Etkinlikler

Ali Kırca İmza Günü

29 Kasım 2014, 15.00 - D&R Meydan AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

06 Aralık 2014, 15.00 - D&R Marmara Forum AVM
 

Ali Kırca İmza Günü

13 Aralık 2014, 15.00 - D&R Ankara Taurus
 

İmkânsızın Şarkısı

Çeviren: Nihal Önol

Kitap Hakkında:

Bir yolculuk sırasında Beatles’ın “Norwegian Wood” adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. “İmkânsızın Şarkısı” yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami’yi dünyaya tanıtan roman “İmkânsızın Şarkısı”.
1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen “İmkânsızın Şarkısı”nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor. Türk okurlar da Murakami’yle tanışmaktan büyük mutluluk duyacaklar.

 
Haruki Murakami
Haruki Murakami

Yazar Hakkında

Haruki Murakami, 1949’da Kobe’de doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi gördü. İlk romanı Kaze no oto vo kike, 1979’da yayımlandı. Ardından Gunzou Edebiyat Ödülü’nü aldı. Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu’yla (1985) Tanizaki Ödülü’ne, Yaban Koyununun İzinde’yle (1989) Amerika’dan Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü’ne ve Zemberekkuşu’nun Güncesi’yle (2005) de Yomiuri Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Japonya’nın en önemli ve popüler yazarlarından biri olan Murakami’nin eserleri kırkın üzerinde dile çevrildi.

 
Paylaşım
 
 
Bu Kitabı Nereden Alabilirim?

Bu kitabı aşağıdaki Internet mağazalarından ve seçkin kitabevlerinden alabilirsiniz.

D&R İdefix Kitapyurdu
 
Hepsiburada Pandora
 
 

Etiket Bulutu

komplo teorisi yahudi bilim insanları hz. ali çocuk şiddeti struma futbol dar’a durmak kova iş dünyası facebook delil stiletto hayal nazlı ılıcak sultan kapatılma atatürk mitologya naziler gülbang lezzet anneler ve kızları nâzım hikmet türkiye ecinniler kerime nadir müzik zombi anlatı yengeç ölüler manyak cafer ajanda siyonizm maya tarih örgüt firavun romantik komedi nedim şener operasyon latin amerika edebiyatı vaat edilmiş topraklar intikam stavrogin şiva vahası dostoyevski lokanta istanbul 1908 devrimi hallacı mansur kadınlar schubert felsefe ahmet şık kastelli yılmaz güney fotoğraf çocuk bakımı musa deloitte kimlik çatışması kutlukhan perker başak laik porno izmir zeka edebiyat fetih kıskançlık polis gözyaşı emniyet’te fethullahçı örgütlenme trakya referans kehanet türklük tehlike ego idam keşanlı ali destanı banker kastelli aşk bedeviler sırrı bektaş yazar istanbul üniversitesi şehbal mübin mutfak cezaevi televizyon devrim başkalarının kokusu gabriel garcia marquez reis hindistan çehov papaz sinema kan içiciler meksika cep kitap roman kahramanı boğa milliyet tüccar ali albayrak çalışan kadınlar kapo aydınlık puşkin küba devrimi rekabet aşiret gezi fehiman hayvan hakları tasavvuf kimlik siyaset işkence cinayet astroloji sufilik donka yalnızlık hayatın anlamı feminizm osmanlı parmak izi selanik istihbarat iskenderiye oda bestseller anne çocuk brezilya roman gerilim gogol yahudi ergenekon allah pir yaşlı nick macera dna çevre koruma kadın izak babel yaşar nabi nayır şiir kaçış akp berlin liman bağdat oyun kurtuluş stasi vampir necip hablemitoğlu ibrani jack göç dönmeler özgürlük oğuz atay erkek arkadaş aslan mizah cıa çocuk dili mekan ihanet masal maeve binchy hacı bektaş veli kolera kanada mafya uzay korsan kitap adres melek yay şeytan bektaşilik komünist hacıbektaş tolstoy tarikat hapishane dede ege mısır matematik deprem şiddet bir olmak korucu köyü cinler sakkara ergen kızlar hrant dink yemek akrep acı ikizler onat kutlar memet fuat nuriye akman soruşturma tkp londra katil hanefi avcı kanser mitoloji kahire öykü özal mektup islamiyet vedat anne pedro parama kürtaj hırs kurşun italya haldun taner köpekbalığı ingilizce erich auerbach sabri uzun yahudiye islam balık kan venedik etki ajanları beslenme terazi antoloji burçlar soner yalçın tiyatro küba parti musevi hayal kırıklığı kız arkadaş mübadele kapancı koç kasaba doğu perinçek cellat mezarlığı anı yoksulluk uyuşturucu azınlık büyük iskender suç osmanlı imparatorluğu hitler spiritüel kâhin oğlak ilişki comala kasabası dublin tevrat türk dışarısı kadın erkek ilişkileri soykırım anna karenina doris day ekonomi aile ilişkileri serenad 1960 ihtilali dağ fidel castro israil kemikliler dişi berlin duvarı türk sineması stalin aşk ve macera fanlo otel aksiyon fethullah gülen mimesis
 
İmkânsızın Şarkısı

Orijinal adı ve dili:
Noruvei no mori
Japonca
ISBN: 978-975-991-701-2
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Haziran 2004
3. Baskı: Mart 2008
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TL