İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

italya göç selanik yahudi bilim insanları ajanda ali albayrak naziler maeve binchy kutlukhan perker milliyet memet fuat allah berlin duvarı intikam dostoyevski zeka mitologya parti komünist öykü yemek suç dar’a durmak türk hayatın anlamı akp azınlık kahire dublin aslan fotoğraf tkp ilişki feminizm ihanet tevrat terazi kâhin yay pedro parama televizyon kimlik çatışması liman antoloji balık adres cinler kanser özgürlük mısır atatürk sinema spiritüel anneler ve kızları burçlar zombi firavun anna karenina kasaba bağdat yoksulluk kapatılma referans istanbul tiyatro mafya islam mitoloji gezi dede iş dünyası cellat mezarlığı hacıbektaş oğuz atay dışarısı porno oda ibrani yaşlı nick gogol yahudiye özal israil şehbal müzik tüccar kastelli roman kahramanı operasyon hırs ego kapo tasavvuf romantik komedi 1908 devrimi comala kasabası yaşar nabi nayır kolera musa hrant dink doğu perinçek aşk ve macera kadınlar dönmeler sufilik başkalarının kokusu necip hablemitoğlu deprem rekabet sakkara astroloji gerilim 1960 ihtilali başak katil çocuk dili büyük iskender hayal izmir kurtuluş türklük aşk keşanlı ali destanı edebiyat siyonizm uyuşturucu gülbang istanbul üniversitesi serenad kehanet schubert kanada hanefi avcı polis haldun taner hz. ali idam delil cinayet musevi lezzet izak babel yılmaz güney kız arkadaş otel deloitte felsefe ölüler aksiyon köpekbalığı vampir komplo teorisi manyak cafer macera stasi stalin korsan kitap berlin acı erich auerbach papaz nâzım hikmet bestseller kerime nadir latin amerika edebiyatı roman meksika şiddet korucu köyü onat kutlar akrep pir aile ilişkileri reis küba hallacı mansur devrim mutfak dişi kapancı venedik islamiyet puşkin ege tarikat hayal kırıklığı mizah kıskançlık erkek arkadaş mimesis çocuk bakımı koç fidel castro şeytan parmak izi doris day yahudi anı çehov stavrogin ergen kızlar mektup mekan fethullah gülen kimlik anne soruşturma hindistan kan tehlike emniyet’te fethullahçı örgütlenme kurşun küba devrimi masal vedat anlatı osmanlı bedeviler işkence istihbarat gözyaşı türk sineması fanlo aydınlık iskenderiye fetih struma dağ kemikliler trakya sabri uzun oyun brezilya mübin çevre koruma siyaset futbol kaçış boğa nuriye akman nedim şener şiir hitler lokanta sırrı bektaş cep kitap tarih kadın laik cezaevi çocuk şiddeti fehiman nazlı ılıcak soykırım sultan ergenekon maya yalnızlık aşiret matematik banker kastelli facebook mübadele şiva vahası ingilizce kova anne çocuk kadın erkek ilişkileri melek londra hayvan hakları yazar örgüt ekonomi uzay çalışan kadınlar jack etki ajanları gabriel garcia marquez vaat edilmiş topraklar hapishane dna hacı bektaş veli kan içiciler ecinniler bir olmak donka ahmet şık oğlak osmanlı imparatorluğu yengeç cıa soner yalçın beslenme stiletto türkiye tolstoy ikizler bektaşilik kürtaj
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL