reis mısır liman hacıbektaş stalin yaşlı nick selanik islam yengeç serenad bağdat kemikliler kapatılma anna karenina hallacı mansur oğuz atay beslenme gözyaşı şiddet dar’a durmak hayvan hakları 1960 ihtilali zombi kıskançlık dağ israil başkalarının kokusu onat kutlar anlatı lokanta katil meksika şehbal hayatın anlamı antoloji sufilik hz. ali terazi lezzet emniyet’te fethullahçı örgütlenme azınlık anneler ve kızları tarih tehlike istihbarat akrep kan içiciler necip hablemitoğlu kehanet kadınlar gezi iskenderiye gülbang kerime nadir kahire mimesis sinema schubert yoksulluk vedat kan berlin duvarı çocuk şiddeti koç kutlukhan perker işkence sabri uzun maeve binchy cep kitap kanada mektup kapancı cinler örgüt firavun naziler mübin soruşturma osmanlı berlin pedro parama istanbul macera devrim aşiret oda aşk ve macera siyaset pir mizah dostoyevski maya çevre koruma parmak izi kaçış yahudi bilim insanları fotoğraf soner yalçın porno gogol hayal kırıklığı korucu köyü dna dışarısı cıa parti kız arkadaş nazlı ılıcak latin amerika edebiyatı italya dede nuriye akman islamiyet sultan cezaevi ölüler zeka başak melek kanser laik kurtuluş deloitte ingilizce vampir cellat mezarlığı kadın roman puşkin fetih boğa televizyon jack soykırım kâhin dublin komünist bektaşilik kurşun osmanlı imparatorluğu yaşar nabi nayır oğlak manyak cafer komplo teorisi intikam aşk banker kastelli fehiman venedik aslan göç deprem kapo anne çocuk siyonizm çocuk bakımı dişi türk sineması oyun musevi papaz fanlo londra ecinniler comala kasabası ilişki kürtaj özal balık sakkara burçlar hitler hacı bektaş veli mafya kasaba büyük iskender musa akp uyuşturucu çehov keşanlı ali destanı fidel castro feminizm hayal şiir otel hrant dink
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL